Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Voltizs avagy lovastorna- tapasztalatok? fórum

Voltizs avagy lovastorna- tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


11. trapiti (válaszként erre: 10. - Cb82b220ce)
2010. júl. 30. 08:33
Rendben :)
10. cb82b220ce (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2010. júl. 30. 08:28

Na igen. NIncs gyerekem úgy hogy nem tudom mire képesek, biztos hogy sok mindenre amit nem nézünk ki belőlük :-)

Nekem csak furi volt hogy ilyen picurin de majd kiderül mi lesz. Majd várom a beszámolót :-)

9. trapiti (válaszként erre: 8. - Cb82b220ce)
2010. júl. 30. 08:24

Gondolom nem ezekkel kezdik rögtön... Egyébként meglepöen sokmindenre képesek ezek a picik, ha nem feltételezzük róluk alapból hogy nem fog menni. Csak meg kell találni velük a hangot :)


Csak az úszást tudom példának hozni, 3 hós kora óta járunk, mostanra egészen komoly kis feladatok vannak a víztben, amiket örömmel csinál. Mostanra önállóan úszik, (nem szabályosan, viszont ha akar feljön a víz alól levegöért és halad) pedig sokak szerint erre sem képes egy ilyen kicsi... szóval szerintem lehetöséget kell adni a gyerekeknek, föleg ha kedvük is van, és akkor kiderül mi az ami még megy is és örömet is okoz és mi az ami sok.


Úgy látom, nem nagyon jött senki, aki kipróbálta ezt ekkora gyerekkel, de sebaj, majd szombaton beszámolok :)

8. cb82b220ce (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2010. júl. 30. 07:51
Az hogy nincs értelme nem úgy értem, hogy felesleges hanem az olyan feladatokhoz meg tornákhoz nekem olyan picuri még. Támszkodni 1 kézen a lovon meg lábra felállni. Leginkább veszélyesnek tűnik egy ilyen csemetének de gondolom okkal lehet már vinni és szerintem ilyeneket nem fognak csinálni hanem lovagoltatják, annak nyilván van értelme. Én csak enm tudom elképzelni, hogy egy 2.5 éves képes olyan torna gyakorlatokat végezni.
7. trapiti (válaszként erre: 6. - Cb82b220ce)
2010. júl. 29. 22:34

Miért nincs értelme? Szabad levegön van, kapcsolatba kerül a lóval (amire nagyon vágyik, és nem tölem jön a dolog, az biztos), fejlödik egy csomó dologban és közben esetleg egy-két feladatot ügyesen megcsinál, megdícsérik, sikerélménye van... nem gondolom hogy tripla szaltót csináljon vagy hosszú feladatsorokat...

Járunk úszni is vele, ott is vannak feladatok, amiket ügyesen megcsinál. Neki ez játék, örömöt okoz és sikerélményt. Szerintem ennek nagyonis van értelme...

6. cb82b220ce (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2010. júl. 29. 21:56

Az értelmét nem látom 2.5 évesen a lovas tornának...

CSak azért nem mert 2.5 évesen megtanulni ilyen dolgokat... tornás gyakorlatokat lovon....

Láttál már ilyet?

5. trapiti (válaszként erre: 3. - Cb82b220ce)
2010. júl. 29. 21:56
Kétszer, de úgy viselkedik a lóval/lovon mintha mindig ezt csinálta volna
2010. júl. 29. 21:55

Azt mondták, 1 éves kortól lehet.


Mindenképpen lovagolni szeretne, de minden más helyen csak pónis sétáltatáson vehet részt, vagy azon sem...

2010. júl. 29. 21:54
Lovagolt már? gondolom igen ha már tornára viszed.
2010. júl. 29. 21:54
2.5 évesen? Nem semmi :-)
2010. júl. 29. 21:54
Szombaton viszem a kislányomat (2.5 éves) az elsö foglalkozásra. Nagyjából tudom miröl van szó, de minden tapasztalat érdekelne :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook