Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa fórum

Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
233. stella3333 (válaszként erre: 229. - Evimi)
2015. júl. 29. 22:49

kedves evimi!

Oszd meg velünk, mit alkalmaztok. Én írtam már privit másnak, nem méltatott válaszra, minek titkolózni?


Ird ki kérlek, mi a gyógynövényes cucc neve.

232. AgeeZ (válaszként erre: 231. - Ponczi)
2015. júl. 28. 08:55
Glutén- és laktózmentesen étkezem már tavaly október óta. Enyhíti a tüneteket. Ezt most én szúrtam el, mert nem tudtam, hogy nem szabad áztatni.
231. ponczi (válaszként erre: 230. - AgeeZ)
2015. júl. 28. 07:53
AgeeZ te eszel glutént? Próbáltad már milyen ha nem eszel... Javaslom mindnekinek 2-3 hétre próbálja ki! Ha nem eszek minden kezd felszivodni ha eszem 3 nap múlva uj csomó jön... Tuti van köze hozzá!
230. AgeeZ
2015. júl. 25. 11:14

Köszönöm a teafaolajas hozzászólásokat. Közben rájöttem, hogy semmit nem ér.


Sajnos 10 év után először mentem velük vízbe és most nagyon szenvedek sajnos. Ilyenkor mindig eszembe jut, mit mondott a doktornő Szegeden. Hogy nem olyan vészes... Nem kívánok neki rosszat, de sajnos 2 hete nem alszom miattuk. Most megint depis lettem kissé. Csak a családomat sajnálom. Megkérem majd a dokinkat, hogy írja fel azt a krémet, amit Mirigyes ajánlott.


Mindenkinek tünetmentes vagy enyhe napokat!

Ági

229. evimi
2015. júl. 24. 13:59

Sziasztok!

Kb. egy hónapja használunk egy gyógynövényes készítményt a kamasz fiamnál,nagyon szép javulást tapasztalok. Az egyik hónaljában kb.4 babszemnyi gennyes csomó kiürült és szinte heg nélkül gyógyult. A kezelést nem hagyom abba (most tünetmentes), de nagyon bíztató a hatása.Már ez is nagy eredmény a sok kencefice és gyógyszer helyett.Ha valakit érdekel, privátban írok róla.

(A teafaolajat mi is próbáltuk, semmi eredménye nem volt.)

2015. júl. 23. 23:54

Szép estét!

Teafa olajat nem. Kb annyit érhet, mint a paradicsom. Baneocin. Ha még nem túl vészes, akkor Bactroban.

Kérdésem lenne. Inzulinrezisztencia vizsgálat volt e valamelyikőtöknek. Ha igen, előre lépést hozott e esetleg?

227. csori
2015. júl. 19. 18:46
A Doxiciklin semmit se ér!
226. AgeeZ (válaszként erre: 224. - Aglo)
2015. júl. 15. 07:53

Köszönöm!


Más:

Valaki használ teafaolajat?

Tegnap vettem a patikában, bekentem vele a gonosz kis szörnyetegeket, de valami iszonyatosan csíp.

Tapasztalat?


Köszi

225. ponczi (válaszként erre: 222. - Aglo)
2015. júl. 13. 09:11
Írtam neked privátot.... Más: valakinél próbálták már a biólógiai kezelés??? Humiával? Üdv
224. aglo (válaszként erre: 223. - AgeeZ)
2015. júl. 13. 08:52

Szia!

A Szent István kórház égés-plasztika osztályán.

223. AgeeZ (válaszként erre: 222. - Aglo)
2015. júl. 13. 08:12

Szia,


azt lehet tudni, melyik kórházban műtöttek?


Köszi

Ági

222. aglo
2015. júl. 10. 16:30

Sziasztok!

Lassan 5 hónapja estem túl a hónaljamban egy radikális kimetszésen. Hármas stádiumú HS-sel szenvedtem, ami akkora kiterjedésű volt, hogy már nem nagyon segített rajta semmi, (se diéta, se doxycyclin, se semmi)

Gyakorlatilag egy tenyérnyi méretű részt metszettek ki és pótolták a combomból. Elég ijesztőnek tűnik, de valójában egyáltalán nem vészes. A műtét után a hónaljam egyáltalán nem fájt. Ez azért van, mert nem érzed a transzplantált területet soha többé. Ez először fura és kényelmetlen érzés, de pár hónap és megszokja az ember, illetve az átültetett bőr is nyúlik. Az egészben a donor terület gyógyulása kellemetlen, de egy jól begyulladt állapothoz képest elenyésző fájdalommal jár.

A kajálásra azért odafigyelek amennyire lehet (glutén- és tejtermékmentesen étkezem) és azóta teljesen tünetmentes vagyok. Nem jött ki sehol új, pedig régen egy-egy műtét után nem telt el sok idő és jött is ki egy másik helyen.

A hónaljamra már egyáltalán nem kell odafigyelnem, a lábamra is csak olyan szinten kell vigyáznom, hogy lehetőség szerint ne nagyon érje fény és akkor szinte nyom nélkül el fog múlni.

Ha valakit érdekel szívesen küldök akár fotókat egyéb infókat a műtétről.

221. AgeeZ (válaszként erre: 219. - Ponczi)
2015. júl. 8. 08:41

El kell keserítselek, 20 év után sem múlik el!

Viszont a gluténmentesség enyhíti.


Üdv: Ági

220. Lepi69 (válaszként erre: 219. - Ponczi)
2015. júl. 2. 21:37
Szia.Sziasztok.Valóban máshol is előjöhet a csomó ,hiába vágatod. Én csak akkor vágattam fel ha nagyon bedagadt és nem tudtam felemelni a karomat a fájdalomtól, kb. utoljára 2 éve volt vágva mert nem akart kifakadni.Nekem már elmúlt a 20 év , és sajna csak rosszabb, de ez nem azt jelenti hogy másnak is ugyanolyan lesz mint nekem.Antibiotikum, kenőcsök gyógyteák-tisztító teák, ezeket mind kipróbáltam és nem segített.Az Orvosok semmit nem tudnak.Egyedül a biorezonancia vizsgálaton mondták hogy előfordulhat a szervezetemben van egy gyulladás egy gócpont ami okozhatja.Először a fülem mögött jött elő, azt hittem egy pattanás, jól lecseszett az orvos hogy minek nyomtam ki, biztos elfertőződött szépen kivágta, majd a fenekemnél is jelentkezett azt is kivágták és utána a hónom alá, azóta is csak ott van.
219. ponczi (válaszként erre: 216. - Lepi69)
2015. jún. 29. 09:14
A Bőrgyógyászom szerint vágni teljesen felesleges, mert akkor máshol nő az új csomó! Viszont azt is mondta 20 év után magától elmúlik! :) Na én annyit nem akarok szenvedni!
218. ponczi (válaszként erre: 217. - Lepi69)
2015. jún. 29. 09:11
Bocsánat nem doxiciklin, hanem Dalacin 10mg/ml külsőleges emulzió a pontos neve! Bőrgyógyász tudja felírni nincs 1000ft! Ezzel kenegetem és el nem múlik, mert az enyém elég régi, de legalább nem fáj. a lábamon próbált új kijönni azt időben elkaptam és fel is szívódott! A másik a műtét! Gyerekek bármit meg tudnak műteni, van itt olyan beteg aki már írt is róla! Leszedik a bőrt, kitisztítják a sebet eltávolítják a csomókat meg a verejték mirigyet és soha de soha többé nem lesz azzal a területtel baj! Mellesleg van egy Humira nevű szer amitől állítólag teljesen elmúlik! Viszont 280.000ft és nem biztos, hogy a TB engedélyezi!
217. Lepi69 (válaszként erre: 215. - Ponczi)
2015. jún. 28. 18:57
A Doxiciklin vényköteles vagy hol lehet beszerezni?
216. Lepi69 (válaszként erre: 212. - Ponczi)
2015. jún. 28. 18:45

Szia!

Az elmúlt 20 év alatt annyi orvosnál voltam,és csak bólogattak az orvosok,hol a bal hol a jobb oldalon vágtak meg hogy tisztuljon.Semmi.Gyógytea keverékeket próbáltam többet is , de azok sem használtak. Dolgit max-ot szedek egy ideje de az is csak picit enyhíti a fájdalmat.Biorezonancia vizsgálaton is voltam.

215. ponczi
2015. jún. 28. 10:13
sok más lehetőség is van! Ezek csak az olcsó megoldások! Állítólag van olyan szer ami teljesen elmulassza csak az sokba kerül a tb-nek és nem szívesen adják! Doxiciklinből van folyékony változat ha kenegeted vele a fájdalom elmúlik és ha nem régi nagyon a csomó talán fel is szívódik! probáld ki nekem bevált! Legfőbb javaslat pedig a műtét!!!!
2015. jún. 23. 15:13
ponczi_ Félek a doxycyklintől, de valamit muszáj tennem, mélyek és gyulladtak a gubóim, olyan vagyok, mint egy domborzati térkép. :(
213. Auditore81 (válaszként erre: 205. - Jakata79)
2015. jún. 23. 01:10
Szia, Hogy alakulsz? Kíváncsian várom az eredményt! :) Szép napot! :)
212. ponczi (válaszként erre: 208. - Lepi69)
2015. jún. 20. 08:27
20 éve szenvedsz a hónaljaddal???? Basszus miért nem műtteted meg? Simán kitakarítják eltávolítják a verejtékmirigyeidet és soha de soha többé nem lesz vele bajod!!!!!
211. ponczi (válaszként erre: 210. - Stella3333)
2015. jún. 20. 08:25
Vigyázza doxycyklinnel, nekem csak vastagbél gyulladásom lett valószínűleg attól! Mindenképp egyed a legjobb probiotikumot!
210. stella3333 (válaszként erre: 208. - Lepi69)
2015. jún. 19. 10:21

Szia Lepi69!

Én nem vettem ilyet észre, hogy időjárásfrontokhoz köze lenne, az én dudoraimnak. Viszont ételekhez, italokhoz igen. Pl. alkoholt pl. nem ihatok. Jelenleg Doxycyklint szedek, az segíteni szokott. Te milyen gyógyszerekkel, egyebekkel kezeled magad?

209. evimi (válaszként erre: 207. - Ponczi)
2015. jún. 16. 13:00
Nagyon köszi, utánanézek!
208. Lepi69 (válaszként erre: 181. - Stella3333)
2015. jún. 5. 22:45

Sziasztok!

Én 20 éve szenvedek ezzel a betegséggel 45 éves férfi vagyok.

Stella 33 Nekem a jobb és bal hónaljamban jön elő folyamatosan az utóbbi pár évben. Annyit tapasztaltam hogyha meleg front jön akkor a jobb hónaljam gyullad be ha hideg akkor a bal és ha párás meleg idő van mindkettő begyullad.

Úgy tűnik hogy a front hatással van rá.

207. ponczi (válaszként erre: 206. - Evimi)
2015. máj. 18. 14:24
Szeged Bőrkinika, Kovács Réka dr.nőt kersd, o segiteni fog!
206. evimi
2015. máj. 10. 10:14

Sziasztok!

Most találtam rá erre az oldalra, azt hiszem, találok itt tanácsot, illetve bízom Bennetek, hátha valaki tud jó ötletet adni.

Kamasz fiamnál két éve jelentkezett a popóján jó nagy pattanás szerű kelés és elkezdett terjedni. Kifakadt, majd újra meggyűlt. Ez igy megy azóta is. Elindultunk bőrgyógyászhoz. Vérvétel, vizsgálatok, sebészet... Semmit nem találtak, de a legnagyobb "kelést" kimetszette a sebész. Az ambuláns műtéten túlesett, három hétig gyógyult a seb. (Hónapok óta sem az igazi, mert heges, varras.)A tapasztalt sebész orvosnak mutattuk a hónaljon keletkezett dudorokat, ami hasonló jelenségeket produkál. Ő mondta, hogy ez verejtékmirigy gyulladás.Cink-oxidos kenőccsel kezeljük (gyógyszertári termék), de ideig-óráig hat. A duzzanatok és a gennyes váladék mindig visszatér.

Tudnátok esetleg Szegeden bőrgyógyászt, akivel értetek el javulást? Kenőcs vagy tanács... Mivel fürdetek? Melyik szappan hasznos, mivel a dezodorok, tüsfürdők hatására kiújulnak a tünetek. Előre is köszi nektek!

2015. ápr. 28. 09:31

Sziasztok!


Nos, túl vagyok hat héten. Az eredmények még mindig nagyon bíztatóak, nagyon szépen javulok.

Azt mindenkinek el szeretném mondani, aki belevág, hogy a méreganyagok teljes kitisztulása és ezáltal a tünetek teljes elmúlása hosszú és nehéz folyamat. Igen, vannak visszaesések, igen vannak hullámvölgyek (pl. 2 hét után hirtelen úgy begyulladt megint, hogy azt hittem meghalok) de hosszú távon és tendenciáját tekintve használ a diéta! Sajnos mindkét hónaljamra kiterjedt, 3. stádiumú HS-em volt, 13 éve kínlódok vele ezért is nehezebb a gyógyulás. Mára már mindkét hónaljban csak egy-egy gócpont maradt, vannak területek, ahol már teljesen megszűnt mind a gyulladás, mind a váladékozás mind pedig a duzzanat. Hosszú idő után nem szedek fájdalomcsillapítót és anélkül élem a mindennapokat, hogy minden pillanatban a betegségemre és következményeire figyelnék. Óvatosan bánok a szénhidrátokkal és minden egyéb gyulladáskeltő élelmiszerrel, rövid távon ettől is lehet eredményt remélni - hosszabb távon majd belefér néha egy kis "bűnözés", de most már hiszek benne, hogy alapvetően a kiváltó élelmiszerek kerülésével teljesen tünetmentes lehetek egész életemben.


Jelentkezem majd természetesen, hogy mi a helyzet, s remélem, hogy Nektek is sikerül majd megtalálni a kiváltó okot és elegendő erőt összegyűjteni a megfelelő életmódváltáshoz - ezáltal pedig a gyógyuláshoz

2015. ápr. 7. 19:15

Sziasztok!


Ahogy ígértem, jelentkezem. Ez a szigorú diétám 4. hete és javulok!!! Persze ez nem azonnali és folyamatos javulás, vannak visszaesések de alapvetően jobban vagyok, kevesebb a gyulladás, váladékozás és a fájdalom. Mondjuk az orvos mondta is, hogy legalább 6-8 hét kell, amíg a felhalmozódott méreganyagok kiürülnek és megindul a teljes gyógyulás.

Valószínűleg élethosszig tartó diéta vár rám, de nem bánom, ha tünetmentesen teljes értékű életet élhetek.

Mindenképp jelentkezem, ha már letelt a 8 hét és a 3 hónapos szigorú diéta leteltével is.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook