Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa fórum

Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
323. ponczi (válaszként erre: 322. - Onemoment)
2016. febr. 14. 20:41
Zink=Zn magyarul ejtve Cink! Akit erdekel küldje el privát a facebook profiljat bejelölöm és mindent elmondok Messengeren!
322. onemoment (válaszként erre: 321. - Ponczi)
2016. febr. 14. 16:43

Szia, ez igazán jó hír :) el tudnád küldeni a készítmény nevét? Kenőcs, vagy tabletta formájában alkalmaztad?

Köszönöm

321. ponczi
2016. febr. 13. 23:24
Sziasztok nekem az összes elmúlt jelenleg kb 2 hete egy darab sincs amiben gyulladás lenne, csodálatos doktornénim segített! Nagyon egyszerű dolog kb 1200Ft és elmúlik tőle! A neve ZINK
320. AgeeZ (válaszként erre: 319. - Onemoment)
2016. febr. 11. 12:02

Pffff...

Köszi

319. onemoment (válaszként erre: 318. - AgeeZ)
2016. febr. 10. 17:52
Te tudod...
318. AgeeZ (válaszként erre: 316. - Onemoment)
2016. febr. 10. 11:50

Amúgy jó nagy bunkó vagyok :(

Jobbulást Neked :)

317. AgeeZ (válaszként erre: 316. - Onemoment)
2016. febr. 10. 11:49

Tejterméket nem eszem november óta. Bár felvágottak közül csak a laktózmentest lehet, de most láttam, hogy már van tejfehérjementes.

Sajtot találtam növényit, egész finom, csak nagyon drága :)

Semmilyen lisztet nem eszek, csak gluténmentest, eddig tűrhető volt, kíváncsi vagyok, mennyire gyulladnak be most.

Tojásra nem tűnt fel, hogy rosszabbodna.

Te nem gluténmentesen eszel?

316. onemoment (válaszként erre: 315. - AgeeZ)
2016. febr. 10. 11:31
Szia, teljesen igazad van, minden fehérje bevitelre igaz lehet. Én kizártam a tejtermékeket, fehér lisztet. Viszont múlt kedden ettem csirkemellet, majd vasárnap csirkecombot, kezemet nem bírom felemelni, annyira begyulladt ... most megpróbálom kihagyni ezt is :( hátha működik... még mindig jobb ezek nélkül élni, mint a gyulladt puklikkal...1 hónapot tűzök ki, meglátjuk...
315. AgeeZ (válaszként erre: 314. - Onemoment)
2016. febr. 10. 11:12

Szia,


pár hónapja orvosi javaslatra nem ettem húst egyáltalán egy hónapig. Nekem akkor nem tűnt fel a javulás :( sőt!

Szerintem mindenkinek más.

Akkor ennyi erővel lehet a tojás is :)

Szerintem mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy mi az, amire érzékeny.

Nekem úgy tűnik most, hogy a gluténmentes búzára is érzékeny lehetek, mert anyukám olyan lisztkeverékből csinált nokedlit nekem hétvégén, amiben gluténmentes búzakeményítő van és a kis rohadékok megint begyulladtak.

2016. febr. 10. 10:28

Sziasztok, utána néztem a csirkehúsnak... túl sok fehérjét tartalmaz, ami megrohad a bélcsatornában és nem tud könnyen távozni figyelembe véve a belek hosszúságát.

A vérkeringésbe túl sok aminosav jut a fehérjék megemésztése során, ez túlterheli a vesét és a májat, a fő kiválasztó szerveket. A szervezet ekkor állítja munkába a pl a bőrt, a méreganyagok távozásának segítésére...

Ez lenne a tudományos magyárazat...lehet vitatkozni, de a túl sok húsfogyasztás valóban generálhatja a gennyes csómok megjelenését...próbát megér, hátha működik :)

313. onemoment (válaszként erre: 312. - Hati78)
2016. febr. 8. 22:07
Szia, onnantól h nem ettél csirkehúst, meggyógyultak a sebek, záródtak a lyukak? Vagy használtál rá vmit? Köszi, nem vagyok szkeptikus, tényleg jó lenne, ha lenne rá magyarázat...
312. Hati78
2016. febr. 7. 21:07
Az első években és is végigpróbáltam mindenféle kenceficét, gyógyszert, antibiotikumot, de higgyétek el a problémát az étkezésben kell keresni !!! Pár hónapja már írtam, hogy nekem úgy néz ki, hogy a csirkehús okozta. Már lassan 2 éve teljesen tünetmentes vagyok, csak a hegek maradtak. Nekem is hónapokon át nyitott fekete csomóim voltak a hónaljamban és a a combtőben kb 6-8 évig. Most sehol semmi.
2016. febr. 6. 07:34
És deot használtok? Ha igen, nektek mi vált be? Köszönöm :)
310. Bridget86 (válaszként erre: 308. - Onemoment)
2016. febr. 5. 14:36
Amúgy ujabb nem lett szerencsére.Ez is elég...Most az utóbbi bőrdoki csináltat újabb laborvizsgálatot és azt mondta ad az új kencének 10napot aztán lehet h elküld h vágják ki.Mondjuk sztem nem tudja h mi ez...de teljesen rá volt csodálkozva és még szifilisz vizsgálatot is kért a labortól 😨 mert h milyen régen nem gyógyul.nem tudom megcsináltassam e.v várjam ki míg az a doki aki megállapította h hidrom van újra rendeljen.valamiért hetek óta nem tudom elcsípni rendelésen.
309. AgeeZ (válaszként erre: 305. - Bridget86)
2016. febr. 5. 08:42

Szia,


nekem van olyan, ami 3 éves...

És hullámzó, hol begyullad, hol pedig csak seb van.

Amikor begyullad, akkor szép lila és fekete :)


Én nem mosom semmivel, csak vízzel. Van valami lemosó (mert sem Lubexet, sem Lubexylt nem lehet kapni) de azt doki írja fel és keverik gyógyszertárban. Még nem sikerült intéznem ilyet, de rajta vagyok. Mivel csak háziorvossal iratok mindent, ezért ő azt írja, amit kérek. Csak nem tudom, mit kell kérni :D

2016. febr. 4. 21:04
És mit használsz tusoláskor? Próbáltam dettol szappan, aztán teafaolaj szappan...beszereztem fekete szappant, na erre mondta a doki, h hosszútávon ezek nem biztos h jók...hol műtöttek? Nem féltél? Azóta lett újabb, vagy műtét megoldotta???
307. Bridget86 (válaszként erre: 306. - Onemoment)
2016. febr. 4. 20:47
Nekem gyakorlatilag október óta van.Bár most feltűnk,h mintha picit mintha arrébb araszolna.Szóval lehet h nem is ugyan az a seb?!Én simán tusolok (bár imádok kádban pancsolni....nagyon hiányzik) csak a műtét után mondta a doki h pár napig ne érje víz.Utána meg úgy h alaposan megszárogatni h ne maradjon nedves.
306. onemoment (válaszként erre: 305. - Bridget86)
2016. febr. 4. 20:27

Szia, nekem a combomnál kb december óta nem záródik, váladékozik. Semmit nem mondanak a dokik sajnos, csak azt h türelem...

A hónaljban szinte 1-2 nap alatt záródik, jó esetben. Tegnapra jártam úgy, hogy hónaljban kitisztult, szépen záródott, aztán feltelt vérrel, ma estére megfakadt...hát, durva... :(((

Abban nem vagyok biztos, h míg nem záródik, szabad h víz érje? Valahogy meg mégis kell tisztogatni, nem???

Lassan jön a jóidő, nem tudom hogy marad majd meg a kötés... :(((

2016. febr. 4. 20:18
Sziasztok!Azt szeretném megkérdezni,hogy ha nektek kifakad meddig marad sebes?Nekem már hónapok óta egy fél-egy cm seb van ami picit váladékozik.Minden dokitól más más kenőcsöt kapok és le is van takarva mull lappal.De nem akar begyógyulni.
2016. jan. 30. 17:58
sziasztok, kétféle hatóanyagú fucidin kenőcs van. Az egyik dobozán piros csík van, hatóanyaga fucidinsav, ez nem igazán vált be nekem. Viszont van a másik, ugyanaz a cég, csak narancssárga csík van a dobozán, hatóanyaga nátrium-fuzidát . Na ez ütős cucc, nekem összehúzta a sebeket szépen, mivel van benne só nátrium formájában... nekem segíteni szokott a himalaya sós oldatos borogatás is, igaz csíp picit...
303. AgeeZ (válaszként erre: 302. - Papappa)
2016. jan. 30. 13:00

Kénytelen vagyok, különben beleragad a kötés.

Esetleg a patikust lehet megkérdezni, mit ajánl ilyen esetekre. Én a bőrgyógyászoknak már nem hiszek...

Betadint ne kenj rá, mert szerintem attól csak begyullad (legalábbis nekem)

302. papappa
2016. jan. 29. 20:00
értem. hát most már nekem is csak sebes..meg picit váladékozik. félek ilyenkor bekenni mert a bőrgyógyásztól azt hallottam hogy az ilyen nyitott "sebre" nem szabadna semmit kenni..
301. AgeeZ (válaszként erre: 300. - Papappa)
2016. jan. 29. 08:29

Szia,


nekem most nem gyulladt, hanem inkább sebes és kicsit gyulladt. Állandóan le van ragasztva, be kell kössem, különben nem tudnék felöltözni sem, szóval állandóan van is rajta krém, mert amőgy beleragadna a kötés.

Körömvirág, Alsol és most tegnap kiváltottam a Dalacint, este be is kentem vele. Kicsit csípett :D

300. papappa
2016. jan. 28. 19:29
na végre megkönnyebbültem..a fucidil nem igazán használt. áttértem a körömvirágra, 2 bekenés után elfakadt.AgeeZ te utána is azzal szoktad bekenni?
299. AgeeZ
2016. jan. 27. 08:11

Sziasztok :)

Hát nagyon nem vagyunk egyedül. Csak az a fura, hogy itt is voltak emberkék, akik nagy felkiáltásokkal jöttek, hogy meggyógyultam, teljesen tünetmentes vagyok és el is párologtak :)

Orvos neveket nem mond senki, ötleteket nem ad senki.


Én is csak abból élek, amiket neten olvastam. Nekem úgy tűnik, hogy van összefüggés az evés és a csomók kialakulása között, de lehet, hogy akkor az tényleg bélgyulladás lenne?


Hát a drasztikus kimetszésre láttam példát, szerintem azon a képen mindent kivágtak combnál

( [link] - CSAK HA BÍRJÁTOK A KEMÉNY DOLGOKAT!!!!). Nekem ilyen kellene.

2016. jan. 26. 21:05
Hát ahogy én értelmeztem a doki magyarázatát, úgy kell elképzelni, hogy van egy "főcsomó" amiből felfele a bőrön jönnek az "utak" a bőr felszíne fele, szerte elágazva, ez a "főcsomó" megfertőződik, akkor az továbbterjed szana-szét mindenfele. Ezt kellene blokkolni, hogy megszűnjön a fertőzése. A drasztikus kimetszés azért nem végleges megoldás, mert nem tudják, hogy merre fertőzödött tovább, a bőrkimetszés után megjelennek máshol :(
297. papappa
2016. jan. 26. 20:38
hát én nem sokat értek angolul..de blepörgettem a videóba..ha jól értelmeztem egy bőr transzplantációt csináltak a hónalján..ezen majdnem hogy én is átestem mint ahogy azt már írtam..csak a doktor inkább összevart, de szétszakadt úgy a kezem hogy összevarni se lehetett és magától hámosodott be. Azóta ott teljesen tünetmentes vagyok, csakhogy máshol ugyan úgy kijöttek..nyak-hát..:(
296. papappa
2016. jan. 26. 17:36
hát nem tudom..nekem még sehol nem mondták a diétát..mikor kivágták a hónom alól sokáig én is tünetmentes voltam..se antibiotikum se semmmi. aztán mikor kiint voltam németbe dolgozni egyszer csak megint begyulladt a kezem, nem hiszem h valamilyen összefüggésben lett volna a kajálásommal. kenetet majdnem minden műtétem után vettek de semmi nem tenyésződött ki belőle..
295. onemoment (válaszként erre: 294. - AgeeZ)
2016. jan. 26. 17:21

Szia, mindenképp próbálok egy oltást kérni, hogy mit tenyésztenek ki a mintából...

A kajában nem vagyok teljesen bizonyos, 2013-ban volt egy műtétem, és közel két évig teljesen eltűntek, nem volt egy darab sem, mindent ettem :) akkor kezdtem hormont is szedni, tavaly tavasszal elhagytam a hormon gyógyszert, és azután újra kezdődőtt a "csomósodás" :(

Most megpróbálom azt a vonalat is, van-e kapcsolat.

Thnx a lot :) leginkább h nem vagyok egyedül :)

294. AgeeZ (válaszként erre: 293. - Onemoment)
2016. jan. 26. 16:16

Szerintem inkább valamilyen autoimmun jellegű a dolog, főleg ha humirával is kezelik.

Meg hát a kaja sokat jelent. Mit hogyan eszel.

Amúgy Youtubeon nagyon sok videó foglalkozik ezzel, sok weboldalt is olvasgattam, de sajnos az angolom azért annyira nem erős, a szaknyelven elvéreztem.

De a legdurvább az volt, hogy ugye tejtermékek és gluténtartalmú gabonák fogyasztása tiltott, valamint a kukorica, paprika, paradicsom, krumpli.

Kérdem én, akkor mit eszel?

Főleg magyar konyhában, ahol szinte még a piskótában is van paprika vagy paradicsom :D


Na mindegy.

Szerintem beszélj a dokiddal, ha normális, hátha még ez megérne egy próbát.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook