Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért szeretnek a nők vásárolni? fórum

Miért szeretnek a nők vásárolni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2015. jan. 20. 08:21
nemcsak nok,de nehany pasi is szeret/ez amolyan stresszoldo dolog/.
2014. febr. 14. 02:23
vmelyik ferfi is szeret/ex-em imadott vasarolni/.a nok szeretnek csinosan kinezni s ezert szeretnek annyira vasarolni.
2014. jan. 14. 17:39
Mittomén"! :)
48. casualties (válaszként erre: 28. - Anyany)
2010. aug. 29. 18:49
Ezt nem értem, mástól is hallottam már ezt, de hogy lehet a vásárlással levezetni?Nem értem...
47. casualties (válaszként erre: 27. - Kingi7)
2010. aug. 29. 18:48

én is. :S

sajnos ez azért van, mert a boltokban a

divatos cuccok vannak...

én meg ki nem állhatom a divatot..

46. casualties (válaszként erre: 19. - Ad65f28ec1)
2010. aug. 29. 18:46
van olyan férfi aki meg imád vásárolni.. akár úgy mint egy nő..
45. casualties (válaszként erre: 19. - Ad65f28ec1)
2010. aug. 29. 18:45

akkor úgy látszik, bennem nincs meg a genetika.. *-)


viszont a focit szeretem....érdekes.. :J

44. casualties (válaszként erre: 5. - Kingi7)
2010. aug. 29. 18:41
én is, azért kérdeztem.... egyenesen gyűlölök vásárolni...:S
2010. aug. 2. 21:46
én is csak könyvet szeretek vásárolni, a többit soxor muszályból, de könyvet valóban az élvezetért!!!
2010. aug. 2. 21:35
A gyűjtögetés öröme miatt. És mert szükség van arra amit megveszünk.
41. szanád (válaszként erre: 32. - Kijózanító)
2010. aug. 2. 16:08
hát én egyik kategóriába sem tartozom... ))
2010. aug. 2. 10:10
Én attól kapok hülyét, amikor bemegyek egy üres boltba, ahol vásárolni szeretnék és két percen belül tele lesz az üzlet és megy a lökdösődés, kerülgetés. Ilyenkor inkább kimegyek... Én csak úgy szeretek vásárolni, hogy bemegyek, gyorsan végig nézem a kinálatot, felpróbálom azt ami tetszik, fizetek és már ott se vagyok...
2010. aug. 2. 08:11

Szerintem azért,mert a pasik mindent megvesznek amit meglátnak,hiába hogy utána esetleg hónapokig ott áll a polcon.

Én ha megyek egyedül szeretek menni,mert ha a párommal megyek,tuti 10-20 ezerrel többet hagyok ott.

2010. aug. 2. 06:47

Én sem szeretek vásárolni.Kivéve!!!A kedvenc turimat.Erre évente 2-3 napot szánok.Akkor viszont jó alaposan bevásárolok,hogy ne kelljen sokáig ott tülekednem újra.Amiket ott potom pénzért beszerzek,annak tényleg örülök.

A másik a könyvesbolt-ide inkább be se menjek,mert üres kézzel nem tudok kijönni.A piacon is szeretek vásárolni,de a plázák és hipermarketek tőlem már holnap bezárhatnának!!!Teljesen egyetértek "kingi7"-el!Nem tudom felfogni,hogy egy családnak miért ez a vasárnapi "kikapcsolódás"?Nehogy már levegőre vigyék a gyereket!A világért sem!Elég szomorú.

2010. aug. 2. 06:36
Mert jó érzéssel tölt el!!!Egyszerűen imádok vásárolni:-)!!!
2010. aug. 2. 06:06
Én nem szeretek.Sőt ,már szinte a terhemre is van,mint pl. a főzés. Nagyon unalmas,kétnaponta tej kenyér felvágott, stb. havonta 2x nagybevásárlás...Viszont szeretek nézelődni piacon, régiségvásáron,és antikváriumban. Szeretek kevés pénzt kiadni:)Nem vagyok mániákus ruhavásárló se...
2010. aug. 2. 05:56
Célirányosan,gyorsan,gondolkodás,próba nélkül.
2010. aug. 2. 03:13

Én azt figyeltem meg, hogy többnyire azok a nők szeretnek vásárolni akiknek jó alakuk van és minden jól áll nekik... (már mint a ruhák terén)

De amikor egy ducibb megy el vásárolni, akkor minél előbb túl akar esni a dolgon...főleg, akkor ha már az ötödik farmer sem jó rá, és már az eladó is szánalommal nézz rá... (tapasztalat)

33. cranberry28 (válaszként erre: 27. - Kingi7)
2010. aug. 2. 00:59
Nekem ugyan ez a problémám:)
2010. aug. 1. 23:47

Miért vásárolnak a nők?


A vásárlás függők


A terápiás - vagyis gyógyító célú - vásárlást azok a nők művelik, akik menekülnek a bánatuk, gondjaik elől, és egyszerűen búfelejtőnek használják a bevásárló-központokat. Aztán vannak a gyors-vásárlók, akik ha kell, ha nem kell alapon "összegereblyézik" az árucikkeket és futnak tovább.


Ausztrál kutatók állítólag megfejtették a titkot, hogy miért szeretnek vásárolni a nők.


Stella Minahan, a Melbourne-i egyetemen egyik kollégájával együtt írt Miért vásárolnak a nők? című könyvében a következőképpen írta le az általa meghatározott típusokat:


A terápiás - vagyis gyógyító célú - vásárlást azok a nők művelik, akik menekülnek a bánatuk, gondjaik elől, és egyszerűen búfelejtőnek használják a bevásárló-központokat.


Aztán vannak a gyors-vásárlók, akik ha kell, ha nem kell alapon "összegereblyézik" az árucikkeket és futnak tovább.


Külön fejezet szól a "vadászokról", akik imádják a leértékeléseket, a nagy kiárusításokat, és akkor időt és pénztárcát nem kímélve megszerzik maguknak a hőn áhított holmikat.


Vannak lányok-asszonyok, akik barátnők társaságában szeretnek vásárolni. Ez számukra akár egész napos programot is jelenthet, mert válogatnak, vásárolnak, ebédelnek, pletykálkodnak, kávézgatnak.


Az utolsó vásárlói kategória a magányos csavargó, aki saját örömére vesz ezt-azt, és élvezi, hogy házon kívül és egyedül töltheti az idejét.

31. Katinkaboszi (válaszként erre: 27. - Kingi7)
2010. aug. 1. 23:04
én nem értem, senki sem szereti ezeket a bóvlikat, megvenni viszont sokan azért teszik ,mert kinőtte a gyerek a ruháját, új kell, pénz nincs jobbra, így belemegy ebbe a szörnyű körforgásba :(
30. Katinkaboszi (válaszként erre: 26. - 07c4794583)
2010. aug. 1. 23:02
gondoltam én elsőre :)))
2010. aug. 1. 23:01
Bizti csak a nők??? Én nem igazán... mert soha nem találok olyant, amit elképzeltem (ruha, cipő) élelmiszerben meg egyenesen utálok, mert cipelhetem, aztán rakhatom otthon a helyére.
28. anyany
2010. aug. 1. 22:57
levezetem a feszültséget.
27. kingi7 (válaszként erre: 23. - Katinkaboszi)
2010. aug. 1. 22:43
Én abba is belefáradok, hogy olyan xarokat árulnak, ami hordhatatlan, izléstelen és baromira nem jó az egyéniségemnek, ritkán találok jó dolgokat...
26. 07c4794583 (válaszként erre: 25. - Katinkaboszi)
2010. aug. 1. 22:40
igeige, aztatat akartam mondani! :)
25. Katinkaboszi (válaszként erre: 21. - 07c4794583)
2010. aug. 1. 22:38
pontosabban, eztetet :)))
24. Katinkaboszi (válaszként erre: 17. - Szanád)
2010. aug. 1. 22:38

az biztos, ha végül veszek is valamit, vagy nem tetszik mire hazajövök vele, vagy igazítani kell rajta :(


áh ki nem állhatom ezt a cirkuszt, van annyi ruhám, hogy évek telnek el, mire felveszem egyik-másikat.

Anyu veszegette őket, mert tudja, nem bírok vásárolni menni.

23. Katinkaboszi (válaszként erre: 16. - Kingi7)
2010. aug. 1. 22:36

még keresgélni sem szeretek, nem is tudok :(


az egyszerű, minta nélküli, pasztell színeket szeretem.

hát hol találok én ilyet, mondjuk egy nagyobb üzletben? sehol :(

akkor meg minek nézzem, csak az idő telik vele,

ahogy mondod, inkább olvasok, gyerek már nagy, megy magától is moziba, vagy a barátokkal, barátnővel :)

22. zsutta (válaszként erre: 1. - Casualties)
2010. aug. 1. 22:32
nem tudom. én útálok vásárolni!!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook