Köszvény (beszélgetős fórum)


139. Myra (válaszként erre: 138. - Éva55)
2012. nov. 16. 21:37

A cukkinit én is szoktam csinálni, tejfől nélkül csak fokhagyma, sajt és fehér bors, a tejfölt én kefírrel helyettesítem mindig. Ezt is én csinálom, van kefírgombám is.

Én egyértelműen csak a stresszre tudok gondolni. Nem ettem sok húst korábban se.Sokszor hetekig sem ettem húst. Viszont mondjuk sok húslevest csináltam, mert az unokám imádja. És teleraktam neki csirkemellel, és mindenfajta zöldséggel, ez könnyű és nagyon tápláló volt. Gyakran csináltam ragulevest. Nekem a vesém tökéletesen működik.Mindig is ügyeltem az egészséges életmódra. Én a stresszre-lelki problémákra gondolok. Tavaly ugye pont egyidőben volt a balesetem és édesanyám betegsége,majd rövid időn belüli halála. Nagyon megviselt, pedig hát 85.évében volt, de tudod örökmozgó. Tudtam persze hogy nem fog örökké élni , de bnagyon hirtelen és váratlan volt a halála és előtte meg ott a balesetem. Sérült a fejem, a jobb oldali bordák, jobb csuklóm eltört és egy gyűszűnyi ép felület nem volt rajtam, tiszta zúzódás az egész testem. Akkor talpon kellett maradnom, bal kézzel vezettem váltottam sebességet és síkítottam minden rándulásra és mozdulatra, alig kaptam levegőt , kijöttem a kórházból másnap vitték be anyut, minden nap 2x jártam be hozzá, félkézzel etettem -itattam. Otthon állatok.(12 ló, 4 kecske, kutyák, tyúkok, napos csibék, tele tojással keltető) 1 hétig volt segítség , utána egyedül kellett ellátnom. Ez megviselt rendesen. Az idén jött ki rajtam. Szerintem ez a háttere az anyagcserezavaromnak.Megjártam a poklot.

Visszatérve a magas koleszterinszintre, már régóta el akartam mondani neked, hogy azelőtt nekem soha nem volt magasabb 5,5-nél az érték, diétánál meg 6,8 lett, ilyen magas soha nem volt és eszem mellette az Omega3-mat. Azt mondta a háziorvosom, hogy ha nem viszek be semmit még rosszabb, mert a szervezetem többet termel.

Igen olíván sütök is. Nem használok mást.

138. Éva55 (válaszként erre: 136. - Myra)
2012. nov. 16. 20:55

Szia Myra!

Az exra szűz olívaoljban sütsz is? Esetleg csak hidegen használod? Mi többen vagyunk és ezért néztem ki a repcét, mert az omega 3-at tartalmaz. Én is exra szűz olívával főzök egyébként. Az édesítőszereket egyáltalán nem birom. Eritritol cukorhelyettesítőt szoktam néha használni, vagy sütibe rendes cukrot. Ma hallottam egy ötletet olyan ismerőstől, aki vegetáriánus. Rakott kelt főzött. A tölteléke pörkölt alapra darált dió és rizs. A tetejére tejföl és reszelt sajt jön. Ezt is ki kell próbálni, biztos jó. Még mondott egyet: cukkini szeleteket fokhagymás olíván picit megpárolni, majd jénaiba lerakni. Besamel mártással leönteni és sajtot is lehet rá tenni. Remélem nekem is visszamegy a rossz érték. Állítólag veseműködési zavartól is van ez a magas húgysavszint. Te egyébként mire tippelsz, hogy neked mitől emelkedett meg? Sok hústól?

137. Myra
2012. nov. 16. 18:56
Én túrógombócot csináltam vacsira.
136. Myra (válaszként erre: 135. - Éva55)
2012. nov. 16. 18:15
Na látod vannak ötleteid, ezt én is megcsinálom, tetszik. Itt most mindenképp a kreativitásodat kell alkalmazni. Én évek óta csak extra szűz olívaolajat használok, más miatt is. Ugye jó az agyérelmeszesedés,meg egyáltalán a meszesedés ellen is. Én ugye a borsot is használom, pedig az sem ajánlott , máshol meg igen, szóval erre írtam ki kell tapasztalni, a cukor egyáltalán nem ajánlott , az édesítőszerek meg aszpartámmal készülnek ami köztudottan méreg. Mint írtam szerintem próbálgatni kell hogy meddig mehet el az ember, miután jó lett az eredményem így biztos jól csináltam a magam részéére. De nem vagyunk egyformák. Egy biztos édesítőszert én nem ajánlom, a természetes dolgokat mindig és azon belül kell megtalálni az egyensúlyt. Minden jó receptötletet én is szívesen fogadok, azért én is csak 2 hónapja szenvedek ezekkel a dolgokkal.
135. Éva55 (válaszként erre: 131. - Myra)
2012. nov. 16. 13:39

Szia Myra!

Meg fogom próbálni a fasírtot zöldségekből! A Naturellát használom én is. Padlizsánkrémet én is szoktam csinálni. A céklát a sütőben alufóliában sütöm és nem teszek rá semmi, nagyon finom és édes. A szőlőcukor /gyümölcscukor/ állítólag nem ajánlott purindiétában. Köszönöm a süteményreceptet, és a sok hasznos információt. Örülök, hogy jobban vagy! Ma csináltam ebédre burgonyapürét és rántott karalábét /közé tettem sajtot. Repce olajban sütöttem.

134. Lolita63 (válaszként erre: 129. - Myra)
2012. nov. 16. 10:55
Azért a csalán teával vigyázz,kúraszerűen idd,ne vidd túlzásba!
133. Myra
2012. nov. 16. 07:25
Feltétnek csinálhatsz szójafasirtot is, de ezt nem ajánlom. Mióta olvastam hogy génmódosítják és a sportolóknál akik hirtelen meghaltak ezt az egy közös dolgot találálták hogy sok szóját ettek, azóta én nem eszem. Nem is ajánlom senkinek.
132. Myra
2012. nov. 15. 23:54
Ja és még van egy kedvencem: krumplilángos. főtt krumlit és lisztet gyúrsz össze.utána lángost formálsz belőle, platnin megsütöd mindkét odalát, utána reszelsz fokhagymát olívaolajba, összekevered és megkened vele a lángost, egy csipet só és frissen isteni finom.
131. Myra (válaszként erre: 130. - Éva55)
2012. nov. 15. 23:41
Hát nem fogytam nagyon, de kövér sem vagyok.Hát én is üresen eszem a főzelékeket,de jobb vok-ot csinálni. Tudod zöldségeket összevág az ember és párolja és ízesíti, hidd el finom feltét nélkül is.Lecsó. Na ez is alacsony purintartalmú és variálhatod. Rizzsel, krumplival, magában. A zöldségekből lehet fasírtot készíteni és krumplipürével megenni. Tapasztalatom szerint az olívaolajat nyugodtan használhatod. Van a Naturella ételizesítő, hát én ezt szoktam használni ízesítésre. Padlizsánt is többféleképpen lehet csinálni és szinte nulla a purintartalma. Megsütöd sütőben, aztán kiveszed beteszed a belsejét olívaolajos edénybe , és most a fejemet veszik, de bizony én borssal , fokhagymával ízesítem és pírítóskenyérrel eszem reggelire vacsorára. Ebédre rizzsel és krumplival szoktam enni, ilyenkor ízesítés szerecsendióval, naturellával, fokhagymával és céklát eszem hozzá. Én imádom a céklát. Most nem teszek bele mást csak szőlőcukrot és fokhagymával érlelt ecetet. Kenyeret nem jó venni, de néha lehet. Általában teljeskiőrlésű lisztet használok, de nem mindig. Összekeverem bio zabpehellyel , vagy esetenként zabliszttel. Zabpehellyel összekeverve , teszel hozzá kókuszt, vaníliás cukrot mennyiségtől függően akár kettőt is, én csak egyet szoktam, mert keveset csinálok egyszerre, inkább rá 2 napra frisset sütök.öntök hozzá olívaolajat ,összegyúrom és kis tejet. Kekszet formázok és a tetejébe gyümölcsöt teszek. Be a sütőbe és 20 perc alatt kész. Nem túl édes de én szeretem. Aztán lehet csinálni sós kiflit stb. Ne használj élesztőt hanem sütőport. Házi zsömlét is lehet csinálni, sajna csak sütőporral, de hidd el meg lehet szokni és finomak amiket csinálok. Vaniliás kiflit. Stzzilvás gombócot, túrógombocot. Sok salátát egyél.Cukkinit, padlizsánt , tököt különböző módon elkészítve,ízesítve. Gombát lehet enni, én ettem, rántva is , pörköltnek is. Gombapörköltet talán tehetsz főzelék tetejére.Én rizst , zöldségköretet vagy krumplit ettem hozzá.Feltét lehet grillezett sajt is. Persze én saját sajtot szoktam grillezni, de a pannónia is finom. Szerecsendió, fokhagyma, só , naturella én ezekkel ízesítem őket.Jövőre akarok gyógynövénykertet is csinálni és fűszernövényeket termelni, mert így lesz jobb.Van még gyömbér, stb. amit használhatsz ízesítésre.Próbálgasd mi hogy ízlik.Én szoktam vegetáriánus ételkrecepteket a neten keresni, sütiket is és átalakítom egy kicsit.pl. margarint nem használok csak biot, de süteményeknél is bevált nekem az olíva.A z édes sütiket dióval és gyümölccsel ízesítsd.ja még valami az ananász is szabályozza a purinanyagcserét. Tehát nagyon jól lehet alkalmazni. Már jobbamn vagyok egy kicsit, de legyengültem nagyon.
130. Éva55 (válaszként erre: 129. - Myra)
2012. nov. 15. 22:34

Szia Myra!

Köszönöm, hogy megosztottad velem a diétádat! Eléggé el voltam ma keseredve. Amit eddig ehettem, azt most már nem lehet. Ma is főzelék volt, és nem tudom milyen feltéttel lehet enni? A tojás sajnos a koleszterinem végett nem megfelelő. A sütemény is tilos? Nem fogytál le? Milyen purinszegény süteményt csinálsz? Jobban vagy már?

129. Myra
2012. nov. 15. 21:24
Éva, most megtaláltam az utolsó leletemet. Nekem amikor magas volt a húgysavszint alig volt magasabb a megengedettnél,és problémát okozott. most nézem hogy 340 a ref. tartomány maximuma. Most hogy diétáztam 257 lett 1,5 hónap alatt. A diéta alatt ettem szalámit, csokit,babot,chilis babot, borsót és 2 szelet rántotthúst. Mindenből napi szinten nagyon keveset fogyasztottam. pl.1 kocka csokit ettem meg egy táblából. Ettem csokis süteményt , mignont, 1 db-ot 2 napra elosztva. borsót levesbe tettem bele , szintén keveset. Chilis babot is 2x ettem a másfél hónap alatt és keveset.Nekem a háziorvosom azt mondta mindent ehetek de mértékkel. Én nem ettem korábban se sok húst és csirkét meg halat.De azt is keveset. Viszont húslevest azt sokat.Annyit változtattam, hogy a húst most előfőzöm, kevesebb borsót teszek a zöldséglevesbe és sok zellert.Tejterméket eddig is sokat ettem mivel csinálom.És én használom a borsot feketét-fehéret egyaránt. Ez nem okozott gondot. De persze nem minden nap, egy héten egyszer max. A nassolás megszűnt és nem veszem a sütiket hanem magam csinálom egy kicsit átalakítva purinszegényre. És emellett beállt a húgysavszint. Csalánteát minden nap iszom kb. fél litert.Rendszeresen veszem a Balfi ásványvizet, amúgy meg nálunk van forrásvíz, évszázadok óta zarándokhely itt a Szentkút néven ismert forrás. Ezt vizet használom ill. iszom. Tudod elkezdesz egy diétát és feszegeted a határait és folyamatos kontrollal fogod tudni majd hogy meddig mehetsz el. Én így gondolom.
128. Lolita63 (válaszként erre: 126. - Éva55)
2012. nov. 15. 20:18
Nagyon szívesen,segítek ha tudok:)
127. Éva55 (válaszként erre: 123. - Myra)
2012. nov. 15. 11:09

Szia Myra!

Remélem jobban vagy már! Elég kellemetlen járvány van. Én is pár hete benne voltam. A kaportablettát meg fogom próbálni. A zellert azt zellerszár formában szoktam párolni a vacsorámhoz. Majd teszek a sárgarépaléhez is rendes fejes zellert. Köszi, hogy megosztottad velem ezt az információt! Jobbulást neked!

126. Éva55 (válaszként erre: 124. - Lolita63)
2012. nov. 15. 11:04

Szia Lolita!

Bocsi, hogy nem értettem mire írod! Már kezdek rájönni, hogy érdemes megnézni szám szerint is a levelet. A Cayne borsot nem szoktam használni és nem is szeretem a csípős ételeket. Meg a gyomrom sem birta soha. A férjem, meg a felnőtt nagyfiam viszont nagyon szereti ezeket a csípős ízeket. Köszi a tanácsot!

125. Lolita63 (válaszként erre: 121. - Myra)
2012. nov. 15. 10:37
Nyugdtan szólj,azért vagyunk itt:)
124. Lolita63 (válaszként erre: 119. - Éva55)
2012. nov. 15. 10:36
Írtad a Caine bors Neked van és csípős,erre írtam,hogy Én nem gasználnám azt sem.
123. Myra
2012. nov. 14. 23:05
Szia Éva! Bocs hogy így eltűntem a vírusfertőzés miatt nagyon rosszul voltam. Nekem vérképből nézik.Hiszen a vér húgysavszintjéről beszélünk.Ha diétával kordában tudod tartani akkor felesleges gyógyszert szedni. Ja a koleszterinre visszatérve,a háziorvosunkmondta a múltkor hogy egyik betegével már nem tudott mit kezdeni,nem tudta levinni neki, míg kipróbálták a kapor tablettát.Most én is szedem, most fog elfogyni az első doboz.Próbáld ki. Még valamiolvastam hogy a zeller kedvezően szabályozza a húgysavszintet. Én ezért párolok is magamnak mindig,szeretem is.
122. Éva55 (válaszként erre: 121. - Myra)
2012. nov. 14. 20:56

Szia Myra!

Voltam ma a reumán. Két hét múlva lesz vérkép kontrol, addig nem kell elkezdenem a Miluritot szedni. Azt mondta, hogy vizeletből nézik a kontrolt, de vérképre kaptam a papírt. Neked miből nézik az ellenőrzéskor az értéket?

121. Myra (válaszként erre: 119. - Éva55)
2012. nov. 14. 18:49
Most én kotyogok bele, a borsre gondolt, hogy még azt sem használná
120. Éva55 (válaszként erre: 118. - Bubu58)
2012. nov. 14. 16:10

Szia bubu!

Azt, hogy örökölt a koleszterinszintem nem én találtam ki. Ez a diagnózis. Egyáltalán nem eszek gyorséttermi kajákat évtizedek óta. Amikor 50 kg alá fogytam, akkor is magas volt /8/. Egyáltalán nem eszek zsírt sem. Sportolni sportolok, úszom és gyógytornákat és végzek. Sajnos ennél többet nem tudok, mert 57 éves vagyok. Azért köszi a hozzászólásod!

119. Éva55 (válaszként erre: 117. - Lolita63)
2012. nov. 14. 16:07

Szia Lolita!

Nem tudom mire gondoltál az "én nem használnám azt sem" légyszíves írd meg.

118. bubu58 (válaszként erre: 108. - Éva55)
2012. nov. 14. 13:50
üdv bocsi hogy beleszolok de a koleszterint nem lehet örökölni arról, magad tehetsz sportolj valamit, kerüld a zsíros ételeket pláne a gyorséttermi kajákat mellőzd!!!!
117. Lolita63 (válaszként erre: 115. - Éva55)
2012. nov. 14. 10:55

Szia!


Én nem használnám a helyedbe azt sem.

116. Éva55 (válaszként erre: 112. - Myra)
2012. nov. 13. 22:29

Szia Myra!

A koleszterinem ma mértem és 6,6 volt. A múlt heti vérképnél 7 volt. Egyébként nekem 6,6 és 8 között változik. Szedek rá egy gyenge koleszteringyógyszert, amit külön engedélyre kapok, mert nem birtam a statinokat. Sajnos ez csak keveset csökkent rajta, hiába diétázom. Olívát használok én is és szedem a fokhagyma, galagonya kapszulát. Az omega 3 helyett /hal allergiás vagyok/ a ligetszépe olajat szedem. Az olívabogyót én is szeretem. Fogok mostanában kapni kristálygombát és én is megpróbálom. Kifejezetten örülök ennek a tapasztalatodnak. Az unokaöcsém kínálta a gombát nekem. Egyébként a dió is csökkenti a koleszterinszintet és az avokádó, ez saját tapasztalat is. Köszönöm a termék ajánlásokat. Nagyjából ezeket használom /Pannontej, vaj/.

115. Éva55 (válaszként erre: 110. - Lolita63)
2012. nov. 13. 22:12

Szia Lolita!

Én is olvastam valahol, hogy a csípőset fűszereset kerülni kell! Sőt azt is, hogy a bors kifejezetten nem ajánlott! Viszont a Caine bors már használható. Na ez is furcsa, mert nekem van itthon és az is nagyon csípős.

114. Lolita63 (válaszként erre: 113. - Myra)
2012. nov. 13. 16:13
Csak azért írtam,hogy bocs,mert nem nekem írtad és nem akartam tolakodó lenni:)
113. Myra (válaszként erre: 111. - Lolita63)
2012. nov. 13. 15:59

Én is sok gombát ettem , dietetikus ismerősöm javasolta. Mondom jó lett kontrollnál a szint. Pedig ettem szalámit is, csak beletettem a szendvicsbe kevés vajat, 2 papírvékony szalámit és sajtot, paprikát , paradicsomot.

Lolita szólj csak bele attól okosodunk hogy megosztjuk a tapasztalatainkat. Én szeretem ha a tapasztaltabbak tanácsot adnak.

112. Myra
2012. nov. 13. 15:55

Szia Éva!

A koleszterinem nekem is magas. Szóval erre is próbáltam a figyelmet korábban felhívni, hogy nem minden csak a purin diétával foglalkozni, össze kell hangolni a dolgokat. Nekem 5,5 és 6,5 között mozog a koleszterin értékem. Na hát én eszem Omega 3-mat rendszeresen, fokhagymát és kizárólag extra virgine olíva olajat használok évek óta. Meg az olívát is eszem, szeretem is. Nekem a háziorvosom azt mondta hogy a szervezetünk is termel koleszterint, tehát én kifejezetten ügyelek rá, mégis magas. Viszont nekem van kristálygombám én azt is iszom, csak keveset, a srác aki nekem besegít az állatoknál az eléggé iszákos és zsírt zsírral, szallonnával stb eszik,na neki a vérképe aztán kiakasztotta a háziorvosát, adom neki a keristálygombát 2-3 l-t is megiszik naponta és képzeld 1 lett a koleszterinje és teljesen jó lett a vérképe. Esetleg kipróbálhatod. Most én is próbálok többet inni, de mivel hűtőben van, nagyon hodeg ezért csak kortyolgatom.

Én vidéken lakom saját kecsketejem van, de a Tesco-ban lehet venni, de nagyon drága, érdemesebb keresni valakit akinek vannak kecskéi és ad el tejet. Külterületeken már biztos van ilyen , meg kell nézni az expresszen is szoktak hirdetni., Bio margarin van a Tesco-ban és az Intersparban is. Ott szoktam venni. Bio búzát termelőktől szoktam venni.Ugye a tönkölybúza az egyetlen amelyik nem szívja fel a mérgeket a földből, nálunk van egy termelő, hát igazából tőlünk kb. 40-50 km-re aki termel ilyet.20000 ft 1gy mázsa.Mindig frissen kell darálni. ha átszámolod 200 ft/kg van a liszted. Egy légmentesen lezárható műanyag hordóbamn, hideg helyen kell tárolni. Malomban is megnézheted. A kecsketej allergiásoknak is jó, tőlem is viszik, akik nem ihatnak tehéntejet. Ha sajtot veszel a Pannontej sajtját vegyed, azok a legjobbak. A lányom ott dolgozik , francia a tulaj és igen háklis a minőségre. A lányom is mondja mindig hogy az öbvéké a legjobb minőségű. Erre büszkék is nagyon. A vajuk a Bakony is nagyon jó minőségű. A Tesco-nak a kék csomagolású vaját szoktam venni azt is ők csinálják. Este átküldöm a levelet, összeszedtem egy csomó mindent és félbe van hagyva. Ott válaszolok jó néhány kérdésedre is, meg írok a csokiról és kakaóról.

Az én háziorvosom meg azt mondta ha szinten tudja valaki diétával tartani a purin anyagcserét akkor ne szedjen gyógyszert. Ráadásul én azt olvastam rtöbb helyen is hogy a diétával normalizálni lehet az anyagcserét, azaz helyesen fog működni.

111. Lolita63 (válaszként erre: 109. - Éva55)
2012. nov. 13. 15:17

Bocs,hoyg beleszólok,olvasom a kakaót,csokit,azt sem szabad mikor nagyon magas a húgysavszint,sőt a cukrozott üditőt sem.

Én sok gombás ételt készítettem.

Később módjával lehet csipegetni.

110. Lolita63 (válaszként erre: 107. - Myra)
2012. nov. 13. 15:14
Csípőset erőset nem szabad,így a borsot sem,erős paprikát sem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook