Köszvény (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. jan. 3. 11:20
a húszabálók betegsége??
288. Myra
2015. jan. 3. 10:23
BUÉK minden csoporttársunknak!
287. Éva55 (válaszként erre: 284. - Lolita63)
2015. jan. 1. 23:00
Boldog új évet kívánok és jó egészséget mindenkinek!
286. Lolita63 (válaszként erre: 285. - Myra)
2014. dec. 25. 20:26
Köszönöm, Én is kívánok Mindenkinek Boldog Karácsonyt!
285. Myra
2014. dec. 25. 06:55
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!
284. Lolita63 (válaszként erre: 282. - Éva55)
2014. dec. 17. 13:16

Bizony ,a sok folyadékra szükség van és nem szabad megéhezni!


Én is kívánok Mindenkinek Kellemes ünnepeket, jó egészséget!

283. Lolita63 (válaszként erre: 281. - Myra)
2014. dec. 17. 13:14
Egy idő után az ember rájön, kitapasztalja, "Magad Ura "leszel:)
282. Éva55
2014. dec. 16. 20:44

Sziasztok!

Jó lett a húgysavszintem, pedig már nem folytatok szigorú diétát. Egyébként meg is lehet szokni, hogy kevesebb húst eszik az ember. Én is nagyon szerettem a húslevest, de azt nagyon ritkán eszem és főzöm. Vacsorára nem szoktam húst enni, és fontos a sok folyadék fogyasztása is. Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!

281. Myra (válaszként erre: 280. - Lolita63)
2014. dec. 16. 17:52
Már nagyon rutinos vagyok. Tudod addig addig olvasgattam a neten hogy ezt se szabad,azt se szabad és ahány orvos annyifélét mondott , írt hogy a végén begurultam,na ha rájuk hallgatok akkor éhen halok. És elkezdtem szép óvatosan kitapasztalni mit lehet és mit nem.Tudod az alap betegségem miatt szedek egy Imuran nevű gyógyszert és emiatt minden hónapban kell vérvételre mennem,így gyakorlatilag állandóan ellenőrzés alatt volt a húgysavszintem.Soha többé nem volt probléma, csak közvetlenül a műtétem után volt magas, de enni semmi olyat nem ettem amitől felmehetett volna.
280. Lolita63 (válaszként erre: 275. - Myra)
2014. dec. 16. 15:58
Jól csinálod!
279. Lolita63 (válaszként erre: 274. - Myra)
2014. dec. 16. 15:57

Az nagyon jó vásár volt, egészségedre!:)

Persze, mindig a saját a legjobb, vagy ismerőstől szabad venni.

278. Myra (válaszként erre: 276. - Baatkaa)
2014. dec. 16. 15:14
Hát én egyszer-kétszer ittam,mindig frissen készítve. De jobb szeretem a Foreveres aloe vera teát mert kiadósabb és korlátlanul lehet inni.1 tasakból 1 l teát csinálok és egész nap iszogatom.Ez hajtja a vizet , így kiürül a purin is. Fogyáshoz javaslom a teljes kiőrlésű liszteket fogyasztani és kenyeret ,péksüteményt is csak ilyet. Ettől nem hízik az ember.A zöldségeket párolni kókusz zsíron,megint nem hizlal és egészséges.
277. Baatkaa
2014. dec. 16. 15:10
Este elolvasom az egesz forumot, koszonom megegyszer!
276. Baatkaa (válaszként erre: 275. - Myra)
2014. dec. 16. 15:09
Koszonom! Es hanyszor ajanlott naponta csalanteat inni? Szegenykemnek pluszban meg fogynia is kell egy csomot! Nem lesz egyszeru.
275. Myra (válaszként erre: 272. - Baatkaa)
2014. dec. 16. 14:01
Hát igen. csalánteát kell itatni vele minden nap 6 hétig. Utána 6 hét szünet.Én már mindent eszem,mert amikor kő keményen diétáztam hiánybetegség alakult ki nálam.És vigyázni kell hogy többször keveset egyen az ember, ne éhezzen mert az is megemeli a húgysavszintet.Én mindig eszem minden zöldséget,felforralom és az első vizet leöntöm róluk és utána csinálom meg az ételt. Évek óta nem ment fel a húgysavszintem.
274. Myra (válaszként erre: 271. - Lolita63)
2014. dec. 16. 13:56
Igen erre voltam kíváncsi hogy volt e probléma belőle. Az eltelt időszakban csak halat és csirkemellet ettem. De most kaptam egy nagyon jó ajánlatot a disznóhúsra. Egy barátomnak a Vásárhelyi tanyáján teljesen szabadon nevelkednek több száz hektáron a disznói. Mindig bepárzanak az anyák vaddisznókkal is. Egy ilyen párzásból származó disznót vettem,teljesen bio hús,bio körülmények között tartott , távol minden városi szennyeződéstől.Mint pl.kipufogógáz.Amit az üzletekben árulnak,azok nem is hasonlítanak a húsra.Azok ilyen 3 hónap, vagy ha baromfiról van szó 6-7 hét alatt hirtelen felfújatott állatok.Több bennük az adalékanyag,mint a hús.Ezért én olyat nem is veszek,ha megnézel egy kolbaszt vagy szalámit 40-60 % hús a többi adalékanyag. Ami kolbászt a barátomék csinálnak az 100 % húsból van. Hát ezért szeretném ezt megvenni ill.már meg is vettem. Lovat hoznak ide a mi környékünkre és akkor azzal együtt a disznót is elhozza nekem.
2014. dec. 16. 13:54
Tessék inni gyógyteát.
272. Baatkaa
2014. dec. 16. 13:49
Sziasztok! Az Anyumnak nagyon magas lett a hugysav szintje, ugyhogy dietaznia kell majd (jelenleg korhazban van agyverzessel igy most a dietat elnapoltuk). Tegnap olvastam egy listat, miben van sok purin, mit lehet enni, stb. Sajnos Anyu nagy husevo, mar elore sajnalom, mert persze a husleves a kedvence. Latom lehet valamennyire purintalanitani a hust es a huvelyeseket is elofozessel. Mennyi ideig kell elofozni ezeket az elelmiszereket? Es mi a helyzett a sotetzold zoldsegekkel (brokkoli, borso, spenot) lehetoseg szerint kerulni kell azokat is? Valaszokat elore is koszonom! :)
271. Lolita63 (válaszként erre: 270. - Myra)
2014. dec. 16. 11:58

Szia Mira!


Persze hogy eszik, meg sem tudná állni hogy ne egyen:)))

Minden húsban ott van a purin ezért kell előfőzni kicsit. Persze a rántott szeletet nem tudjuk:)

Mindent lehet mértékkel enni, de nálunk nemrég megszegődött a szabály és előjött a köszvény:((

Nem volt súlyos, de érezhető volt.

270. Myra
2014. dec. 15. 21:56
Szia Lolita! Ha erre jársz majd válaszolsz. Azt szeretném megkérdezi a párod eszik e disznóhúst. Én nem nagyon szoktam,de most vettem egy élő disznót. Jövő héten hozzák. Vaddisznó keverék.Szinte semmi zsír nincs rajta. Tudom hogy meg kell főzni feldolgozás előtt lésakkor kifő a purin belőle. De disznónál is így van?
269. angyalka73 (válaszként erre: 268. - Myra)
2014. okt. 24. 13:45
Ez nagyszerű!
268. Myra
2014. okt. 22. 21:18
Meg van a laboreredmény. Tökéletes. Szinte minden eredményem jó, a húgysavszint is.
267. Myra (válaszként erre: 266. - Angyalka73)
2014. okt. 20. 16:42
Nagyon örülök,hogy végre megnyugodhattál. Azért néha ellenőrizzétek,mondjuk fél évente a labor eredményeket. Én ma voltam vérvételen. Szerdán lesz eredmény.
2014. okt. 20. 16:34

Sziasztok.

Ma csupa jó hírt kaptam az orvostól!!!

De hogy érthető legyen a teljes sztori, kezdem az elején.

Mikor első alkalommmal voltunk a háziorvosnál, akkor helyettesítették az orvosunkat. A helyettesítő orvos küldöt el vérvételre, és ő analizálta az első eredményt, így ő volt az aki a diétát javasolta, éa persze rám hozta a frászt.

A második vérvételre, már a saját orvosunk küldött, bár ő nem találta magasnak az első eredményt ( 474 umol/l ) sem. A második eredményünk magasabb lett ( 510 umol/l ), amit még mindig nem talált vészesnek a doktornőnk, de azért javasolt egy orvosi vizsgálatot a gyerekosztályon. Ma voltunk egy szakorvosnál, aki bőrgyógyász, allergológus és immonológus. Az ő véleménye is az volt, hogy nincs mivel foglalkozni. Azt mondta, hogy gyereknél, főleg serdülő korban nem ritka az ilyen eredmény, és mivel nincs mellette más magas vagy alacsony eredmény, így ez nem utal betegségre.

A duzzanat a nagylábujjon pedig abból adódik, hogy a lábfej formája miatt kicsit másképpen áll a lábfeje, ezért a cipő irritálja.

Nem mellesleg a bőrgyógyász szerint lábgombára sincs semmilyen utaló jel, amit szintén a helyettesítő gyerekorvos állapított meg.

Szóval a saját gyerekorvosunk által elmondottak szöges ellentétben állnak a helyettesítő orvos véleményével, de megegyezik a gyerekgyógyászéval. Azt hiszem jó orvosunk van.

Tehát minden HAPPY!!!

Köszönöm mindenkinek a felénk irányuló jóságotokat!

Kívánom, hogy mindenki kapja a lehető legjobb vizsgálati eredményt!

Sziasztok.

265. Myra (válaszként erre: 264. - Angyalka73)
2014. okt. 11. 21:03
A duzzanat csak sebészi úton távolítható el. Az ott marad akkor is ha jó az eredmény.Ehet hüvelyeseket is a gyerek,csak az első vizet öntsd le róla abban kifő a purin. Újra tegyél rá vizet és úgy főzd meg.Én szoktam néha sertéshúst enni, kistermelőtől vásárolt szalámit,meg itt a szomszédban van egy hentes saját vágóhíddal, egy boltot és egy büfét is üzemeltet ,nála szoktam fasírtot, vagy főtt tarját venni néha. Akkor drukkolunk nektek és várjuk az eredményt.Én is jövő héten megyek vérvételre.
264. angyalka73 (válaszként erre: 263. - Myra)
2014. okt. 11. 16:25
Lassan letelik a két hónap. Jövő héten megyünk az újabb vérvételre. Szerintem sikerült egész jól betartani a diétát. Nem vontam meg tőle teljesen mindent. Néha-néha evett sertés terméket, de csak keveset. A hüvelyeseket nem volt nehéz kihagyni. Kiváncsi leszek az újabb eredményre. Nem tudom mire számítsak, mert úgy veszem észre, hogy a nagylábujj duzzanata nem változott. Amint tudok eredményt, jelezni fogok. Ennyivel tartozom nektek a sok bíztató kedvességetekért. :)
263. Myra (válaszként erre: 261. - Angyalka73)
2014. okt. 8. 09:16
Ha erre jársz véletlenül, írj pár sort mi történt azóta?
262. Éva55 (válaszként erre: 261. - Angyalka73)
2014. aug. 31. 17:49
Igaza van Myrának, vigyázni kell ne alakuljon ki hiánybetegség. Sajnos a hús nem pótolható semmivel. Nálam is a diéta erős hajhullást, izomgyengeséget okozott. Szénhidráttal próbáltam pótolni a hiányzó húst, pár kiló rám is jött.
261. angyalka73 (válaszként erre: 260. - Myra)
2014. aug. 31. 13:05
Köszönöm. Megnyudtatóak bíztató szavaid. :)
260. Myra (válaszként erre: 258. - Angyalka73)
2014. aug. 29. 21:01
Hát ő még nagyon fiatal. Az ízület akkor fáj ha gyulladásban van. A köszvény kifejezetten az idősebbek betegsége. De mindenképpen purin anyagcsere zavar. Gondolom nála is ha odafigyelsz a purin bevitelére normális lesz a húgysavszint.És semmi egyéb problémát nem fog jelenteni. Ne ijedj meg, ez a betegség jól kezelhető. A csalán teára kérdezz rá. Az nagyon jó erre a betegségre. Lehet soha többet nem fog problémát okozni ha vigyáztok a purin bevitelre. Itt a neten is sok cikk van ezzel kapcsolatban. Aztán menet közben majd kialakul hogy mi az amit megengedhet magának a gyerek és mire kell jobban vigyázni. Én már mindent eszem , de mindent mértékkel és mindig purintalanítom az ételt . Nálam hiánybetegség lépett fel,mert nem ettem húst és nyilván nem pótoltam mással. Erre nagyon oda kell figyelni. Hiánybetegség nehogy kialakuljon.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook