Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyors!!!! és egészséges ételek elfoglalt anyukáknak fórum

Gyors!!!! és egészséges ételek elfoglalt anyukáknak (beszélgetős fórum)


1 2
32. fancsalilany (válaszként erre: 28. - Vaczila)
2010. aug. 6. 17:00
Hála és köszönet! kipróbálom.
31. gabcsyka (válaszként erre: 3. - Vikianya)
2010. aug. 6. 15:11

Szia! Már nagyobb 3éves elmúlt, az ő kedvence a rizseshús, de csirke alsócombból.

Ugyanúgy, felteszed pörköltnek a csirkecombokat, kicsit több lével, és a végén összefőzöd rizssel.


A lányom imádja uborkasalátával, és hamar kész vagy, nem is kell sokat mosogatni sem.

2010. aug. 5. 23:09
prószák? kicsit kalória dúsabb mint egy sima tészta, de gyerekkorom óta nagyon szeretem és a párom is megszerette mikor összekerültünk.
2010. aug. 4. 21:46
Nem túl egészséges, de finom: túrós tészta
28. vaczila (válaszként erre: 27. - Fancsalilany)
2010. aug. 1. 15:18
A krumplit nagy lukú reszelőn lereszeld (kb 1 kilót). 1 fej apróra vágott hagyma, 2-3 gerezd fokhagyma, 3 tojás, só, bors, pici pirospaprika és 2 kanál gríz jön hozzá. Kicsit állni hagyod, majd kézzel gombócokat formázol, kicsit meglapítod és forró olajban mindkét oldalát megsütöd. Akkor jó, ha már szép pirosas színe van. Jó ropogós lesz, valamilyen szósz illik hozzá. Aki nem vega, az apróra vágott szalonnadarabokat is keverhet a tésztájába.
2010. aug. 1. 13:55
Jöhet!
26. vaczila (válaszként erre: 24. - Fancsalilany)
2010. aug. 1. 10:00
Krumplifasírt?
25. lov.ildi (válaszként erre: 24. - Fancsalilany)
2010. aug. 1. 08:20

Szia!

Én szoktam sütni "lepényeket".

Pl: krumpli lepényt:


A krumplit héjában megfőzöm. Kis kockákra vágom vagy káposzta reszelőn lereszelem. Tejfölbe teszek tojást (kb 1.5 dl-ként 1 db-t.), reszelt sajtot, sonka darabokat,stb. Keverek bele ízlés szerint fűszereket és egy kevés olajat. Ebbe teszem bele a krumplit. Óvatosan összekeverem és olajozott tepsibe teszem és megsütöm.

ha kihagyod a sonkát,akkor már vega lesz. Esetleg főtt tojás darabokkal,stb dúsíthatod.

Más zöldségekből is elkészíthető.

Nemrégen cukkiniből készítettem el és nagyon finom lett. A cukkinit nem főztem elő,csak lereszeltem és picit lesóztam.

A tojás inkább több legyen,mint kevesebb. Az fogja össze ezt az ételt.

2010. júl. 31. 22:19

Sziasztok!

Remélem nekem is tudtok majd segíteni egy-két jó tippel, recepttel.

Az én férjecském vegás, úgyhogy nekem olyan gyors kajákat kell kitalálnom, ami lehetőleg változatos és nincs a kajában hús. Főzelékesnek nem főzelékes... tojás, tejtermékes dolgok is jöhetnek. Aminek szeme van az nem...kivéve szemes zöldségeket.

23. Vikianya (válaszként erre: 22. - Vaczila)
2010. júl. 31. 21:08
köszi (neked is caterina). Párom utálja a szegfűszeget, de gondolom anélkül is jó. Én imádtam a megyszószt, úgyhogy kipróbálom :)
22. vaczila (válaszként erre: 20. - Vikianya)
2010. júl. 31. 16:51
Fölteszem a meggyet főni. Teszek rá egy kis fahéjat, őrölt szegfűszeget, cukrot, pici sót, pici citromlét is. Mialatt fől, elkészítem a habarást. Tejszínt egy kis liszttel kikeverek (ha nincs otthon tejszín, akkor meg tejszínes pudingport kis tejjel) és ezzel sűrítem. A gyümölcsnek nem kell nagy főlés, hamar megvan és ugyanígy cseresznyéből, almából, más gyümölcsökből is lehet szószt készíteni.
21. f5848578d5 (válaszként erre: 20. - Vikianya)
2010. júl. 31. 16:16
Nálunk úgy készül, hhogy magozott meggybefőttet (házit) felforralunk kevés cukorral, fahéjjal és szegfűszeggel majd behabarjuk.
20. Vikianya (válaszként erre: 17. - Vaczila)
2010. júl. 31. 15:47
meggyszószt hogy kell?
2010. júl. 31. 15:46

Van egy másik nálunk bevált étel. Amikor húslevest főzök,akkor abba főzök bele személyenként pár darab krumplit is.

A leves után másodikként tálalom fel a húslevesben főtt húst a krumplival és valamilyen mártással. Általában a páromnak paradicsom mártást készítek,magamnak meg fokhagyma mártást.

A húsleves mellett nem kell folyamatosan ott állni és a mártások nagyon hamar elkészülnek.

2010. júl. 31. 15:42

Sziasztok!


Én elég gyakran készítek mindent bele tepsist.

Egy jó nagy tepsibe teszek bele pulyka vagy csirke "darabokat".

Mellé gomba, cukkini, hagyma, krumpli,stb darabokat teszek. A hús darabokat darabonként befűszerezem. A zöldségekre is szórok fűszert és megforgatom. Én az ilyen ételekhez olívaolajat használok. Kevesebb kell belőle,mint a sima étolajból és szerintem finomabb tőle az étel.

Ha úgy látom,hogy kell még köret,akkor pici krumplikat alaposan héjastól lemosok. Picit beáztatom vízbe. Még vizesen becsomagolom őket egyesével alufóliába. A tepsi alatt egy kis tepsiben sütöm meg,párszor megrázva vagy megfordítva.

Ha van rá mód,akkor salátával tálalom.

2010. júl. 31. 15:12
Gyümölcs leves, tojás pörkölt, töltött tojás, tojás rántotta, lecsó, főzelékek, meggyszósz.
2010. júl. 31. 15:10

Sziasztok!

nekem is 2 gyerek van,de ha gyorsan akarok finomat,pl.azért,mert ügy intéztem és nincs időm főzni,akkor mirelit,nudli,gombóc,derelye.ez ritka.

Én bíbelődök rántott palacsintával,és bármivel ami nem egyszerű,de egészséges.

Azért olvasgatlak benneteket,hátha találok valami hasznosat.


Én a borsópörköltet nokedlivel szoktam,szerintem azzal jobb:)(igaz macera)

2010. júl. 31. 15:10
virslis tarhonya?
2010. júl. 31. 15:09
töltött paprika???
13. Vikianya (válaszként erre: 10. - 4f8ae69d1b)
2010. júl. 31. 15:06
ez jól hangzik :)
2010. júl. 31. 15:05

Bármelyik főzelék gyorsan kész, ha nem akarod rántani vagy habarni, főzz bele egy kicsit többet a jelleget adó zöldségből és turmixold egy részét.


A bolognai is gyorsan kész és nem muszáj spagettiből csinálni. A változatosság kedvéért néha a sütőben rá lehet pirítani a sajtot.

11. Vikianya (válaszként erre: 9. - Sicike)
2010. júl. 31. 15:05
Sajnos a lányom semilyen formában nem eszi meg a krumplit :(
2010. júl. 31. 15:04

Egyszerű kajcsi,mirelit zöldséggel és csirkehússal:

A husit apró kockákra vágom,esetleg csikokra,picit bepácolom minimális fűszerkeverékkel,beleteszem egy nagyobb alufóliába,és rászórok kb.450gramm vegyes mirelit zöldséget/akár fagyosan/Becsomagolom,mintha kis batyu lenne,és be a sütőbe..A hús a zöldséggel összepárolódik..Köretnek rízst főzök hozzá.

2010. júl. 31. 15:01

Sziasztok!

Nekem is 2 gyermekem van.

Nehéz gyorsat,egyszerűt és olyan kajcsit összeütni amit meg is eszik mind 2.

Ez a krumplis tészta,paprikás krumpli,nekem a könyökömön jön ki,de ők imádják.

Ja és az egyik húsos,a másik tésztás .....:bolognai,sajtos-tejfölös spagi kis pörccel.

Lencsefőzi.

2010. júl. 31. 14:59

Fejenként: kb. 10 dkg füstölt sonka, tarja, (ki mit szeret, mi az akciós), akár parizer is lehet, szeletelve, 1 db paradicsom, sajt(bár milyen ami olvad, de lehet tejföl is).

Serpenyőben, minimális olajban a felvágottat elősütöm.

Tűzállótálba teszem, a paradicsomot rákarikázom, a sajtot rászeletelem, ha kedvem van reszelem. Sűtöben kb. 10 perc alatt kész. (Mikróban is készíthető.

Köret amihez kedve van a családnak, ha más nincs friss kenyér, pékárú.

7. Vikianya (válaszként erre: 6. - C42aaaac41)
2010. júl. 31. 14:58
borsó pörköltet ugyanúgy kell csinálni mint az igazit?
2010. júl. 31. 14:55
borsó pörkölt tésztával,tojáspörkölt főtt krumplival.
5. Vikianya (válaszként erre: 4. - Poorklari)
2010. júl. 31. 14:48
ez biztos finom lehet :)
2010. júl. 31. 14:45
én ma csirkemellből csináltam wokossat. Gyorsan lepirítottam a húst, tettem bele édes-savanyú szószt, brokkolit, répát, összefőztem, és mellé rizst. Nálam imádják a fiuk, és kb. fél óra alatt míg megvan a hús, kész a rizs is.:)
2010. júl. 31. 14:45

A nagy 2,5 éves, a kicsi 8hós. Valójában a nagynak és apának szeretnék főzni. Mert hát nem ehetünk például minden este diós tésztát, tejberízst vagy szendvicset.

Látom neked is kisgyermeked van :)

Te mit szoktál nekik készíteni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook