Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismer valaki indián vagy indián származású embereket, illetve közösségeket? fórum

Ismer valaki indián vagy indián származású embereket, illetve közösségeket? (beszélgetős fórum)

2013. aug. 21. 17:19
ohh dejo *_* errefele nincsenek :,(
2013. aug. 20. 15:29
Valaki nem ismer véletlenül Ausztriában élő indiánokat? Pontosabban graz-i zenészeket? :)
2013. aug. 19. 10:27
Tegnap láttam őket a Vajdahunyad váránál...eszembe is jutott mindenféle indiánzenész-rajongó...:D
2013. aug. 3. 11:58
engem is érdekelne, ha valaki ismer ilyen származású embereket kérem írjon :) koszonom. bulira pedig indian zeneszeket keresek *_*^^
20. 65298a0518 (válaszként erre: 19. - N.Eszter)
2012. márc. 12. 06:17
Én is:))
2011. júl. 30. 10:59

Akik itt zenélnek semmi közük az indián kultúrához.Ők Dél-Amerikából jöttek és közben Észak-Amerikai hacukában bohóckodnak.

Eredeti zenéjük a pánsípos népzene, de azt már nem lehet eladni ezért áttértek erre a stílusra.

Legfontosabb céljuk, minél több nőt megdönteni, emellett bulizni, pénzt keresni, hogy az otthoni családot segítsék, az otthoni gyereknek, feleségnek legyen mit enni.

A kulturáltságuk gyakorlatilag a nullával egyenlő.

Jól ismerem őket, ezért nyilatkozom így.

2010. szept. 26. 12:09

Sziasztok

Nem tudjátok hova szoktak járni pesten az indián származású emberek???

Van valami törzshelyük esetleg??

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Crimson)
2010. aug. 1. 20:12
Dehogy is. Mivel az itt élők legalább 30 éve élnek itt, tudnak magyarul is.
16. Crimson (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2010. aug. 1. 19:10
Csak spanyolul, még akik itt élnek azok is?
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Crimson)
2010. aug. 1. 18:29

Spanyolul beszélnek:)

És nagyon barátságosak. Tehát bátran megkérdezheted tőlük:))

14. caffi (válaszként erre: 11. - Crimson)
2010. aug. 1. 11:58
Az ám:).....
13. Crimson (válaszként erre: 12. - Gomboc7)
2010. aug. 1. 11:42

Remélem:) Majd augusztus 20.-án körülnézek, hátha árulnak majd és akkor hátha sikerül szóba elegyedni velük.

De ha akárki találkozik indiánokkal, családokkal vagy tud valakit akinek vannak indián ismerősei és részt vennének a szakdogám készítésében az szóljon:) Utaznék is a dolog érdekében.

2010. aug. 1. 11:29

Szerintem nyitottak lehetnek a témára. Ez az ő kultúrájuknak is fontos lehet, hiszen más csak érdeklődik, Te viszont megörökíted!:)

Én a helyükben hozzájárulnék a dolgozatodhoz!:)

11. Crimson (válaszként erre: 8. - Caffi)
2010. aug. 1. 10:53
Juj, biztosan nagyon szép kislány lehet! Egy kicsike Pocahontas:)
10. Crimson (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2010. aug. 1. 10:52

Én csak az utcákon zenélő, illetve rendezvényeken ékszereket meg egyéb indián dolgokat áruló indiánokat láttam még. Beszélni nem nagyon hallottam őket, egyszer egymás között valami idegennyelven beszélgettek, de gondolom csak tudnak magyarul, ha már magyaroknak árulnak stb.


Nagyon régóta érdekel a kultúrájuk, és nagyon szívesen írnám róluk a szakdogámat, bár tudom , hogy nem lesz könnyű, még a tanárom sem kecsegtetett valami jó dolgokkal, de csak a végső esetben mondok le a témáról.


Egyébként szerintetek szóba állnának velem, tehát nyitottak lennének, hogy meséljenek magukról és interjúkat készítsek velük? Valahogy az él a fejemben, hogy biztos unják már a banánt, hogy sokat kérdezősködnek felőlük:D

9. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Crimson)
2010. aug. 1. 08:59

Az én ismerúseim már hazaköltöztek, mert ugye már nem él Pinochet, igy nem kell menekülniük, és sajnos nem nagyon szoktak jönni magyarországra.

Sokan viszont itt élnek még, de őket nem ismerem.

Igen, sok helyen szoktak chileik zenélni, és valóban beöltöznek. A ruhájuk, ha nem is az az igazi retro eredeti, de attól még valóban azt a kúltúrát testesiti meg:) És akik élnek, már pedig akik az utcán zenélnek, azok itt élnek, beszélnek magyarul, hiszen itt élnek már legalább 30 éve, és ők nem lusták megtanulni a nyelvünket. Nagyon kedves szeretetre méltó emberek:)))

8. caffi (válaszként erre: 1. - Crimson)
2010. júl. 31. 19:54
Én csak egy 1.5éves kicsi lányt ismerek.....a vendégem kint prosti,és egy indiántól esett teherbe....a vendégem képtelen a gyereknevelésre mert"dolgoznia"kell.....de a nagyszülők felelősséggel nevelik a kicsit,aki olyan gyönyörű és különleges:)))!Bár ö erre a célra nem alkalmas neked....de nem bírtam ki h ne szóljak a fórumhoz:)
2010. júl. 31. 19:30

csak azért jutott eszembe, mert egyszer (jó régen) volt egy ilyen ismerősöm és ő szokott róluk mesélni, meg együtt jártak sokfelé itthon és a világban

szóval életművész volt :D

6. Crimson (válaszként erre: 5. - F303be5590)
2010. júl. 31. 19:16
Na igen ez a másik, erre kíváncsi lennék, hogy hány százalékban beszélnek magyarul valamicskét, de legalább angolul.
2010. júl. 31. 19:03
ha van spanyol tolmács ismerősöd, akkor könnyű dolgod lesz. ha nincs akkor keress :)
2010. júl. 31. 18:52
Vannak indián zenészek is. Csongrád megyében biztos, de nemrégen Hajdúszoboszlón is láttam őket. Tipikus indiántoll van a fejükön, ki vannak festve, és az öltözetük is eredetinek néz ki. Nagyon érdekesek.:)
3. Crimson (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2010. júl. 31. 18:39
És ők Magyarországon éltek vagy szoktak ide jönni?
2010. júl. 31. 18:36
A chileiek indiánok. Régen voltak chilei ismerőseim ők indiánoknak mondták magukat.
2010. júl. 31. 18:30

Szakdolgozatom egyik lehetséges témája lenne a Magyarországon élő indiánok és kultúrájuk, hogyan kerültek ide stb.

Az érdekelne, hogy ismertek-e indián embereket, hol élnek, és hogy szerintetek mennyire lennének nyitottak arra, hogy közreműködjenek egy szakdogánál:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook