Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa fórum

Verejtékmirigy gyulladás-hidradenitis supporativa (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
353. onemoment (válaszként erre: 352. - AgeeZ)
2016. márc. 20. 14:40
Valakinél vizsgáltak a betegség alatt cukrosságot???
352. AgeeZ (válaszként erre: 351. - Onemoment)
2016. márc. 20. 13:05
Biztos vagyok benne. 105öt szedek, begyulladt egy, utána kicsit jobb lett, én meg mekiztem. Hát nem kellett volna. Amúgy gm és tejmentes diétán vagyok. Most megint begyulladt...
351. onemoment (válaszként erre: 350. - Bridget86)
2016. márc. 20. 06:09
Szia, kicsit most megállt a dolog, távozik a váladék, kettő van már csak :) remélem hamarosan ezek is záródnak. Az a baj, h az orvosok is sötétben tapogatóznak, próbálnak okosat mondani, egyre inkább hajlok afele, h a kaja nagyon befolyásolja...van egy lány, aki azt írta két éve teljesen ok, GI diétának köszönhetően, azt az életmódot tartja
350. Bridget86 (válaszként erre: 349. - Onemoment)
2016. márc. 19. 21:25
Szia!én még nem nyilatkozom mert nem rég kezdtem el.eddig 30mg -ot szedtem nem rég emeltem az adagot 60-ra.nekem csak egy van talán ennyi elég lesz...a bőrdoki azt mondta hormonális okai is lehetnek uh most a fogamzásgátlót sem szedem.Te hogy vagy?
2016. márc. 13. 18:54
Hello mindenki, hogy vagytok?
348. szelmalomharc (válaszként erre: 347. - Onemoment)
2016. márc. 9. 07:41
Ey nagyon biztatoan hangzik,en meg csak egy hete szedem.Napi 60 mg ot,ket napja nekem is nagyon sok bedurrant de egy sem akar kifakadni,bizakodom es varok.Koszi a nevnapi koszontest!
2016. márc. 8. 18:30

Sziasztok, helyzetjelentés cink akcióról :)

Az elmúlt másfél hét nagyon megerőltető volt! Minden csomó megfakadt vagy magától, vagy segítettünk rajta. Mindenhonnan távozott/távozik ez a szutyok. Állandó kötés mindenhol és mindenkor!

DE!!! Látom hogy tisztulnak a területek, napról-napra könnyebben vagyok! Nincs újabb csomó, szépen eltűnik majd mind.

Ja, tegnap este hosszú idő után újra izzadság volt a pólomon!

Szóval, nekem bevált, végigcsinálom míg az összes el nem tűnik.

Kitartást mindenkinek!

Boldog nőnapot! :)

346. szelmalomharc (válaszként erre: 345. - Onemoment)
2016. márc. 8. 10:05
Sziasztok sorstarsak!Nagyjabol 3 eve jelentkeztem be a forumba kezdo 50 es neven.Az elozmenyekrol roviden.Akkor belekezdtem egy gyogyszerkiserletbe masfel evig tartott.A Humira nevu keszitmenyrol van szo.Itt a forumban olvastam,hogy mara mar egy elfogadott gyogyszer lett.Eloszor kicsit csodalkoztam,hogyan is tortenhetett ez ,marmint a szabadalmaztatasa,mikor masfel ev alatt egyetlen kiserleti egerkent szerepeltem az orszag masodik vagy harmadik legnagyobb varosanak kiserleti projektjeben. Gondolom utanam meg szamos jelentkezo volt,ugyanis en masfel ev utan abbahagytam,mert kulfoldre kellett mennem.Azt mondanom sem kell,hogy semmi javulas nem tortent sem akkor ,sem utana.Az elozmenyekhez hozzatartozik,hogy no vagyok,57 eves es kb 8 eve harcolok ezzel a betegseggel.A menstruaciom kb 13 eve elmaradt ,a tesztoszterinszintem a megengedett legmagasabb ertek negyszerese tehat ha hormonalis dologra gondolnek boven beleferne az elmeletbe.De mivel nem csak nok betegednek meg,hanem ferfiak is igy nem igazan latok osszefuggest.A sokat emlegetett etrend.Hat nem is tudom kiserleteztem en is,hogy talan de sajnos nem.Most elkezdtem szedni en is a cinket.Mindenhez pozitivan allok hozza,bizom ,remenykedem ,sajnos a valosag az,hogy az allapotom stagnal sem jobb sem rosszabb.kozepsulyos hs esnek szamitok,mi lesz ha sulyosbodik az allapotom?A hazaseletem szinte 0 a betegsegembol kifolyolag.Kezdodott a mellek alatt .Honalj, comb,combto,fenek,nemiszerv.Itt stagnal legalabb 3 eve.Az,hogy televagyok sebhelyekkel egy dolog.Ne mondjam a tuneteket szerintem mindnyajan ismeritek.Nalam ego viszketo erzessel indul minden egyes belobbanas.Az utobbi idoben hidegrazas es hanyinger is kiseri.Legalabb 100 sebhely van rajtam,amik kifakadtak.De ezek is ujra tudnak lobbanni.Valahol olvastam,hogy ez meg a kezdeti stadium,megtamadhatja a beleket,belso szerveket is.Nagyon elvagyok keseredve,
345. onemoment (válaszként erre: 344. - Ponczi)
2016. márc. 4. 17:45

Azt gondolom, aki nem ad esélyt a zink-nek, az nem volt még nagyon rosszul ezektől a csomóktól. Nem szeretnék ezzel bántani senkit, előre is elnézést kérek.

Higgyétek el, ahogy utánanéztem részletesen a humirának, úgy a zink mellékhatásait is megnéztem. Nem találom rizikósnak 100 mg napi bevitelt.

1-2-3 hét alatt úgyis kiderül, hogy használ vagy sem.

344. ponczi (válaszként erre: 343. - Onemoment)
2016. márc. 4. 17:02
Birom, hogy a legtöbb ember a Zinktől jobban fél mint a betegségtől :)
343. onemoment (válaszként erre: 342. - Bridget86)
2016. márc. 4. 15:10
Nem, semmi... :)
342. Bridget86 (válaszként erre: 341. - Onemoment)
2016. márc. 4. 14:44
Ez szuper hír!Csak így tovább.Nem volt más mellékhatása a magas cink bevitelnek?
2016. márc. 4. 10:38

Sziasztok, gondoltam leírom a tapasztalatom: elkezdtem szedni cinket, 15mg kiszerelés, sajnos a napi 105 mg (5 db) sem hozott áttörést. Javult, tisztult, de nem olyan látványosan. (Bio-cink)

Ma egy hete elkezdtem szedni egy másik készítményt, 25 mg kiszerelésű, napi 100 mg (4db).

Mára nagyon szépen, látványosan tisztul. Ha ez így halad, rövid idő és minden ok lesz :)

Ja, és persze diéta :) szigorúan betartva ... :)

340. ponczi (válaszként erre: 339. - AgeeZ)
2016. febr. 27. 09:39
Kaptam egy összefoglaló fordítást,annak aki nem td angolul. Szóval " Lényegében az abstrakt rész összefoglalja a tudományos cikket. Egy gennyesedéssel járó betegség kezelésére kerestek hatékony gyógymódot, mivel az eddig ismert kezelési lehetőségek nem hatékonyak, beleértve a műtéti eljárást.egy cink alapú terápiát alkalmaztak 22 beteg vizsgálatával(eltérő nemű, korú, betegségi szintű és idejű alanyokkal) 6*15 mg cinket szedtek négy hónapon át, majd kéthavonta csökkentették 15 mg-mal. 8 beteg teljes 14 beteg részleges javulást tapasztalt, 30-60 mg cink szükséges a szinten tartáshoz. Hatékonyabb a nem túl régóta és nem túl súlyosan beteg alanyoknál. Ez a mennyiség hosszú ideig szedhető nagyobb mellékhatások nélkül, gyomor és bélrendszeri mellékhatás lehet, émejgés hasmenés, de ha jól értem, akkor az a kezdeti nagyobb dózisnál fordul jobban elő. JA és az 500mg mérgezési szintől ez jó messze van."
339. AgeeZ (válaszként erre: 338. - Ponczi)
2016. febr. 26. 23:50

Én el :)

Tegnap.

Kíváncsi vagyok.

338. ponczi
2016. febr. 26. 14:44
Na hogy álltok elkezdtétek???
337. onemoment (válaszként erre: 336. - Lepi69)
2016. febr. 25. 11:12
Nagyon bátor dolog ez! Kitartás és gyors gyógyulást!
336. Lepi69 (válaszként erre: 267. - Papappa)
2016. febr. 24. 22:03

Sziasztok!


Jó régen nem írtam már,de ennek több oka is van:az első természetesen a munka, a második pedig az hogy nagyon szarul voltam mindkét hónaljammal folyamatosan be volt gyulladva mindkettő. Most jelenleg a Szent István kórház Égési Plasztika sebészeti osztályon vagyok második hete. Kivágták mindkét hónaljamat és jobb combomból egy szép nagy darabkát amivel most Kedden pótolták a hiányzó részeket. A múlt héten amikor kivágták utána 1 hétig hagyták hogy előbb kitisztuljon mindkettő. Folyamatos kenések és kötések minden nap, fájdalmas dolog az biztos, de reménykedem benne hogy jobb lesz.

A vicc az egészben az :) Hogy a lábam jobban fáj , ahonnan a bőrt pótolták. Kíváncsi vagyok hogy alakulnak a dolgok.Csak jót tudok írni erről a kórházról és az orvosról illetve a kötözőkről is :). Papappa ezt főleg neked írom ha normális helyet keresel, próbáld meg. Nekem is ezen a portálon ajánlotta egy srác a kórházat :). Neked nagyon korán kezdődött ez a betegség. Én 25 voltam amikor a fülem mögött jött elő először, ott kivágták és szépen vándorolt a fenekemhez majd a comb tőhöz, voltak 2-3 éves pihenők mindig, aztán aztán szépen a hónaljamba telepedett és soha nem akart elmúlni.Jó sokáig bírtam a fájdalmat mert most vagyok 46 éves. :) Nagyon sok doki vágott szanaszét előtte és senki nem tudta mitől van ez az egész, édesanyám is az egészségügyben dolgozott és jó sok helyre vitt, de semmi : felvágták és ennyi.... Remélem hogy a korom miatt talán nem jön elő többet. Kitartást erőt és jobbulást mindenkinek.

335. ponczi (válaszként erre: 334. - Onemoment)
2016. febr. 24. 15:31
Köszönöm, kedves vagy , hogy ilyennek aposztrofálsz! Nem mellesleg tényleg szívesen segítek bárkinek, mert szeretném ha ezt a kellemetlen betegség nem csak nekem múlna el hanem tömegivel mondaná mindenki, hogy nekem is elmúlt meg nekem is. Ha valaki tud angolul és van szabad ideje tegye meg és legyen olyan jó, fordítsa le azt amit 'onemoment' megosztott, mert abban van a kulcs! Ott sokkal többet írnak szakmailag, mint amihez én értek, én csak remélhetőleg az első fecske vagyok akinek hatott! :)
2016. febr. 24. 10:49
Arról szól hogy férfiakat és nőket vizsgáltak , naponta kaptak különböző dózisú cink-glukonát tartalmú készítményt. Azok az emberek , akik 90 mg-t kaptak, vagy meggyógyultak teljesen megszűnt a gyulladás, vagy rohamos javulásnak indultak. Egyik fórumtag, "ponczi" kipróbálta , erről Ő tud többet mondani. Keressétek nyugodtan, szívesen segít, jó fej nagyon :)
2016. febr. 24. 10:40
Hmmm...én egy mukkot sem tudok angolul.elmesélnétek nagyvonalakban h miről van szó benne?
332. onemoment (válaszként erre: 331. - Ponczi)
2016. febr. 24. 07:54
Ha lesz időm, lefordítom, de nem ígérem meg. Az biztos, hogy eléggé alaposan vizsgáltak minden tényezőt. Lényega vége, ez lehet alterbativ megoldás :)
331. ponczi (válaszként erre: 330. - Onemoment)
2016. febr. 24. 07:44
Nem tudok angolul de a szamok meg bizonyos szavak igen, bár ha lenne egy magyar fordítás tuti jó lenne. Úgy látom elég régi publikáció:)
330. onemoment (válaszként erre: 329. - Ponczi)
2016. febr. 24. 07:35

Szia, kutakodtam kicsit a publikációk között, ott akadtam rá...

Sztem eléggé meggyőző :)

329. ponczi (válaszként erre: 328. - Onemoment)
2016. febr. 24. 07:17
Ez az amire gondolok?? Honnan szerezted meg?
2016. febr. 24. 06:34
327. ponczi (válaszként erre: 326. - Onemoment)
2016. febr. 20. 18:58
Elfog múlni a Zinktől!!!
2016. febr. 18. 20:11
Csak azt nem értem, miért terjed...??? :( miért jelenik meg máshol, ahol eddig nem volt?
325. ponczi (válaszként erre: 324. - Onemoment)
2016. febr. 15. 05:55
Nem kaptam a nyilvánosságra felhatalmazást!
324. onemoment (válaszként erre: 323. - Ponczi)
2016. febr. 14. 21:12
Szia, itt nem tudod leírni?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook