Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Külső memória/merev lemez - a mostani memóriát 100%osan tudom helyettesíteni a külsővel? fórum

Külső memória/merev lemez - a mostani memóriát 100%osan tudom helyettesíteni a külsővel? (tudásbázis kérdés)


17. zakkanat52 (válaszként erre: 16. - Vivera)
2010. aug. 4. 08:27

Igazából a grafikai és tervezőprogramokhoz nagyon nagy hely kell. A 20 GB éppen hogy az elég kategóriába tartozik.


Hosszútávon tényleg a bővítés segíthet. Ma már elég jó áron lehet kapni a jelenlegidnél sokkal nagyobb kapacitással bíró alkatrészeket:


[link]


Nagyon sokat gyorsít a gépen, hogy mennyi a merevlemez fordulatszáma én erősen ajánlom a minimum 7200 rpm megjelölésűeket.


Valószínűsíthetem, hogy a géped már rendelkezik SATA csatlakozási felülettel:


[link]


(itt látod az IDE és a SATA csatlakozásokat. A SATA az alsó)


Nézz bele a számítógépházba, és keresd meg a hasonló részt. Így tudod, hogy mit lehet bővíteni. Előfordulhat, hogy neked most az a szélesebb kábelű megoldás van, de attól még az alaplapon (ahová ezek az alkatrészek csatlakoznak) lehet ilyenféle:


[link]


(mint a képen pl. a piros/kék/narancs/fekete csatlakozó).


Ezeket keresd meg mindenképp, így már tudod, hogy mit kell kérni a boltban.


A másik. Ha igazán gyorsítani/halkítani szeretnél, a takarításon kívül újratelepíted az egész gépet: a windows így is úgy is belassul egy idő után, csoda, hogy 5 évig zökkenőmentesen megy.

16. vivera
2010. aug. 3. 15:38

photoshop, grafika egyebek hobbiból lett meló:) képek, szerkesztések egyebek:)

Most mennem kell mert felébredt lánykám, de este igyekszem még visszakukkantani:)

Köszönöm még egyszer addig is:) További szép napot:)

15. Koszka2 (válaszként erre: 14. - Vivera)
2010. aug. 3. 15:34
És mit dolgozol mert ez elég nagy,munához szerintem ezen nagyon sok adat el fér
14. vivera
2010. aug. 3. 15:30

60 gb, és ez van felosztva 20-40 arányban. Tárolásra a D-t használom

A gép kb 5 éves

13. zakkanat52 (válaszként erre: 12. - Vivera)
2010. aug. 3. 15:22

Hány éves a gép kb?

Azt meg tudod mondani, hogy most mekkora a c-d?

Van más partíciód mellette (D,E,F...stb.), ahol lehet tárolni?

12. vivera
2010. aug. 3. 15:17

nem is magam gondoltam:) csak ha már elmegyek valaki szakihoz akkor ne csak pislogjak mikor megkérdezi mit akarok:)

Szóval akkor egy ventilátor csere vagy tisztítás, meg a c ürítése. Bővíteni mindenképpen kell mert kell a munkám miatt :) de ha ez így tényleg megoldja problémát akkor köszönöm:)

és mit javasoltok mit vegyek? Külsőt? vagy a belsőt cseréljem le teljesen? Ha ez utóbbi mellett döntenék akkor egy teljesen új gépem lenne, ugye?

Köszönöm Nektek a segítséget:)

11. zakkanat52 (válaszként erre: 7. - Vivera)
2010. aug. 3. 15:10
Akkor nem ajánlom azt, hogy egymagad nekiállj se ventillátort cserélni, se merevlemezt...
10. zakkanat52 (válaszként erre: 6. - Koszka2)
2010. aug. 3. 15:06

A Mobilrack megnevezést használják több féle módon is. Jól mondod vannak beépíthető keretek és külső csatalakozásúak is. Én az utóbbiról beszéltem, mivel nem nagyon lehet érteni, hogy mit szeretne a kérdező. Lehet HDD ház/box/case/rack -nek és egyéb gyártóspecifikusan is nevezni őket...


Ventillátor alapból a hdd-n és a memórián nincs. :) A többi meg jelen témában nem érdekes.


Az újabb alaplapokon már általában van SATA csatlakozás, sőt, egyre inkább elhagyják az IDE/ATA/PATA verzérlőket. Ebből következik, hogy boltban is egyre több merevlemezt kapni SATA interfésszel. Szóval igen, azt meg kell nézni mindenképp, hogy ki mit vásároljon.


De ez már a kérdezőnek tuti teljesen érthetetlen...

9. Koszka2 (válaszként erre: 7. - Vivera)
2010. aug. 3. 15:01

Igy már érthetöbb Jól gondolom sose volt kivéve,kikellene venni levenni az oldalát és kompresszorral kifuvatni mert eszméletlen mennyiségü por tud benne lenni,és ettöl lehet hangos,meg mint irtad igen öreg van rá lehetöség cserélni a ventilátorokat csendesebbre.A c: meghajtot meg takaritani kell biztos sok olyan dolog van rajta amit nem használsz azt ki kell irni lemezre és utána törölni hisz a lemezen meg marad.

Koszka

8. vivera (válaszként erre: 6. - Koszka2)
2010. aug. 3. 14:53
Köszi az infót:) A ház valóban hangos ezen is szeretnék halkítani ha lehetséges:)
2010. aug. 3. 14:52

köszönöm a sok választ:)

Szóval a lényeg hogy betelt a gép.

A ház hangos, monoton zümmögése zavaró. Igaz egy kis sarokba van beállítva ahol talán még a hang is hangosabban jön vissza. Utálom már amikor tölt valamit és nekiáll "recsegni". A hang gondolom a gép ventilátora lehet akkor. Nem mostani jószág, de mivel mindig meg voltunk vele elégedve nem cseréltük le laptora vagy egyéb más új csodamasinára.

A kérdésem a következő lenne: mit tegyek hogy halkabb legyen a gép? és mit vegyek ha betelt a gépem? A c meghajtó kapacitását szeretném megnövelni:)

Remélem így már világosabb:) Bocsi de szőke vagyok az informatikához:(

6. Koszka2 (válaszként erre: 5. - Zakkanat52)
2010. aug. 3. 14:52

Bocsi de kicsit tévedsz mert a mobilreck a számitogépbe van beépitve mint egy fiók ugy tudod kihuzni,amire te gondolsz az a külsö HDD ház az csatlakoztatható az USB hez.

A ventilátor van a processzoron van a videokártyán és van a tápegységben és lehet még plussz a házdan is.

Vigyázz mert nem minden alaplap támogatja a SATA rendszert.

Bocsi a kiigazitásért

Koszka

2010. aug. 3. 14:33

Fúú... elég nehezen érthető a kérdés.


Szóval.


Nem értem, hogy eddig neked min volt ventillátorod...


Na de: Más, ha memóriát és más ha háttértárat szeretnél. Egyiken sincs ventillátor (esetleg szervereknél van, de ez itt most kizárt).


A háttértárra telepítheted a programokat, tárolhatod a cuccaidat. A memória az egész rendszer működéséhez szükséges, de ezt te külön csak úgy nem használod... Az csak kell, egy alkatrész, ami van.


Ha memóriát szeretnél bővíteni (amitől gyorsabb lehet géped, de nem nő a tárolókapacitásod), abból külső nincs: azt bele kell rakni a "dobozba" a megfelelő helyre... ventillátor nélkül.


Ha háttértárat szeretnél bővíteni, akkor választhatsz külső és belső megoldást is. A külsőnél vásárolnod kell egy mobilrack-et, amibe egy winchestert (HDD, merevlemez) tehetsz. Ebből is sok féle van, eléggé homályos, hogy mit szeretnél... Szóval, ha van ilyen mobilrack-ed, akkor azt USB-n (mint ahogy a pendrive-ot is használod) keresztül rá tudod dugni a gépre, amikor kell róla valami. A belső bővítési lehetőséghez csak egy merevlemezt kell vásárolnod és azt a házba (alaplapra csatlakoztatva) szerelned. Mindkét esetben figyelj oda, hogy milyen csatlakozós hdd-t vásárolsz, bár manapság a SATA csatlakozósok mennek. Tehát SATA mobilrack + SATA HDD...


De hogy hogy jön ide a ventillátor... :) nem tudom.

4. Koszka2 (válaszként erre: 2. - 090716)
2010. aug. 3. 14:21

Az nagy baj ha hallod a winchestered hangját, az oly halk hogy nem hallani

Koszka

3. Koszka2 (válaszként erre: 1. - Vivera)
2010. aug. 3. 14:18

Szia!

A számitogéphez ne keress külsö memoriát mert nincs

Koszka

2010. aug. 3. 14:13
No de egy gépen nemcsak a winchestered hangos ám! AMúgy a külsőnek is van hangja. ebben viszont jobb a 2,5"-os, és 5400-es, mert ezek halkabbak.
2010. aug. 3. 13:56
Számtech hozzáértők infosok:) Memória bővítés előtt állok. Kérdésem az lenne, hogy a mostani memóriát 100%osan tudom helyettesíteni a külsővel? Annak nem lenne már ventilátora így halk lenne. No most ez úgy néz ki gyakorlatban, hogy nem hallani az "adatátvitelt" mikor tölt a gép vagy hogy is van ez?! Csendesebb gépet szeretnék, valami laptop hangút :D Hogyan tudom kivitelezni? Előre is köszönöm:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook