Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa fórum

Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2016. jan. 3. 19:19

sziasztok,

van egy antiszepikus védőkrém, nekem a bőrgyógyász javasolta, bevált :) csökkent a fájdalom, a gyulladás is, a következőket tartalmazza:

Cink-oxid : a szövetek összehúzódását eredményezi, csökkenti a regenerációs folyamatban a szöveti folyadékveszteséget.

Benzil-benzoát, benzil-cinnamát: elősegítik a hámsejtek növekedését, gyorsítják a hámképződési folyamatot.

Benzil-alkohol : antiszeptikus hatású, gátolja a baktériumok elszaporodását, enyhíti a kellemetlen, égő érzetet.

Lanolin : puhít és hidratál, segít megőrizni a bőr nedvességét.

Ja, és a diéta is segített :)

2015. nov. 20. 19:27

Sziasztok!

Olvastam, hogy sokaknál az étkezés megváltoztatása hozott javulást. Én magam már több mint 7 éve élet együtt ezzel a dologgal. Jártam több bőrgyógyásznál, szedtem Inertát, kentem mindenfélével, ideig - óráig segített csak. Acneként kezelték.

Az étrend változtatásban látok némi reményt. Sokan írtatok sokfélét, csirkehús,, tej, gabonák...

Én hajlandó vagyok elhagyni bármit az étrendemből, ha valaki elárulja, hogy mivel lehet kiváltani, mit lehet enni, ha nem lehet csirkét, gabonát, tejterméket. Köszönöm a válaszokat!

261. vzooli (válaszként erre: 255. - Ponczi)
2015. nov. 2. 19:04
köszi az infót majd irj még hogy alakulsz.én nem gondolkodom egyenlőre műtétben, sem a humirában majd ha esetleg súlyosbodom.
260. vzooli
2015. nov. 2. 19:00
én már 15 éve küzdök vele,nekem is volt kelés a hónaljban és az ágyékomban jelenleg hegeim vannak amik néha bepirosodnak de nem vészesek.szerencsére.
259. vzooli (válaszként erre: 257. - Hati78)
2015. nov. 2. 18:55
én dohányzom nem oszt nem szoroz bele.hogy a csirkehus elhagyása segit-e azt te érzed lehet h minden szervezet másképpen reagál eggyes élelmiszerekre.én eszem szinte mindent módjával.
258. vzooli (válaszként erre: 256. - Lepi69)
2015. nov. 2. 18:49
egyébként én is megfigyeltem,hogy az időjárásváltozás belejátszik a dologba.de valoszinűnek tartom inkább az adalékanyagok szerepét.mint irtam és már mások is irták,tejtermék,lisztes ételek,elhagyása javallott.amit én még tapasztaltam. egyes táplálékkiegészitők,vitamintabletták szedése után is gyulladás volt.valosz.a bogyokban lévő kötöanyag és mesterséges szinezék sem jó.
257. Hati78
2015. okt. 28. 23:14
Sziasztok. Egy ideje olvasgatom a fórumot. Nekem kb 12 évvel ezelőtt kezdődött a farkcsont alatt egy „cisztával” amit műtéttel eltávolítottak, de sajnos utána is beduzzadt és folyamatosan váladékozott. A hónaljamban 6 éve jelentkezett először érdekes módon egyszerre mindkettőben. A jobb oldalon dió , a balon mandarin nagyságú. Természetesen azonnal sebészetre mentem ahol ki is vágták mindkettőt. (A nővérke rosszul lett, mert még nem látott ennyi gennyet sosem). Elég lassan gyógyultak a sebek és pár hét múlva elkezdtek terjedni a duzzanatok főleg a jobb oldalon. Újra sebészet, műtét. És még egyszer ugyanez. Telt az idő és a hónom alatt 3-4 folyamatosan szivárgó kelés olyan helyen is amit kivágtak és több helyen az ágyékomnál is jelentkeztek a gyulladások. Úgy döntöttem elég…. Próbálkoztam mindenfélével- antibiotikumok, kenőcsök, mosószercsere , abbahagytam a hónalj dezodorálását teljesen. Kb 2 éve leszoktam a dohányzásról. Úgy tűnt nem változott semmi. Egy hétvégén észrevettem, hogy ha csirkehúst eszem másnapra hirtelen begyulladnak és begyűlnek a csomók . És láss csodát. Egy éve nem eszem csirkehúst, nem dohányzom és amennyire tudom kerülöm a magas szénhidráttartalmú ételeket. 1 éve semmi csomó, csak a sok heg a hónaljaim alatt :) Újra használok dezodorokat , sportolok és a strandon tarkóra tett kézzel tudok napozni :)
256. Lepi69 (válaszként erre: 249. - Vzooli)
2015. okt. 28. 21:28

Na ez az, az adalék anyagok.

Vzooli esetleg az időváltozást nem figyelted, hátha esetleg az is hatással van rá?

Neked hol van gyulladás?

255. ponczi (válaszként erre: 248. - Vzooli)
2015. okt. 21. 16:50

vzooli! Nem én fizettem hanem a TB! Írtam, hogy a doktornőm sokat foglalkozott ezzel! A másik! Azért jött vissza, mert hamar abba kellett hagyni egy technikai ok miatt! Most 4 hete kapom megint heti egy szuri és teljesen elmúlt az összes!!!!!

Híre hamva sincs, ráadásul 100%-ban a Tb fizeti! A másik azt mondta a dokinőm, hogy ha ez sem válna be, de kizárt, akkor megműtetjük! A következőféleképpen vázolta fel! Leszedik a hónaljról a bőrt, majd eltávolítják az össszes gyulladást és verejtékmirigyet, hogy késsőbb ne tudjon visssza nőni! Majd a hasadról vett bőr darabot vissza varják az eredeti helyére! Kb 3 hét a gyógyulási idő ebből kb 2 hét kórház a kötözés miatt! Erről egyébként mások is írtak már itt!

Ha segítni tudok bárkinek bármiben jelezzétek!

Üdv!

254. vzooli
2015. okt. 20. 17:51
enylelek.gportal.hu/gindex.php?pg=26121192
253. vzooli (válaszként erre: 251. - AgeeZ)
2015. okt. 20. 17:48
:D.tb is kilőve...
252. vzooli
2015. okt. 20. 17:46
www.tolna.net/~jerlich/html/kaja.html
251. AgeeZ
2015. okt. 20. 17:29
SZTK :DDD TB, bocsánat
250. AgeeZ
2015. okt. 20. 17:29
SZTK alapon megy, ha jól tudom.
249. vzooli
2015. okt. 20. 17:29
én régóta probálkozom különbözö ételek elhagyásával.mpld.tejtermék,liszt,cukor.egy idő után viszont ugyanúgy begyulladtam.ami talán segitett, a csipős-erős paprika fogyasztása,viszont a gyomornak nem tesz jót hosszútávon.c-vitamin folyamatos fogyasztása.nem kapszula hanem citromlé formájában vizzel higitva. én valoszinünek tartom,hogy ez a betegség összefüggésben lehet a különböző ételadalékokkal amit szinte minden élelmiszerben megtalálunk.
248. vzooli
2015. okt. 20. 17:17
Helló.akkor a humira nekem is kilőve,ennyi pénzt nem lehet összeszedni..meg hát a hatása ezek szerint elég rövid.
247. AgeeZ (válaszként erre: 246. - Lepi69)
2015. okt. 20. 10:01

Szia,


Neked bevált? Tavaly októbertől csináltam, júliusig jó volt. Ott elrontottam valamit és most borzasztó! Szanaszéjjel vagyok gyulladva.

Propoliszos krémmel próbálkoztam, de semmi. Most körömvirágozom, majd meglátjuk.


ÜDv: Ági

246. Lepi69 (válaszként erre: 245. - Ponczi)
2015. okt. 19. 20:17

Tehát ha nem kapod az oltást rendszeresen, akkor egyből előjönnek a problémák és úgy hogy 1 éve nem eszel búzalisztből készült termékeket?550 ezer forint 4 szuri?

Ennyi pénzt előteremteni tudniillik képtelenség.Ez nem bántás, de szerintem sokan vagyunk akik ezt nem tudnák finanszírozni.

Inkább Glutén és Laktózmentes megoldásban gondolkodom.

245. ponczi (válaszként erre: 243. - Vzooli)
2015. okt. 16. 17:36

Sziasztok! Bocsi, hogy ilyen későn de csak most jutott eszembe,hogyy itt kalandba vagyok :)

Szóval hosszú hónapokig tartott elintézni a humirát pontosan azért mert nem szerepel ennek a betegségnek a lehetséges gyógyító hatásai között! De amit velünk nem közölnek az nem azt jelenti, hogy nincs! Sok embert kigyógyitottaak ezzel a szerrel újabban. A Dr-nőm szerint annyira veszélytelen, hogy saját gyereklének is beadná! Hittem neki és belevágtam! Azt azért tudjátok,hogy kb 1 éve nem eszek semmi olyan terméket amiben búzaliszt van. Szóval az első alaklommal kaptam mindjárt 4 szurit, aminek az ára 550.000 Ft Tudillik egy dobozban 2db van és 275.000 FT egy doboz. Következő héten kaptam 2 majd 1-1. 1 hét alatt elmúlt az összes gyulladásom! aztán ahogy csökkent lassan tért vissza, majd technikai okok miatt le kellett állni 3 hétre és ezután csináltam maganam egy hatalmas adag lencse salátát sok sok tejfölel majdnem egy egész nagy családi elment rá! Na hát nem kellett volna megennem! A combom a fenekem a hónomalja úgy begyulladt, hogy majdnem megőrültem a fájdalomtól! De ugye minden rosszban van valami jó, sejteni kezdtem, hogy a tejföl a tejtermék nem nagyon van jó hatással a gyulladésaimra!

Gondoltam egy nagyot és elhatároztam egy hónapig nem eszem semmit amiben a tej nyomokban is hever! Teljesen elmúlt az összes gyulladásom! Javaslom mindnekinek próbálják ki, hogy 2-3 hétig nem fogyasztotok semmi olyat amiben nyomokban tej van!

2015. okt. 12. 01:14

Sziasztok.

21 éves férfi vagyok és 13-14 éves koromban kezdődött nálam ez az acne inversa nevű betegség, amit éveken keresztül (feltártak altatás és felesleges érzéstelenítéssel) félrekezeltek. Később Budapestre mentem a problémámmal, amikor már több helyen is jelentkeztek ilyen bőrgyulladásaim. A Mária utcai bőrklinikán kezdetekben jódos kezelést, kötözést javasoltak és kísérleti jelleggel több gyógyszert is próbáltunk, köztük rengeteg antibiotikumot. Évek alatt ezek nem hoztak kellő javulást, sőt, még több helyen keletkeztek hatalmas bőrgyulladásaim, amelyekhez már ízületi gyulladások is társultak. Majd egy hónapot töltöttem el a klinikán, ahol megállapították, hogy (sokak által nem létező) autoimmun eredetű betegségek ezek. Hosszú időbe telt, de végül én is megkaptam a csodaszert, amiről itt is beszéltek a kedves sorstársak. Nálam is használt a készítmény, már-már azt hittem, hogy vége a szenvedéseimnek, aztán májgyulladásom lett tőle, amivel 1,5 hónapot töltöttem a Szent László kórházban. Ez több, mint egy éve történt, azóta a májam jól funkcionál, köszöni a kérdést. Viszont.. egy hónap sem kellett ahhoz, hogy újra elkezdjenek fájni az ízületeim.. A bőrömön már egy szabad hely sincs, kivéve: arc, kezek, hát és lábszárak..

Bekaptam lassan egy éve egy új (elvileg ez is autoimmun) Sacroileitis nevezetű hát.. úgy tudnám a legegyszerűbben megfogalmazni, hogy ez is ilyen ízületi csípő gyulladás, amely miatt a derekam és gerincem is fáj, és ezért hónapokig ágyhoz voltam kötve folyamatos fájdalmakkal. Jelenleg nem szedek gyógyszereket, próbálok nélkülük boldogulni. A mozgás terén jelentős javulást értem el, és ezt tervezem a többi gondommal is. Nem mondtam le a biológiai terápiáról sem, és reményekkel telve, hogy nem lesz megint májgyulladásom a közeljövőben újra belevágok a használatába. Mellette pedig továbbra is keresem a kevésbé káros megoldásokat is, ugyanis a Humira kikészíti az embert. Alapból is anémiás vagyok, na attól állva elalszik az ember és olyan figyelemhiányra tesz szert, hogy egész nap nem fogja tudni mi történik körülötte. Remélem nem mindenkinél jönnek ki úgy a tünetek, mint nálam. Én nem olvastam el a mellékhatásokat, de ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban nem is érdemes. Minél több mellékhatásról tudsz, annál több fog jelentkezni nálad. Ez igazából egy nagyon rögtönzött írás és tudom, hogy sajnos se füle, se farka.

Csak annyit szeretnék nektek mondani, hogy nincs olyan, hogy nincs megoldás! Nem szabad feladnunk, főleg nekünk nem, akik minden nap szenvedünk olyan miatt, amit nem mi választottunk. Ez nem csak a hozzánk hasonlóaknak szól, hanem minden beteg embernek. Rendet kell tennünk magunkban, meg kell tanulnunk elfogadni azt, amik és akik vagyunk és ezt nem csak a betegségre értem. Hiszem, hogy a betegségeknek lehetnek lelki okai, hisz én is gondokkal küzdök. A testünk mellett a lelkünket is gyógyítanunk kell. Bármit megtennék azért, hogy meggyógyuljak és minden tőlem telhetőt meg is fogok tenni. Viszont ha lehetne mindannyiótok szenvedését átvenném tőletek, hogy ne kelljen másnak, csak nekem. Erre viszont nincs szükség. Mind megfogtok gyógyulni és azt kívánom, hogy eltudjátok magatokat fogadni ebben a formában is.

243. vzooli (válaszként erre: 240. - Ponczi)
2015. szept. 24. 18:18
mert a humira leirása nem emliti ezt a betegséget.és elég hosszu a mellékhatások litálya.
242. vzooli (válaszként erre: 240. - Ponczi)
2015. szept. 24. 18:14
helló.légyszives irj többet a humiráról,köszi
241. AgeeZ
2015. szept. 21. 16:48

Sziasztok,


Valamelyikőtöknél merült már fel Crohn betegség gyanúja, mint okozó?

Egyébként ugyanúgy Humirával is kezelik.

240. ponczi (válaszként erre: 239. - AgeeZ)
2015. szept. 9. 10:07
Azért vagyok bátor, mert mikor megkaptam mindent tudtam róla, nem azt ami a betegtájékoztatóban van hanem annál többet! Eddig semmi bajom tőle, sőőőőt, épp ellenkezőleg, minden a legnagyobb rendben! Bízom benne, hogy teljesen meggyógyít!
239. AgeeZ (válaszként erre: 238. - Ponczi)
2015. szept. 8. 08:41

Nagyon bátor vagy. Én a mellékhatások miatt biztos nem merném használni. Nekem is mondták, de gyáva voltam és vagyok.

Bár pont azt mondtam a kolléganőmnek, hogy ha mekem is a hünaljamban lenne, lehet én is rászánnám magam.

Csak ügyesen, gyógyulj.

238. ponczi (válaszként erre: 237. - Lepi69)
2015. szept. 5. 17:01
Igen a tB FIZETI! 3 HETE HASZNÁLOM és nagyon jó! Majdnem teljesen felszívódott az összes. HUmira a neve!
237. Lepi69 (válaszként erre: 235. - Ponczi)
2015. szept. 2. 20:05
Tb Támogatott? És mi kell hozzá hogy támogatott legyen?
236. csori
2015. aug. 31. 10:58
ki milyen szerrel probálkozik nem reklám szerintem.kiprobálja vagy nem az az ő dolga!!!!!!!!4
235. ponczi
2015. aug. 28. 07:44
Sziasztok! Kapok egy aranylág új és nagyon drága (Tb támogatott)injekciós kezelést erre a betegségre. Kezd felszívódni eltünni az összes duzzanat a hónom alol és a combomról. Ha ilyen ütembe halad a felszívódás azt hiszem ez lehet a ,megoldása ennek a betegségnek. Üdv mindnekinek!
234. evimi (válaszként erre: 233. - Stella3333)
2015. aug. 3. 21:25
Kedves Stella! Írok neked privátban, mert nem reklámozni szeretnék.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook