Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit mondjak egy 6 éves fiúnak a havi vérzésről? fórum

Mit mondjak egy 6 éves fiúnak a havi vérzésről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
114. ina87
2017. júl. 22. 23:11
előbb utóbb beszélned kell róla attól h fiad van,sőt egyes dolgokat el is kell neki magyarázni...
113. massalhangzo (válaszként erre: 110. - Barbus0501)
2017. júl. 22. 18:56

ezeket a dolgokat mindenki ugy talalja, ahogyan az o gyerekenek megfelel, mert ahogy irtad, minden szulo ismeri a sajat gyereket. csak itt a leirasokbol szamomra az derult ki, hogy akar igy, akar ugy fogalmaz valaki, mintha elfelejtene, hogy egy 6 eves gyerek infofolyamaban egyaltalan nincs meg benne a "nagy" felnott kor, neki egyszeruen kell talalni mindent es nem lougrasban, kihagyva csomo kapcsot. szerintem ra sem kell zuditani rogton a teljes evoluciot, eleg a konkret kerdest egyszeruen megvalaszolni, ha tovabb erdekli, tovabb fog kerdezni


ha tolem kerdezne egy 6 eves, mi ez a tampon, azt felelnem, felnott nok szoktak hasznalni. ennyi, semmi verzes, menstruacio, termeszet meg szorosodes :D ha tovabb kerdezne, tovabbra is igy, egyszeruen, az o logikaja, felfogasa menten felelnek, nem zuditanek ra regenyeket. azokbol nem fog tovabb kerdezni, ellenben total zavar es idegenkedes lesz a fejeben a temaval kapcsolatban

2017. júl. 22. 16:04

A 6 evesnek nem eppen a no egezseges mukodese fog eszebe jutni a tobb napi verzesrol.

Amugy meg negyedikes biologia tananyag.

2017. júl. 22. 15:25

Nem gondolnám, hogy egy 6 éves gyereket legyen az lány vagy fiú, a nők menstruációs ciklusa érdekelné leginkább.

Úgy gondolom, ha az édesanya nem a gyerek előtt cserél betétet vagy tampont nem fog rákérdezni, mert nem tudja, hogy ilyen létezik egyáltalán.

110. barbus0501 (válaszként erre: 109. - Massalhangzo)
2017. júl. 22. 15:17
Azt n ertem. De minden szulo ismeri a sajat gyereket szerintem. Nyilvan vadidegen gyerekhez en se megyek oda, hogy te verezni fogsz, te meg tok szoros leszel. De szulokent legyen mar annyi fantaziam, hogy hogyan irjam korbe ezeket a dolgokat.
109. massalhangzo (válaszként erre: 105. - Barbus0501)
2017. júl. 22. 14:09

az egy dolog, ha azt mondod a gyereknek, nezd, apad itt meg ott szoros, ha nagy leszel, te is az leszel, ez termeszetes. es mas azt mondani csak ugy altalaban, hogy majd szorosodni fogsz


nem szabad elfelejteni, hogy egy kisgyerek nem koti ossze a dolgokat, nincs olyan logikaja, egyszeruen azert, mert nincsenek meg hozza az informaciok.


a te felnott agyadnak logikus, hogy azt mondod, a nagylanyok vereznek, ez termeszetes, a nagyfiuk szorosodnek, ez termeszetes, de a kicsi agyaban ez nem igy jatszodik le. csak azt hallja meg ebbol, hogy a lanyok vereznek, a fiuk meg szorosek lesznek, uristen :D ahhoz kicsit tobb info kell az o koranak megfeleloen, hogy mi az a termeszetes, es mi az a nagy

108. unom (válaszként erre: 104. - Massalhangzo)
2017. júl. 21. 19:33

Azért 6 évesen már látja, a gyerek, hogy pl. az apja szőrös ott, ahol ő nem, (pl. mellkas :D), esetleg látta az anyját borotválni a lábát.

Nem hiszem, hogy farkasembernek gondolná őket.

107. barbus0501 (válaszként erre: 106. - Jozsi.38)
2017. júl. 21. 19:28
Ilyen a termeszetem. Es en nem neked celoztam a velemenyemet, hanem olyanoknak, akik a havi verzest szinte foben jaro bunnek tekintik. Lehet az en velemenyem tamadasnak tunik, de legalabb oszinte. Lehet nem veletlenul kot ki aztan annyi felnott ember dilidokinal, parterapian es szexualpszichologusnal. Nekem ez a velemenyem.
2017. júl. 21. 18:54
Ez a fórum 7 éves, nézzétek vissza. Barbus te csak támadni tudsz, visszaolvasni nem? Mert ha egy kicsit is visszaolvastál volna, rájössz arra, ki hogy állt a kérdéshez
105. barbus0501 (válaszként erre: 104. - Massalhangzo)
2017. júl. 21. 18:53
Hat nem tudom. Jobb lesz arra ebredni egy reggel, hogy all a kukac, aztan azt se tudja, az mi? Ha meg a gyereknek van apja, akkor meg lehet mutatni mit takar a szorosodes. Egyaltalan nem olyan kicsi mar egy 6 eves gyerek, hogy ne erdekeljek ezek a dolgok. Ha meg mar latja a tampont, betetet, hogy veres es o nem jon zavarba, hanem megadva a bizalmat apanak, anyanak, hogy megkerdezi egybilyen dologrol, gyermeki szinten ugyan, de a szulonek kutya kotelessege valaszolni. Es nem titkolozni. Az emberi test az ilyen, igy mukodik. Es ettol kell annyira zavarba jonni? A sajat verem elott? Hat nekem ez eleg furcsa. A mai napig ha anyamat latom meztelenul, nem zavar. Kicsi gyerekekrol beszelunk. Akik most meg kicsik, de majd felnonek. A szulo dolga kiegyensullyozott felnotteket nevelni beloluk, amihez a menzesz, a magomles es a szex is tarsul. A baba a pociba tema nem zavarba ejto? Ezek mind termeszetesek. Es a gyereket ugy is csak ideig oraig erdeklik ezek a dolgok.
104. massalhangzo (válaszként erre: 102. - Barbus0501)
2017. júl. 21. 18:37

szerintem eleg keves 6 eves kerdezi meg, hogy mi az a havi verzes :D max. azt, ez mi (a tamponra, betetre, ha azt latja). nem kell rogton biologiai meg szexualis felvilagositast adni, boven eleg annyit mondani, felnott nok hasznaljak idonkent.


nem tudom, de ha egy 6 eves borebe kepzelem magam, es azt mondana az anyam, hogy majd szorosodni kezdek, inkabb egy verfarkas sztori lebegne a szemem elott, semmint mas :D

103. túrógombócka (válaszként erre: 1. - 72c0c87bc6)
2017. júl. 21. 16:31

nem olvastam el a többieket.


mondd neki, hogy ez természetes dolog a nők életében, ez az mutatja, hogy egészségesek és lehet kisbabájuk.

semmi szégyen nincs ebben.

2017. júl. 21. 15:14
Furcsa. En ennyi prud not meg nem lattam. Legtobb hozzaszolasbol ugy jon le, hogy szegyen a havi menstruacio. Ha a gyerek elott mar errol a temarol is ilyen feszuletbe jovunk, hogy lesz majd a sajat gyerekunknek egeszseges onbizalma? Egeszseges szexualitasa? Mit kell ezt tul ragizni. Kisfiam! Az egeszseges noknek par napig van egy kis verzesuk. A noknel ez jelenti azt, hogy a test jol mukodik. A fiuknal meg majd az, ha elkezdenek szorosodni. Ha esetleg rakerdezne az ellenkezo nemre is. Ennyi!
101. jozsi.38 (válaszként erre: 98. - Youlcsi)
2017. júl. 21. 14:56
nekem nem ez jött le a 93.as hozzászólásodból :)
100. massalhangzo (válaszként erre: 99. - Youlcsi)
2017. júl. 21. 12:44

ennel az is jobb, ha nem mondasz semmit :D


at kene gondolni, es nem felnott aggyal valaszolni. olyan, mintha azt mondanad, ja a lanyoknak idonkent leesik a keze vagy a laba

99. youlcsi (válaszként erre: 96. - Unom)
2017. júl. 21. 12:16
ugyanazt, amit anno írtam: a (nagy)lányoknál előfordul, hogy időnként véreznek. ennyi.
98. youlcsi (válaszként erre: 97. - Jozsi.38)
2017. júl. 21. 12:13
nem :D csak valamire rákerestem és mivel ekkora gyerekem van, érdekesnek tűnt a téma :D
97. jozsi.38 (válaszként erre: 93. - Youlcsi)
2017. júl. 20. 17:36

te ezt most komolyan számon tartottad, hogy hét évvel később bezzegelhess? LOL

:DDDDD

el is felejtettem ezt a fórumot azóta :DDDDDD

96. unom (válaszként erre: 95. - Youlcsi)
2017. júl. 20. 17:24

Amíg nem kérdez, nem kell.

De mit mondanál, ha kérdezne, érdekelné?

95. youlcsi (válaszként erre: 94. - PöttyösPanka)
2017. júl. 20. 17:16
6 évesen még nincs szüksége arra, hogy felvilágosítsam.
94. PöttyösPanka (válaszként erre: 93. - Youlcsi)
2017. júl. 20. 17:02
Nincs is azzal semmi gond, ha nem vagy hajlandó felvilágosítani a gyereket. Majd megteszik helyetted az osztálytársai és az internet.
93. youlcsi (válaszként erre: 89. - Jozsi.38)
2017. júl. 20. 13:18

youlcsinak azóta van egy 6,5 éves fia, és youlcsira sosem nyitott még rá a gyerek betét- vagy tamponcserélés közben, pedig eléggé rá van tapadva :o

továbbra is ugyanazt gondolom, mint akkor.


ha megkérdezi a gyerek a boltban, hogy mi az, válaszolom, hogy tampon/betét. Mire való? Klasszul szívja a vért. Ennyi.


Otthon továbbra is fehér dobozba tárolom a vécé fölött, amit nem ér el a gyerek (mondjuk a tamponos dobozokat látja, de nem érdekli), és úgy dobom ki, hogy ne a kuka dísze legyen legfölül, ne lássa a gyerek, ha valamit ő is a szemétbe visz.


Semmi köze nincs a gyereknek az én havi ciklusomhoz.

2010. aug. 8. 16:27

Jézusom !

Vissza olvastam. Senkivel nem fordult még elo , hogy a furdoszobában rányitotta az ajtót a gyerek ? Akár az anya , akár az apa használta éppen? Vélhetoen minden hátsó szándék nélkul !

2010. aug. 8. 16:15
nyugtasd meg , hogy ez egy olyan lányos dolog , Neki nem lessz ilyen.
2010. aug. 2. 09:04
Nagyon röviden, egyszerűen max 2 mondatba kell valamit mondani a gyereknek. Úgyis azt mondja majd, hogy aha, és tovább nem is érdekli...
2010. aug. 2. 07:31
youlcsinak még nincs tapasztalata gyereknevelés terén,ez látszik a hozzászólásán.el kell magyarázni a gyereknek az ő kis szintjén, hogy mi ez, és nem fog tovább kíváncsiskodni
2010. aug. 1. 21:58
csak is az igazad de az ő 6 éves szintjének.3 lányom van és egy fiam ez a tuti recept szerintem :)
87. spinneli (válaszként erre: 85. - Editta16)
2010. aug. 1. 21:53

igen, kb. erről is beszélt itt mindenki.

:)

86. editta16 (válaszként erre: 82. - Pintyőke72)
2010. aug. 1. 21:51
:D
85. editta16 (válaszként erre: 81. - 57aa4ea1e8)
2010. aug. 1. 21:50

mondjuk nem kellett pszihiáterher vinni mikor megtudtam , hogy nem a Jézuska hozza a Karácsonyfát. S nagyon jó, elvoltam ebben a "hazugságban ".

Nem kell mindig agyonmagyarázni a dolgokat, a gyerek nem is vágyik erre. Tuti hogy nem kiváncsi semmilyen szinten a folyamatra, s egy nagyon egyszerü rövid válasz elég neki.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook