Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire fontos neked, hogy szeresd a munkád? fórum

Mennyire fontos neked, hogy szeresd a munkád? (beszélgetős fórum)


29. luyzika (válaszként erre: 27. - Mamcili)
2010. szept. 24. 11:27
Haliho! Igazad van! Már az is jó, ha van hova menni dolgozni, de ha még szereted is, amit csinálsz... Az tényleg csoda!
2010. aug. 4. 09:09
Szerencsés az az ember, aki szereti azt amit csinál és még meg is fizetik. Szóval fontos.
2010. aug. 3. 23:53

szerintem fontos hogy szeresd a munkád, még ha a fizu nem is a legjobb, de ha a szeretem mellé gazdagság is társul :)))))))))))))))))))))


Az maga a csoda :)


én elég kreatív munkát végzem és mellette szellemit is, fizu nem sok, de legalább van munkám, amit szeretek...

26. Lolita63 (válaszként erre: 25. - Gabi0206)
2010. aug. 2. 22:14
Köszönöm ,kedves vagy:)Bízok benne:)
25. Gabi0206 (válaszként erre: 24. - Lolita63)
2010. aug. 2. 22:08
Hát akkor sok szerencsét! Remélem bevális az új hely!
24. Lolita63 (válaszként erre: 23. - Gabi0206)
2010. aug. 2. 22:05
Ma adtam be,nagyon friss az élmény.Rá 3 percre az Igazgató hívott.Még nem tudok semmit,a héten biztos eldől.
2010. aug. 2. 22:03

Akkor jól tetted!

Mit szóltak a régi helyen? Lesz felmondási idő?

22. Lolita63 (válaszként erre: 21. - Gabi0206)
2010. aug. 2. 22:00
Elegem is volt és jobban fizetőt találtam:)
21. Gabi0206 (válaszként erre: 20. - Lolita63)
2010. aug. 2. 21:59

Miért mondtál fel?

Találtál jobbat? Vagy csak elged volt...?

2010. aug. 2. 21:40
Hát,lehet kinevettek,vagy lököttnek találtok,de én ma mondtam fel...
2010. aug. 2. 20:54

Sajnos sok olyan hely van az országban, ahol semmi munkalehetőség nincs. Az ember azt vállalja el, ami adódik. Ha nem felel meg, akkor kereshet közben mást, de addigi is legalább dolgozhat.

Én Pécsett lakom, ez is egy eléggé halott rész. A gyes lejárta után 1 évig nem találtam semmit, pedig rengeteg helyre jelentkeztem. Elvállaltam az elsőt, amit felkínáltak. Erről írtam kissé lejjebb. Érdekes, hogy a következő 1 hónap során 3 helyről is felhívtak azok közül, ahová jóval korábban beadtam az önéletrajzomat. Örülök, hogy maradtam.

2010. aug. 2. 20:42
Persze, aki nem albérletben lakik, hanem saját lakásban, vagy szülőkkel, azoknak az embereknek sokkal könnyebb.
2010. aug. 2. 20:41

Hát nem tudom...

Amikor az ember nap, mint nap azért küzd, hogy megkeresse a számlákra a pénzt, reggeltől estig robotol, akár még hétvégén is, és még így is hó végén azon sakkozik, hogy akkor most mit ne fizessek be, vagy akkor koplalunk egy hetet, mert nincs pénz...

Szerintem akkor már rég nem az jár az ember fejében, hogy "csak azt akarom csinálni amit szeretek". Ilyenkor már tök mindegy, hogy szeretem e azt a munkát. Ha nem lehet belőle megélni, akkor muszáj mást keresni...

16. livicu
2010. aug. 2. 20:35
Érdemes -e feláldozni a családdal töltött időt, és némi pénzt csak azért, hogy azt csináljuk, ami több örömöt okozna?
2010. aug. 2. 20:35

Én nagyon szerettem - szeretem a munkámat: 46 éve vagyok kereskedő.

Hagyományos, vevő - eladó közti kereskedelmet nevezem kereskedelemnek.

Nem a hiper - szupermarketekben robotoló szegény, kiszolgáltatott dolgozókat.

Most is inkább a rosszabbul fizető kereskedelmet választottam, a jobban fizető, de tőlem távolálló, nekem nemtetsző munka helyett.

2010. aug. 2. 20:35

Egyértelműen olyan munkát választanék, amit szeretek.

Nem vagyok egyszerű eset, csak azt csinálom, amit szeretek, és egy egész életen át nem lennék képes azt csinálni, amit 10 perc után is utálok..

Nem érdekel a pénz sem, bár ezt így könnyű mondani, amíg tanul az ember. De inkább kicsi pénzzel leszek boldog, mint sokkal boldogtalan.

Láttam már példát az utóbbira, és nagyon nem tetszik..

2010. aug. 2. 20:30
Egyébként tényleg érdekes ez a téma. Mert, lehet, hogy azt csinálod, amit szeretsz, de nagyon kevés pénzért... Egy darabig lehet csinálni, ne de mégis meddig? Ha azon a vonalon nincs előrelépési lehetőség, akkor egy idő után kénytelen az ember váltani, és olyan munkát végezni, amit vagy nem szeret, vagy nem ért hozzá...
12. livicu (válaszként erre: 9. - D5bef942d7)
2010. aug. 2. 20:28
jaj, de szépet írtál, a hobbi nagyon fontos, és abban is meg lehet találni a boldogságot, ha a munkában nem is annyira.
11. livicu
2010. aug. 2. 20:24
Ja, és akkor fokozzuk, a jobb munka sokkal több időt is elvenne...
2010. aug. 2. 20:24

Szerintem az egyik legfontosabb, hogy valaki hogyan érzi magát a munkahelyén, milyenek a kollégák. Hiába csinálom, amit szeretnék, ha rossz a hangulat, gyomorideggel megyek dolgozni.

A mostani munkahelyemen minimálbérért kezdtem dolgozni műszaki vonalon, amihez soha nem értettem, és nem is érdekelt. De elvállaltam, mert nem volt más. A kollégáim nagyon aranyosak voltak kezdettől fogva. Mindig is jól éreztem itt magam. Szépen lassan tanítottak be, mindig kicsit többet. Most már sokszor értem a műszaki rajzokat, és hibákat is észreveszek. Ráadásul idővel a fizetésem is jelentősen megemelkedett, már azzal is elégedett vagyok. Mindezt 3 év alatt értem el, mert türelmes voltam, és szerettem itt lenni.

9. d5bef942d7 (válaszként erre: 1. - Livicu)
2010. aug. 2. 20:23
Az elsőt.... az a típus vagyok, akinek nem kell a boldogsághoz, hogy azt csinálja, amit szeret, mert képes megszeretni azt, amit csinál... Amúgy meg rengeteg egyéb hobbim van, ami boldoggá tesz. :))
2010. aug. 2. 20:20

Nincs is annál jobb, mint amikor a hobbid a munkád:)

Annál rosszabb, amikor nem tudsz a hobbidnak élni, mert a családodnak is szüksége van a bevételre...

2010. aug. 2. 20:20

Egy ideig mindenképpen a jobb fizetést kínáló munkát választanám, hogy ezzel megalapozzam a későbbi időszakot. Ha biztos esélyem lenne arra, hogy változtassak és számomra szimpatikus munkába kezdjek, akkor váltanék - persze idővel csak. Ha lehetőségem van arra, hogy nagyobb fizetést kaphassak és - mint írták - minden más jól alakulna az életemben, biztos bevállalnám a kevésbé szimpatikus melót.


:)

6. livicu (válaszként erre: 2. - 07c4794583)
2010. aug. 2. 20:20
:)hát ez jó lenne, de ilyen ritkán van...
2010. aug. 2. 20:19
Szerintem fontos h szeresd amit csinálsz, mert a nap nagy részét azzal kell töltened. Ugyanakkor egy kevésbé jó munkát is tud ellensúlyozni, ha jófejek a kollégáid!:) Rövid távon fontosabb lehet a jobb fizetés, de biztos hogy nem tudnék egész életemben olyan dologgal foglalkozni ami nem érdekel!
2010. aug. 2. 20:18

Hát ez egy jó kérdés! Leginkább kombinálnám: olyan munka, amit szeretek, jobb fizetésért. :)

Persze nem ilyen egyszerű.

A mai világban lehet, hogy inkább a jobb fizetést választanám... (nekem pont aktuális)

2010. aug. 2. 20:17
Attól függ... Jelen esetben (nincsenek barátok, párom messze) jó lenne ha lekötne a munkám és örömet találnék benne. De ha az életem többi területe kielégítő lenne, akkor elég lenne, hogy "elviseljem" a munkám. No meg persze az sem mindegy, mennyire kell a pénz.
2010. aug. 2. 20:16
jobb fizetés, és azt csinálom, amit szeretek :o)
2010. aug. 2. 20:15
Mit választanál: Jobb fizetés, de nem azt csinálod, amit szeretnél, vagy kisebb pénz, de szereted a munkád?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook