Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Paranoiával kapcsolatban kérek segítséget! fórum

Paranoiával kapcsolatban kérek segítséget! (beszélgetős fórum)


2015. júl. 16. 01:02
Sziasztok! Engem paranoia delúzív zavarral kezeltek,ami mára generalizált szorongásra változott.Igen változatos átjárást tapasztalok a tüneteim között.Mi lehet a gond? Van valami ötletetek?
2010. aug. 1. 13:47

szia picike 79

neked mikor kezdődött a dolog, és hogyan tudod magad kontrollálni? beszélgethetnénk erről, mert szerintem egy jó kibeszélés többet ér bármilyen gyógyszernél.....

12. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 9. - B32db3f9f7)
2010. aug. 1. 09:10
Érdekes ilyen nálam is van.Én sem eszek meg mindent és azt is sokszor megbánom,mert félek valami baja van.Sosem gondoltam,hogy ez kapu egy betegségre,de pont ezeket gondolom mint te.Nekem 17 hónapos a lányom....
11. Binky
2010. aug. 1. 00:28
Ne haragudj, most elmegyek aludni, de biztos össze fogsz még akadnia emberekkel, akik ugyanezzel a problémával küzdenek. A gyermekednek és neked is egészséget kívánok és sok szép gondolatot!
10. Binky (válaszként erre: 9. - B32db3f9f7)
2010. aug. 1. 00:27

Hát én csak azt tudom mondani, ami nálunk volt.

Egy rejtett konfliktus, az igazi ok, amit nem mert elmondani, és ami miatt kialakult ez a betegség.

Nekem úgy tűnik, hogy te si egy hétköznapi dolgot, egy ellenérzést nagyítasz fel...különben meg nem hiszem, hogy felületileg kéne a tüneteket kezelni, hanem azt a bizonyos indítóokot megoldani.

De nem vagyok én pszichiáter, sem pszichológus, ehhez szakember kell sajnos.

Mindenesetre sok szerencsét és pozitív gondolatot kívánok neked.

2010. aug. 1. 00:20

nekem sajnos az ételekkel van súlyos gondom. ennék én, megkukulok, sokszor olyan éhes vagyok, beleeszek ebbe- abba-jön hogy fura az íze, a szaga, tuti, h romlott.

Ez a jobbik eset. de van hogy napokig alig merek enni, mert ilyen gondolataim vannak, hogy a pékségben a kiflibe pl beletettek vmi mérgezőt, a zöldség gyümölcs permetezett, a mirelitáruban mérgező az alapanyag, meg tuti, hogy már egyszer kiolvadt a boltban, áés hát újrafagyasztani tilos, mint tudjuk. Rászórnak a hiperben valamit a pékárura, fertőző beteg az eladó, a hús büdös, beteg állattól van, és hadd ne soroljam. A gyógyszeremet is húszszor megnézem, mielőtt beveszem. ellenőrzöm a legdrágább ésványvizek szavidejét, a kupakpt felbontás előtt, hogy nem-e csavarták már le előttem, és tettek bele valamit, meg ilyenek. Borzasztó így élni, a környezetem nem érti meg. Ráadásul van egy kisgyerekem, aki beteg, és szeretném őt felnevelni, és nem megbolondulni.

8. Binky (válaszként erre: 6. - B32db3f9f7)
2010. aug. 1. 00:18

A gyógyszer nevét nem tudom, sok váltás történt.


Zsibbadás az arcon, önkéntelen mozdulatok(szájrángás), fókuszvesztés, 'ködös' időszakok, kézremegés.

7. Binky (válaszként erre: 4. - B32db3f9f7)
2010. aug. 1. 00:17

Csak te tudod sajnos milyen mértékű, mikor és miből indulhatott ki. Ha a gyógyszer nem jó, mindenképpen kérj másikat, nekünk is voltak már ebből problémák, nagyon látszik, ha gyógyszert váltanak nála, mert van amelyik nagyon rosszul hat.


Sok sikert kívánok, nem én vagyok a beteg, ezért csak mint hozzátartozó tudok erről nyilatkozni.

Ne hagyd semmiképpen annyiban, ha bármikor úgy érzed nem jó a gyógyszered, vagy nem találják meg a terápián az igazi okokat, nem szabad hagyni, hogy a betegségedre fogják. Te érzed mi a jó neked, az orvosok se mindenhatóak.


Öngyógyítás meg bármikor, bármilyen betegségből lehetséges, csak ehhez oylan ember is kell.

2010. aug. 1. 00:15
Ha nem vagyok indiszkrét, miben nyilvánul meg nála, és milyen gyógyszert kapott rá?
5. b32db3f9f7 (válaszként erre: 3. - Binky)
2010. aug. 1. 00:13

Binky!

akkor cvan tapasztalatod, gondolom, ha a családban van ilyen eset.

4. b32db3f9f7 (válaszként erre: 2. - Binky)
2010. aug. 1. 00:12
szia! köszi a válszt, hát igen, diagnosztizálta, de félő hogy nem nekem való a gyógyszer amit kaptam rá, mert lezsibbaszt ugyan, de a gondolatok ottmaradnak sajnos.Terápiára is járok. Attól félek, életem végéig gyógyszeren kell éljek? jó lenne találnék itt olyan embereket, akiknek van ebben tapasztalatuk, és beszélgethetnénk róla.
2010. aug. 1. 00:11
Nálunk a családban van rá példa, valamennyire felfejtettük a lelki okozókat, de emellett gyógyszert is szed rá. Most úgy tűnik jól van. De pl. a vezetés, utazás, hirtelen változások kizárva.
2010. aug. 1. 00:09

Elvileg gyógyítani nem lehet, csak kezelni.

Ha már orvos diagnosztizálta, az már szervi, gyógyszereket kell szedni. Persze van ennek egy lelki háttere is, meg kell keresni az okokat.

2010. júl. 31. 23:57

Sziasztok!

Mi a véleményetek, tud valaki valami gyógymódot a perzisztív tartós deluzív paranoid zavarról?

Magyarul paranoiás betegségekről? ha igen, kérlek írj!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook