Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 21 napos GI-diéta - 8 kg mínuszt ígér, tartósan fórum

21 napos GI-diéta - 8 kg mínuszt ígér, tartósan (beszélgetős fórum)


1 2
55. kkrisztina72 (válaszként erre: 53. - Bgf1)
2013. nov. 19. 11:50
szia!Fogyi 21 nap elindult?
2013. nov. 19. 11:49

Sziasztok! Én is itt vagyok!

161cm 75,9 kg vagyok.Sajna jól visszahíztam pedig innen kezdtem januárban...le is ment április-májusra 66,5-re aztán júliustól széépen visszahíztam.

Mától újra odafigyizek...

53. bgf1
2013. nov. 4. 01:15

Én itt vagyok! Hasonló cipőben, mint cukiduci! 162 cm, 77 kg, 48 éves, napi 2 kávéval (ha nem innék, egész nap aludnék, olyan alacsony a vérnyomásom)...

Nem sportolok ezer éve, néha elmegyünk a családdal biciklizni, de ülő munka, mindenhová autóval megyek.. Valami kezdeni kellene. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy én nem főzök, mert közellakó anyósom örömét leli abban, hogy minden nap főz a nagy családnak. Összejárunk ebédelni - nagyon finomakat! Így érdemes-e elkezdeni ezt a 21 naposat? Sport nélkül is menne?

2013. okt. 12. 10:41
Sziasztok! Mi tortent itt?? Miert nem vagytok?? Tegnap talaltam erre a dietara es most olvasgatok, orultem hogy ide talaltam es aztan latom nem aktiv itt az elet :-( 49 hozzaszolasnal olvasom hogy arra utal nem lehet kavet inni?? Errol eddog nem olvastam:-( Napi 2 rendes kavet iszok es kb 6 koffein menteset ezt kb 3 honapja mert elotte rendes kavet ittam ami ugye mar lassan felert egy ongyilkossaggal:-) A magassagom 160 cm es a mostani sulyom 80 kg, azt irta 21 kilot kellene fogynom, hat akkor eleg aronesziasnak neznek ki az 52 evemmel:-) Nagyon orulnek ha kicsit 70 ala mennek :-))))Remelem lesz meg itt valaki.Jo lenne egy naplot olvasni, siker torteneteket, vagy egy blogot.
51. Katagi
2013. szept. 16. 08:46
Mi a helyzet Veled, Izabella? A klimax kapujában vagyok, és nehezebben megy a fogyás. Most kezdem a 21 napost, hátha ad valami lökést!
2013. márc. 17. 19:50
Elmúlt újabb hét.79,3kg.Lassabb,de fogytam.
49. timkopedro (válaszként erre: 48. - Tenk Izabella)
2013. márc. 10. 22:54

Szia!

Nem vagy egyedül az oldalon:)Gondolkodom hogy én is belekezdek a diétába.Már annyi helyen olvastam róla,de egy dologra nem kaptam választ.Igen nagy kávé fogyasztó vagyok,ez az egy dolog amiért hezitálok még egy kicsit.De nagyon szép erdményt értél már el,gratulálok hozzá:)De a te sikereidet látva azt hiszem hogy még a kávé fogyasztásomat is képes leszek lecsökkenteni.

2013. márc. 10. 09:48

Sziasztok!(azt hiszem csak magamnak írogatok itt-de nem baj.) Ma reggel 79,5kg voltam. Minden centizett részemen -1cm a múlt hetihez képest.

A mai reggelim a szokásos 1,5dl citromos melegvíz,majd 20 perc múlva 3 szelet abonett 3 vékony sonkaszalámival és 2 dl meleg citromos gyümölcstea natúran.Majd 10 órakor 3 szem aszalt szilva lesz újabb teával.Délben a zöldséget eszem a húslevesből kevés levessel tészta nélkül és 1 kis szelet csirkemell teljeskiőrlésű lisztbe forgatva és megsütve.Délután 5-kor a kedvencem:1 pohár kefírbe beleaprítom 4 dió belét.Vacsora 6-kor zöldsaláta apróra vágva,feljavítva kockázott sonkaszelettel,és leöntve fokhagymás actíviával és tökmagolajjal. Egy pohár ásványvíz előtte és utána is. Remélem a jövő vasárnap újabb fél kg-tól szabadulok meg.Szeretnék húsvétra 78 lenni!

2013. márc. 4. 10:16
Én is elkezdtem 2013.február 19-én. 82,6 kg voltam.Ma reggel 80,6 kg vagyok és jól érzem magam.Sokat fogyóztam az elmúlt 30 évben.50 éves múltam és a változókori plusszok kezdtek zavarni.Nem vagyok irreális, csak 70-72 kg-s szeretnék újra lenni.Ez a plussz súly az elmúl 5-6 évben jött fel rám.Tisztában vagyok vele, hogy nem 3 hét alatt fog lemenni.De egészséges ételeket eszem naponta 5x és ez jó.Nem éhezem(végre)és talán a magasabb koleszterinszintem is helyreáll(6,8). Lehet egyedül leszek itt a fórumon, de itt is írom az eredményt hetente. Most megyek centizni is,mert az hamarabb mutatkozik,mint a súly.A zsír könnyebb,de a méret a lényeg!
2012. aug. 5. 17:28

Sőt...most jobban megnézve irreális. Hol veszek én pulykahúst, hát előre nem tudom megvenni? Itt nem tart a hentes. Nagy ritkán pulykacombot.

A csirke grillezésére rámenne a gaytám, ami a villanyszámlát illeti. Egyedül vagyok hétközbem, nem kapcsolom be a grillt pár dekáért! Ha nagyobbat grillezek előre, a hűtőben olyen lesz már másnapra, mint a szappan.

Sem zsírszegény, sem zsíros tejet nem iszom, és zsírszegény joghurtot se kapok itt. Még a sima natúr joghurtot is úgy kell keresni, nem mindig van.

Zöld saláta...hihihi...fejes saláta néha akad...

2012. aug. 5. 17:23
Persze a hozzávalókért is külön be kell buszoznom a városba, itt a faluban nincs ilyen luxus, hogy teljes kiőrlésű kenyér.
2012. aug. 5. 17:19
Nekem is szimpi, de mi van, ha nem szoktam reggelizni?
2010. aug. 30. 20:13
sziasztok, nagyon szimpi ez a diéta, nem tart velem valaki holnaptól?
42. 8e163afeff (válaszként erre: 41. - Zsuci7)
2010. aug. 22. 08:54
szia, a diéta leírását megtalálod a fórum 1. és 2. hozzászólásában
41. zsuci7 (válaszként erre: 33. - 8e163afeff)
2010. aug. 22. 08:24
Szia! Leirnád nekem mi ez a 21 napos Gi diéta? Miket lehet enni stb..köszi
2010. aug. 22. 07:59
Na, sziasztok, csak gondoltam, megosztom az eredményeket: 7 kg-ot fogytam a diétával, 70ről indulva 63 kg lettem, az 1 hetes nyaralás (lángoshegyek, fagyidömping stb). során mindössze 0.5 kg-ot híztam, szuper a diéta!!!!
2010. aug. 9. 15:39

jaja, ugyanezt csinálja az enyém is:-) A tibeti rítus ötödikjénél meg a derekam alatt rohangál:-)

Privit küldtem!

2010. aug. 9. 15:03

Igazad van, tényleg el kell zárkózni az ilyen emberektől.

Fogyi: hát én is eléggé örülök a mérlegnek:-) És én is tépelődtem, hogy testkontroll helyett inkább GI-zek majd a 21 napos után is, minden kaját szeretek benne... Pilates: a Dallos Ági-félét, szerintem nagyon jó, ha gondolod, elküldöm neked a DVD-t. Már a kislányom is kezd rákattanni, ami azért jó, mert engem is hagy tornázni:-)

2010. aug. 9. 12:24

Sziasztok!


Én csak egy olvasó vagyok a sok közűl.


Ne marakodjatok! Van akinek ez a diéta, van akinek a másik válik be!


Egy biztos (szerintem), itt a gép előtt veszekedve senki nem fog, se lefogymi, se életmódot váltani. Csupán a vérnyomásotok megy fel, no és a cukorszintetek.


Egyébként én is keresek megoldásokat, hiszen cukorbeteg, és szívbeteg vagyok.


Bocs, hogy közbe szóltam. :-)

36. 8e163afeff (válaszként erre: 35. - Molnarvanda)
2010. aug. 8. 18:11
Jaa! De jó már neked! Én is szépen haladok, semmi nehézséget nem okoz az étrend megtartása, laktató, finom. A húsokat sajtra vagy joghurtra cserélem. Fogytam már jócskán, de most nem mérem magam, mert persze megjött, de végre rámjött az a farmerem, ami már vagy fél éve nem:-)
35. molnarvanda (válaszként erre: 34. - 8e163afeff)
2010. aug. 8. 16:33
Szia, ja, nem azért kértem az étrendet, én most sikeresen tartom a súlyom, hanem tesómnak. El is kezdte pénteken, nagyon lelkes, mert beindította végre a fogyását, stagnált most jó ideje. Neked hogy megy?
2010. aug. 6. 20:54
Vanda, holnap kezded a 21 napot?
2010. aug. 6. 20:54
na jó, zárszóként: a GI-diétát MINDEN dietetikus ajánlja. Ha te okosabb vagy mindnél, legyél. Uff.
2010. aug. 6. 17:17

Ha normálisan táplálkoznál (megfelelő fehérje/CH arány), lenne erőd válaszolni :) Egyáltalán utánanéztél azoknak, amiket írtam? Mert nem így reagáltál volna. Te kezdtél támadni, úgyhogy viseld el a következményeket! Mellesleg én nem becsméreltelek, de te engem már igen. Ez szégyenletes! Jógázz egy kicsit, hogy megnyugodj! Vagy szedjél vitaminokat, hogy meglegyen az egyensúly. Ha elindul a katabolizmus, mellette zsír is elfogy! Ennyit se tudsz? Ha viszont nem izzadsz mozgás alatt, akkor fogyni sem fogsz. Ismétlem önmagam: zsírt csak megfelelő izommunkával tudsz égetni, ehhez edzeni kell, mellette megfelelően étkezni. Ez a diéta erre nem alkalmas, amit te hirdetsz a dietetikus "okos" barátaiddal (mellesleg az, hogy ki okosabb, nem te döntöd el, azon nem vitázom, „majdnem” ugyanazt végeztem, mint ők, csak én tapasztalatból beszélek, nem egy embert sikerült jó útra térítenem, pedig nem túl rég fejeztem be az egyetemet, ill. a szakorvosi képzést, most szakmai gyakorlaton vagyok, míg dietetikusnak tanulni elég főiskolára járni! Remélem érzed a különbséget!)


Az érveket leírtam, csak lehet a felfogásoddal van valami probléma, de a Google a barátod. Próbálom hétköznapi nyelven megértetni veled, hogy nem kell mindent elhinni, amit hall az ember. Mellesleg te nem linkelted be, amire kíváncsi voltam, mivel győzködik a laikusokat, tehát... Szerinted akkor miért van az, hogy a testépítők nem ezt választják? Megsúgom: ismerik a szervezetüket, ismerik az emberi test működését a GYAKORLATBAN IS! Melegen ajánlom a bodybuilder.hu-n lévő cikkeket (lehet regisztrációval érhetsz el egy-egy menüpontot, videót), mert ugyanezeket én is megtapasztaltam. És nem pár hétig kéne tartania a diétának, aztán visszatérni a zabáláshoz, fél pizza, meg hamburgerhegyek, hanem mindig normálisan kéne étkezni, és mozogni normálisan. Izmos meg az biztos nem voltál, ha vékony volt a karod, nem is edzettél soha, maximum maradt rajtad egy soványka réteg a jobb időkből, vagy csak benéztél valamit :) Emellett az étrend mellett nem lehet normális izommennyiséget fenntartani! Fogd már fel!


És ha visszaolvasol, nem én voltam az egyetlen aki ugyanerről regélt! Szerintem ne erőltesd másokra ezt az étrendet (látom mindenkinek ugyanazok a mennyiségek, de mi van egy 150 kg-os férfival, akinek kapásból gyorsabb az agyagcseréje, mint egy nőnek? Neki is ezt ajánlják az "okos" dietetikus barátaid?), mert valakinek többet árthatsz vele. Ehhez NORMÁLIS orvos véleménye kell, nem is mindenkinek ajánlható, a kalóriaszámolgatáshoz (min. 2gr fehérje/tskg) és edzéshez meg csak kitartás. A dietetikusok azoknak állították össze ezeket, akik lusták mozogni, de mindegy milyen minőségben fogynak, csak kevesebbek legyenek, kevesebbet mutasson a mérleg, ez kell a lelküknek, vagy valahol jó lenne elkezdeni stb. További jó szottyadást :)

2010. aug. 6. 14:58
Szerintem is kötekedés csak az egész. GI-diétával fogytam le, egészséges és gyorsan mennek le a kilók. És nem jött vissza, pedig nagy jojós voltam. Mi több, a GI-diétával sikerült végre az életmódváltásom is. Ma már vagy testkontrollos vagy GI-étrendet követek nagyjából, persze csak lazán, épp most burkoltam be egy fél pizzát:-) Szóval, hajrá, katatica, ne hagyd magad, jó ez a diéta! Ja, nekem is dietetikai rendelésen javasolták!
2010. aug. 6. 14:51
Bocs, de ennyi dőreségre már erőm sincs írni, vitázni se. Szerinted úgy értem el ezzel a diétával anno az álomúlyom, hogy az izmaim elsatnyultak, a háj meg maradt? Ha így lett volna, biztos nem ezzel próbálkozom legközelebb is. S hogy a jóga nem sport, csak a súlyzó meg az izzadás, s hogy ez a "könnyebb út"... hát csak szánakozni tudok, megint csak ezt kell mondanom: ilyen szűklátókörűségen. De nem akarok veled veszekedni, sebaj, ha te nem hiszel ebben, nekem attól még bejön, ahogy azoknak is, akiknek a dietetikusok ajánlják. Nem takarózom velük, hanem azt gondolom, hogy okosabbak, mint te, ráadásul semmi valódi érvet nem írtál. Örülök a mínusz kilóknak és centiknek. Pár éve is ezzel fogytam le, és a legkevésbé se voltam szottyadt, sőt, izmos és vékony voltam, pedig "csak" jógáztam. De ez volt hozzád az utolsó hsz-em, mert sajnálom rá az időt, bocs.
29. 264a394b94 (válaszként erre: 28. - 8e163afeff)
2010. aug. 6. 14:14

Szűk látókörű és kötekedő nem én vagyok, már elnézést. Ha utánanézel, láthatod, hogy nem szóltam hozzá még egyetlen fórumhoz sem. Ezt is a hírlevél miatt találtam meg. Szerinted a testépítők nem ezt választanák, ha ilyen könnyen menne? És a jóga mióta sport? :D


Azért nem bírtam ki, hogy ne írjam le a mások és saját véleményem, mert nem szeretem, ha a laikus emberek fejét baromságokkal tömik. Szerinted egy ilyen "étrendtől és életmódtól" egészségesen fog valaki élni? Ne röhögtess már! Előbb bomlik le ettől a sok hülyeségtől az izom, ami azért is veszélyes, mert ha valaki rákap, lebomlanak a belső szervei (tudod, azok is izomból vannak) szépen, lassan, aztán elhalálozik. Nem kell mindent a kedves dietetikusoknak sem elhinni :)


Heti 0,5-1 kg-nál többet csak az tud fogyni, akin hatalmas a súlyfelesleg, mellesleg tele a bele salakkal.

Nem minden dietetikus ismeri el, én sem.

Ha nem egészséges a virsli (és még egy csomó minden az étrendben), akkor miért kell ajánlani?

Mint írtam, a jóga nem sport, hanem egy alternatív mozgásforma, amely elégtelen ahhoz, hogy valaki több kiló zsírtól szabaduljon meg.

Nem tudja a GI diéta megóvni az izmokat abban az esetben, ha nem viszel be elegendő mennyiségű fehérjét - EZ AZ ÉTREND HIÁNYOS! Több mozgás mellett meg rossz is!

Gratuláljak a szottyadásodhoz? :) Ilyen hamar hogyan égettél el 3x9300 kalóriát, amiért testépítők már szinte vért izzadnak? :) Nem az a baj, hogy kevesebbet mutat a mérleged, hanem kötöd az ebet a karóhoz, hogy ez a jó, ezt kell csinálni, és a dietetikusokkal takarózol, holott ennek van hátulütője, nem kevés, égeti az izmot (is?). Próbáltál már súlyzós edzést és másfajta megerőltetőbb sportokat? Mert látom, hogy szereted a könnyebb utat választani, és úgy osztani az észt annak, aki VALÓBAN ismeri az emberi test metabolizmusát.

2010. aug. 6. 13:18

Nehari, de színtiszta okoskodás, amiket írsz. Ahogy azt itt a hoxán néhány ember szokta, jönnek minden diétás fórumra, és magasról osztják az észt az életmódváltás-víz-heti fél kiló-mozgás négyeséről. A baj az, hogy akkor is, ha épp az a diéta, amiről szó van, egészséges.

A tények:

- lehet heti 1 kg-nál többet is maradandóan fogyni

- a GI-étrendet minden dietetikus elismeri és ajánlja

- a virsli nem egészséges, és nem is a 100%-os GI-étrend része, nyilván kellenek az embernek engedmények, de amúgy vega vagyok, sajtot eszek helyette

- a kérdésedre válaszoltam, és igen, edzek, jógázom, nézd meg a hsz-emet

- a GI-diéta egyik előnye, hogy megóvja az izmokat, nem izomból fogysz

- nemcsak a kilóim, a centijeim is lejjebb mentek, 2-2 cm mínusz csípőből, 3 derékból, 1, 5 combból.

Az a gond, hogy nem a segítő hozzáállást láttam részedről, hanem a szűklátókörű kötekedést, de nem akarok tovább vitázni, én csinálom ezt a programot, hiszen évekkel ezelőtt is bejött, most is működik. A kaja bőséges, finom és egészséges. Hogy többet fogyok tőle heti 1 kg-nál? Hát, elnézést érte...

27. buschne (válaszként erre: 26. - 8e163afeff)
2010. aug. 6. 09:50

Én meg ma reggel 59 voltam.

Szintén nem is tudom, mikor láttam ennyit a mérlegen...

2010. aug. 6. 07:56
Csak jelentem, hogy az első hét után 3 kg ment le:-) nagyon szupi, 70-ből 67 kg lettem, nem is tudom, mikor láttam ezt utoljára a mérlegen:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook