Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha a lábkörmöt nagy ütés érte, akkor 2 hónappal később is leeshet? fórum

Ha a lábkörmöt nagy ütés érte, akkor 2 hónappal később is leeshet? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 28. 21:17
igen:)
2010. júl. 28. 21:01

Az enyém nem esett le. Februárban egy idióta meglódulást követően a nagylábujjammal állítottam meg magamat egy ajtóba csapódás előtt. Jól be is lilult egy picit, igaz agykontrolloztam, hogy a belső vérzést elállítsam. Sajnos a nagylábujjam keresztben ketté repedt, és a köröm is eléggé felfeszítődött. De maradt a helyén. A minap meg ezzel a hülye irodai székkel átgurultam rajta. (Elképesztő, hogy hogyan tudtam kivitelezni, mert én a széken ültem. :D) Még mindig a helyén van, és nem is akar esni.

Szóval lehet nem is esik le a tiéd sem.

Jégzselézd, az kellemesen hűsíti.

2010. júl. 28. 21:00
Köszi mindenkinek.Azt hiszem beragasztom,aztán lesz ami lesz...
15. alann (válaszként erre: 6. - Vegzos2)
2010. júl. 28. 20:56

ott lesz alatta a másik, az új köröm. Ne aggódj ami le akar esni az le is esik.

Ne ragaszd le, felesleges.

14. frutty7 (válaszként erre: 12. - Vegzos2)
2010. júl. 28. 20:56
háttt, én azt mondom ragaszd akkor le inkább, annyi izéé na olyanok vannak a strandokon, hogy jobb nem is beszélni róla, na ha még rajta van akkor ragaszd le úgy neked is könnyebb és nem kell filóznod utána rajta, hogy vajon elfertőztem vagy nem,
13. a7baea197d (válaszként erre: 12. - Vegzos2)
2010. júl. 28. 20:55

Nyugodtam mehetsz :D

Ha van vízálló ragtapasz, akkor rábiggyesztesz egyet, és kész :D

Nem lesz semmi baj :)

12. vegzos2 (válaszként erre: 10. - Frutty7)
2010. júl. 28. 20:54
Még nem jött le,csak nagyon érzéketlen....és ezért gondoltam,hogy le fog esni.Most mennék kicsit nyaralni és nem tudom be merjek-e menni,nem jön-e le a vízáramtól!?Vagy ragasszam le esetleg vagy mindegy? :(
11. a7baea197d (válaszként erre: 9. - Vegzos2)
2010. júl. 28. 20:53
Ha már nincs nyílt seb, ami viszonylag pár napon belül be is gyógyul, akkor nem lehet baj, de jobb óvatosnak lenni. Nézd meg a helyét, a picit a bőrt ami maradt meg kell emelni és ha ott még túl friss, akkor várj vele. De mivel egy elhalt rész távozott onnan, valószínű hogy a köröm leesése előtt is már az gyógyulásnak indult. Amúgy ott meg klórozzák a vizet, és fertőtlenítik. De mondjuk megelőzendő, érdemes patikában venni rá valami gyógyulást elősegítő hámosítót, és betadint, melyet a fürdőzés után rákensz. Elvileg nem lehet baj. Én ugyanígy voltam régen a szutykos balatonban xD Nem volt semmi gáz.
10. frutty7 (válaszként erre: 9. - Vegzos2)
2010. júl. 28. 20:51

mondjuk megéri valahogy zacsival bekötni,

de sztem nem lesz különösebb bajod ha bekötöd amúgy ne mert az igen fertőző, ha van gusztusod te is segítheted a leválást ha nem fáj természetesen, mert marha kellemetlen mikor már csak úgy lifeg egy két ponton:SSS

9. vegzos2 (válaszként erre: 7. - A7baea197d)
2010. júl. 28. 20:49
És vízben elfertőződhet? Wellness medencébe be lehet menni vele vagy nem szabad?
2010. júl. 28. 20:48
Igen.Egyébként attól függ hogy hol érte az ütés. Ha a körömházat ,akkor az hosszadalmas, mert még elkezdi tolni kifelé a véraláfutást.Nekem egy teljes év kellet míg másik nőtt helyette.
7. a7baea197d (válaszként erre: 6. - Vegzos2)
2010. júl. 28. 20:47
Semmi különöset. Mondjuk ha kezeled egy kis betadinnal, akkor jót teszel, de ott más semmi baj nem lesz. És óvatosan, semmi szoros cipő, mert érzékeny lehet ott az a terület egy jó darabig.
2010. júl. 28. 20:46
És mit kell csinálni ha lejön?
2010. júl. 28. 20:45
Igen. Ahogy a körömháznál elhal az a rész, leesik. Akár ilyen hosszú idő után is. Aztán majd nő a másik helyette.
2010. júl. 28. 20:45

igen, az én egyik ismimnek állandóan leesik a lábujjkörme, jó mondjuk azért mert állandóan megtapossák és van hogy neki is csak hetek múlva kezd el sárgulni majd lilulni és aztán elkezdi elengedni a hús:SSS

úgy hogy sztem lehet simán

2010. júl. 28. 20:45
Le
2010. júl. 28. 20:44
Le. Ammácsak olyan!
2010. júl. 28. 20:43
Ha a lábkörmöt nagy ütés érte, akkor 2 hónapopl később is leesehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook