Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dolgozik valaki a munkaügyi központban? Továbbképzésről lenne kérdés. fórum

Dolgozik valaki a munkaügyi központban? Továbbképzésről lenne kérdés. (tudásbázis kérdés)

16. sugarka (válaszként erre: 14. - Bd37ba754f)
2010. júl. 30. 12:53
nekem is az mondták hogy 99% hogy nem lehet. aztán láss csodát.
15. bd37ba754f (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2010. júl. 30. 12:43
köszönöm ezt megnézem
14. bd37ba754f (válaszként erre: 13. - Sugarka)
2010. júl. 30. 12:42
csak nem értem meg ki van írva hogy továbbképzési támogatásról információ balra a belső szoba.Miért nem írják ki hogy fehér ember,kismama huzzan a francba mert számukra nincs képzés illetve az emberek 99% elutasítva csak akkor gyere be ha hozol vagy 2 szekrényajtót 6 gyereket és egész napra élelmet hogy mikor megunják a kezedbe adják a lehetőségeket?!
13. sugarka (válaszként erre: 10. - Bd37ba754f)
2010. júl. 30. 12:35
először is be kellett regeltetnem magam álláskeresőnek, ez egy nap volt. én egyből le akartam adni a kérelmet, de nem engedték, kaptam időpontot az ügyintézőhöz. A kérelmem egy levél volt, igényesen megírtam, törvényre hivatkozva. Leírtam a helyzetemet, a választott iskolát, hogy miért érdekel, miért azt választom, és a költségeket, amivel szeretném ha támogatnának. elvileg 30 nap van az elbirálásra. mivel láttam az ügyíitézőm arcán hogy nem igazán akarja továbbitani (pedig koteles) kértem egy másik példányra a dátumos aláírását, hogy átvette :) szóval a 30 napból 60 nap várakozás lett, addig is folyamatosan zaklattam őket telefonon, mire a faszi azt válaszolta hogy "ha gondolja nyomok a magáéra egy elutasítást, és akkor tudni fogja az eredményt" erre mondtam neki hogy neenenenenen esku nem telefonálgatok tobbet:D aztán még egyszer telefonáltam, és ugyanez a ficko mondta, hogy najo, betesz a kovetkezo csoportba. és láss csodát rá egy hétre felhivtak, hogy menjek be, vigyem a bizonyitványokat, okiratokat, és rá 2 hétre már a suliban ültem.
2010. júl. 30. 12:28

Szia!

Nem rég mentem be én is egy ismerősömmel ilyenek után érdeklődni.

A munkaügyi központoknak nincs rá pénzük, ezért nem indulnak tanfolyamok. Lehetőségként azt ajánlották, hogy lehet keresni tanfolyamot, és be lehet hozzájuk adni kérelmet, melyben a tanfolyam dijának támogatását kéred. Ha szerencsés valaki, akkor azt kifizetik, de mivel nincs pénz rá, így elég esélytelen.

Az ÁFSz-en valóban azt írják, hogy vannak tanfolyamok, de sajnos azt nem írják meg, hogy abban az esetben, ha az állam ad rá pénzt. Azt is ajánlották, hogy érdemes havonta bemenni, mert nem lehet tudni, mikor kapnak egy kis pénzt tanfolyamra.

Gyes alatt általában a képzések ingyenesek, még a főiskola is. Vannak iskolák is, ahol ingyenes képzések vannak. A netten nézz körül. Az atalanta iskola is szervez nagyon sok ingyenes képzést, ami OKJ-s végzettséget ad.

11. giga455 (válaszként erre: 7. - F303be5590)
2010. júl. 30. 12:24

Elvileg nálunk erre van egy külön iroda, ügyintéző, aki csak ezzel foglalkozik.

Ráadásul ha őt nem is tájékoztatják, akkor honnan tudná??

10. bd37ba754f (válaszként erre: 6. - Sugarka)
2010. júl. 30. 12:17
milyen papírok kellettek a kérelemhez,hivatalos nyomtatványt kellett kitölts vagy kézzel írtat,mit kellett írjál? és fogtad bevitted a munkaügyi központba? én Közép magyarországhoz tartozom az Érdi kirendeltségre járok.
2010. júl. 30. 12:14
itt akadt meg hogy kinyomtattam a hivatalos papirt a támogatásról.Itt kezdte azt mondani hogy lehet hogy van,csak regisztrált munkanélkülieknek van majd mikor mondtam hogy akkor miért írják a gyed-gyes-gyás-tgyás os személyeknek is van lehetőségük? erre nem tudott válaszolni.3 éve beszélnek össze vissza
8. sugarka (válaszként erre: 7. - F303be5590)
2010. júl. 30. 12:14
az én ügyintézőm nem volt hajlandó segíteni, nem is akarta továbbitani a kérelmemet. azóta ki is rúgták, gondolom nem én voltam az első :)
7. f303be5590 (válaszként erre: 5. - Giga455)
2010. júl. 30. 12:13
de az ügyintézőnek azért tájékozottnak kéne lennie, nemigaz? végülis valahol ezért is kapja a fizetését
6. sugarka (válaszként erre: 1. - Bd37ba754f)
2010. júl. 30. 12:13
szia! az afsz.hu honlapon van fent lista induló képzésekről. írod kell kérelmet, hogy szeretnél jelentkezni valamelyikre, vagy ha akkreditált képzést találsz, elvileg azt is támogathatják egyéni elbirálás alapján. nem szabad feladnod, én már elvégeztem rajtuk keresztül egy okj-t. ha gondolod kérdezz, és amire tudok, válaszolok :) nem kis harc volt.
2010. júl. 30. 12:12

Attól függ hova valósi vagy. Lehet hogy ott abban a körzetben ahova tartozol, tényleg nem índítanak ilyen tanfolyamokat.

De ma én is érdeklődtem, mert nekem lejárt a gyed-em, és munkanélkülire jelentkeztem, majd csak augsztus 20 után tudják meg, hogy egyáltalán milyen tanfolyamokat indítanak.

2010. júl. 30. 12:11
egyébként sajnos nem nagyon hiszem, hogy pillanatnyilag az államnak megérne befektetni bárkinek a továbbképzésébe. ez elég gáz, de szerintem ez van. tegnap azt olvastam, hogy csökkent a regisztrált munkanélküliek száma. nem tudom a foglalkoztatás nőtt-e
2010. júl. 30. 12:08
gyűjts össze minden infót a netről és felkészülten menj, ha nem találod ismét a nőt, tegyél panaszt a kirendeltségvezetőnél
2010. júl. 30. 12:06
2008-ban szültem első fiamat bementem a munkaügyi központba hogy van-e számomra tovább képzés gyás-gyed-gyes-alatt .A válasz az volt hogy 1 év mulva menjek vissza.2009-be ujra bementem azt a választ kaptam hogy nincs ott az illetékes menjek 1 hét mulva.1 hét mulva azt mondták hogy 5 éve nincs semmilyen támogatást menjek el iskolákhoz hátha ott kapok kedvezményt.Közbe megszünt a munkahelyem,jövőre leszek gyes-es és munkába kell áljak viszont egy pékszakmám van amivel nem sokra megyek mivel sose dolgoztam ezen a területen.Ma megint elmentem érdekes csak jövő héten lesz ott az illetékes aki felvilágosít.A nő össze vissza beszélt hogy nincs tovább képzés,hogy kérelmet kell benyujtanistb.Megnéztem az áfsz honlapját ahol azt olvastam van oktatás kismamáknak.Most akkor mi az igazság????miért szarakodnak ennyit???
2010. júl. 30. 11:59
Dolgozik valaki a munkaügyi központba? továbképzésről lenne kérdés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook