Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsíros korpa baktérium fórum

Zsíros korpa baktérium (beszélgetős fórum)


1 2
57. jecsim
2012. nov. 26. 11:50
Nekem is zsíros korpám van, én most vichy dercos-t használok, mellé pedig herba vita hajszeszt zsíros hajra. Eddig jónak tűnik, nem viszket a fejem, úgy mostam meg 3 nap után, hogy nem kellett állandóan vakaroznom, és a kis varok is elmultak a tarkómról.
56. jecsim
2012. nov. 26. 11:47
Sziasztok. Olcsón megválnék egy vital erbum fejbőrtisztító /f+s család tagja /, mert én úgy döntöttem, mégsem akarom használni. Nagyon pici hiányzik belőle, és tényleg olcsón odaadom, eredeti ár feléért, ha valaki ezt használja.
55. kisbaris (válaszként erre: 54. - Claire01)
2011. nov. 3. 15:12
A tojás biztosan jó, azt nem tudom, hogy a növekedésre hogy hat, de fényes és puha lesz a haj az biztos. Nem a Rougj-t használom, mert nem lehet kapni a környéken sem, hanem az S+L Hair Active-t. Árban ugyanaz.
54. Claire01 (válaszként erre: 52. - Kisbaris)
2011. nov. 3. 11:29
Értem, akkor te most a rougj schiuma lavante-t használod fejbőrtisztításra, ugye? Nekem a márka mindegy, csak tüntesse el a baktériumot a fejemről..:( Ráadásul az áruk is hasonló, szóval ha szerinted jobb, akkor én is inkább ezt próbálnám ki.. :) Plusz egy ricinusos-teafaolajos mixet a táplálásért :)) Azt olvastam, hogy van, aki tojássárgáját is kever hozzájuk, neked mi a véleményed?
2011. nov. 3. 10:38
Nekem ami még tetszett a Dr. Immun hajszesz, de ez a zsírosodásra és hajnövekedésre hat, viszont nem a zsíros korpára. Ha az nincs kiirtva, akkor nem hoz a hajszesz sem gyógyulást, inkább a regeneráció idején nagyon jó.
52. kisbaris (válaszként erre: 50. - Claire01)
2011. nov. 3. 10:37
a La Roche családnak van zsíros korpára való samponja is, azt is használtam, de csak 1 flakonnal, nekem nem tetszett, vagyis magában nem ért semmit.
51. kisbaris (válaszként erre: 50. - Claire01)
2011. nov. 3. 10:34
Szerintem úgy, ahogy a samponhoz is elég néhány csepp, pakoláshoz is. Én speciel a ricinushoz szoktam tenni, illetve mosás után 1 liter vízhez 6 csepp és az az utolsó öblítés. Dr. Müllert ajánlom, az tuti 100%-os. Egyébként nagyon erős a teafa olaj, ezért elég néhány csepp.
2011. nov. 3. 09:48

Lenne még néhány kérdésem: ezek közül melyik termék az, ami használ?

[link]

(Illetve volt valaki, aki az olcsóbbakat használta /a fórumban említettek közül/ és mégis segítettek a hajhullásán/hajvisszanövesztésben?)

Valamintmégegy fontos kérdés.. ahogy olvasgattam a témában,nekem az jött le, hogy alegfontosabb, hogy ezt a baktériumot kilőjük egy jó kis fertőtlenítéssel a fejbőr felszínéről éscsak utána érdemes speciális sampont/balzsamot stb. használni, ami meg a hajhagyma körül öli meg a bacit. Namármost, olvastam, hogy a teafaolaj hatékony fertőtlenítő és szeretnék venni 100%-ékosat, denem tudom, hogy higítsam úgy, ha PAKOLÁST szeretnékbelőle csinálni és nem pedig samponba keverni. Ötletek??

49. Claire01 (válaszként erre: 48. - Kisbaris)
2011. nov. 3. 09:26
Köszi a választ, igen,engem is érdekelne a ricinusolajos dolog, mert a hajvégeim meg nagyon szárazak (nyilván, mert bármilyen vitamint szedek, az nem jut be a hajamba..:S) és egyolajos pakolás biztos sokat segíthetne rajta~ :)
2011. nov. 3. 08:31
Szia! Én két hónapja használok fejbőrtisztítót sampon helyett. Eddig még nem csökkent a zsírosodás,viszont én úgy gondolom, hogy adok neki 4 hónapot. A hajam visszanövesztése viszont jól megy, elkezdtem ricinusolajat használni pakolásként, van fórum is, ha érdekel de naplót is vezetek róla. A hajhullás (kop-kop) elkezdett csökkenni. Ja és elkezdtem ezüst-kolloiddal is fújkálni a fejbőrömet(kb. 3 hete), meg hetente 1-2-szer iszok is 15 ml-t. Jelenleg itt tartok, nagyon sok friss hajam van, én bízom a gyógyulásban és próbálkozom. :))
2011. nov. 2. 17:15

Sziasztok! Azt hiszem nekem is zsíroskorpám lehet (a hajtőm irtó gyorsan zsírosodik, ha megvakarom kicsit korpás, amúgy nem ja és ISZONYATOS mennyiségű hajam hullott ki az elmúlt 1-2 évben.. :(

Sokmindent ajánlottatok itt többen is, de szerintetek melyiket lenne érdemes először kipróbálnom??? Olyan kéne, amitől vissza is nő a hajam és nem csak megállítja a hajhullást!

Köszi előre is a segítséget!!! :)

46. kisbaris (válaszként erre: 45. - Sysy66)
2011. aug. 12. 18:34
Akkor, tényleg beszerzem a jövő héten! :) köszi!
45. sysy66 (válaszként erre: 44. - Kisbaris)
2011. aug. 11. 20:56
szia. semmilyet. ehhhez nem kell a fejbortisztito a hajat is jol tisztitja,
44. kisbaris (válaszként erre: 42. - Sysy66)
2011. aug. 9. 13:33
A fejbőrtisztító mellé milyen sampont használtál?
2011. júl. 26. 18:56
Na, ezt meg én nem ismerem.
42. sysy66 (válaszként erre: 40. - Sysy66)
2011. júl. 26. 18:52
nem azt nem ismerem. rouge shiuma lavente
41. kisbaris (válaszként erre: 40. - Sysy66)
2011. júl. 25. 11:00
mármint a la roche?
40. sysy66 (válaszként erre: 39. - Ncilány)
2011. júl. 23. 18:35
hát erre csak egy valamit tudok mondani ne sajnáljátok már azt a 2500 ft.ot a fejbortisztitora higgyétek el nagyon jo..nekem is ez segitett
2011. júl. 22. 21:47
Akár olajozhatom is?, Én kb 1 éve keverek teafaolajat a samponba, és nem igazán használ. Viszont a vége tényleg száraznak mondhatóó
38. sysy66 (válaszként erre: 37. - Kisbaris)
2011. júl. 22. 21:41
teafa olaj egy kicsi!!! a samponba tokéletesen eltávolitja és fertotleniti a fejbort de vigyázz mert szárija a hjvégeket oda boségesen tegyl balzsamot
2011. júl. 22. 11:51
Látom mindenki kihalt innen, jó nektek, hogy nincs már gond. Nekem van, voltam hétfőn mikrokamerás vizsgálaton és egyértelműen zsíros korpám van. Természetesen fel lett ajánlva a havi 13 000 Ft-os kúra több hónapra előrevetítve. Egyenlőre nem szánok rá ennyit, vetten La Roche zsíros korpára való sampon gélt. Próba...
36. kisbaris (válaszként erre: 24. - 0c49369de6)
2011. márc. 23. 15:44
Ezt a márkát lehet kapni gyógyszertárban, vagy drogériában, vagy csak neten?
2011. jan. 17. 21:33

Találtam valamit ( megint :)

Ha hajmosás elõtt egy maroknyi szódabikarbónát dörzsölünk a száraz fejbõrbe, megszabadít a korpától.

" csaktermészetesen " oldalon. Sok egyéb..

34. fray
2010. dec. 17. 22:46

Sziasztok!

Aki használta a naturlandos detergens sulfuratum-ot hány használat után látott javulást? Mert nekem a második mosás után jelentősen csökkent a korpa, de most fél órája megmostam és megint viszonylag sok van a fejbőrömön, holott mosás előtt alig éreztem valamit. Tapasztalatok?

33. Ncilány (válaszként erre: 31. - E39cc92199)
2010. nov. 19. 11:20
Külsőleg, belsőleg. De ha ez is festi a hajat, legalább nem árt annyira neki.
32. Ncilány (válaszként erre: 30. - Providence)
2010. nov. 19. 11:19

Szerintem, ha a teafaolajos pakolást teszed a fejbőrre, és rajtavan legalább fél, de akár 2 órán keresztül, ki tudja fejteni a hatását.

A sampont azt max 5 perc után lemossuk. Azt az időt kevésnek tartom.

Továbbá ha már mosni kellene hajat, és nem marad a köröm alatt zsíros korpa mikor kicsit megvakarod, illetve jóval kevesebb, már van haszna.. Így fel tudod mérni te saját magad jó - e ez a szer...

31. e39cc92199 (válaszként erre: 29. - Ncilány)
2010. nov. 19. 09:36
Sziasztok!Én a céklát reszelve,almával,mézzel szeretem enni :)
2010. nov. 19. 09:34

Sziasztok!

Köszönöm a sok jótanácsot, aranyosak vagytok!

Köszönöm a teafaolajos tippet, most azt használom egy ideje, meg vettem teafaolajos sampont is, és egész jó.


Nina 89!

Nekem is szerintem pont ezt a drága kúrát ajánlotta a hajgyógyász mikor kiderült, hogy ez a baj.Az a baj, hogy nagyon drága.:-( Ezért is próbáltam valami mást keresni, ami esetleg hatásos lehet.

Remélem segít a problémádon ez a drága kezelés.

2010. nov. 17. 14:20

Találtam valamit. naturszigeten

A sokoldalú cékla

" Szépségápolás a konyhából


Már ük-ükmamáink is nyers cékla darabokkal dörzsölték orcájukat, hogy szép rózsás legyen. Ez a módszer ma is segít visszaszerezni a halovány arc pírját. Ha pedig a nyers céklát lereszeljük, összekeverjük tejfellel és maszkként felvisszük az arcra, hagyjuk megszáradni, majd hideg vízzel leöblítjük, bármilyen típusú bőr frissé válik tőle.


Korpás vagy zsíros hajat mossunk meg a cékla levelének főzetével, amely nem csak ezektől a kellemetlenségtől szabadít meg, de még az esetleges tetvektől is. "

2010. nov. 2. 15:23

Sziasztok!

Én kb 1hónapja voltam hajgyógyásznál és meg is állapította h ez a zsíros korpa bacim van. Ajánlott egy kúrát (elég drága), amit 1hónapig kétnaponta kell elvégezni. Hát eddig tök jó (lekopogom), de kíváncsi leszek ha visszamegyek mit mond, hogy áll a fejbőröm, meg remélem hogy ez tartós eredmény lesz, nem csak addig tart, amíg ezeket a termékeket használom!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook