Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fogamzásgátló tabletta okozhat e megemelkedett koleszterin szintet? fórum

A fogamzásgátló tabletta okozhat e megemelkedett koleszterin szintet? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 25. 11:44

Sajnos emelheti:( Bár én nem szedek, de hallottam már mástól is.

Nálam 5-6kg hirtelen fogyásnál is éppen határ felett volt. Egyszer azért volt kicsit felette, mert 12 órás éhgyomor kell hozzá és nem tartottam be. Határ 5,2 körül van ha jól tudom.

2012. júl. 25. 10:57

Sziasztok.

Elkezdett érdekelni ez a koleszterin-téma, mivel 23 évesen 10,02 koleszterinem van. A doki szerint a fogamzásgátlótól (Milligest)lehet, mivel a családomban nem jellemző probléma ez, tehát nem sok az esélye a genetikai hajlamnak.

Viszont mostanság nagyon stresszes volt az életem, idegességemben le is fogytam 2 hét alatt 4 kilót... :( lehet ez is oka a magas koleszterinszintnek?

Most a fogamzásgátlót abbahagytam, gyógyszert szedek (egy hónapig aztán kontroll, és ha minden oké, akkor nem kell tovább doki szerint).


Járt már valaki hasonlóképpen?

2010. aug. 2. 21:16
Nekem is egy kicsivel magasabb az érték,és vékony testalkat vagyok.
2010. aug. 2. 21:13

Ez érdekes kérdés. Én jó pár éve szedek fog.gátlót, és decemberben a vérképem magasabb koleszterin szintet mutatott (nem sokkal a ref.értéknél), amin még az orvos is csodálkozott, mert vékony testalkatú vagyok. Hogy mitől lehet, passz...

Lehet, h nézetni kéne megint, kiváncsi vagyok...

2010. aug. 2. 20:56
A fogamzásgátló tabletta okozhat e megemelkedett koleszterin szintet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook