Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felborult emésztés miatt hányinger, segítsetek fórum

Felborult emésztés miatt hányinger, segítsetek (beszélgetős fórum)


2010. aug. 2. 14:11

Útifű maghéj!! Gyógynövényboltban. 2 teáskanál 1dl vízben. Reggel-este. Nagyon jóóóóóóó!

Jobbulást neked.

2010. aug. 2. 14:06
de egyébként köszönöm a segítséget neked
2010. aug. 2. 13:34
Én nem akarok diétázni, mert ha fenntartom ezt a mostani állapotot akkor így jó csak néha ha nem otthon vagyok és nincs időm eát inni vagy ilyesmi akkor megint előjön és hányingerem van. Most is egy hétvégén nem voltunk otthon a férjemmel és idegen környezetben ugye nem tudtam azt fenntartani amit otthon és most megint hányingerem van. Ezt szeretném megszüntetni.
5. Binky (válaszként erre: 4. - Binky)
2010. aug. 2. 13:27
Mondjuk én egyértelműen a méz mellett állok ki, bizonyos fajtamézek pont a bélflórára hatnak kedvezőnek,de ez persze annyira nem diétás dolog.
4. Binky (válaszként erre: 3. - Niki607)
2010. aug. 2. 13:25

Azt mondják, ha rossz az emésztésed reggel egy kis lenmagot(őrölten vagy magában sok sok vízzel), mézzel vagy müzlivel el kell keverni, és azt enni.


Ugyanígy, ha reggel felkelés után 1 nagy pohár vizet/ gyógyteát iszol, azzal beindítod az emésztésed, és könnyebb lesza nap folyamán.

2010. aug. 2. 13:12
Ezeket naponta kell enni?
2010. aug. 2. 13:12
Lenmag, méz, tejsavó, kefír: pár élelmiszer, ami rendbeteszi a bélflórát.
2010. aug. 2. 13:08

Sziasztok!


Az a problémám hogy amikor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót már egy jó pár évvel ezelőtt, híztam kb 12 kg-ót, mert lelassult az emésztésem. Erre nehezen jöttem rá, több módszert is kipróbáltam arra hogy fogyjak sikertelenül. Az egyik barátnőm mondta hogy egy ismerőse itta a mályva teát ami felgyorsítja az emésztést és ettől sokat fogyott. Én is kipróbáltam és sikerült is leadni azt a tíz kilót ami felszedtem,de sajnos lettek problémáim. Már az elején észrevettem hogy nagyon hányingerem van, de akkor még nem tudtam hogy mitől van, és nem tudtam enyhíteni sem. Mint aki terhes úgy éreztem magam. Aztán rájötte hogy azért van mert felborult az emésztésem. Amikor visszafogytam abbahagytam a teát, de valahogy fenn kellett tartani zt a helyzetet, elkezdtem tornázni és ezzel rendben is volt a dolog. De sajnos mostanában nincs rá időm, mert sokat dolgozom és megint előjött a hányingerem és ez nagyon rossz. Hogyan tudnám megszüntetni vagy enyhíteni ezt, vagy beállítani az emésztésemet a mostani állpotra, mert most naponta van székletem, ezelőtt két-három naponta volt? Kérem ha valaki volt már ilyen helyzetben segítsen. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook