Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alopecia areata, foltos hajhullás fórum

Alopecia areata, foltos hajhullás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Alopecia areata, foltos hajhullás

1 2
59. Ryama
2017. máj. 13. 12:01
58. Ryama
2017. máj. 13. 12:00
Angol oldalakon olvashato holgy nagyon jo eredmenyeket ertek el cannabis olaj hasznalataval. [link]
57. krisztinanak (válaszként erre: 56. - Krisztinanak)
2017. ápr. 14. 22:16
Még annyit hozzátennék, hogy a kurkuma nagyon erős gyulladáscsökkentő hatással bír, és ez a felszívódàs tekintetében egy nagyon okosan összeállított készítmény. Egy ideje egyébként a tejet is elhagytam, ahány komolyabb hajhullással (akàr csak androgén kopaszodással) foglalkozó nemzetközi tanulmányt olvastam, ezt mindenhol tanácsolják. Ezáltal az emésztésem egyébként rengeteget javult, és mivel azt gondolom,hogy az allergiás gyulladásnak nagyon sok köze van az immunrendszer állapotához, ezàltal közvetve a hajhulláshoz is, azt tudom nektek tanácsolni, hogy próbáljátok kiszűrni a létező összes táplálékallergiát. Csonthéjasok, tej, élesztő, bármi, amire van érzékenységetek, azt kerüljétek. (Laktóz intolerancia esetében sajnos kevés laktózmentes termékeket fogyasztani.) Egyszóval, ha nem tudja valaki, hogy mi àllhat a háttérben, az elsődleges kulcs a gyulladàscsökkentés!! És ne feledjétek, hogy a fejbőr àllapotát rendben kell tartani. A maró hatású hajfestékek rendszeres használata sem segít a hajhagymáknak a betegség ellen való küzdelem során...
2017. ápr. 14. 21:53
Sziasztok! Nem írom le a történetemet röviről hegyire, van már itt hasonló bőven. Inkább azt meselném el, én mit tudok tenni azért, hogy együtt lehessen élni ezzel az egesszel a lehető legkönyebb módon. Egyrészről szerintem nagyon fontos a fejbőr épsége. Én kb 4 naponta mosom a hajamat olyan gyógynövényes vérkeringés serkentő samponnal, amk az összes szennyeződést leoldja róla, jól dörzsöljétek, nem szabad sajnàlni. A sok kemikàliàt tartalmazó sanpont érdemes elhagyni. Emellett léteznek olyan oldatok, amik szintén javítjàk a vérkeringést, ilyesmiket kell beszerezni, mert a szteroidos oldat hosszú távon nem fenntartható. Igen, ez csak tüneti kezelés, de úgy gondolom nagyon sokat szàmít a betegség elleni küzdelemben. Ami a belső dolgokat illeti, rengeteg immunerősítő keszitmenyt kipróbàltam, és bàr tudom, hogy mindannyiunk szervezete màs, azért leírom nekem mitől javult sokat a helyzet: a Nature&Vitality nagy dózisú Bio Curcumin Forte kapszulàjàt szedem. Kezdetben napi ket szemet, most mar egy ideje csak egyet. Sok hajam visszanőtt egy év alatt, gyakorlatilag az összes, és új foltjaim sincsenek, valamint beteg sem voltam azóta. Nem egy nagy befektetés a sok dràga kivizsgálàshoz kepest, ha valakj esetleg kipróbàlnà, kérem írja meg a tapasztalatait.
2017. márc. 26. 17:45
Sziasztok. Én is foltos hajhullásban szenvedek. Mandulaműtétem is volt. Semmi javulás. Vérkép rendben, fogak rendben, hasi ultrahang rendben. Immunoloógiai vizsgálat esetleg? Pajzsmirígyem is rendben. Ötletek esetleg?
54. vali27
2017. febr. 25. 11:37

Kedves Lányok!


Azért a megszólítás, mert a problémám leírása - jellegénél fogva -, elsősorban lányoknak segíthet. 23 éve vagyok alopéciás beteg. Ez alatt az idő alatt kétszer volt hosszabb ideig (3 év) fennálló, először 3 majd 2 db gyerektenyér nagyságú foltom. Jelenleg mindenhol van hajam, aki nem tud a bajomról - közeli bizalmasaimon kívül nem beszélek róla -, az nem veszi észre, hogy gond van.


Nem szeretnék senkiben hiú reményt ébreszteni, hiszen nem tudom meddig tartható fent ez az állapot, viszont, lehetnek itt olyanok, akiknél hasonló a probléma gyökere, nekik nagyon szeretnék segíteni.


Amikor a problémám kezdődött 20 éves voltam, minden vizsgálaton átestem, és kiderült, nálam a hajszálak túl érzékenyek a hormonális ingadozásra a cikluson belül. Ez az egyik problémám. A másik, hogy a prolaktinom a ciklus első felében magas. Szempillám, szemöldököm korábban soha nem hullott ki.


A dolog, rögtön 3 folttal indult. A fejtetőn egyel, két oldalt újabbakkal. Nem hegesedtek, de teljesen letisztultak. Góckutatás, immunológia negatív volt. Nekem akkor nagyon jó bőrgyógyászom volt, aki nélkül most nem lennék itt. Első körben a Diane 35, Regaine-el, majd később Alpicorttal, és Apulein oldattal, cink szedésével megoldotta a dolgot, mivel a Diane 35 ’kikapcsolta’ a petefészkeket. Az oldatokat akkor még Németországból kaptam, itthon nem volt. Utána volt egy nyugodt időszak, a gyógyszereket is abbahagytam, majd újra kezdődött az egész, kb 6 év múlva, akkor sajnos már a bőrgyógyászom nélkül. Góckutatás újra: semmi, iriszdiagnosztika: semmi, amalgámok kicserélve, hormongyógyszerek egymás után (Diane 35, Yadin, Graciel, Provera, Trisequens, Triodena, Estrofem, Estrofem Forte), amik segítettek is, de idővel annyi mellékhatásuk volt, hogy lemondtam róluk.


Eljutottam odáig, hogy lesz, ami lesz hormont többé nem szedek, megteszem, ami rajtam áll, és ennyi.

Jártam természetgyógyásznál, hálás vagyok neki, hogy rászoktatott a fitohormonokra, és az egészséges táplálkozásra, ezek nagyon sokat segítettek, de nem oldották meg a problémámat. Az Aviva torna szintén óriási segítség volt, hogy stabilizáljam a hormonszintemet, és meleg szívvel ajánlom minden nőnek, különösen a PCO-soknak. A legjobban nálam a homeopátia és az akupunktúra jött be, az előbbiből is a lachesis C6. (Mo-n nem jutsz hozzá, de viszonylag olcsón hoz egy pesti, szállításra szakosodott gyógyszertár). Előnye, hogy nincs mellékhatása, vagy hat, vagy nem. 3 hónapig ne várj tőle semmit, annyi idő alatt épül(het) be.


Kb 2 éve az egyik szemöldökömnél szintén jelentkezett egy kisebb foltszerű valami. Akkor elküldtek inzulinrezisztencia vizsgálatra és kiderült, hogy gond van az inzulintermelésemmel. Most ezt kezelik, és elkezdett visszanőni a szemöldököm! Mindenkinek ajánlom, csináltassa meg ezt a vizsgálatot, akkor is, ha a cukra egyébként normális tartományban van. (Az enyém ott volt mindig!) A terhelés más eredményt hozhat! Ha PCO-s vagy mielőbb, mert lehet, hogy szerencsés leszel, és lesz esélyed a gyógyulásra! Ne hagyd magad levakarni! Ha másképp nem megy, 10.900 forintért magad is megcsináltathatod a vizsgálatot, tény a kiértékeléséhez orvosra lesz szükséged.


Összegezve, azt gondolom, hogy minden szervezet más, és rosszabb pillanataimban én is nézegetem a parókákat, de, az biztos, hogy az utolsó percig harcolni fogok. Igen, nekem ebben az egészben nagyon sok pénzem, rengeteg időm van, és mindig a frász kerülget, ha napi 50 hajszál fölé megyek. Mert hiába vagyok viszonylag tünetmentes, minden nap számolom a kihullott szálakat, és ebbe a legkisebb megfázás is bele tud zavarni. Igaz, az alopécia valóban egy autoimmun betegség, tehát az egyik nagyon fontos dolog az immunitás erősítése. A másik meg, hogy ha olyan betegséged van, ami kezelhető, az kiderüljön.

2017. febr. 20. 17:26
Szia.én is ezzel küzdök.Mikor kiderült mitől hullik,mennyi idő után állt meg a hajhullásod?Engem is egy hónapja műtöttek,de még mindig hullik.köszi
2016. máj. 16. 08:08

Sziasztok!

Nekem is volt foltos hajhullásom, csak azért írom le röviden a sztorit hogy esetleg aki ezt olvassa okosabb legyen. Bőrgyógyásznál kezdtem aki megfelelően beutalt mindenféle vizsgálatra, fogászat, fül orr gégészet, röntgenek, ultrahang, urológia, stb. Egyedül a mandulámmal volt gond, egyből mondták a fül orr gégészeten hogy ki kell venni, biztos ettől hullik a hajam. Még elmentem máshova is, más véleményét meghallgatni. De szinte biztos volt a műtét.

Közben persze olvasgattam hasonló sztorikat (itt is), és láttam hogy valaki ajánlotta a Nice hajgyógyászatot. Elmentem hozzájuk én is, ugye kétségbeesett, beteg ember a legjobb alany, mert bármit megfizet hogy egészséges legyen. Na, én is otthagytam 40.000 forintot kb mindennel együtt ezeknél a hatalmas szakembereknél, mindenféle hülyeséget csináltak, persze a következtetés a szokásos barom természetgyógyász duma volt: elsavasodás, meg ilyen ökörségek. Ne igyak tejet, igyak citromos vizet, gombaölő ételeket kell enni, stb. Ez mind oké, mert ha az embert az egészséges étkezésre ösztönzik az nem baj. Csak ott azt mondták nekem, hogy nehogy kivetessem a mandulám, semmiképp se engedjem a műtétet.

Na, persze a mandulaműtét megvolt ettől függetlenül, mert nyilván a rendes orvosokra hallgat az ember. Már 1 hét után látható volt a javulás, ahol a borostám is megritkult ott észrevettem hogy elkezdtek nőni a fehér pihés szőrszálak. Mire 100 %-osan rendbejöttem az 8 hónap volt, de teljes mértékben vissza nőtt mindenhol a hajam.

Csak annyit akartam ezzel, hogy az én tapasztalatom az, hogy ne hallgassatok az ún. természetgyógyászokra. Az én sztorim egyértelműen rávilágít arra, hogy ha rájuk hallgattam volna, akkor még mindig gennyes mandulákkal, hulló hajjal üldögélnék, és kenegetném az ő drága kenceficéiket a fejemre. Felejtsétek el.

51. piggy35 (válaszként erre: 50. - HBABA)
2015. szept. 29. 08:50

Szia!

Jó, hogy leírtad a tapasztalataidat, kíváncsi vagyok a további fejleményekre!

Nálunk a párom küzd ezzel a betegséggel (igaz,neki szövettant soha nem csináltak). Fél éve szteroidot szed (Medrolt), és eddig nagyon jól viseli, az égvilágon semmi mellékhatást nem tapasztal. Nagyon szépen visszanőtt a haja, és nagyjából az arcszőrzet is (nála az is kihullott), de kérdés, hogy mi lesz, ha abbahagyja... Ettől a Delagiltől egyébként történt valami javulás nálad? Még nem is hallottam róla... A bőrklinikán ki az orvosod?

50. HBABA
2015. szept. 24. 13:38

Sziasztok!

A problémám már egy éve kezdődött.Először piros lett nyár végén a fejbőröm mintha leégett volna.Azután később elkezdett iszonyúan viszketni és korpásodni, majd felfedeztem az első haj nélküli foltot.Elmentem bőrgyógyászhoz, adott locoid-t, de nyíltan megmondta,hogy nem tudja mi ez mert nem típusos.Elmentem magán bőrgyógyászhoz, ő se tudta, de mondta,hogy ő a pajzsmirigyre gyanakszik, de azt is furcsállta,hogy a lyukaknál nem lát hajhagymát.


Kivizsgáltak teljesen, több vérvétel, pajzsmirigy, gégészet,urológia, fogászat ,orthopédia mert féjt a térdem, térdultrahang, hasi ultrahang, pajzsmirigy uh., nem találtak semmit.Az sztk-ban a bőrgyógyász mondta,hogy immun dologra gyanakszik, voltam-e immunvizsgálatokon, mondtam nem, de hogy tudok oda eljutni.Hát ő nem tudja.Végül elküldött a bőrklinikára.Ott se tudták elsőre mi ez de rögtön csináltattak biopsziát.(elmondanám a házi orvos nem tud beutalni immunológushoz)


A szövettan eredmény: lichen planopilaris utáni heges alopecia.Állítólag Mo. legjobb szövettanos orvosa csinálta, neki elhiszi a magándokim is.


A mostani papíromon a diagnozis: alopecia areata


Elmondták,hogy nem lehet gyógyítani, esetleg megállítani.


Szteroidot adhatnak rá vagy Delagil nev. gyógyszert, ami a szemet tönkreteheti.Emiatt kivizsgáltatták a szemem.


Első körben kaptam rá szteroidos kenőcsöt és szeszt,hátha segít majd 2 hónap múlva, nemrég felírták a Delagilt, napi 1 szem és elocom szesz.


Mondták,hogy ha bármi furcsát érzek, akkor azonnal hagyjam abba és menjek vissza.Most van ez a helyzet, mert nagyon rosszul vagyok a gyógyszertől pedig csak nemrég kezdtem szedni.Holnap megyek vissza a bőrklinikára, de a saját dokim nem lesz ott, valaki majd megnéz .


Kb.3 hete vettek le vért immunvizsgálatokra, de azt is cask az én hosszas könyörgésemre (mivel a háziorvos többször mondta,hogy vetessek már vért immunvizsgálatokra).Talán holnap megtudom az eredményt is….


Közben voltam természetgyógyásznál is.Csináltattam allergia és toxintesztet is.Laktózérzékeny vagyok 15 éve, most kihozott sok mindent ez a vizsgálat, köztük a glutent is.1 hónapja azt sem eszek.


Iszom a foreveres natúr gélt, onnan még 2 fajta tablettát (immublendet meg valamit ami a bőrre jó), protexin balance probiotikumot (ezt a laktóz miatt eddig is szedtem), halolaj kapszulát, Calcivita complex vitamint amit term.gyógyász bemért,hogy felszívódik....a term.gyógyász javasolta az ezüstkolloidot,de azt mikor elkezdtem szedni a delagilt abbahagytam.


Azt hiszem a parókára vagy a pepire kell inkább gyűjtenem és nem beszedni mindenféle gyógyszert amitől rosszul vagyok és ki tudja segít-e....

2015. aug. 26. 19:22

Sziasztok! Nekem 1 éve volt egy foltban hajhullásom, gócvizsgálat stb. Semmit nem találtak. Alpicort szeszt kaptam, hogy azzal kenegessem, többé, kevésbé segített.

Idén március környékén el kezdett hullani a szemöldököm is. Június elején a kozmetikusom (ezer hála neki 3 orvossal felér!) tanácsára, kértem háziorvosom, hogy pajzsmirigy működés viszgálatra adjon beutalót. Vonakodva bár, de megtette, ő azt gondolta felesleges....

Június közepétől fogva, augusztus közepéig értem végig az újabb gócvizsgálaton és ekkor kapta meg belgyógyászom az ultrahang eredményt is, ami alátámasztotta a vérvételi eredményt is! Egy évvel ezelőtt semmit sem mutatott a TSH, most viszont az eredmények szerint is, pajzsmirigy alulműködésem van, amit egy autoimmun betegség váltott ki... nevén nem nevezte a fenti betegséget, hiszen millió egy változata van, de amig csak a hajam és a szemöldököm hullott nem vettek úgymond komolyan.....

Jelenleg gyógyszert szedek és 3 havonta kell ellenőríztetnem a pajzsmirigy szintemet.

Azért osztottam meg veletek a saját történetemet, hogy ne hagyjátok lerázni magatokat és érdemes akár akár fél évente is pajzsmirigy működési vizsgálatot kérni. Nem biztos hogy mindenkinek ez a gondja, de ha 10ből 3 embernek segít, már az is valami ... :) Köszi a figyelmet, hajhullás mentes napokat nektek! :)

2015. aug. 9. 21:37
Sziasztok!Nekem is többször volt már foltos hajhullásom, általában gócos fog kihúzása után elmúlt. Idén januárban vettem észre ismét a tarkómon egy foltot, mely fél év alatt a háromszorosára nőtt. Természetesen megint kezdtem a szokásos procedúrát, bőrgyógyász, góckutatás,urológia,füll-orr gége, labor, minden negatív, így a bőrgyógyász jobb hiján mindenféle cuccot felírt ,melyek nem értek semmit. Végül találtak egy pajzsmirigy göböt ,melyre az orvosok azt mondták, hogy ugyan ott van, de a hajam biztos nem attól hullik, mert a pajzsmirigy göb nem okozhat ilyet. A pajzsmirígy göböt ki kellett venni a hajhullástól függetlenül és láss csodát 1 hónap alatt visszanőtt a hajam teljesen!! A szövettan megállapította, hogy Hashimoto-thyreoiditis -ben szenvedtem, mely egy autoimmun betegség, tulajdonképpen egy tokos gyulladás,melyet a vérkép nem mutatott ki. Szóval sok mindenen keresztülmentem, de végül hejrejött a hajam. Csak azért írtam ezt le, hátha valamely sorstársamnak segítségére lehet a történetem.
47. piggy35 (válaszként erre: 46. - Ccicc)
2015. jún. 14. 21:59

Hát, ez nem hangzik valami jól...:(

Pedig már kezdtünk reménykedni, mert a szteroidtól tényleg javult a helyzet.

Megkérdezhetem, hogy te mennyi idős vagy? Nekünk egy bőrgyógyász azt mondta, minél későbbi életkorban kezdődik, annál nagyobb a valószínűsége, hogy helyrejöhet...

46. ccicc
2015. jún. 9. 19:41
Sziasztok! Én már 13 éve élek együtt a foltos hajhullással. A kezdetben majd egy évig ható szteroid kezelés mára már semmit nem használ. Rengeteg vitamin-ásványi anyag készítmény se hozta meg a hatását. Ez egy autoimmun folyamat, el kell fogadni ezt az állapotot, nem gyógyítható, csak ideig óráig.
45. piggy35 (válaszként erre: 44. - BpGábor)
2015. márc. 2. 09:18

De jó, hogy ezt leírtad, Gábor! A párom most épp szteroid kezelést fog kapni rá. Nála most egy icipicit javult a dolog, de elég lassú a folyamat. Gondolom, a szteroidot ilyen lökésterápiaként adják neki... Megírod (akár priviben),hogy te miket szedtél?

Amikor elkezdett kinőni az új haj/szőr, az neked is ilyen fehér volt, vagy rögtön az eredeti színű nőtt vissza?

2015. febr. 20. 11:38

Sziasztok

Nálam a foltos hajhullás kb 12 éve kezdődött a szakállamnál, ott sokáig meg is állt, még örültem is neki, hogy nem kellett borotválkozni. Aztán jött a haj, szemöldök. Rengeteg dolgot kipróbáltam, természetesen góckutatással kezdtem, kiszedték a mandulámat, majd rendbe hozattam a fogaimat, aztán candida kúra, külső szerek. Semmi nem segített, de elkezdtem foglalkozni a természetgyógyászattal és rá akartam jönni mi okozza. egy idő után elkezdtem borotválni a fejemet, mert nem mindenhol hullott ki a hajam, és az állapotom is hullámzó.

Pár éve diagnosztizáltak nálam egy daganatos betegséget, ami miatt kemoterápiára jártam. A kemo alatt minden maradék haj meg szőrszál kihullott, ami még volt. Viszont, amikor vége lett a kemónak, és a méreg kiment a szervezetemből elkezdett visszanőni a hajam meg a szakállam. olyan helyeken is, ahol már 9 éve nem nőtt semmi. Ez a folyamat pár hónapig tartott, aztán, ahogy az immunrendszerem visszaerősödött újra visszaestem. Ebből viszont rájöttem véglegesen, hogy nálam az ok az autoimmun betegség. Ezután erre koncentráltam rá, és most több olyan vitamint és készítményt szedek, melyek az immunrendszert "stabilizálják". Nem tudom itt mit lehet leírni, ezért nem irom le a készítmények nevét, de úgy látom magamon, hogy jó úton haladok.

Ami fontos: nem igaz, hogy több év után már nem nőhet vissza a haj, mert elhal a gyökere, erre saját példámból bizonyosodtam meg, tehát ne higyjétek el! A későbbiekben le fogom írni hol tartok, és remélem segíthetek nektek is.

üdv Gábor

43. piggy35 (válaszként erre: 42. - Dolcsi23)
2014. júl. 23. 20:57

Az én párom is ezzel küzd már lassan 2 éve...:(

Megjártunk már mindent,találtak is gócos fogat, kihúzták, de a javulás elmaradt. Mi most egy immunológushoz készülünk,mert elvileg ez az immunrendszer zavara,a szervezet a saját hajhagymáit kezdi kinyírni.

2014. júl. 14. 21:36

Sziasztok

Én is a foltos hajhullással küzdök, elöször egy kis foltom volt de mostmár majdnem tenyérni voltam vérvételen fül, orr, gégén, nögyogyászaton, börgyógyaszaton, semmit nem találtak vmi hajgyógyász rámsozott drága sampont meg ecsetelőt de a foltom egyre nagyobb, tudnátok segíteni hova menjek ezután? Hova kérjek beutalot ?Mit ajánlotok? Nehezen viselem mert hosszú göndör hajam van amire olyan büszke voltam legalább ez volt szép rajtam de mostmár csak összefogva tudom hordani de ha ugy halad tovább akkor már lassan igy se, szóval kérlek titeket ha van ötletetek kérlek irjatok

Köszönöm

2013. dec. 3. 23:54

Sziasztok

Azért írok hogy segítsek azokon akiknek segíteni tudok azzal amit én átéltem.

Tavaly Decemberben kezdődött a foltos kopaszodásom.

Egészségesen éltem heti 9 órát edzettem és oda figyeltem mit viszek be a szervezetembe.

Az orvosok nem voltak segítőkészek darc táblát csinálva a bajomból hasukra csapva találgattak mi lehet hát akkor az ok..

kezdték azzal hogy biztos cigizek..

Döbbenet volt de elmondtam milyen élet vitelt folytatok,és csak küldtek jobbra és balra,voltam alapvérvételen később hormonvizsgálaton alul felül működés, pajzsmirigy,fül-orr gégészeten,vizelet széklet minta szóval egy ilyen alap dolgokra ezzel a bajjal kapcsolatosan.

Nagyon sok helyen jártam csináltam vagy 3 panoráma röntgent a fogamról mert éreztem hogy fájt de nem mutatott ki semmit.

Utána ki vetettem a mandulámat ,de ez se segített amúgy ha be is következett volna egy hónap után látszódott volna meg mondták a dokik.

Szomorúan de mentem tovább csináltam egy laktóz és laktuloz vizsgálatot de vagy egy hónapig kellet erre várnom mire sorra kerültem és az eredményre is várni kellet plusz még egy hónapot.. Szóval aki megteheti az akkor inkább menjen magánorvos útján mert az idő sokat számít.

Ezalatt voltam professzoroknál is és az egyik ilyen profi :) professzornál tudtam meg hogy egy ideg becsípődés is okozhat ilyen bajokat. Nekem a gerincemről csináltak pár röngent hátha egy csigolyám félrecsúszott..

De ez se jött be,következett az Iris diagnosztika... Kalap ....t nem ért menjünk tovább,elmentem ingyenes skalp diagnosztikára (attól mit vártam? ) Gyógyszertárak ajtaján szokott kint lenni itt annyit kaptam hogy felírattal a hair clinic Bogyót meg sampont meg amit eltudtok képzelni röpke 30000ft

semmit nem használ ne vegyétek be ,még ehhez hasonlókat se leírnám de szinte mind meg volt,ez akkor segített volna ha már nőtt volna ki a hajam és ezt megmondta a dokim is!!

Aztán elmentem a Hair Nice hajdiagnosztikára és ott megmondták mik a bajaim annyiból hogy ránéztek a fejemre igen meglepődtem egy pár dolgon mert olyan dolgokat mondott amikkel mindig is voltak bajaim. A műszer pedig WAAHH ki mutatta hogy laktóz és laktuloz érzékeny vagyok... És még nem jött ki az eredmény,köv héten büszkén mutattam a papírt hogy ez tényleg be jött,.

A MARBO termékeket pedig felejtsétek el!! lehúzás

és én vagy 3 hónapig csináltam,és gyógyszereket is feleslegesen vesztek be ameddig nincs meg a probléma,az ecsetelő amit a bőrgyógyásznál kaptam az jó volt életben tartja a hagymákat. érdemes kiváltani.

A bölcsesség fogamat kiszedettem az ínyemtől nem igazán tudott kinőni és kicsit be is volt gyulladva :( ,és innentől jöttek a jobbak a hair nicetól nőni kezdett a hajam és miután kiszedték a fogamat a hajam gyorsabban nőt.

És egy percre se adtam fel pedig mondták már így a dokik hogy 9 hónapja már... nekem nincs semmi bajom.

Persze csak a a hajam 70%át veszítettem el...

azt akarom mondani,hogy kemény időszak volt nekem ez,probléma és stressz a munkaadómmal,a párkapcsolatomban és a családomban és még magamba is zuhantam,a éves párkapcsolatom oda lett és vele együtt az úgymond (nagy barátok) akkor vesztesnek éreztem magam hol ott csak tisztázódott ki áll igazán mellettem.

Otthonról költöztem,céljaim lettek és mivel vissza nőt a hajam továbbra se adok fel semmit.

A riogatásnak ne adjatok esélyt se!

a HAIR nICE SOKAT segít de az alapvizsgálatokon kötelező átesni ezt ők ott bent megmondják előre.

Rendelni tőlük nem helyeselem mivel látniuk kell a fejedet a Stefánnia úton van a rendelő Bp-en

de ha felmentek az oldalra vannak képek teljes névvel és képpel is,szóval utána lehet járni.

A természetgyógyászat nem kamu csak a nagy része akikkel találkoztam nem értet hozzá,viszont itt,,meggyógyultam és az önbizalmam is a régi mi kéne ennél több? :D

Mindenkinek kívánok jobbulást és aki szeretne írjon az ibibaba@citromail.hu-ra szívesen segítek mindenben,

2013. szept. 25. 09:55
És azt is szeretném megkérdezni, hogy az íriszdiagnosztikát hol végeztétek?
2013. szept. 25. 09:52

Sziasztok!

A páromnak egy éve kezdett foltokban hullani a szakálla, amelyek egyre nagyobbak lettek, nemrég pedig a hajában is megjelent egy folt.

Ugyanúgy, ahogy Ti, átesett ő is mindenféle vizsgálaton, ami csak arra volt jó, hogy megtudjuk igazából makk egészséges... Aminek persze örülünk, de a hullás nem szűnt meg.

Érdeklődni szeretnék, hogy Ti milyen orvosokhoz mentetek el, kit ajánlanátok? Köszönöm előre is!

2012. szept. 23. 17:42

sziasztok,páromnak 1 éve kezdődött a hajhullása , kis pontban,fél év alatt tenyérnyi nagyságu lett, orvosrol orvosra jártunk,elvégeztek minden lehetséges vizsgálatot de nem találtak semmit,így elküldték azzal, hogy várjon! kérdés hogy mire?? hihetetlen h ennyire fejletlen legyen az orvostudomány M.o.-n..felkerestünk egy magán klinikát,horribilis összeget kértek kezdésnek,aztán a főorvos nő , minden vizsgálat nélkül megállapitotta , hogy felső üregi gyulladása van, és 20 kezelésre kell jönni , ami szintén sok pénz / alkalom. Nevetséges inhalálo gépet használtak, mondván hogy ez be fog válni..a kezeléseknek vége javulás nincs! nem tudjuk mi tévők legyünk...legvégső esetben ,az összes orvost aki vizsgálatot inditott,feljelentjük,igy talán megmozgatják magukat a kedves orvosok,és kivizsgálják a pácienst kellő képpen!nem hiszem el, hogy nem tudják meg állapitani a probléma okát??HOL ÉLÜNK??

utolso probálkozás ként felkeressük a legjobb specialistát,kerülhet bármibe a kezelés,csak sikerüljön,reméljük nem hazudnak nekünk megint valamit,csak azért , h kifizessük a vizsgálati dijakat és a kezeléseket!

37. Ayres
2012. szept. 11. 19:33

Sziasztok!


Akik csináltatott már magának parókát, tupét, megírnátok hogy mennyiért készítették el?

Én is készítek parókákat, de fogalmam sincs mennyit lehet értük elkérni Magyarországon, és érdekelne.

36. Beka22
2012. aug. 23. 22:58

Én is hasonló problémával küzdök. Több góckutatáson is átestem már, ahol előfordult, hogy találtak gócokat, amiket kezeltek vagy eltávolítottak, de bizonyítani sosem tudták, hogy az okozza. Persze az is lehet, hogy bármilyen gyulladás beindítja nálam a folyamatot. Csináltak többször is allergia vizsgálatot nálam, nem vagyok allergiás semmire, ami számomra is meglepő. És semmilyen gombát sem találtak a szervezetemben.

Először óvodás koromban jelentkezett a probléma, hullani kezdett a hajam. Ekkor kivették az orrmandulámat, ami be volt gyulladva. Nem sokkal később vagy ennek hatására, vagy spontán, de visszanőtt a hajam, és évekig tünetmentes voltam. Erre az időszakra nem nagyon emlékszem, kicsi voltam még. Ezt követően kb. 10 éves koromban jelentkezett újra a hajhullás. Ekkor is találtak dolgokat. Kivették a begyulladt garatmandulámat, többször is tisztították az arcüregemet, és legutoljára valamilyen cisztaszerűséget is kivettek belőle. Kezeltek hajszeszekkel, meg különleges samponokkal is. A helyzet ugyanaz volt, egy idő után ismét visszanőtt a hajam, és évekig nem volt vele gondom. Néha volt egy-két kisebb foltom, de nem látványosak, eltakarhatóak. Megnőtt a hajam, szép volt és hosszú. De 20 évesen ismét előkerült a probléma, és erőteljesen hullani kezdett újra a hajam. Végig mentem egy újabb góckutatáson, melynek során rendbe rakták a fogaimat, fül-lorr-gégészeti szempontból semmit nem találtak, többféle vérképet is csináltak, de csak az egyikben találtak eltérést. Hormonális gondokat találtak(pajzsmiriggyel, petefészekkel kapcsolatos hormonok), amiket azóta gyógyszerekkel beállítottak és kezelnek.

Ezután bőrgyógyászaton megállapították, hogy autoimmun betegségről van szó. Csináltak vérképet autoimmun betegségekre, de semmit nem mutatott ki. Valami olyasmiről van szó, hogy a gyulladás miatt a szervezet testidegennek tartja a hajat, és ezért hullik. Kaptam felületi, ecsetelős kezelést, ami nem volt hatásos, majd felületi szteroidost, ami csak rontott a helyzeten. Ezután vállaltam egy gyógyszeres kezelést, ami még most is tart, eddig hatásosnak tűnt, mert nagyon szépen elkezdett nőni tőle a hajam, de most megint bizonytalanság van, mert észrevettem pár napja, hogy megint hullik. Nem tudom még, hogy mennyire, de talán csak egy helyen. Ez majd még kiderül… Azért reménykedem, hogy nem vészes, próbálok nagyon pozitívan állni hozzá.

2012. aug. 16. 14:49

A foltos hajhullás nevű betegségről, melyben 6 éves korom óta szenvedek, 2010-ben egy blogot kezdtem írni, mely itt érhető el: [link]

Létrehoztunk egy sorstárs-csoportot is, melyről szintén olvashattok a blogban.

2012. jún. 12. 23:08
33 éves férfi vagyok. Nállam a foltos kopaszodás 3 hónapja kezdödött a nyakamon ill a szakálamba hozzá kell tennem elötte elkezdődött egy hosszú távu derék fájás de csak ha fekszem az az reggelre.de már olyan szinten hogy néha alig birtam felkelni. Szóval elmentem börgyógyászhoz felirt egy Advantan nevü krémet a foltomra és elküldött góc kutatásra fül orr , belgyógyászat stb ,semmi!Aztán elmentem az álltalános sebészetre mert már egy ideje fájt a derekam és a farok csontomnál,,én alltalam kellésnek hitt dolog is kserítette az életem,, mint kiderült nem kelés nem szörbenövés hanem egy dermoid ciszta ami épp be van gyulladva feltárták kitisztítoták a cisztában éppen ször növekedett és tört magának utat.Most ott tartok,hogy csütörtökön kiműtik de ez idö alatt aderekam még mindíg fáj a kopasz foltok száma pedig egyröl tizennégyre emelkedett, öt forintos nagyságu a többség az elsö ami megjelent,most kb 10×5-ös ovális én reménykedem ,hogy ez áll a dolgok hátterében...
33. 171925f409 (válaszként erre: 32. - Tigris1971)
2011. okt. 2. 19:41

:(

Köszi

32. Tigris1971 (válaszként erre: 31. - 171925f409)
2011. okt. 2. 19:13
Változó.Ha megtalálják a kiváltó okát,akkor igen.Ha nem találják,lutri.
31. 171925f409 (válaszként erre: 30. - Tigris1971)
2011. szept. 30. 17:50
Értem köszi.És kezelhető?Azt olvastam valahol, hogy ez egy autoimun betegség vagy mi:(
30. Tigris1971 (válaszként erre: 29. - 171925f409)
2011. szept. 30. 13:55
Abszolút nem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook