Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyus a szobában fórum

Kutyus a szobában (beszélgetős fórum)


29. jucika.mucika (válaszként erre: 23. - Kelemon)
2011. febr. 19. 13:41
Hát,néha több örömöt szereznek mint az emberek!nekem 2-tő keverék kutyám van ,az egyik most fialt 4-van de tündériek, de olyan hűséges az anyja néhány szülő irigyelhetné!amijen gondoskodó,és törődik a kutyusával,néha nekem is beszólnak de ügyet se vetek rájuk!további szépnapot!
2010. aug. 3. 20:59

Sziasztok!



Minden választ, segítséget köszönök.


A férjem jobban kutyás, neki volt gyermekkorában is, így Ő értett hozzá. Rögtön féregtelenítő tablettáért küldte a gyereket, a közeli terményboltba. A fiam (a két kicsi is) imádta, a saját pénzén ment el neki venni tálakat, játékot.



Hogy örült, amikor ott aludhatott a kutyus. Én először nem annyira, de utána megenyhültem, tényleg aranyos volt a kutyus.

A férjem rögtön megfürdette, a kutyusnak tetszett, látszott, hogy rendszeresen gondozták, tehát ezzel sem volt gond. Apa megmondta, hogy hetente egyszer a gyereknek kell megfürdetni a kis kedvencét.



De sajnos vasárnap megszökött tőlünk. Délután elment az egész család vásárolni, és mire visszaértünk lyukat ásott a kerítés alatt és kiszökött. A kisfiam annyira sírt, hogy a férjemmel együtt sírtunk vele. Kerestük este tízig, figyeltük, hogy merre ugatnak a kutyák (mert erre főleg akkor csahol sorban minden eb, ha idegen kutyát lát az utcán), arra mentünk, de nem találtuk. Felhívtuk az előző gazdit, Ő is kereste. Folyamatosan hívogatott bennünket, hogy megtaláltuk már?


Most még abban bízunk, hogy egy-két nap (ami lassan letelik) csatangolás után hazajön, vagy az előző gazdijához,(onnan is szökött meg, de két nap után hazatért) és Ő megígérte, hogy rögtön szól.


A kisfiam lassan megnyugszik, de tegnap éjfélkor még arra ébredt, hogy nyüszít a kutya, kimentem vele, szétnéztünk, de sajnos csak a szomszéd kutyusa nyüszített.

2010. aug. 2. 08:44
Nálunk a két yorki együtt eszik meg 70-80 g tápot (max!), azt is két etetésre, így nincs megterhelve a gyomruk. Egyszeri etetéssel nem is tudnák megenni a napi adagjukat.
2010. aug. 2. 08:16
A száraz tápokon / a jobb minőségűn / fel van tüntetve az adag. Nekem csivavám van . 5kg kutyának 110 gr javasol. Én kb 70 gr adok mivel az én kutyám 3kg körül van. És persze ehhez még jön egy kis nasi amit mi eszünk. Ez lehet hús zöldség, gyümölcs .És igen jó kondiban a drágám., időnként ráférne egy kis fogyókúra mint a gazdájára.
25. kelemon (válaszként erre: 23. - Kelemon)
2010. aug. 1. 22:48

Amúgy én is napi 2x vagy valamikor 3x adok kaját a kutyának, és nem kövér. Mozog állandóan.

Kis termetű az enyém is, olyan mint a havanese.

24. Kamillka (válaszként erre: 12. - Tücke)
2010. aug. 1. 22:25
Napi 20dkg kajától olyan kövér lesz egy 2-3kg-os kutya mint egy disznó, már ha egyáltalán bele lehet annyit tömni, édes mindegy, hogy egyszerre vagy 2xre vagy 3szorra kapja meg... Jóformán egy növendék vizsla napi adagja 200g táp:))
2010. aug. 1. 17:59

Sziasztok! Jöhetek ide beszélgetni? Látom itt kutyáról van szó,nekem is van,és nagyon szeretem.

Sajnos ezt sokan nem veszik jó szemmel, hogy ennyire szeretni lehet a kutyákat,és engem ezért le néznek. Ő nekik is van szivük, és lelkük. Nekik is vannak érzései, ahogy az embernek is.Ha zavarok, már itt sem vagyok.

2010. aug. 1. 12:50
érdekes a kutya hüségesebb mint az ember gyermeke...
2010. aug. 1. 12:39
:D
20. Tücke
2010. aug. 1. 10:43
amúgy meg majd ha rossz lábbal kelek fel foglak tájékoztatni róla ne aggódj
19. Tücke (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2010. aug. 1. 10:42
figyelget a fene..... nem személyeskedem ... nem veszek magamra semmt se csak tényt állapítottam meg....
18. andi6020 (válaszként erre: 16. - Tücke)
2010. aug. 1. 10:33
Amúgy meg nem tudom, mi bajod van. Csak kérdeztem. Hátha megtudok valami okosat. Nem bántottalak se téged, se mást. Te meg egyből támadsz, és személyeskedsz. Rossz lábbal keltél? Ne rajtam vezesd le a felgyülemlett feszkót ha lehet.
17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Tücke)
2010. aug. 1. 10:27

"neke soha nincs semmihez kedved ha valakinek más a véleménye mint neked."


Kedvem? No az nincs. Különben meg mit figyelgetsz?

16. Tücke
2010. aug. 1. 10:24
annak semmi arra válaszoltam is neki hogy fürdesse... neke soha nincs semmihez kedved ha valakinek más a véleménye mint neked.... ezt már megfigyeltem... amúgy meg annak akinek nem volt úgymond kutyája vagy csak mellékesen foglalkozott kutyával anno gyerekkorában annak minden segítség a kutyatartással kapcsolatban jól jöhet... ha nem lenne esetlegesen gondja meg mindennel tisztában lenne nem tette volna fel ezt a kérdést sem....
15. andi6020 (válaszként erre: 11. - Tücke)
2010. aug. 1. 10:21
Ezen nincs kedvem leállni vitatkozni. Arra voltam kíváncsi, hogy mi köze az egyszeri etetésnek az együtt alváshoz.
14. caffi
2010. aug. 1. 10:17
Az enyém nagyon sovány volt mikor hozzánk került....így többszőr etettük.....de pont most nézem h milyen kis husika lett...aszem áttérünk a napi egy kajára:)
13. Tücke
2010. aug. 1. 10:09
nekem a kis bichon havanese is napi 1szer kap enni és az óriás snaci is ..... anno a yorkijaim is 1szer kaptak enni ....
12. Tücke
2010. aug. 1. 10:08
a yorkik is a normál méretűek napi max 20 dkg-t esznek....
11. Tücke (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2010. aug. 1. 10:06
egy felnőtt kutya tök mind1 hogy kistestű vagy nagy napi 1szer elég ha eszik különben elhízás várható
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Alfoldi13)
2010. aug. 1. 09:28
Ez ismerős. Követnek, mint az árnyék.... :-))
2010. aug. 1. 08:24
a mi palota pincsink a gép alatt az asztal alatt van a helye most is ott alszik...de ha bemegyünk a hálóba utánunk jön és kaparja az ajtót mig be nem tud jönni ha kijövünk ő is ki...
2010. aug. 1. 08:21

Hááát én se akartam kutyit....most meg az egyik yorkit én nevelem.....és velünk alszik:D

Az uramnak se tetszett eleinte....de ápolt és odafigyelek a féregtelenítésére....így má egyáltalán nem zavar:)....sőőőt féltékeny vagyok mikor este nem hozzám,hanem az uramhoz bújik:)

7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Tücke)
2010. aug. 1. 07:42

Miért ehet csak napi egyszer? Azt sem tudjuk, milyen kutya. Egyáltalán, mi az összefüggés a kajálások száma, és a vele-alvás között?

A féregtelenítés a legfontosabb a 2 hetenkénti fürdés mellett.

2010. aug. 1. 07:36
arra figyelj oda hogy napi 1szer egyen csak és igen ha veletek alszik bent akkor 2 hetente fürdetés legyen a szoba kutyákat átlag 2-3 hetente fürdetik:)
2010. aug. 1. 06:46

Velünk is egy ágyban alszanak a kutyák, pedig én ugyan olyan voltam mint Te, semmilyen állatot nem tűrtem meg a lakásban! Aztán mégis......ott alszik velünk a 2 yorki az ágyban.

Ami fontos, 2 hetente fürdés (megvan a viszonylag sűrű fürdetésre is a magfelelő sampon) és 3 havonta FÉREGTELENÍTÉS!!!

2010. aug. 1. 06:08
Szia.Én is így kezdetem aztán bent ragadt a kutyus.Igaz éjszakára kint van.A lényeg, hogy néha meg kell fürdetni és tisztán tartani, így nincs gond.
2010. aug. 1. 05:45

Nálunk a gyerekkel alszik a kutya is ( egy tündéri kis havanese) meg a cicája is:) én mondjuk kuya mániás vagyok de nekem is belopta a szívembe magát a macska:D gyerekkoromban én is kutyámmal aludtam:D


Remélem még jobban megszereted majd ... hidd el neked is sok örömöd lesz benne...

2010. aug. 1. 02:47
Remélem, majd megszereted. Azért azt ne engedjétek meg, hogy az ágyban aludjon. Legyen a lakásban neki egy külön helye, ami az övé, és oda kell szoktatni.
2010. aug. 1. 02:37

Tegnap kaptunk egy kis fekete kutyust, kb egy éves.


Nem nagyon szeretem az állatokat, kutyákat, macskákat, de Ő tényleg aranyos.


Egész nap ment a gyerekek után, hízelgett nekik, és nekem csak ez volt a fontos, biztos, csak ezért szeretem.



Ma este behízelegte magát a házba, itt alszik. Először nem akartam endedni, de rámnézett a fekete szemeivel és beleegyeztem. Szépen nyugodtan, mintha minden nap így tenne, bevonult a gyerekekkel lefeküdni. Először csak a szőnyegre, majd kis sunyin, odakúszott a fiam mellé. És most ott alszik mellette. Gyönyörűek együtt, tényleg összebújva alszanak.



Én mindíg azt mondtam, hogy háziállat a házban soha, de Őt nem tudom kiküldeni, pedig nem nagyon szeretem az állatokat. De ez a kutyus egy kincs.



Visszaemlékszem a gyerekkoromra, akkor sem szerettem a kutyákat, macskákat, a tesóm viszont nagyon, és neki is megengedték, hogy a kedvenc kutyája, macskája ott aludjon vele.



Ezt akarom megadni a gyerekeknek, csak az a baj, hogy én nem szeretem az állatokat. Mondjuk ezt a kis piszkot nagyon, egy napja van nálunk, de imádom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook