Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Éjszakai műszak-diéta fórum

Éjszakai műszak-diéta (beszélgetős fórum)


2010. aug. 5. 11:20
Ez azért ad valamennyi energiát,és szerintem a fogyásomat se akadályozom vele.Remélem:)
2010. aug. 5. 11:19
Köszi a hozzászólásokat!Hát úgy döntöttem,hogy ma viszek 2 nektarint és 1 jóreggeltet.Mert ráadásul most 12 órázni fogok.Remélem elég lesz!És legközelebb update 1 sajtos tallérra gondoltam,esetleg gyümölcs mellé 1 cerbona szelet.
2010. aug. 4. 10:38

Sziasztok!


Egy éve éjjelezem folyamatosan és sokáig tartott míg rájöttem, mi a legjobb megoldás. Semmi ördöngősség nincs benne, ha nap közben normálisan eszel, munkában pedig este max. 10ig eszel egy laktató vacsorát, akkor garantáltan kibirod reggelig! Én hajnalban ha már nagyon éhes vagyok eszem egy joghurtot, ezzel nem terhelem le a gyomromat, az alvás pedig kifejezetten pihentetőbb, amikor felkelsz farkas éhes vagy, de legalább jobban esik a reggeli, mintha éjjel teletömted volna a hasad és azzal fekszel le. Ha belegondolsz csak annyi a különbség nappali műszakozáshoz képest, hogy a vacsora idejét kitolot későbbre, de mivel nem fekszel le hízni sem fogsz tőle. Ha csak gyümölcsöt eszel, szerintem az nem elég. Próbáljátok ki! Vélemény?

11. PumaNyuszi (válaszként erre: 7. - Fdóri)
2010. aug. 3. 19:05

Én is csak gyümölcsöt ettem, és semmi bajom sem lett, a tojás pedig laktatóbb is.


A fizikai munka pedig nem kíván azért akkora energiatöbbletet, hogy egy fogyókúrázó ember a répasalit zsírszalonnára cserélje.

10. Tücke (válaszként erre: 9. - Giorcub)
2010. aug. 3. 18:25
nem is azt mondtam hogy minden mennyiségben egyen tojást csak néha néha de igen egy jó gyümölcssaláta vagy egy cézársali esetleg görög sali sokat segít a diétában az esti időszakban is
9. giorcub (válaszként erre: 6. - Tücke)
2010. aug. 3. 18:10

pedig pont a ch az ami segit neki ejszaka is jol "mukodni" mert az kell az agynak. no persze nem tomenytelen, es valoban legjobb gyumolcskent.

en a fott tojats (igazabol semmilyen tojast) nem preferalom. epet hamar kikesziti, plane ha valaki hajlamos is ra. meg ugye van neki sok mas baja is fokent a magas "rossz" koleszterin tartalma miatt.

2010. aug. 3. 17:49
jó persze okosan kell összeválogatni én csak egy kezdést adtam hogy mi az aminek kevés a ch és a kcal tartalma de nagyon jó táblázatok vannak azok sokat segítenek
7. fdóri (válaszként erre: 6. - Tücke)
2010. aug. 3. 15:43
Na de ha erre fizikai munkát végez és nem eszik semmit(pl gyümölcsöt) közben, akkor elájul, az tuti!!!
2010. aug. 3. 13:48
szerintem a legjobb taktika erre ha a napi adagot több felé osztod és így kibírja az esti műszakot is... de a legjobb ha este már csak olyanokat eszel aminek a kcal és a ch tartalma is nagyon kevés pl főtt tojás 1 főttojás tartalmaz 66kcal-t és 0,3g ch-t ehez ehetsz egy kis ubit :) a tojás ráadásul telít is és még csak túlzásba se viszed az evést ezáltal... ha eszel teszem fel 10dkg ubit az 11kcal 1,7g/ch +2db főttojást az 132kcal és 0,6g/ch az össz kajád így 143kcal és 2,3g ch
2010. aug. 3. 13:47

Én dolgoztam hónapokig kábelgyárban, és szeretek is enni, de éjszakai műszakban max egy almát ettem, mert rendesen hajtottam, és nem kívántam többet, másrészt meg 15 perces kajaszünetünk volt, amikor is svédasztalt nem lehet lenyelni.

Délutános műszak után meg olyan fáradt voltam, hogy csak ritkán tört rám a farkasétvágy, inkább az ágyat választottam.


De: nekem sikerült fogynom, mert a gyárba, pont mert fogyni akartam, csak gyümit, jó reggeltet vittem magammal. Sőt, a kollégáimnak az elején leszögeztem, hogy megszállott fogyókúrás vagyok, így egyrészt ciki lett volna pörkölttel beállítanom, másrészt, akik megszerettek nagyon édesek voltak, folyamatosan hoztak mandarint, a kedvenc almám (Golden) és Jó Reggeltet. :)


Ja, és mindenféle rosszullét nélkül teljesítettem a normákat, tehát ha ezekből az ember megeszik kb 30-40 dkg-ot, semmi baja sem lesz.

2010. aug. 3. 13:47
Egyetek nyugodtan, arra figyeljetek, hogy lefekvés előtt legkésőbb 2 órával, akkor is csak fehérjét, szénhidrátot ne! A 6 utáni nem evés amúgy is hülyeség, de a gyakorlatban a lefekvési időhöz van kötve, szóval ha ti később fekszetek le aludni, simán belefér.:)
3. vakri (válaszként erre: 1. - Dc7b670717)
2010. aug. 3. 13:39
Ez nekem is mindig gondot okozott. Én Update módszer szerint étkezem január óta, de ez szerint ugye 6 után már nem ildomos enni. De amikor délutános vagyok, éjjel 11-kor érek haza. Addigra meg hulla éhes vagyok. Amikor meg éjszakás és fél kettőkor kajaszünet van és mindenki két pofára zabál én is nagyon megéhezek. Én is szívesen fogadok ötleteket.
2. ariadna (válaszként erre: 1. - Dc7b670717)
2010. aug. 3. 13:38

Gondolom nem fognak titeket elhalmozni szünetekkel, ezért nem is nagyon lesz majd időd enni.

Lehet gyümölcsöt vinnék, vagy jóestét kekszet...

2010. aug. 3. 13:33

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy Ti hogy oldanátok meg az étkezést éjszakai műszakba?Pl.miket ennétek?Most sikerül jól betartanom a fogyókúrát,és kaptam éjszakai diákmunkát,eszembe jutott,hogy nehogy elrontsam emiatt,ki kéne valami jó étrendet találni hozzá!Előre is köszönöm a segítséget!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook