Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam át száraztápra konzervről a cicákat? fórum

Hogyan szoktassam át száraztápra konzervről a cicákat? (tudásbázis kérdés)


25. 37fda6506d (válaszként erre: 24. - Flamina)
2010. aug. 3. 14:06

Egy raklap lehet kevés is lenne ;)

Az enyém imádja a fött krumpli, és a tésztákat de semmi mást nem eszik meg ami házi, kenyeret is csak úgy, ha eszek és belemártom a levesbe és ő is eszik

24. flamina (válaszként erre: 23. - 37fda6506d)
2010. aug. 3. 07:08
Nálunk ezek szerencsére már csak a nosztalgia előtörő hangjai:). Bár alapvetően házikoszton élnek, szárazeledellel kiegészítve, szerintem -ha kapnának-, bármikor felfalnának egy raklapnyi konzervet:).
23. 37fda6506d (válaszként erre: 22. - Flamina)
2010. aug. 2. 13:54
Ismerős :))) a konzerv nyitás, az enyém tudja melyik az övé nem tudtam becsapni, letettem neki a kukoricás és a cicakajás konzervet felbontatlanúl és nem a kukoricát választotta:))
2010. aug. 2. 11:48
Mindkét macskát konzervesként kaptuk, az említett mellékhatásokkal együtt. Eleinte én is a konzervbe kevertem a tápot, a konzerv mennyiségét fokozatosan csökkentve, a végén csak a táp maradt. Majd a táp mellett házikoszttal dúsított tápot is kaptak. Most ott tartunk, hogy bármit főzök, a nagy mindent megeszik, a kicsit még edzeni kell, de jó úton halad:). Persze a konzerves reflex megmarad, a dobozfedő nyitásának jellegzetes hangja beleégett az agyukba, pl. kukoricakonzerv felnyitásakor mindig nagy a tolongás:)))
21. syria (válaszként erre: 16. - Ritapam)
2010. aug. 2. 11:41
Mert azok a tejek a tehénből jöttek ki, s nem a tejgyárból, mindenféle vegyi folyamatokkal elrontva.
2010. aug. 1. 12:57

Tejet az én cicám sem iszik, de lehet kapni kifejezetten macskatejet, azt imádja!

Na nem a márkásat, ami méregdrága, hanem az egyik drogáriában lehet kapni saját termékes cicatejet, azt szoktam venni havonta egyszer-kétszer.

19. 37fda6506d (válaszként erre: 16. - Ritapam)
2010. aug. 1. 12:21
Szerintem nem a macska a bűnös, ezek a mai bolti tejek nem tejek már. Az én macskám is sokáig kapta, de mióta lehetőségünk van házi tejet venni a boltit nem hajlandó meginni.
18. 37fda6506d (válaszként erre: 15. - Syria)
2010. aug. 1. 12:16
Örülök, nekem minden cicám így lett "száraz tápos".
17. e2d3bb2ec0 (válaszként erre: 14. - 37fda6506d)
2010. aug. 1. 11:45
Én is ezt javasoltam volna. Előbb még fele-fele arány..mármint száraz-és konzerv...aztán szép lassan csökkenteni a páncélos mennyiségét...a végén meg ha elhagyod a konzervet és csak a ropogtatnivaló marad, már észre sem veszi. :) sok sikert :)
2010. aug. 1. 11:40

bele kell keverni a tápot a konzervbe.

valaki azt mondja meg h a mai macskák miért nem bírják a tejet? régen csak azt ették, mégse f.sták magukat halálra,,,

15. syria (válaszként erre: 14. - 37fda6506d)
2010. aug. 1. 08:13
Ez jó ötlet, s úgy tűnik, be is válik.
2010. júl. 30. 20:35
Az én cicám sem volt hajlandó megrágni a száraztápot, hozzá volt szokva a konzervhez. Egyszer valaki javasolta áztassam be a száraztápot egy kis időre, az megszívja magát és kínáljam neki, és megette. Aztán már nem áztattam be annyira, és a végén mér jó volt neki szárazon is.
2010. júl. 30. 19:33

Nem könnyű feladat egy cicát a megszokottól eltérő eledelre átszoktatni, de ha vállalod, hogy napokig leordítja a fejedet felháborodásában, hát megpróbálhatod :)))

Nekünk 3 cicánk van. Az egyik szinte csak szárazat, a másik csak konzervet, a harmadik vegyesen táplálkozik. Úgy gondolom, hogy az utolsó cselekszik leghelyesebben. A száraz eledel igaz, hogy kényelmes, tiszta megoldás, de előbb-utóbb vesekőképződéshez vezet az esetek nagy részében. Adnék nekik házikosztot is, de abból csak a húst eszik meg, a rizst és a zöldséget nem.

2010. júl. 30. 19:25

Az enyémek most három hónaposak, az állatorvos is meg az állateledel bolt tulajdonosa is (aki tizenvalahány éve tart cicákat) azt mondták hogy a száraz jobb nekik.

Mert a konzervben szinte csak csontdarálék van egy kis ízesítővel megspékelve.

Viszont a tápokban minden megvan amire szüksége van a szervezetüknek. És persze gazdaságosabb is, hiszen ma számoltam, hogy míg megveszek nekik egy 400 g-os konzervet, az két napig elég. Fél kiló száraztáp viszont majdnem egy hétig.

Tehát szépen fokozatosan, egyre több táp és egyre kevesebb konzerv? Köszönöm :)

11. syria (válaszként erre: 10. - Moonlight1984)
2010. júl. 30. 19:19

Te csinálod jól! A házikosztot semmilyen táp nem pótolja.

Szerintem a konzervvel elkényeztetett macsokat nehéz, hacsak nem lehetetlen száraztápra szoktatni.

2010. júl. 30. 19:10

De a legegészségesebb az,amit az én macskám is eszik:adalékmentes gondos házikoszt+ olykor táp és néha konzerv.

a sok adalék nemhiszemjó lenne nekik.

Inkább kap csirkenyesedéket,májat rizzsel,répával,tésztával,zöldséggel.Laárazásoknál beszerzem,porciózva fagyasztom a húsfélét.Szerintem nemdrágább mint a konzerv vagy táp.Ez alatt persze nem a 200 ft/kg iápot értem...mert az minden,csak nem jó...

2010. júl. 30. 19:05
Szerintem nem kellene teljesen átszoktatni.Vegyesen kell adni nekik,az az egészséges.
2010. júl. 30. 19:02

Amúgy tényleg több szempotból is jobb a száraztáp:a fogak egészsége miatt-fogkőlerakódás ellen,a konzerv álltalában több adalékot tartalmaz,kevesebb szárazat eszik,de a tápanyag koncentráltabb-nem terheli le az emésztését,és sokkal gazdaságosabb is.

Egyetlen ellenérv:a konzervvel mindenképp magához veszi a kellő vizet,míg vannak macskák,amelyek hajlamosak kevés folyadékot magukhoz venni,ez a száraztáp esetében a húgyutakra kedvezőtlen,kövesség alakulhat ki.Bár már vannak tápokbólis olyanok,melyek csökkentik a akövek kialakulásának esélyét.

7. Gabi0206 (válaszként erre: 5. - Annah18)
2010. júl. 30. 18:58
Nálunk ez nem jött be. Csak, mikor külön tettem neki tálba szárazat, persze junior-t, az pici darabokból áll. Eleinte egyáltalán nem kellett neki, de időnként megpróbáltam, és egyszercsak megette. Most már 2 éves, és szinte csak a szárazat eszi. Ha konzervest adok, annak nagyon örül, lenyalja róla a szaftot, a többit meg otthagyja. Néha megeszi, de inkább kér másikat.
2010. júl. 30. 18:57

Ennek több módja is van.Lehet előttük a száraztáp folyamatosan,és szép lassan csökkenteni kell a konzerv mennyiségét,míg csak a száraz marad.

Ha válogatósabb a cica és ragaszkodik a konzervhez,akkor egyre növekvő arányban kell belekeverni a konzervbe a száraztápot,eleinte pici vizet is lehet hozzáadni,hogy a száraz is megpuhuljon,mert a macskáknak fontos az eledel halmazállapota.Szép fokozatosan kell hozzászoktatni őket a táplálékváltáshoz.

2010. júl. 30. 18:56
Én fokozatosan, mindig egy kicsivel több száraz tápot raktam a konzervbe.
4. Gabi0206 (válaszként erre: 2. - Tadzs_mahal)
2010. júl. 30. 18:55
Szia! Mennyi idős a cicád?
2010. júl. 30. 18:54

Én még nem hallottam róla...miért kellene?

De ha mindenképpen szeretnéd,akkor szerintem adj mindig egyre kevesebb konzervet,és több szárazat...

2010. júl. 30. 18:52
Sokat olvastam róla, hogy miért jobb a száraz, meg hogy át kell szoktatni fokozatosan. De azt nem írják hogy mégis hogyan?
2010. júl. 30. 18:52
Hogyan szoktassam át száraztápra konzervről a cicákat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook