Köszvény (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. febr. 14. 09:01

A bevitt fehérje nagy része húgysavvá alakul és a keringésbe kerül, persze ez vizelettel széklettel távozik.

Bizonyos gyógyszerek is okozhatják az emelkedett húgysavszintet, pl:vízhajtók .

A citrom segít semlegesíteni a felhalmozódott húgysavat reggel éhgyomorra próbáld meg langyos vízbe fél citromot belecsavarni és idd meg.

A vérben nőknél: 140-340 µmol/L a normál érték.

2018. febr. 13. 10:19

Szia.

Itt [link]

azt olvastam, h. valóban sok purin van a kakaóban, csokiban, de az nem alakul át húgysavvá. Pedig lehet hogy igaz, mert sajnos elég csokievő vagyok. És nem genetika, mert pár hónapja jelentkezett. Mi számít veszélyesen magas húgysavszintnek? Nekem 430 volt a legtöbb eddig még.

317. Lolita63 (válaszként erre: 316. - Aranka4911)
2018. febr. 13. 09:16

Tévhit, hogy "csak" a húsfélék okozzák a köszvényt!

Számos élelmiszer van amiben megtalálható...

Pl:szárazbab, borsó,csokoládé,és még sorolhatnám.

A köszvény ízületi deformitásokat okoz, nem hinném hogy a bőrelváltozás a Te esetedben az lenne.

2018. febr. 12. 20:58
Létezik köszvény, ami nem fáj ? mivel magas a húgysavszintem, a miluritot nem tolerálja a szervezetem. Az utóbbi időben a kezemen pár db. bőrből kiemelkedő kb. 1-2 mm. átmérőjű kiütésszerű tünetek jelentek meg. arra gondolok, hogy a húgysav kikristályosodott, és az ült ki a bőrfelszínre. Lehetséges, hogy ez a köszvény előszobája ? húst egyáltalán nem eszek, nem tudom mitől lehet magas.
2017. dec. 29. 14:04

Egyetértek Myra hozzászólásával, annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a szervezetet lúgosítaniis kell.

Jobbúlást kívánok!

2017. jún. 17. 08:25

3 napja kezdett fájni a jobb kézfejem, háziorvossal diagnosztizáltuk, hogy köszvény 64 évesen , először az életemben. Kínok kinját élem, nem tudok semmit dolgozni..Cataflam, Colchicum - Dispert gyógyszert írt fel, szedem. Nem küldött vérvizsgálatra, gyógyszert is én mondtam, hogy mit írjon fel, az egyik fórumról...Szódabikarbónás víz, csalán tea, cseresznye kúrát kezdtem ma, hőemelkedésem van, a javasolt élelmiszerek sem egyértelműek. Családomban senkinek sem volt. Igen ritkán iszom alkoholt, nem eszem kilószám a húst, normál alkatú vagyok. Valaki azt írta , hogy az X kromoszóma rendellenesség miatt van..A Cataflam este nem nagyon csillapította a fájdalmamat. Fél napig kutakodtam az interneten, van több gyűjteményem már, hogy milyen utat válasszak a gyógyuláshoz, de nem lehet eligazodni rajta..Mindenkinek más a gyógymódja, de van magyarázat arra is, hogy mi a lelki oka..

A köszvény szintén egyfajta anyagcsere-betegség. Olykor rohamokban jelentkező fájdalmas ízületi gyulladás, melyet a nátrium-urát kristályok lerakódása okoz. Ez pedig annak a következménye, hogy a vérben a húgysav szintje magasabb a szokásosnál. Együtt járhat vesekő-lerakódással, s ha idültté válik, torzulhatnak az ízületek. A fájdalmas gyulladás mellett köszvényes csomók is képződhetnek - másodlagosan - a folyamatosan lerakódó urát kristályok következtében. A köszvény lelki összefüggései visszavezetnek a szeretet, elfogadás, elzárkózás problematikájához. Különösen fontos, hogy az egyén megélje a saját agresszióját, azt ki is mondja, és fogadja is el, hogy joga van ahhoz, hogy kifejezze a dühét. Nem véletlen, hogy a veséknek is fontos szerepük van ebben a betegségben. Ha csalódottnak és örömtelennek éljük meg magunkat a párkapcsolatunkban, az emberi kapcsolatainkban, elkezdjük védeni magunkat, filozófiát gyártunk arra, hogy ez miért következett be, és mi miért nem vagyunk hibásak, illetve miért nekünk van igazunk. A nyugtalanságunk következtében táplálkozunk, majd egy kicsit megnyugszunk, majd ismét feszültebbek leszünk, és ismét enni kezdünk. Ennek lesz a következménye, hogy elhízunk. A köszvényesek zömmel kevés folyadékkal élnek, ezzel is jelezve, hogy nem elég rugalmasak, lemerevedtek a nézeteik, lelkileg bezárkóztak, s mivel az ízületekről van szó, a köszvényes beteg szembesül a kapcsolatainak lemerevedésével, tarthatatlanságával, illetve azzal, hogy nem eléggé nyitott, és „képtelen" új kapcsolatok létrehozására. Ha létre is hoz új kötelékeket, hajlamos ugyanazokat a hibákat elkövetni, mint az előző kapcsolataiban.


Megoldás: az agresszív, férfias melléktermékek tudatos megtartása, hogy megfelelően feldolgozhassuk azokat. Feltétlenül megoldani azokat a problémákat, amelyek oly sokáig idegesítettek minket, az agresszív energia tudatos felhasználása. Legyünk talpraesettek, harcra készek, kijelentéseink legyenek vitálisak, céltudatosak. Szabadítsuk fel magunkban a férfias pólust, merjük személyes konfliktusainkat beszélgetés témájává tenni. Vegyünk tudomást az életünk szabad folyását gátoló konfliktusokról, hogy végül megoldhassuk azokat.

A köszvény szintén egyfajta anyagcsere-betegség. Olykor rohamokban jelentkező fájdalmas ízületi gyulladás, melyet a nátrium-urát kristályok lerakódása okoz. Ez pedig annak a következménye, hogy a vérben a húgysav szintje magasabb a szokásosnál. Együtt járhat vesekő-lerakódással, s ha idültté válik, torzulhatnak az ízületek. A fájdalmas gyulladás mellett köszvényes csomók is képződhetnek - másodlagosan - a folyamatosan lerakódó urát kristályok következtében. A köszvény lelki összefüggései visszavezetnek a szeretet, elfogadás, elzárkózás problematikájához. Különösen fontos, hogy az egyén megélje a saját agresszióját, azt ki is mondja, és fogadja is el, hogy joga van ahhoz, hogy kifejezze a dühét. Nem véletlen, hogy a veséknek is fontos szerepük van ebben a betegségben. Ha csalódottnak és örömtelennek éljük meg magunkat a párkapcsolatunkban, az emberi kapcsolatainkban, elkezdjük védeni magunkat, filozófiát gyártunk arra, hogy ez miért következett be, és mi miért nem vagyunk hibásak, illetve miért nekünk van igazunk. A nyugtalanságunk következtében táplálkozunk, majd egy kicsit megnyugszunk, majd ismét feszültebbek leszünk, és ismét enni kezdünk. Ennek lesz a következménye, hogy elhízunk. A köszvényesek zömmel kevés folyadékkal élnek, ezzel is jelezve, hogy nem elég rugalmasak, lemerevedtek a nézeteik, lelkileg bezárkóztak, s mivel az ízületekről van szó, a köszvényes beteg szembesül a kapcsolatainak lemerevedésével, tarthatatlanságával, illetve azzal, hogy nem eléggé nyitott, és „képtelen" új kapcsolatok létrehozására. Ha létre is hoz új kötelékeket, hajlamos ugyanazokat a hibákat elkövetni, mint az előző kapcsolataiban.


Megoldás: az agresszív, férfias melléktermékek tudatos megtartása, hogy megfelelően feldolgozhassuk azokat. Feltétlenül megoldani azokat a problémákat, amelyek oly sokáig idegesítettek minket, az agresszív energia tudatos felhasználása. Legyünk talpraesettek, harcra készek, kijelentéseink legyenek vitálisak, céltudatosak. Szabadítsuk fel magunkban a férfias pólust, merjük személyes konfliktusainkat beszélgetés témájává tenni. Vegyünk tudomást az életünk szabad folyását gátoló konfliktusokról, hogy végül megoldhassuk azokat.

A köszvény szintén egyfajta anyagcsere-betegség. Olykor rohamokban jelentkező fájdalmas ízületi gyulladás, melyet a nátrium-urát kristályok lerakódása okoz. Ez pedig annak a következménye, hogy a vérben a húgysav szintje magasabb a szokásosnál. Együtt járhat vesekő-lerakódással, s ha idültté válik, torzulhatnak az ízületek. A fájdalmas gyulladás mellett köszvényes csomók is képződhetnek - másodlagosan - a folyamatosan lerakódó urát kristályok következtében. A köszvény lelki összefüggései visszavezetnek a szeretet, elfogadás, elzárkózás problematikájához. Különösen fontos, hogy az egyén megélje a saját agresszióját, azt ki is mondja, és fogadja is el, hogy joga van ahhoz, hogy kifejezze a dühét. Nem véletlen, hogy a veséknek is fontos szerepük van ebben a betegségben. Ha csalódottnak és örömtelennek éljük meg magunkat a párkapcsolatunkban, az emberi kapcsolatainkban, elkezdjük védeni magunkat, filozófiát gyártunk arra, hogy ez miért következett be, és mi miért nem vagyunk hibásak, illetve miért nekünk van igazunk. A nyugtalanságunk következtében táplálkozunk, majd egy kicsit megnyugszunk, majd ismét feszültebbek leszünk, és ismét enni kezdünk. Ennek lesz a következménye, hogy elhízunk. A köszvényesek zömmel kevés folyadékkal élnek, ezzel is jelezve, hogy nem elég rugalmasak, lemerevedtek a nézeteik, lelkileg bezárkóztak, s mivel az ízületekről van szó, a köszvényes beteg szembesül a kapcsolatainak lemerevedésével, tarthatatlanságával, illetve azzal, hogy nem eléggé nyitott, és „képtelen" új kapcsolatok létrehozására. Ha létre is hoz új kötelékeket, hajlamos ugyanazokat a hibákat elkövetni, mint az előző kapcsolataiban.


Megoldás: az agresszív, férfias melléktermékek tudatos megtartása, hogy megfelelően feldolgozhassuk azokat. Feltétlenül megoldani azokat a problémákat, amelyek oly sokáig idegesítettek minket, az agresszív energia tudatos felhasználása. Legyünk talpraesettek, harcra készek, kijelentéseink legyenek vitálisak, céltudatosak. Szabadítsuk fel magunkban a férfias pólust, merjük személyes konfliktusainkat beszélgetés témájává tenni. Vegyünk tudomást az életünk szabad folyását gátoló konfliktusokról, hogy végül megoldhassuk azokat.

A köszvény szintén egyfajta anyagcsere-betegség. Olykor rohamokban jelentkező fájdalmas ízületi gyulladás, melyet a nátrium-urát kristályok lerakódása okoz. Ez pedig annak a következménye, hogy a vérben a húgysav szintje magasabb a szokásosnál. Együtt járhat vesekő-lerakódással, s ha idültté válik, torzulhatnak az ízületek. A fájdalmas gyulladás mellett köszvényes csomók is képződhetnek - másodlagosan - a folyamatosan lerakódó urát kristályok következtében. A köszvény lelki összefüggései visszavezetnek a szeretet, elfogadás, elzárkózás problematikájához. Különösen fontos, hogy az egyén megélje a saját agresszióját, azt ki is mondja, és fogadja is el, hogy joga van ahhoz, hogy kifejezze a dühét. Nem véletlen, hogy a veséknek is fontos szerepük van ebben a betegségben. Ha csalódottnak és örömtelennek éljük meg magunkat a párkapcsolatunkban, az emberi kapcsolatainkban, elkezdjük védeni magunkat, filozófiát gyártunk arra, hogy ez miért következett be, és mi miért nem vagyunk hibásak, illetve miért nekünk van igazunk. A nyugtalanságunk következtében táplálkozunk, majd egy kicsit megnyugszunk, majd ismét feszültebbek leszünk, és ismét enni kezdünk. Ennek lesz a következménye, hogy elhízunk. A köszvényesek zömmel kevés folyadékkal élnek, ezzel is jelezve, hogy nem elég rugalmasak, lemerevedtek a nézeteik, lelkileg bezárkóztak, s mivel az ízületekről van szó, a köszvényes beteg szembesül a kapcsolatainak lemerevedésével, tarthatatlanságával, illetve azzal, hogy nem eléggé nyitott, és „képtelen" új kapcsolatok létrehozására. Ha létre is hoz új kötelékeket, hajlamos ugyanazokat a hibákat elkövetni, mint az előző kapcsolataiban.


Megoldás: az agresszív, férfias melléktermékek tudatos megtartása, hogy megfelelően feldolgozhassuk azokat. Feltétlenül megoldani azokat a problémákat, amelyek oly sokáig idegesítettek minket, az agresszív energia tudatos felhasználása. Legyünk talpraesettek, harcra készek, kijelentéseink legyenek vitálisak, céltudatosak. Szabadítsuk fel magunkban a férfias pólust, merjük személyes konfliktusainkat beszélgetés témájává tenni. Vegyünk tudomást az életünk szabad folyását gátoló konfliktusokról, hogy végül megoldhassuk azokat.

313. Nemfáj
2017. febr. 23. 23:56

Rettentő fájdalmaim voltak, de amióta esténkint vacsora után beveszek egy evőkanál almaecetet és leiszom 1dl vízzel mindez teljesen elmúlott

Mindenkinek csak ajánlani tudom

Persze néha szüneteltetem is a gyomrom végett de csak pár napig. Van hogy szódabikarbónával veszem be elkeverve a már említett 1-1,5 dl vízzel. Kipróbáltam és az almaecettel való borogatás is segített amikor egyszer kb. 2 hétig lemondtam az almaecetről. Remélem hogy segítségére voltam valakinek. Jó egészséget mindenkinek.

312. Myra
2015. júl. 30. 15:38
Sziasztok! Látom azóta senki sem írt. Én hétfőn voltam ellenőrzésen ill. vérvételen. Tökéletes volt. Azt gondolom, már megtanultam vele élni, tudom meddig mehetek el. Én mindent eszem, kivéve persze a belsőségeket, meg vörös húsokat. De mindent mértékkel.És sokat iszom.Most már évek óta nincs semmi probléma, gyógyszert nem szedek.
2015. ápr. 5. 20:08

Sziasztok!

Velem a szokásos történt, a szenvedés után szépen lassan rendbejöttem, nem eszem annyi húst és nehéz ételeket, mint valaha. Senki nem bizonyította, hogy köszvényem volt, ezért egy kicsit szkeptikus is vagyok.Az alkohol fogyasztásom furcsán alakult, amíg nem ittam, nem javult a lában, aztán síkirándulás folyamán esténként 1-2 üveg bort ittam-sok szódával-és szépen enyhült a fájdalom, azóta is folytattam ezt a kúrát, igaz kisebb adagokban.Most itt-ott fájdogál, de ez már semmi.Nem várom meg, hogy bedurranjon, idejében bekapok egy fájdalomcsillapítót és másnapra kutya bajom.

Az viszont változott, hogy a nehéz ételek fogyaszása után kicsit émelygek, nem esik jól, a ritkán fogyasztott édességektől is ez van.

Szinte kívánom a zöldégeket, retek, paradicsom saláták és megpróbálom a húst enni a körethez és nem fordítva.Ennyi sajtot összesen nem ettem eddig, mint ezalatt a három hónap alatt.

Egyenlőre jól érzem magam, remélem ez így is marad, még tartozom magamnak egy kivizsgálással, ezt majd meglátjuk!

310. Myra
2015. márc. 25. 11:06
Sziasztok! Sehol senki? Mi újság azóta?Ki hogy van?
309. Myra (válaszként erre: 307. - 9c87c886db)
2015. febr. 28. 20:36
És megfőzöd a húst mielőtt feldolgozod? Meg kiöntöd a levét?
308. Myra (válaszként erre: 306. - Tejespite)
2015. febr. 28. 20:18
Én is olvastam hogy spárga tablettát ajánlják köszvényre Feltehetően azért mert vizelethajtó hatása van. Magának a spárgának igen magas a purintartalma.
307. 9c87c886db (válaszként erre: 305. - Myra)
2015. febr. 26. 15:49
sok mindenről lemondtam már,kolbász,szalonna,felvágottak,de hát majdnem mindennap húst eszek.mellette csalánteát iszom,mégis előjön a köszvény,ha nem szedem rendesen a bogyókat.
2015. febr. 26. 14:06
Sajnos nincs időm elolvasni az összes hozzászólást, pedig lehet, hogy megtalálnám a választ. Véleményeteket szeretném kérni spárga ügyben. Több helyen is olvastam, és orvos is mondta egy ismerősömnek, hogy köszvény megléte vagy gyanúja esetén nem szabad spárgát fogyasztani, mert magas a purintartalma. Ezzel a szemben a gyógynövényboltban spárgacsíra kapszulát ajánlottak köszvényre, állítólag sokan viszik erre, és bevált, és ha itt a google-ben megnézem, a kiadott linkek is azt mondják, hogy ez jó a köszvényre. Akkor most mi van????? Tudtok valami véleményt mondanI? Előre is köszönöm!!!
305. Myra (válaszként erre: 303. - 9c87c886db)
2015. febr. 24. 09:29
Erzsi, ne a Milurittól várj gyógyulást vagy eredményt, látod hogy neked se tökéletes. Hidd el a megfelelő táplálkozással tudod ezeket a fájdalmakat kiküszöbölni. És természetes alapú étrendkiegészítőkkel. Nekem tökéletesen bevált. Persze nem egyiknapról a másikra,mint írtam fél év kellett hozzá és kitartás, ne hidd hogy én nem eszem húst. Eszem, de előtte purintalanítom. Na és nem eszem belsőséget,marha húst, húslevest,kocsonyát. Pedig ez utóbbi kettőt imádtam. Most hétvégén is levágtam egy kacsát és sült kacsa volt az ebédem barna rizzsel, párolt vöröskáposztával, csalamádéval. De a máját a fiamnak adtam a többi belsőség a kutyáké lett. Kókuszolajban sütöttem.
304. Myra (válaszként erre: 302. - Szemet Elek)
2015. febr. 24. 09:22
Igen a csalánteát kúraszerűen kell inni. Amit még nagyon ajánlok az az FLP-nek az aloe vera teája. és a Freedomja. Én emellé szedtem még az FLP propoliszát is 5x2 db-ot a gyulladás ideje alatt. Azóta 3x2 db-ot állandóan,ez mindenfajta betegséget megelőz,mertmegöli a bacikat, vírusokat. A zöld lóbalzsamot használd, és rendszeresen.Nem fog elmúlni egyik-napról a másikra. NEKEM FÉL ÉV VOLT MIRE GYÓGYSZEREK NÉLKÜL kikúráltam magam kizárólag gyógyhatású termékekkel.A diétát is ki kell tapasztalni. Én is úgy voltam vele az elején hogy olvasgattam és rájöttem hogy mindegyik mást ír.Először amíg a gyulladás elnem múlik szigorúbb diéta kell, utána már lazábbra foghatod és ne felejtsd el purintalanítani kell az ételeket és mértékkel fogyasztani. Már évek óta nincs semmi köszvényes jellegű problémám és a húgysavszintem 300 alatt van mindig.Az alkoholt viszont felejtsd el egy életre. Egy kortyot sem. Baráti társaság ide vagy oda , szenvedni te fogsz és nem éri meg. Ha érdekel akkor összeállítokneked egy diétás kis szakács tanácsokat. Én sikerrel alkalmazom. Egyébként meg most fogok valamikor újra vérvételre menni.
303. 9c87c886db (válaszként erre: 302. - Szemet Elek)
2015. febr. 22. 18:38
sajnos ez nekem is van.éjjel fáj egy helyen,elmúlik,egy másik helyen előjön.én már mindenféle krémmel kentem,semmi nem használt.a Miluritot nem írja fel az orvos?
2015. febr. 22. 18:29

Szia Myra!

Ittam a csalánteát, de úgy ajánlották, hogy kúra szerűen kell, tehát kihagyásokkal.A dobozán ajánlott 10 nap és 10 nap szünet.

Szereztünk be köszvényteát is, fakérgek és gyökerek keveréke. Azt kezdtem el most fogyasztani.Most hétvégén bűnbe estem, bálban voltunk, a pálinka és a bor fogyasztásomat nem fogtam vissza. Remélem nem lesz böjtje.

Most egy picit bizonytalan vagyok, mivel a fájások rendszertelenül jönnek-mennek, itt-ott , jobb láb bal láb.Fáj egy pontban, aztán elmúlik.Az orvoslátogatások alatt biztosan összeszedtem valami betegséget, egy kicsi: köhögés, tüsszögés, orrfolyás, torokfájás- hullámzó erősséggel.

Lóbalzsamot már többször is haszváltam, van zöld és piros is, de nem vettem észre semmilyen javulást, igaz a voltaren emulgélnek is hasonló hatása volt.=0

A diétáról meg csak annyit, hogy ahány weboldal, annyi tanács, sokszor ellentmondó magyarázatokkal.

Kiváncsi lennék van-e módszer a lerakódott húgyszakristályok kimutatásásra, mert úgy érzem az orvosok is csak találgatnak.

Köszönet a jótanácsokért, üdv mindenkinek.

301. Myra
2015. febr. 15. 15:11
Szóval elfelejtettem írni hogy ezek a teák azért fontosak,mert van egy kis vizelethajtásuk és fontos hogy a purinsókat kimossa ,mert különben lerakódnak a szervezetedben és ott gyulladást okoznak.
300. Myra (válaszként erre: 299. - Szemet Elek)
2015. febr. 15. 15:09
Hát a húgysavszintedet bizony nálunk nem fogadnák el. Nekem mindig 300 alatt van. A 430 az már sok. És ha ilyen magas akkor lehet bizony köszvény. Rákérdezek? Iszod a csalánteát? Mert az bizony segít és olcsó ,nem ráz. Én váltogatva iszom Foreveres aloe Vera teát sima cickafaerk teát és csalánteát.Ezen kívül iszom szintén Foreveres Freedom-ot(ez aloe vera gél amibe az ízületek épségben tartásához szükséges anyagokat bekeverték, ezen kívül szedek naponta egy szem Arthro gold-ot, szintén ízületekre van. Ha fáj valamid vagy gyulladásban van kend be naponta többször lóbalzsammal.Nagyon jó. Gyulladáscsökkentő.És én még állandóan szedem szintén Foreveres propoliszt. Előbb utóbb elmúlik tőle ill. együtt az egésztől. Én semmi gyógyszert nem szedek. A propolisz minden fertőzéstől (influenza, vírusok) véd. Ha elkapok valamit emelem a napi adagot.Úgy tűnik nálad a gyulladás még nemmúlt el, mondom kend lóbalzsammal naponta többször és a propolisz is nagyon jó gyulladáscsökkentő.
2015. febr. 14. 09:33

Pontosítani szeretnék, a húgysavam 430, amit még a labor normálisnak tekint (240-482), de a ortopéd azt mondta ez már rizikós. A bokám még mindig fájós, járni tudok, de érzek enyhe fájdalmat és ha tovább terhelem, be is dagad. Tegnap kaptam még egy szurit, most a lábfejembe- ahol az egész kezdődött. Azért mentem a doktorhoz, mert a diéta ellenére,(5 kilót fogytam), három hét után, újra kezdődött az egész.Movalis fájdalomcsillaító szépen rendbe tett(ez egy lórúgás!!!), de ha már volt időpontom, meglátogattam az ortopéd urat.A véreredményem láttán még mindig a köszvényre szavazott, bökés, visz´lát. Rövid, de velős látogatás volt, ha busszal mentem volna, érkeztem volna visszaszállni a járatra.

Az ultrahangon mindent rendben találtak és akkor most mi van? Ez van.

298. Myra (válaszként erre: 297. - Szemet Elek)
2015. febr. 4. 22:02

Hát a köszvény az purin anyagcsere zavar magyarul.Azért mert sok húst eszel,nem feltétlenül van anyagcsere zavarod is. De az biztos hogy mindent mértékkel kell enni.És véleményem szerint nem nagy ügy ha előtte purintalanítod a magasabb purintartalommal rendelkező ételeket.Húsból nem eszel csak fehér húst és elkészítés előtt megfőzöd,a vizet leöntöd róla. Ugyan így a babot, borsót,káposztát, brokkolit.Sok folyadékot iszol,köztük csalán teát is 6 hetente 6 hétig.

Minden jót kívánok és jobbulást,a gyulladást kenegesd lóbalzsammal.

2015. febr. 4. 16:45

A vérem nem mutatott ki semmit, ami a köszvényre utalna, cukor 5,7 a felső határ környékén, koleszterin rendben, a májamnál gyanús valami, mert ultrahangos vizsgálatot ajánlott a doktor.

Akkor viszont mitől lehet ez a gyulladás? Visszanéztük, öt évvel ezelőtt volt hasonló esetem, és akkor is normális volt a húgysavam, a napi 1 kg húsfogyasztásom ellenére.

Egy hónap múlva megismételjük a vérvizsgálatot, akkor okosabbak leszünk.

A negatív eredmény ellenére a doktor javasolta a diéta folytatását, ami nem is esik nehezemre-egyenlőre. Aztán majd meglátjuk.

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat és az együttérzést.

Szép napot és jó egészséget kívánok mindenkinek!

296. 9c87c886db (válaszként erre: 291. - Szemet Elek)
2015. jan. 28. 19:53
negyven éves koromtól vannak köszvényes rohamaim,kb 2-3 évente,de az apám is köszvényes volt.úgy,hogy tudom milyen fájdalommal jár.sajnos a húsról nem tudok lemondani,de nem biztos,hogy csak az az oka.a gyulladásra jó a Dolgit fájdalomcsillapító,most meg már Miluritet szedek. meg sok csalánteát kell inni.
2015. jan. 28. 19:30
Köszönöm!
294. Lolita63 (válaszként erre: 293. - Szemet Elek)
2015. jan. 28. 12:00
Egyetértek Myra véleményével, jobbulást kívánok!
293. Szemet Elek (válaszként erre: 292. - Myra)
2015. jan. 28. 11:04
A járás még mindig nehézkesen működik, fájdalmas, remélem ezen a héten rendbejövök, aztán kezdődhetnek a kivizsgálások. Az egyik ismerősömnek 2 hetes diéta után normális lett a húgysav szintje, azóta folytatja régi életét és tünetmentes.-már 4 éve.
292. Myra (válaszként erre: 291. - Szemet Elek)
2015. jan. 28. 07:56
Ha meg lesz a vérvizsgálat eredménye majd írd meg. A köszvény diétája nem abból áll hogy húsmentesen étkezünk hanem az ételek purin tartalmát figyeljük és alacsony purintartalmú ételeket fogyasztunk, meg főzéssel purintalanítjuk az ételeket.
2015. jan. 27. 10:05

Én is leírom történetemet, mivel itt már szinte csak vegetariánusok szóltak hozzá.

Negyven elmúltam és húst hússal ettem.Ez azt jelenti, hogy minden étkezésnél hússal laktam jól, hétvégi ebédnél 5-6 darab tenyérnyi rántotthússal.Húsleves heti 4 alkalommal, de közötte is gulyásleves ,zöldségleves csirkeaprólékkal szokott lenni. Néha babgulyás, lencseleves.... A jó bort sem vetettem meg, volt időszak, mikor esténként napi egy üveggel fogyasztottam el, csak úgy kedvtelésből, semmi örömet nem vonva maga után.Sokat autózom, napközben egy kortyot sem fogyasztok. Amúgy 105 kg vagyok 190 cm.Alkalom adtán, úgy kéthavonta baráti társaságban fél liter pálinka, néha sörrel volt az átlagom, néha több néha kevesebb- megjegyzem a többet már a gyomrom nem bírta és a másnapi émelygés az borzasztó volt.

Néha szokott fájni a lábfejem, ezt ráfogtam a megfázásra, túlterhelésre és lábon kihordtam, egyszer kellett orvoshoz fordulnom.Vérvizsgálaton 5 éve voltam, minden rendben volt és előtte sem diétáztam.

Most januártól nem fogyasztok alkoholt, nem hiányzik, a kajából is visszavettem és mit hoz a sors, az enyhe lábfej fájdalom átalakult olyan gyulladássá, hogy a lábfejem egy cukorrépára hasonlított, vörös folttal az oldalán.Ez aztán áthúzódott a bokámra is ami miatt csak egy lábon ugrálva tudtam közlekedni. Éjjel azt hittem szétrobban a sűrűn szedett fájdalom csillapító ellenére.Alíg vártam a hétfőt, hogy az ortopéd bökjön valamit, aki kijelentette, hogy ez köszvény lehet, majd, ha tudok járni, menjek el vérviszgálatra. Már 5 napja alig eszem, húst meg főleg nem.Bízom benne, hogy nem volt igaza, majd a vérvizsgálat kideríti, bízom benne, ha csak a fele húst hagyom el, nekem mér az is erős diétának fog számítani.

2015. jan. 3. 19:18
BUÉK Mindenkinek!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook