Köszvény (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
259. angyalka73 (válaszként erre: 257. - Éva55)
2014. aug. 29. 16:57
Köszönöm a tippeket. :)
258. angyalka73 (válaszként erre: 256. - Myra)
2014. aug. 29. 16:56
Az orvos is meglepődött a magas értéken. Felsorolta a kerülendő ételeket és sok folyadék fogyasztást javasolt. Az igazság az, hogy megdöbbentett a dolog, és hirtelen nem is tudtam mit kérdezzek. Bízom benne, hogy a második véreredménye már jobb lesz, és addigra már én is felkészülten megyek az orvoshoz. De addig még több mint 7 hét van vissza. Azért vagyok egy kicsit bizakodó, mert ahogy utána olvastam a köszvény izületi fájdalommal jár. Az én fiamnak viszont nincs ilyen problémája (szerencsére ) csak az a duzzanat szerűség mindkét nagylábujján.
257. Éva55
2014. aug. 27. 21:12
Egyenlőre készítsd a vagdalthúst csirkéből. Ha javulnak az értékek, akkor lehet disznóhúsból is. Nekem is magas volt a húgysavszintem, de diétáztam és rendbe jött. Most már sertésből csinálom a vagdaltat. Vacsorára csinálj zöldséges rösztit. Ezek finomak és táplálók. Esetleg túrófasírttal is szinesítheted az étrendjét. Túrós palacsinta is nagyon finom és a fehérjeszükséglet miatt is részesítsd előnyben. Túrópogácsát is süthetsz. Ez a magas húgysav állítólag a vesétől van. Sok folyadékot kell innia a gyereknek.
256. Myra (válaszként erre: 255. - Angyalka73)
2014. aug. 27. 20:38
Az orvos mit mondott? Ha ilyen magas a húgysavszintje akkor az purin anyagcsere zavar, ez lehet átmeneti is? Mert én nem olvastam róla olyasmit hogy ez kinőhető. De talán az orvos többet tud erről mondani.Mellesleg azt se olvastam hogy gyereknél is előfordulhat. Szerintem ez ritka,de ezt csak gondolom.
255. angyalka73 (válaszként erre: 254. - Éva55)
2014. aug. 27. 18:51
Köszönöm. A fasirtot, rizseshúst gondolom szárnyasból készítsem. Nagyon bízom benne, hogy ez csak átmeneti. Bár nem tudom van-e erre esély.
254. Éva55
2014. aug. 26. 20:21

Sziasztok!

A banánban elég sok purin van, inkább más idénygyümölcsöket adj a gyereknek. Tehetsz a szendvicsébe főtt kemény tojást, majonézt, újhagymát. A csokikat, kakaót egyenlőre el kellene kerülni. Vigyázni kell a szardíniával, belsőséggel, májjal. Rengeteg purin van bennük. Viszont halat csinálhatsz neki. Főzzél neki rakott zöldségeket. Abba tehetsz rizses húst is. A fasírt is jó alternatíva főzelékekre, vagy krumplipürével.

253. angyalka73 (válaszként erre: 252. - Myra)
2014. aug. 23. 16:11
Köszönöm. :)
252. Myra (válaszként erre: 251. - Angyalka73)
2014. aug. 22. 21:41

angyalka73, A húst,mindegy hogy milyen, purintalanítani kell, mielőtt felhasználod. Úgy purintalanítod hogy megfőzöd, akkor kifő belőle a purin nagy része. A baromfi bőrét ne add neki és ha lehet csak csirkemellet elsősorban,a szárnyán biztos rajta volt a bőre, ez nem jó.Olvastam valahol hogy a többi része zsírosabb, t9öbb a purin benne,mint a mellében. Tudom hogy nehéz , de sajnos szigorú a diéta. Nem jó a szalámi,mert nem tudod megfőzni előtte , tehát nem tudod purintalanítani. Ettől függetlenül egy szelet sonkát be lehet tenni egy vajas zsömlébe,paprikával és paradicsommal vagy uborkával, de nem minden nap.Csináld a szendvicset sajttal, padlizsánkrémmel és ha lehet ne sima zsömlét hanem teljes kiőrlésű lisztből készült pékárut adj neki.

Zsiradék. Térj át a kókusz olajra. Az internetpatikában lehet olcsón kapni és Budapesten ingyen házhoz szállítják vidéken pedig a Pikkpakk pontokra. Interneten meg lehet rendelni. Nekem nagyon bevált, én kenyérre is kenem és úgy eszem. Kocsonyát és hús vagy csontlevest nem adhatsz neki egyáltalán. Most hirtelen ennyi jutott eszembe és igya a gyerek a csalán teát. 6 hétig igya és 6 hét szünet. Az aloe vera teának is van vizelethajtó hatása a köztes időben az is jó.

2014. aug. 22. 15:54

Köszönöm a tanácsokat. Próbálok ocsudni az első döbbenetből, és összeszedni minden fontos információt.Éppen garat gyulladással küzdünk, úgyhogy elég keveset eszik. Az előző napi ételei: banán, tejszelet, gabonapehely tejjel, rizsleves és egy kis szalmakrumpli sült csirkeszárnnyal. Természetesen sok vizet itattam vele. Ezek megfelelő ételek számára?

Myra- lassan kezdődik az iskola, és tízórait kell csomagoljak neki. Tudom, hogy a szalámik, felvágottak jó része sertés és marha alapúak. Hirtelen a baromfipárizsin és a baromfi virslin kívül nem is jut eszembe más felvágott. Valami ötlet?

Lolita- a zsiradék kiiktatását pontosan hogy érted? A szalmakruplit például étolajban sütöttem. Olyat kellene vennem, amit zsiradék nélkül lehet készíteni a sütőben? Egy csirkepörköltet, vagy csirkegulyást hogyan készítsek el zsiradék nélkül?

Sok még az átgondolni és tanulni valóm, de bízom benne, hogy két hónap múlva jó eredményeink lesznek.

250. Lolita63 (válaszként erre: 248. - Angyalka73)
2014. aug. 22. 11:32

Szia!

Elég fiatalon ismertétek meg ezt a betegséget:(

A cukros üdítőket teljesen hagyjátok el, a cukrot száműzd az ételekből italokból, a stívia nagyon jó de elég drága.

A zsiradékot minimálisra csökkentsd, vagy iktasd ki teljesen az elején, majd ha normalizálódik az érték akkor visszaállhatsz. A húsokat purinmentesíteni kell, persze amit lehet.

A csalánteát kúraszerűen kell fogyasztani.

Pékárút, kenyeret is csak módjával.

Olvass vissza a fórumon, sok hasznos dolgot találsz.

Jobbulást kívánok!

249. Myra (válaszként erre: 248. - Angyalka73)
2014. aug. 21. 22:01
Hát ez elég magas. Nem mondta a csalán teát? Nem tudom gyerek ihatja e? Kérdezzétek meg az orvostól.A húsokból valóban a baromfi a legjobb,de mielőtt megcsinálod,meg kell főzni és utána feldolgozni. A főzéssel purintalanítod. Én eszem hüvelyeseket, sóskát és spenótot , gombát is. Csak az első vizet leöntöm róluk és utána csinálom meg őket.Egyen sok céklát, tököt, tök félét, zellert,tej és tejtermékeket, a szalámikat felejtsétek el.
2014. aug. 21. 18:16

Sziasztok.

Úgy olvasom, elég felvilágosultak vagytok köszvény terén. Ma derült ki, hogy a 13 éves fiamnak magas a hugysav szintje ( 476 ). Azért vizsgálták neki, mert mindkét nagy lábujján van egy duzzanat szerűség, ami esztétikailag zavaró csak a fiamnak, fájdalma nincs. Az orvos most azt javasolta, hogy kerüljük a vörös húsokat, a hüvelyeseket, a gombát, a spenótot, és a sóskát, majd két hónap elteltével ismételjük meg a vérvizsgálatot. Természetesen sok folyadék bevitelt javasolt. El vagyok keseredve. 13 éves!!!!

Szívesen fogadom a tanácsokat.

247. Lolita63 (válaszként erre: 246. - Myra)
2014. júl. 25. 13:52
Sajnos az idő halad felettünk és hol itt fáj hol ott, még a frontok is tetőzik!
246. Myra (válaszként erre: 245. - Lolita63)
2014. júl. 25. 13:35
Én sokat mozgok. Minden nap biciklizem és tornázom is.Étrend kiegészítőt is szedek rá,mégis fáj.
245. Lolita63 (válaszként erre: 244. - Myra)
2014. júl. 25. 12:03

Örömmel olvasom hogy jó az értéked:)

Ilyen időjárás mellett sok ember panaszkodik, hogy bedurran az ízülete:(

Próbálj sokat mozogni, tornázz is!

Szép hétvégét kívánok!

244. Myra (válaszként erre: 243. - Lolita63)
2014. júl. 24. 17:25
Hát a húgysavszint az 280, tehát jó,a többi érték is, van néhány csillag, de minimális eltérés. Az ízületeim meg fájnak. Térd,combtő, derék.Hát nem tudom.
243. Lolita63 (válaszként erre: 242. - Myra)
2014. júl. 23. 20:58
Várom!
242. Myra (válaszként erre: 241. - Lolita63)
2014. júl. 23. 17:07
Ok.holnap délelőtt hozom a leletet.
241. Lolita63 (válaszként erre: 240. - Myra)
2014. júl. 23. 15:04

Szerintem az időjárást érzed, Nekem is nagyon fájnak az ízületeim! Ilyen időjárás változás sajnos sok embert megvisel:(

Majd írd meg az eredményt várom!Szorítok, hogy minden rendben legyen:)

240. Myra
2014. júl. 22. 21:45
Nekem mostanában fájnak az ízületeim,de szerintem jó a húgysavszintem. Ma voltam vérvételen,csütörtökre lesz készen.Kíváncsi vagyok. Köszvény lehet másképp is? Vagy ez kopás szerinted Lolita?
239. Lolita63 (válaszként erre: 238. - Tusi30)
2014. jún. 3. 09:48

Szia Tusi30!


Remélem tudod hasznosítani.

Kerüld a purintartalmú ételeket, a húst mindig főzd elő. A babról is le kell önteni a vizet miután felfőtt.

Kevés zsiradékot használj!

238. Tusi30
2014. jún. 3. 07:12

Lolita!

Köszi szépen a tanácsokat, elolvasom, megfogadom!

2014. máj. 29. 12:11
Lúgosító tea kúra szerűen, csalánnal felváltva.
236. Myra (válaszként erre: 235. - Lolita63)
2014. máj. 28. 21:44
Ti mivel lúgosítotok?
235. Lolita63 (válaszként erre: 233. - Tusi30)
2014. máj. 28. 20:56

Szia!


A Férjemnek 4 éve nem jött ki,jól van:))

Olvass vissza mindent leírtam!

A lúgosítás a legfontosabb!

234. Myra (válaszként erre: 233. - Tusi30)
2014. máj. 28. 11:43

A diéta az egy jó dolog és mellé gyógyszert sem kell szedni. Igyál rendszeresen csalán teát, 6 hétig iszod utána 6 hét szünet és utána megint kúra.

Nekem évek óta így semmi problémát nem okoz. Gyógyszert nem szedhetek. Ha gyulladás van használhatsz még lóbalzsamot attól elmúlik. Én még propoliszt szedtem mellé. Rendszeresen ellenőrizzük vérvétellel, de mindig jó az eredmény.

233. Tusi30
2014. máj. 28. 08:10

Sziasztok!

Rég nem írtatok ide de hátha. Nálam egy éven belül másodszor diagnosztizáltak köszvényt, tavaly a jobb most a bal bokámon.

A diétán és a rendszeres gyógyszerszedésen(Milurit) kívül valahogy meg lehet ezt előzni? Másnál is volt már hogy előbb jelentkezett mint mielőtt változó korba lépett volna?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

232. Lolita63 (válaszként erre: 230. - Myra)
2014. jan. 23. 11:24

Nagyon sajnálom:(( Jobbulást kívánok!

A laboreredményed viszont öröm hír:)

231. Myra
2014. jan. 22. 21:40
Meg van az UH is. A pajzsmirigy nagyobb és göbös, a nyaki erek viszont rendben vannak
230. Myra
2014. jan. 22. 11:53
Hát a laboreredmény meg van!Mind a pajzsmirigx,mind a húgysavszint tökéletes. Ami viszont rossz,hogy tegnap reggel rohammentő vitt a kórházba, sajnos az alapbetegségem hirtelen romlott, tegnap összecsúsztam, annyira elgyengültem. Később jobban lettem,ma hazajöttem, de kapok időpontot Pestre a Dél Pestbe ott a Myastheniás centrum.Semmit nem tudokcsinálni annyira gyenge vagyok,mint kiderült olyan antibiotikumot kaptam a tüdőgyulladásra,amit az én betegségemben nem szabad szedni,mert súlyosbítja. Myasthenia Gravis,ez a betegség neve. Ez okozza most a problémát.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook