Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gépjárműadó fórum

Gépjárműadó (beszélgetős fórum)

2015. márc. 1. 20:14

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Ha az autót kivonatjuk a forgalomból fél évre, akkor kell vagy nem kell gépjárműadót fizetni?

Az Okmányiroda értesíti az adót kiállító osztályt, vagy azt nekünk kell megtenni?

Előre is köszi a válaszokat.

5. SDitti (válaszként erre: 4. - Boszorkánylepke)
2010. aug. 2. 21:19
Ez is így van. Sokan nem tudják. Akinek a nevén van (vagy üzembentartója vagy tulaja) január 1-jén az autó, az fizet utána egész évben. Viszont hogy ha valaki vadiúj autót vesz, az után a vételt követő hónap első napjától fizet (pl. május 11-én veszi, akkor június 1-jétől fizet. Kiszámolják hogy a KW és a gépjármű "kora" után mennyi az éves adótétel, azt osztják 12-vel, hogy meglegyen az egy havi és szorozzák 7-el - ahány hónap év végéig hátra van). Ha forgalomból kivont autót vesz valaki, akkor is ugyanez a helyzet, következő hónap első napjától fizet.
2010. aug. 2. 19:49

Szia Tünde!

Én 2010. január 13-án adtam el a személygépkocsimat és a törvény szerint ebben az évben (egész évben) a gépjármű adót nekem kell fizetni. Ugyanakkor vásároltam egy másik autót, melyre gépjárműadót majd csak 2011-ben kell fizetnem. Ki érti ezt?

Gépjárműadót a kocsi után egész évben annak kell fizetni, akinek a nevén január 1-jén volt/van a gépkocsi.

Persze a Te esetetek teljesen más, keressél valami jogászt, ügyvédet, talán tudtak segíteni.

Esetleg bízzál benne, hátha olvassa a fórumot olyan, aki hasonló cipőben jár, mint Ti.

Sajnállak benneteket, de a tolvajok ellen semmi garancia nincs, sajnos.

Üdvözöllek: Magdi

2010. aug. 2. 19:47

Köszönöm gyors válaszodat. Csatoltam a feljelentést és a határozatot a felfüggesztéséről. Olyan papír kell neki, aminek az a "címe", hogy IGAZOLÁS? :)

Azt hiszem, személyesen is meg kell látogatnom az ügyintézőt, vagy a főnökét.

Köszi mégegyszer, ezek szerint nem csak én értelmezem így.

2010. aug. 2. 19:42
Jól értelmezed, erre a jogesetre vonatkozik a jogszabályi hivatkozásod. A lényeg, hogy rendelkezésre álljon a rendőrség igazolása. (Nem lehet, hogy nem mellékelted?) Ha az igazolás rendben van, akkor kötelesek a törvény szerint eljárni (és nem a forgalomból való kivonást követelni rajtad).
2010. aug. 2. 19:35

Tud valaki segíteni?:

Gépkocsinkat ellopták. Készült rendőrségi feljelentés a lopás napján, illetve 1,5 hónap múlva rendőrségi határozatot is kaptunk a nyomozás felfüggesztéséről.

A helyi Önkorm. Adóosztályára írt levelemben hivatkoztam a 1991. évi LXXXII. törvény 4. § (4) bekezdésére,


"Kérelemre szünetel az adófizetési kötelezettség, ha a gépjármű a rendőrhatóság igazolása szerint jogellenesen került ki az adóalany birtokából. A szünetelés a jogellenes cselekmény bekövetkezését követő hónap első napjától annak a hónapnak az utolsó napjáig tart, amelyben a gépjármű az adóalany birtokába visszakerült. A szünetelés időszakára időarányosan eső adót nem kell megfizetni. Ha a gépjármű nem kerül vissza az adóalany birtokába, akkor a jogellenes állapot bekövetkezésének időpontját követő év utolsó napján az adóalany ezen gépjárműve utáni adókötelezettsége megszűnik."


melyben kértem az adófiz. kötelezettség szüneteltetését, ill. ,megszüntetését. Telefonon az illetékes azt válaszolta, hogy vonassuk ki a forgalomból a gépkocsit, és akkor nem kell fizetni utána.

Nem értem, hogy akkor kire vonatkozik a törvény fenti pontja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook