Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kocsonyásító dzsem-porral készitett barackdzsem nem sikerült. Mitől? És most mit kezdjek vele? fórum

A kocsonyásító dzsem-porral készitett barackdzsem nem sikerült. Mitől? És most mit kezdjek vele? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 23. 03:44
tanulj az esetbol es legkozelebb akkor fozzel lakvart ha van eleg anyagod/barackod hozza/.az igazi lekvart nem zselebol fozik.
11. Dina2 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2010. aug. 3. 13:52

megpróbálom.

ha mégsem sikerül, akkor elfogyasztjuk szörpként, vagy valamihez ízesitőnek, nemde?

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Dina2)
2010. aug. 3. 13:00

a dzsemfix szerintem sima zselatin+cukor+tartósító lehet. Én megpróbálnám mégegyszer felfőzni.


De ha bizonytalan vagy, főzz fel csak 1-2 üvegnyit. Kiderül, jó lesz-e

2010. aug. 3. 12:48

3 adagot főztem, előzőleg pépesítve (egy adaghoz 1250g gyümölcs, 500 g cukor kell), mindent a tasakon leírtak szerint.

arra gondoltam, esetleg túl sok levet engedhetett a barack?


még egyszer felfőzzem? így is, hogy már benne van a dzsemfix?

8. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Dina2)
2010. aug. 3. 10:37

mi lenne ,ha mégegyszer felfőznéd?


(pontosan követted a használati utasítást, vagy fejből csináltad?)

2010. aug. 3. 10:35
Azt hiszem őszibarackot ír a használati utasítás, hogy duplázni kell a fixet? Nem tudom pontosan , én sárgabarackból csináltam.
2010. aug. 3. 10:34
Nem tudom, mi lehetett a gond vele. Én múlt héten csináltam, 2,5 kg barackból, 60 dkg cukorral és két tasak fixxel. Tegnap is azt tettem a palacsintába, nagyon jó az állaga.
2010. aug. 3. 10:01

Nos, senkinek nincs ötlete, mit kezdhetnék a barackpéppel? mert ha még teszek bele kocsonyásitót, szinte már tömény vegyszer lesz belőle...

kidobni meg sajnálom, kb5 kg-ról van szó.

4. Dina2 (válaszként erre: 2. - Mmacus)
2010. aug. 3. 09:44
hát ha már így kimondjuk, akkor én mindig a Knorr dzsemfixet használtam eddig, de sajna tegnap nem tudtam hozzájutni, így az általad említettel csődöltem be.
2010. aug. 3. 09:43

az első adagot egy már bevált termékkel keészitettem, semmi gond nem is volt vele, kanállal vágható keménységű lett.

de a tegnapi adagot más márkájúval készitettem, és ma reggelre is teljesen folyós.

mit kezdjek ezzel a betartósitott "folyadékkal"?

2010. aug. 3. 09:43

Én DrOetker dzsemfix 3:1-el csinálom, mindig sikerül.

Te milyet használtál?

2010. aug. 3. 09:41
A kocsonyásító dzsem-porral készitett barackdzsem nem sikerült. mitől? és most mit kezdjek vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook