Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » RH-negatív vércsoportú anyák és második terhesség! fórum

RH-negatív vércsoportú anyák és második terhesség! (beszélgetős fórum)


1 2
2016. júl. 15. 14:23
teljesen logikus, hogy nem kell, hiszen nem tér el az RH faktor. Akkor kell szülés után, ha nem egyezik meg. Én háromszor kaptam, mind a három gyerek után, mert ők mind RH pozitívak, én pedig negatív vagyok
2016. júl. 15. 09:49
Sziasztok!Helyzetem a következő:Úgy néz ki kisbabát várok,4 és fél éve született meg a kisfiam császárral,a vércsoportom 0 Rh negatív,és a kisfiamé is 0 Rh negatív.Viszont császár után én nem kaptam Anti D injekciót,szóltam is a nővérnek,aki azt mondta,hogy nem kell kapnom mert a fiam is 0 Rh negatív vércsoportú,és ezért nem kell.Ez tényleg igaz?,mert nem szeretném ,hogy most ez végett valami baja legyen a magzatnak,vagy nekem.Nagyon szépen köszönöm aki ebben esetleg tud segíteni.
2016. máj. 26. 15:10
Sziasztok, összegyűjtöttem mindenféle információt a témában, a saját történetünkön keresztül, nemzetközi szakirodalmak alapján: rhbaba.blog.hu - Rh-összeférhetetlenség, anti-D, magzati transzfúzó, anémia, hydrops, ellenanyagvizsgálatok stb. témakörökben. Komoly problémákat tud okozni, viszont kezelhető! Emiatt nagyon fontos, hogy valaki már a kezdetektől képben legyen, mert a hazai nőgyógyászok nagy részének sajnos fogalma sincs, mit lehetne tenni a helyzetben.
28. virag0608 (válaszként erre: 19. - Vilma007)
2015. okt. 11. 16:56
Szia,en amikor veteltem nem kaptam anti-d-t,amikor te kaptal akkor fizetni kellett erte?
27. bazsoca (válaszként erre: 26. - Vikke)
2014. jan. 22. 22:46

Szia.

Írok neked,kérdezni szeretnék tőled.Látom azóta is belépsz a hoxára.

Sajnálom a történteket.

nem mostani a hozzászólásod,megkérdezhetem az eltelt idő óta sikerült-e várandósnak lenned?Az első gyerek elsőre sikerült?

Sajnos de hasonló helyzetben vagyunk mi is.

1kisfiúnk 8éves hála egészséges-vércsop.végett anti-d szurit kaptam.2éve próbálkozunk,a mai napig nem tudni mi lehet a sikertelen hónapok oka.

Azaz már aztsem tudjuk ki kivel van,állítólag pct házasélet teszt kimutatta hogy nem nagyon jutnak fel a spermiumok,így pontosan 1éve inszem történt.10.hétig vittem,mondogattam páromnak,dokinak is nem érzem azt az érzést melyet kisfiúnk várandóssága alatt éreztem azt a "csodálatos érzést"!Otthonunkban spontán elvetéltem.Nem értjük:miért?mitől?mi okozhatta a gondot!Szövettan eredménye:cyst.pete.Biztonság kedvéért eü.kaparást végeztek+anti-d.Hétvégi ügyeletes orvos az előzményeket vissza nézette,hálás vagyok érte ő jött rá 7évvel ezelőtt anti-d újra kaptam.Szépen vissza álltak a hormonok a ciklus is.3-ciklusban uh.-ra mentem a doki szabad jelzést adott,próbálkozzunk.Jó ok de hiába ha nem jutnak fel a katonák.Közben Jún.ciklusom közepében meg is történt a Kaáli konzi.Magunktól sikerült,időnk sem volt örülni közben aggódás,félelem szép hcg.Sajnos 50.napon spontán otthon újra elvetéltem:elüszkösödött 20mm endom darabok magzat-magzati elemek nem láthatóak.Újra eü.kaparás+Anti-d.Nagyon-nagyon nehéz hónapokat hagytunk a hátunk mögött,lelekileg padló.Söpörgetjük egymást,nagyon sokat beszélgetünk.A ciklusom azóta sem rendeződött felborult a 28.napos menses megjövetele.Össze-vissza 5napig ömölve,görcsölve a menses.Dec.-ben hormonokat néztek újra úgyanúgy hála jók az eredmények.Ebben a ciklus hónapban nézett a doki 19.napi uh.-1tüszőcske érett23mm,de ma is ott van nőtt 32mm-es ezért tolódik ki a menses megjövetele későbbi napokra 37.napra.Gyanítja a peteérés gondot.Viszont szép adat 37.évesen minden hónapban hol az egyik-hol a másik oldalamon érik 1db tüszőcske,de lehetséges hogy nem megfelelő.

Meg kell várnom a mensest 1vagy 2.napon oestr.+tsh+fsh értéket szeretne látni.

A doki beleegyezett vagyis reméljük,bízunk benne a lombikba.Az előzményeinkben szerepel 1egészséges spontán fogant gyermek.De sajnos nemrég egymást követően 2spontán vetélés történt.Kértük segítsen mi magunktól azóta nem próbálkozunk,ezt a fájdalmat nem szeretnénk átélni újra.Ok megérti inszemet nem végez a mensi össze-visszsága végett.Stimulálni valószínű nem szeretne.Kérdezzük így hogyan tovább?Kérdeztük tőle mi lehet az oka annak:megtermékenyül a petesejt,szép hcg de nincs baba.Cyst.pete:Osztódási gond:Megtermékenyült de az osztódással gond adódott.Válasz:Ne keressünk választ!Tudja nehéz,törődjünk bele ne hátra felé tekintsünk.Nagyon szeretnénk tudni mi is hogy a vércsop.összeférhetetlenség okozhatta-e a gondot.Sajnos nem kapunk rá választ.

Kérlek írjál nekem,írj magatokról.Miért nem kaptál a vetélések után anti-d szurit?Azóta mi történt veletek.Sikerült azóta babátok?Üdv:ZS

26. vikke
2012. aug. 7. 13:08
sziasztok! én is rh- vagyok, van már egy 4éves kisfiunk, aki rh+. szülés után megkaptam az ellenanyagot, de rá 2 évre volt egy spontán vetélésem, és most pedig 5-6 hetesen mégegy, amik után nem kaptam semmit, mert itthoni lefolyású volt, nem kellett eü kaparás. szerintetek ebben a korban (6hetesen) kiválthat reakciót a szervezetem, vagy még nagyon korai?! a doki szerint nem lehet baj, de most kicsit izgulok, hogy lehet, hogy azért ment el a baba, mert ellenanyagot termeltem?! köszi a válaszokat (már ha valaki errefelé néz :) )
2012. márc. 4. 14:17
Egy nagy kérdássel fordulok hoozátok, kérlek segitsetek. Barátnőm Rh negativ és a férje is. Van két gyerekük, a második most egy éves és három hónapos, anagyobbik 3,6 éves. Amikor a kisebbik fia nágy hónapos lett anyukát leukámiával diagnosztizálták és sajnos 3 hete meghalt. Kérdésem az lenne hogy válthatta ki a szülés mindezt, lehet az Rh negativ összeférhettelenség az okozója mindennek?
24. limma
2011. ápr. 14. 10:37
Én is kaptam szüléseim után, de nem a zárójelentésre írták, hanem adtak egy kis kártyát , amelyen van a nevem, a beadás dátuma és angol szöveg, hogy negatív vagyok, ha bármi terhességi-szülészeti eseményem lenne, akkor újra meg kell kapnom. A személyim mellett hordom magamnál állandóan.
23. beagita (válaszként erre: 22. - Hofeherke75)
2011. márc. 3. 16:24

Szia!

Javaslom, kérdezd az orvosodat, ill. vmilyen net-en szakértőként működő szülész-nőgyógyászt. Sajnos ilyen szinten nem értek a dologhoz (saját gyermekeimnél nem volt gond a vércsoportom vagyis az Rh-összeférhetetlenég miatt).

22. Hofeherke75 (válaszként erre: 21. - 793a9334d7)
2011. márc. 1. 19:41

Sziasztok!

Az első kérdéshez hasonló kérdésem van.

0 RH negatív, 19 hetes terhes vagyok nem az első babával. Vetélésem után kaptam Anti-D-t illetve a néhány héttel ezelőtti genetikai vizsgálatot követően is kb. 1,5 órával.

A legutolsó laborvizsgálaton a véremben ellenanyag termelődést mutattak ki.

Mit tehetek? Milyen következményei lehetnek a babára? Van miért aggódnom? Kaptam Anti-D-t...

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!

21. 793a9334d7 (válaszként erre: 20. - 026876815c)
2010. aug. 5. 17:53

Szívesen, és javasolhatok még valamit?


Ha majd ráérsz és egészséges vagy, néha ne felejts el vért adni.

Ezt az ellenanyagot, az anti-D-gammaglobulint, amit szülés után beadtak nekünk, kizárólag vérből lehet előállítani. Kötelességünk visszaadni, amit kaptunk, hogy másoknak is jusson. És a mi ritka vércsoportú vérünk is nagyon kellhet valakinek, segítsünk.

2010. aug. 5. 13:53

Sziazstok!

Beszéltem a dokival és utána nézett a dolgonak megkaptam az ellenanyagot úgyhogy most már megnyugodtam.

Köszönöm mindenkinek aki írt és bíztatott!!

2010. aug. 4. 13:12

Én is o RH- vagyok, mindkét gyereknél megkaptam szülés után az antiD-t. A másodiknál már nekem kellett szólni, hogy kérek :))).

De ne izgulj, a terhesség alatt elvileg 3-szor ellenőrzik a vérben hogy nincs-e ellenanyag termelődés. Egyszer jól rám is ijesztettek, mert azt mutatta a laboreredmény, hogy van ellenanyag termelés.csodálkoztam is, mert akkor vérzésnek kellet volna lennie. SOS megcsináltuk újra a vérvételt, és kiderült, hogy az előzőnél vmit elkavartak, nincs semmi gond.

A barátnőm is RH- , nála az első gyerek után volt egy spontán vetélés. Később ment csak orvoshoz, és akkor mondta a doki, hogy a vetélés után meg kellett volna mutatnia magát több dolog miatt is, például hogy megkapja az antiD-t. Azóta már született másik egészséges gyerek, csak kicsit többet kellet várni a fogantatásra, ami a doki szerint lehetett az elmaradt antiD miatt is. DE EGÉSZSÉGES!

2010. aug. 4. 12:06

Szia.

Derítsd ki ha ntudod kaptál-e antiD-t,mert nem mindegy,ennek semmi köze ahhoz hogyan állsz a témához.Egyébként valószínű megkaptad,hiszen a negativ anyukákat a terhesség alatt is többször vizsgálják nem indult-e meg az ellenanyag termelés.Kapnod kellett erről papírt is aterhességed elején,sőt az apuka vércsoportját is feltüntetik.

Ha egy a vércsoportotok akkor semmi teendő.ha Ő pozitív akkor a szülés után,vagy bármilyen beavatkozás során meg kell kapni az antiD-t.

Ha vélatlenül elmarad a beadása,akkor minél többedik a terhesség annál nagyobb károkat okozhat az összeférhetetlenség a babánál,és veszélyes a kismamára is.Az ellenanyagot a szülés vagy beavatkozás utáni 48 órán belül kell megkapni.


Itt olvashatsz róla: [link]

2010. aug. 4. 11:46

Szia! "A" Rh negatív vagyok, mindkét gyermekem "0" pozitív vércsoportú, egészséges fiú. 1995-ben volt egy spontán vetélésem (nem volt orvosilag megállapítva, hogy terhes vagyok, tesztet sem csináltam, csak a tünetek alapján tudom, hogy terhes lehettem, és elvetéltem), ami után nem mentem el orvoshoz, így ellenanyagot sem kaptam. Úgy tudom (utólag), hogy minden szülés, vetélés, abortusz után kell ellenanyagot kapni az anyának, de az előzőekben leírtak ellenére, semmi probléma nem volt az első terhességemmel (amit kihordtam). Könnyen szültem a 38. héten és egészséges 3460 g-os kisfiam jött a világra (2007.01.15.). Kaptam ellenanyagot, úgy emlékszem nem közvetlenül szülés után, de a kórházi tartózkodásom ideje alatt. A Zárójelentésem utolsó sorában ez áll:

Therápia

300 ug Rhesogamma

A második kihordott terhességem is teljesen simán ment, könnyű-gyors szüléssel, 2600 g-os fiam érkezett (2009.04.15.). Kaptam ellenanyagot, ami a zárójelentésen így szerepel:

Therápia

300 ug Anti-D IgG

Szerintem ne aggódj, gondolkozz pozitívan! Nekem ez bevált!:-)

16. elszabadult hold (válaszként erre: 15. - 026876815c)
2010. aug. 1. 15:17
Szia. Én is RH 0 negatív vagyok és 3 gyerekem van. A terhesgondozás alatt gyakrabban kellett vérvételre járnom, szülés és más nőgyógyászati beavatkozás után mindig meg kell kapni ilyen vércsoportnál az ellenanyagot (anti D). A gyerekeimnél annyiban mutatkozott ez meg, hogy a 3. babám már olyan sárga volt mint egy kis kínai - de aggodalomra nem volt ok: több időt töltött a kék lámpa alatt. Úgy tudom, hogy ilyenkor magas a kisbaba vérében a bilirubin szint, és ahogy ürül a szervezetéből ez az anyag, úgy tisztul a bőre is. Szerintem ezt ma már rutinosan kezelik, odafigyelnek rá - ne aggódj :)
15. 026876815c (válaszként erre: 14. - Kevian)
2010. aug. 1. 13:18

Köszi h megnézted!

Hát én nem látom sehol.

Fel van tüntetve h kaptam olyat h 2gr Standacilin,4*1 Semicilin 2*1 Supplin de semmi más.

Ez az alkalmazott terápiánál van írva.

Mindegyj holnap telefonálok a helyettesének mert addig ugy sem nyugszom most már meg.2hét meg még hosszú idő mire tudnék vele bezsélni.

Ami biztos h emlékszem rá h kaptam injekciót int ha még kétszer is kaptam volna!

14. kevian
2010. aug. 1. 13:13

Nekem pl az orvosom intézte az injekciót. Kérdezte, hogy megkaptam e már. Mondtam még nem. 2 perc múlva már igen. :)

Meg tudtam nézni a papírt, nekem is rajta van, hogy kaptam.

13. 026876815c (válaszként erre: 12. - 793a9334d7)
2010. aug. 1. 13:03
Bízok benne h én is ezt a szurit kaptam!De remélem az orvosom pontosan utánna tud majd ennek nézni!
12. 793a9334d7 (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2010. aug. 1. 13:01

Ha megkaptad az anti-D-gammaglobulint, akkor semmi vész.

Én is Rh-negatív vagyok, mind a 4 gyerekem egészséges, mert minden olyan szülés után megkaptam az injekciót, amikor a gyerek pozitív lett (igaz, egyszer nekem kellett őket figyelmeztetni, nehogy elfelejtsék beadni).

2010. aug. 1. 12:58
Köszönöm a válaszokat mindannyiotoknak!
10. Szelavi (válaszként erre: 7. - 026876815c)
2010. aug. 1. 12:53

Rh negatív-os anyáknak kötelező beadniuk már a szurit!! Egészen biztos, hogy kaptál.


A zárójelentés pedig... néha pontos adatokat közöl.

2010. aug. 1. 12:52
Terhesség után beadják az Anti-D-t, akár szüléssel végződik, akár nem. Mivel volt vetélésem is, akkor is kaptam. Az első gyerekem pozitív lett, vele lett volna ilyen gond, a második negatív, mint én.
8. 026876815c (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2010. aug. 1. 12:50
Köszönöm,és megpróbálok nem aggódni.
2010. aug. 1. 12:50

Köszönöm a gyors válaszokat.Igen arra emlékszem h kaptam szurit sztem kétszer is.

A zárón én nem találom feltüntetve,a védőnő szerint rajt van de itthon mi átnéztük nem találjuk de végülis a dokimmal ugyis megnézetem ezt.

Köszönöm h válaszoltatok kicsit most megnyugodtam,mert injekciót biztos h kaptam akkor valószínű h megkaptam.

Náluk egyébként az egyém Rh- az apa B és az első baba 0 +.

2010. aug. 1. 12:50
ettől a baba egészséges lesz, nyugi. én is RH negatív vagyok és mindkét fiam pozitív. másodjára is kapsz anti D-t meg immunglobulint vagy mit és ennyi. ez a szuri azért kell, mert a te RH faktorod és a babáé más,kicsapják egymás fehérjéit. magasabb a kockázat a vetélésre.10hónapja szültem a másodikat, egészséges, ne parázz ezen felesleges!
2010. aug. 1. 12:45

RH-összeférhetetlenség.

"Minden Rh-negatív nőnek egy Rh-ellenanyagot tartalmazó injekciót kell megkapnia, első terhessége után 1-2 nappal, még mielőtt a saját ellenanyagtermelése megindulna.A beadott ellenanyag viszont nem csak a magzatból az anyába jutott vörösvérsejteket pusztítja el, hanem megakadályozza azt is, hogy az anya szervezete ellenanyagot termeljen. Az injekció minden szülészeti osztályon hozzáférhető, és kötelezően beadandó - természetesen ingyen."


Ha kaptál ellenanyagot (ami szinte egészen biztos), akkor nincs és nem is lesz semmi baj. A védőnők sokszor "okosak". :)

4. 96030e3b22 (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2010. aug. 1. 12:45
A zárójelentésen rajta kell lennie(a tiedén) hogy kaptál e ellenanyagot.(anti D)
3. anikko (válaszként erre: 1. - 026876815c)
2010. aug. 1. 12:45

Szia.

Nekem nem volt még 2. szülésem de én is kaptam szurit mert azt mondták mivel apa + így a kövi baba is az lesz és emiatt kell. Nincs rajta a zárón!

2010. aug. 1. 12:43

Az én vércsoportom variáns/ha kapok negatív, ha adok pozitív/, mégis megkaptam az szurit szülés után. Speciál nekem a szülés másnapján adták. A többiek semmiféle szurit nem kaptak. Tehát csak emlékszel, hogy kaptál e injekciót a szülés után?!

A zárón nem tudom fel van e tüntetve, mert most alszik a babám és hangos lenne elővenni. De ha felébredt átfutom neked és megírom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook