Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Teljesen megzavarodott az alvás ritmusom. Mit tegyek? fórum

Teljesen megzavarodott az alvás ritmusom. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 29. 08:05
Olyat még nem próbáltál, hogy hajnali 3-kor fogsz hozzá főzni? (Mert velem előfordult már. :-D Egyértelműen azért, mert túl korán ébredtem föl.)
2015. júl. 28. 18:32

Jó hogy előbányáztátok a témát. ;)

Járok melózni kb 3 ra érek haza. És biza alszom kicsit. És csak aztn főzés. De néha sikerül úgy hogy nem kell mindennnap.

14. csemár (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2015. júl. 27. 09:09
Fogalmam sincs, hogy miért emelintik ki néha az ilyeneket...! (Remélem én is, hogy a fórumindító már megoldotta... Amiért belekotnyeleskedtem: ismerős helyzetről írt, s elgondolkoztam, hogy esetleg vagyunk még itt érintettek...)
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Csemár)
2015. júl. 27. 08:52

5 év alatt csak megoldódott már a baja!



(honnan bányásszátok elő ezeket a sokéves fórumokat??????? )

12. csemár (válaszként erre: 1. - Anchee)
2015. júl. 27. 07:09
Én a helyedben két dolgot biztosan nem tennék. Az egyik, hogy nem kezdenék el altatót szedni, a másik, hogy megpróbálnék nem idegeskedni csak azért, mert (talán csak átmenetileg) nem úgy alszom, ahogy az ún. átlag.
11. Ritapam (válaszként erre: 4. - 71494e8723)
2010. júl. 30. 12:22

nahát, akkor még én is csendeb legyek. én 2 éve nem tudok éjjel aludni.. de fél éve elegem lett belőle, és altatót szedek. orvosit, nem gyógynővényeset, az semmit nem ér nekem..

de én tudom magamról h ideges vagyok...később részletezem

10. Ncilány (válaszként erre: 7. - Lov.ildi)
2010. júl. 30. 08:10

Én is ezért alszom napközben kb ebédidő után. ( Volt arra is példa délelőtt 10 körül szét akartam esni ). Nem többet mint fél óra, de van hogy csak 10 perc. Akkor van baj ha épp nem vagyok otthon, de elkap ez az álomkór...

Szerintem is ahogy a munkánk, engedi. Álmos vagy, otthon is vagy, aludjál.

9. kisnejulcsi (válaszként erre: 1. - Anchee)
2010. júl. 30. 07:19
Hétvégén próbáld meg helyrehozni.Ma péntek van , délután mozogj egy kicsit , - tornázz , bicajozz , fuss -este !!! - és 10után feküdj le. Sztem , helyre jön -nálam bevált !! Sok sikert :))))
2010. júl. 30. 07:07
Szia! Én javasolnám neked a homeopátiás sedatif tablettát. Hasonló "tüneteim" voltak, de pár nap alatt rendeződött. Ha valami gond van ilyen téren, mindíg szedem pár napot, és utána megszűnik. Csak ajánlani tudom, nem okoz függőséget mint a legtöbb gyógyszer amit orvos ír fel. Olvass utána, van jó pár homeopátiás szerekkel foglalkozó oldal. Sok sikert! Jó alvást :o)
7. lov.ildi (válaszként erre: 1. - Anchee)
2010. júl. 30. 06:20

Sziasztok!


Nekem 17-18 éves koromban volt hasonló gondom. Éjjel nem tudtam aludni, a suliban meg elaludtam az órákon.

Én akkor elmentem a Dokihoz. Nem írt fel gyógyszert,hanem annyit mondott,hogy mindenkinek másmilyen az alvás ritmusa. Én csecsemőként is összekevertem az éjjelt a nappallal.

Azt tanácsolta,hogy próbáljak a megváltozott életritmusom szerint aludni. Én suli után azonnal hazamentem és aludtam jó pár órát. Éjjel tanultam. Majd 1-2 órát még hajnalban aludtam. Jó pár hónapig így ment. Aztán magától visszaállt a "normális" rend.

Én akkor megfogadtam az Orvos tanácsát. Amikor úgy éreztem,hogy az alvást kívánja a szervezetem,akkor aludtam.

Reméljük,hogy Nálad is csak átmeneti állapot.

Szerintem szánj rá pár napot az alvásra. Próbáld magadat teljesen kipihenni. Reméljük,hogy Nálad is használ. Ha nem,akkor viszont el kell menni egy szakorvoshoz.

2010. júl. 30. 05:54

Szia!

Nekem is volt ilyen gondom egy éve kb, pár hónapig sajnos eltartott, mire rendbejöttem. Miért 11-12 között fekszel le? Mit csinálsz addig? Pörögsz? Hogyan alszol el? Van a szobádban TV? Szól?


Nekem volt a munkámban egy feladat, amit nem tudtam megoldani, és órákat agyaltam éjjel, hogy mit csináljak vele, hogyan oldjam meg, stb. És egyszercsak a munka megoldása után észrevettem, hogy még mindig agyalok, más dolgokon. Felébredtem éjjel, és elkezdtem gondolkodni. Aztán már nem tudtam kikapcsolni az agyamat sem.


Nálad mi lehet az oka? Gondold végig. Bár gondolom most alszol. :))


Később jövök még.

2010. júl. 30. 03:52

Köszi a választ. kedves Mező: tudod mindenkinek a saját gondja a legnagyobb :) neked mitől állt így be? Munkarend vagy egyéb?


Őszintén szólva orvoshoz nem igazán szeretnék fordulni.

2010. júl. 30. 03:47

2 hete?:) Ez nem jelent még semmi különösebb gondot.

Nálam 4 éve tart..

2010. júl. 30. 03:20

Esetleg orvosod mit mond voltál e Nála?

mi így sajnos nem tudhatjuk miért lehet NEKED?:(

De sok SZERETETTEL kívánunk mielőbbi gyógyulást Kedves ANCHEE :)

2010. júl. 30. 02:45
két hete nem tudok normálisan aludni,nem volt semmi változás,különös stressz az életemben, órákat forgolódom és gyakran hasmenés-érzéssel kelek(üríteni nem tudok szinte soha vagy csak minimálisat). éjjel 3-4 közt alszom el,11-12 közt fekszem le,és délig alszom! ez már állhatatlan,segítsetek kérlek :(
2010. júl. 30. 02:44
Teljesen megzavarodott az alvás ritmusom. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook