Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör tünetmentesítése?! fórum

Pikkelysömör tünetmentesítése?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
350. Meli321
2022. jún. 16. 06:50

Sziasztok, 24éve küzdök ezzel a problémával. Már mindent kipróbáltam, szteroidos kenőcsöt, diétáztam is. Kerültem az édességet, napoztam. Egy időre enyhült, de nem volt az igazi.


Viszont most úgy tűnik gyorsan javul :)) már azt hittem sosem fog...

349. bzanna (válaszként erre: 348. - Lulus8)
2017. szept. 7. 09:40

Kedves Lulus8!

Köszönöm a hozzászólásodat. A fiam 12 éves és most derült ki, hogy pikkelysömöre van. Mi a lactovit lactourea tusfürdőt használjuk. Egyenlőre csak annyi az eredmény, hogy a pikkelysömörök nem pirosak, hanem mintha száraz bőrdarabkák lennének (plakkok). De az írásod kapcsán ki fogom próbáltatni a fiammal a glicerint. Vajon ha tusfürdőbe keverem, úgy is használ? Kipróbáljuk és majd megírom az eredményt. Köszi még egyszer.

348. Lulus8
2017. júl. 24. 15:50

Kedves Mindenki!

50 éves vagyok és 7 éves korom óta szenvedek a pikkelysömörtől. A fejbőrömön és mindkét könyökömön is előfordul, néha egyéb testtájékon is. Sok mindent kipróbáltam, receptre kapható és homeopátiás termékeket, teákat, nagyjából mindent, de gyakorlatilag eredménytelenül.

Most csak azért regisztráltam, mert véletlenül találtam megoldást ami eddig úgy néz ki nekem nagyon is bevált!!! Egyébként nagyon száraz a bőröm és egy külföldi barátnőm tanácsára tiszta glicerint (ezt először, külföldön vettem "pure glycerine") kevertem a testápolóhoz, csak a bőrszárazság miatt. Kb. 3/4 rész testápoló (én jelenleg sima egyszerű, olcsó

terméket használok) és 1/4 rész glicerin. Minden fürdés, tusolás után. Hihetetlen a hatása. Kb. 2 hónapja ezt a saját magam által kevert testápolót használom és nagyjából 1 hét után tökéletesen tünetmentes lettem és azóta is vagyok!! Én az egész testemre használom, de mivel a glicerintől picit ragacsos lesz a bőr, bár pár perc után nagyjából megszárad, de aki ezt nem bírja az csak az adott területen próbálja ki. Az itthon gyógyszertárban kapható glicerin zöme 85%-os ezt kipróbáltam, de sajnos érezhető a különbség, nincs olyan hatása mint a tiszta anyagnak. Én neten néztem utána és 1/2 perc után találtam itthon helyet ahol 99.5%-os glicerint lehet kapni, 1 liter kb. 1400 ft. Sok sikert kívánok mindenkinek, remélem lesz akinek szintén beválik!

2017. jún. 17. 18:18
Francba ez egy ezeréves hsz. :)
346. levarosbukta (válaszként erre: 339. - Dc7f961c1d)
2017. jún. 17. 18:16
Miért priviben? Szerintem ha ide kiírnád sokkal többen tudnának belőle tanulni, feltéve ha nem valami csodaszert akarsz rátukmálni jó pénzért a szenvedőknek.
345. hemu83 (válaszként erre: 344. - Hemu83)
2017. jún. 17. 14:22
Lehet valahogy?
344. hemu83
2017. jún. 17. 14:19
Sziasztok. Tanácsot kérnék tőlétek. Próbálok képet feltölteni.
343. lapsyka
2017. jún. 9. 10:51
Bocsi az elírás ért.A virág kocsonyás levélre gondolok.
342. lapsyka
2017. jún. 9. 10:50
Sziasztok!Viszonylag újnak számítok még ,de rengeteg tapasztalatom van ezzel a betegséggel kapcsolatban. Nekem 22 éve van ez a problémám,43 éves vagyok.Pont a legjobb korszakot tette tönkre ez a betegség.Sokmindent kipróbáltam már,nekem a tengeri sós fürdő,a napfény,és az aloe Vera virág medve vált be.Mindenkinek csak ajánlani tudom.
341. boszi1968 (válaszként erre: 1. - F54d0e6a81)
2015. aug. 2. 12:53

jó rá a napsütés.15-30 perc napfürdőzés sokat segít.


meleg vízbe néhány teás kanálnyi növényi olaj, és 5 percig áztassa a pikkelysömörös részt.


ha viszket próbálja ki a hideg vizes fűrdőt.a vízbe tegyen egy kis ecetet.az ecetsav képes elpusztítani a baktériumokat, amelyek súlyosbítják a betegséget.


fürdés után kenje le kamíllás krémmel a plakkokat.csökkenti a gyulladást,és nyugtatja a bőrt.

2015. júl. 28. 08:55
Használt már valaki Regenort pikkelysömörre?
2015. júl. 27. 14:31
Biztos kérdezitek,hogy miért csak most regisztráltam ide.Azért mert csodálatos dolog történt.2-3 hónapja megkeresett egy ismerősöm és munkát ajánlott egy egészségprogramnál.elösször csak a pénzre gondoltam aztán kiderült hogy itt megváltoztatják az életem.olyan embereket ismertem meg akik pozitívan álltak a betegségemhez rajtam kívül.Nekem addig minden nap egy szenvedés volt mostanáig.de szerintem senkinek nem kell bemutatni ezt az érzést.nyáron 40 fokban hosszú nadrág se strand se szoknya.ha valakit érdekel hogy jutottam el a gyógyulásig szivesen elmesélem priviben.
2015. júl. 27. 14:02
sziasztok.30 éves 2 gyermekes anya vagyok.12 éve szenvedek pikkelysömörben.mindkét lábamat nagy foltok borítjak.nagyon sokat olvasok fórumokat és könyveket erröl a betegségröl.
337. n.diamond (válaszként erre: 335. - Nikiapincer94)
2015. júl. 18. 08:49
Ez jó hír, melyik csomagot használtad ???
336. t.Ili (válaszként erre: 325. - Benda1)
2015. júl. 1. 01:05

csinálj tengerisós ülőfürdőt!

nem kell Holt tengeri! sima is jó. 10 perc. naponta 2× Jó,fél marék sóval,inkább meleg, mint langyos vízzel

pár nap, és tünetmentes leszel

2015. jún. 30. 16:01

Sziasztok!

Nekem ez elég jól működött pikkelysömör ellen:


[link]


1 hét után alig maradt a kiütésből valami.

334. n.diamond (válaszként erre: 333. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 14. 19:35
Nem, nekem kedves ismerőstől kapom, na meg Le----től.
2014. júl. 14. 08:47

Nem L. uis vagy ilyesmitől kapod a macskát?

Ő gyűjti , már engem is zavar!

2014. júl. 14. 06:56

Diprosaloc és dermovate kenőcsöt csak addig használtam, és akkor is ritkán, amíg mást nem találtam. Stegény anyukámnak rendületlenül ezt írják fel, pedig neki az egész testén szétszóródott, és egyéb gyógyszerekkel együtt a hatása látványos, karja, lába tiszta kék, lila , mert a legkisebb nyomésra, ütésre, bevérzik a vékony bőre alatt.

A babafüdetőt én is használtam, de nem szerettem, mert sűrű, nem habzik, úgy érzem nem tudom igazán lemosni.Most Omega oil,atópiás bőrre, fürdőolajat használok, ezt szeretm, és Lipikar testápolót. Wishy 50 faktors naptejet vettem ,amihez hidratálót is adtak (kb 5000,-Ft)mindkettő parabenmentes, illatmentes, stb. Erre már mániákusan figylek. Február környékén jöttek elő a talpamon kívüli foltok, 26-30 nap alatt semmi nem történt. csaaknem fél év alatt annyit értem el, hogy nem csúnyább, sőt, ahogy már írtam kicsit csökken a foltok mérete, de egy-két új kiebb méretű előjött.

Az izületeim már érzik, két ujjam először csak duci lett és nagyon fájt, de elmút a duzzanat, most már megmaradt az izület deformitása.

A téli kiújulás ( ha nem terjed láthatóbb helyekre ) nem annyira zavar, mint nyáron, amikor szellősebben öltöznék, ha ezek a nyavalyák nem lennének. A "városzoba" oldalon a pikkelysömörösök írásait is olvasom, rengeteg új javaslatot, próbálkozást ismeretem meg, hát én már nem fogom mind kipróbálni. Mondjuk, ha húsz évvel fiatalabb lennék lejárnám a lábam az eredményes, tartós gyógyulásért (és lehet ,ugyanezt az eredményt érnm csak el).

Sokszor a kedvenc bőrgyógyászomra és barátnőmre gondolok, akik azt mondták, no stressz, és ne görcsölj rá. Sajnos az ezüst kolloidot nem sikerült folymatosan használnom az utazgatásaim miatt, csak külsőleg használom, lehet hogy belsőleg is kéne, de attól félek.

Ha valami változást tapasztalok, vagy új jó dologról hallok megírom. Addig javulást neked is és sorstársainknak is :) Süt a Nap ! Itt a nyár ! :)))))))

331. kotyesz
2014. júl. 12. 14:26

Figyelj rá mert a diprosalic és a dermovate is szteroid tartalmú , nekem a dermovate (csak kettőt használtam el) úgy elvéknyította a bőröm a talpamon és boka alatt h papucsot zokni nélkül nem bírtam felhúzni rá olyan érzékeny lett. elocom+nizoral+ureum tartalmút kaptam most (ezek is szteroidok de most már óvatosabb vok, tisztálkodásra ajánlott a hydrophil nonion mosdókrémet (babafürdető) használni, és tiszta illatmentes hidratálókat használni, igazad van a harkányi víz jó a sömörre és az izületekre is, a sömör gyakran (rámegy az izületekre / vagy már rég benne van!) és a körmökre is, ha így van akkor praktikus együtt dédelgetni őket.

Nem szeretnélek megrémíteni de az index pikkely fórumán a nyári (napozós) javulás után téli kiújulásról számolnak be többen is.

Fotókat pedig biztos igazad van h nem mindenkiről hanem a legextrémebb megjelenésű kiterjedésű betegekről terjesztenek, raknak föl , kicsi biztatásnak, jó nekünk ha azt mondjuk h jó jó ilyen az enyém is de mennyivel kisebb mennyivel szebb?!!! (És nem túl nagy megrázkódtatás ha esetleg ahogy jött az első látszólag ok nélkül "fellángol" továbbterjed, mert hisz láttunk a miénknél sokkal rosszabbakat.

Titokban persze én is abban bízom h a kencéktől a fogrvosi góckezeléstől egyszercsak ahogyjött eltűnik (26-30 nap aamig a bőr teljesen kicserélődik, a pikkelyes részen ez az idő 3-5 napra rövidül.

330. n.diamond (válaszként erre: 329. - Kotyesz)
2014. jún. 30. 20:35
A hólyagos talpamra nem használom az ezüstkolloidot, csak a lábszáramra és a könyökömre. Leszedi a felső hámréteget, és kisebbednek,foltokban csökkennek a foltok (nem elírás.)A harkányfürdői oldatos "fürdő"kúra mellé hsználtam gyógyszertári kikevert krémet is, nulla hatással.Pillanatnyilag remélem, nem rosszabbodik a helyzet,és akkor már elégedett leszek, mert a neten látott fotók látványa után azt mondom, nekem semmi bajom. Kiváncsi vagyok a napfény milyen hatással lesz a köönyökömre és a lábszáramra, mert a talpamra kifejeztten rossz volt. A hólyagok nem műltak el, ellenben a vékony bőröm úgy kiszáradt, hogy szinte fájt, hiába kenegettem. Ha a príma krém neked használ, a következő menetben kipróbálom. Bár most arra gondoltam, hogy a nyár végén veszek egy komplett Holt-tengeri csomagot (só, iszap,krém)és hozzáképzelem a tengert, mondjuk relaxálok a kádban. Az ember néha már röhög a nyomorán:))
329. kotyesz (válaszként erre: 328. - N.diamond)
2014. jún. 30. 18:53

Bocsi, nem állt szándékomban, de ebben a könyvben elég jól vannak leírva a bőrbetegségek gondoltam nektek is hasznos belekukkantani, ahány ember annyi sömör.

(Az arany/ezüst kolloid ok gyanúként szerepel)

Persze annyi minden van felsorolva.

Én most biopsziát akarok kérni, diagnózis és terápia eldöntő lehet.

Találtam patikában kikeverhető príma krémet ha gondolod elküldhetem.

328. n.diamond (válaszként erre: 326. - Kotyesz)
2014. jún. 23. 13:13
Köszi a hozzászólást. Nem bántásként mondom, de sikerült elbizonytalanítanod.Nekem anno a talpamon levő hólyagokra állapította meg a bőrgyógyász a pszorit. Az azóta feltünt foltokat a lábszáramon és a könyökömön, már magam diagnosztizáltam és egy gyógyszerész. Ez nem igazán hasonlít a fotókra, mert leginkább vörös plakk, de az ezüstös pikkely csak kaparászásra jön fel, egyébként nem látható csak tapintásra érezhető, hogy nem sima foltról , hanem "többlet-hámrétegről) van szó. De anyukámnak is ilyen van, csak neki sajnos szétszóródott az egész testén, sehol sem pikkelyey, csak kisebb -nagyobb vörös folt, amiről a bőrgyógyász állapította meg a pszoriasist. ( gyógymód a két szokásos krém:dermovate, diproszalic). A cikk egyébként nekem kicsit nehéz volt, azt sem tudom milyen tipusu az enyém (I-II). A talpi pustilosa az stimt. Hála istennek eddig az ezüstkolloidra eddig nincs negatív hatás. Leszedi a felső réteget, hogy belül hogy hat ????
327. Benda1 (válaszként erre: 326. - Kotyesz)
2014. jún. 21. 16:47
Nagyon köszönöm! :-)
326. kotyesz (válaszként erre: 325. - Benda1)
2014. jún. 21. 12:39

Üdv a klubban! (Szia!)

Három hónapja ismerkedem 1 úgynevezett lichen ruber planus-sal. Kéz/láb, talp/tenyér hajlatok, nyálkahártyák száj és intim felületek is lehetnek érintettek. Nézd meg a gugli képeit róluk hasonlítsd össze a tiéiddel. Ennél olvastam h ezüst/arany kolloid provokálhatja a tünetek fellángolását. valószínű a többi sömörre is igaz lehet.

Erős immunrendszer = erős autoimmun betegség.

[link]

Jó olvasgatást.

325. Benda1
2014. jún. 21. 11:03

Sziasztok! Vegig olvastam a hozzaszolasokat, de nem talatam az enyemhez hasonlo problemat. Kismama vagyok, es a pikkelysömör az intim reszen jött ki. Viszket, eg es nem javul.Elöször gombakent kezeltek, ami megjobban kihozta. Van valami ötletetek, hogyan kezeljem? Esetleg a viszketest mivel csillapitsam?

Jövö heten megyek termeszetgyogyaszhoz, hatha tud valami termeszetes megoldast.


n.diamond: az ezüstkolloidrol csupa jot hallottam, terhesseg elött en ittam. De most nem merem, mert regen antibiotikumkent hasznaltak.


Mindenkinek szep napot!

2014. jún. 18. 18:33

Újabb kisérlet: Ezüstkolloid ! Fürdés után vattával a foltokat átkenni. Többet nem tudok, pedig gondolom valami puhító krém, vagy valami még lehet hogy kellene.

Hallottatok róla valamit ?

Én egy hete használom, ennyi idő után még nem merek nyilatkozni, de majd jelentkezem !!

323. kotyesz
2014. jún. 15. 12:55

A másik p.sömör fórumról hoztam át.

"81. Rising Sun 1 2011-03-15 00:47

Pikkelysömör gyógyítása : Pikkelysömör gyógyszerei a C,E,D,A,B,P-vitaminok és a flavonoidok, valamint a létfontosságú mikro tápanyagok


Egyszerűen megfogalmazva nem betegség, hanem a természetes ellenálló-, védekező képesség, azon belül is az immunrendszer megfelelően erős működéséhez alapvetően fontos ill. szükséges élettani elemek hiánytünete.


Négy éve végzek kutatást, amiből az első három azzal telt, hogy konkrétan a pikkelysömör lehetséges "ellenszereit" kerestem. Meg is találtam az alapvető kiváltó okot, majd okokat. Hamarosan egy közérthető és átfogó tanulmányt olvashattok az oldalon.


Addig is : pótoljátok a hiányzó D-vitamint, már 1986-ból van sikeres klinikai eredmény a szájon át alkamazott D-vitamin pótlásról.


A napfény is jelentősen növeli a D-vitamin szintet, és csökkenti a PASI indexet.(Pikkelysömör súlyosságát jelzi)


Menjetek rendszeresen (lehetőség szerint) napozni , UVB fényvédő nélkül,kora délelőtt és a késő délutáni órákban. Naponta összesen 25-30 percet. (Ezen felüli napozáskor természetesen védeni kell a bőrt.)


D-vitamin hiányában az immunrendszer nem tud megfelelően működni.


Az étkezést illetően: húst ne egyetek. Tojást viszont hetente legalább 5 darabot és ehettek vajat is. Ezek a koleszterin miatt különösen fontosak. Ezeket természetesen akkor egyétek ilyen mennyiségben, ha rendszeresen tudtok napozni. Biztosan mindenki tudja, hogy - leegyszerűsítve - ebből képződik a D-vitamin. Sőt, amiről kevesebben rendelkeznek ismeretekkel:

a koleszterinből alakítjuk az epesavakat amihez C-vitamin-ra van szükségünk. Naponta fogyasszatok 1500-2000 mg C-vitamint, lehet kapni természeteset is. Fontos még az E-vitamin bevitel, ami - a C és B-vitaminokkal egyetemben - nélkülözhetetlen az egészséges bőr,köröm és haj szerkezetéhez, valamint a normál sejtműködéshez. Naponta 300-800 NE-t ajánlok. Ezek a mennyiségek Magyarországon engedélyezettek, az ún. napi felső értékeken belül vannak.


És igen a P-vitamin, más néven Rutin, és egyéb flavonoidok, mint a Quercetin is nagy jelentőséggel bírnak. Ezek ugyanis a C-vitaminnal együtt fordulnak elő a növényekben is és segítik annak az immunrendszer megfelelő működésében betöltött nélkülözhetetlen szerepét. A P-vitamint is a Nobel-díjas Szent-Györgyi Albert fedezte fel ! Fontos, hogy egyetek zöldségeket, gyümölcsöket, de csak amiket szerettek.


Stressz. Igen, van összefüggés a pikkelysömör megjelenésével kapcsolatban. De az nem megoldás, ha csak azt mondjuk éljünk stresszmenetesen. A mai világban ez szinte lehetetlen.


Röviden leírom: a stressz (bármilyen jellegű is legyen, van ugyanis pozitív stressz is) egyfajta "támadás" a szervezet számára. Ilyenkor védekezünk az ún. Oxidatív stressz ellen. Ennek alapvető és nélkülözhetetlen védőpillére a C-vitamin, ami, mint tudjuk antioxidáns, magyarul oxidáció ellenes. Ilyenkor elhasználjuk a C-vitaminunk egy jelentős részét, és ha átmenetileg is, de nem jut elegendő azokhoz a folyamatokhoz, amiben a C-vitaminnak kulcsszerepe van. Ilyen pl.: a mellékvesekérgek szteroidtermelése, az érfalak és egyéb kötőszöveti kollagéntermelés, valamint kiemelném az epesavak termelését. Ezek bontják le az elhalt baktériumok (bélbaktériumok) mérgező részét, amik - sajnos a tudományos világ széleskörű bizonyító munkájának ellenére - nem köztudottak. Az elhalt baktériumok sejtalkotórésze az ún. ENDOTOXIN, más néven LIPOPOLYSACCHARIDE, rövidítve LPS. Ez két részből áll egy Lipid-A és a poliszacharid részből. A Lipid-A , amennyiben nem bomlik le elég kis részekre ( az epesavak bontják le) és nem ürül ki a széklettel, akkor felszívódik és kivált egy nem-specifikus , kóros immunreakciót. Ez ellen a kóros immunreakció ellen képesek egyébként hatni a P, E,D-vitaminok és a flavonoidok is.


Természetesen nem mindenki lesz pikkelysömörös, akinél kiváltódik az LPS felszívódásának következményeként a kóros immunreakció. Ez genetikai hajlam, van aki pikkelysömörös, van aki reumás, és van aki Crohn-beteg lesz. Ez azt is jelenti, hogy a genetikai hajlam ellenére, nem kell kialakulnia a pikkelysömörnek sem ! Ehhez összességében azt kell tennünk, hogy biztosítjuk az alapvető fontosságú élettani elemeket, mint a NAPFÉNY (D-vitamin) , a C,P és E vitamin. Ne feledkezzetek meg a megfelelő A-vitamin (pl.: szintén tojás) ill. Az A-elővitaminok beviteléről sem, mint amilyen pl.: A beta-karotin. Nem lesz a C-vitamintól vesekövetek sem, sőt, ha mellette odafigyeltek a magnézium és B-vitamin bevitelre, kifejezetten csökken az esélye, azokkal szemben, akik alacsony C-vitamin bevitellel élnek.

"

Ezt találtam, remélem sokaknak segítség !

322. kotyesz
2014. jún. 15. 12:45

Sziasztok!

Talp/tenyér tünet lehet akár "lichen ruber planus" is ugye (nem vagyok orvos). Nekem olyanom van, 2 hónapja de máshol is kezd jelentkezni és akik látták azt mondják h ott p.sömörnek látszik, én nem tudom megítélni de a neten talát fotók alapján gondolom nem sok különbség van közöttük.

Találtam más fórumon egy általános bőrgyógymódot talán ilyen lenne az igazi ha meg tudjuk fizetni is ami biztos h nem árt ha szükségtelenül szeded, de ha van ilyen bajod akkor biztos segít.

Ismétlem koppintottam:

"Sziasztok!

Nálam 4 éve diagnosztizálták a lichen sclerosus et atrophicus-t (biopsziás mintavétellel). A mintavételt megelőzően egy "hivatása csúcsán álló" bőrgyógyász a mellkasomon lévő barna foltjaimba kenalog injekciót adott, amitől azután már nem barna foltos lettem, hanem az injekcióadás helyén egy helyes kis heggel is rendelkeztem, majd két hónapra rá az addig barna területek elkezdtek beplakkosodni - fehér foltokká váltak - és úgy elvékonyodott a bőröm, hogy minden kis ér kivehető volt rajta. Fizikai fájdalmat okozott még az is, ha egy kicsit melegebb vízben zuhanyoztam, annyira vékony volt a bőröm. A bőrgyógyászok azt mondták, hogy ezt helyrehozni max. már csak bőrátültetéssel lehet, azt is csak akkor, ha az egész folyamat egyszer majd megáll - ugyanis a barna foltok nem hagyták abba a szaporodásukat - .

Summa summarum egy csomó pénzt elköltöttem természetgyógyászokra és bőrgyógyászokra - nulla eredménnyel + sokkal rosszabb állapotban.

Elkeseredésemben az interneten kezdtem keresgélni.

A tabletta, amit találtam - VIVIDA - egy évnyi szedés után - sajnos elég drága: 15 eFt egy hónapra -kiszállítással együtt - teljesen tünetmentessé tett. Először a bőr felhámja vastagodott meg, eltűntek az injekció okozta hegek, a fehér plakkok, s most ott tartok, hogy a barna foltok is teljesen eltűntek, és nem terjednek tovább. Az interneten úgy találtam rá - a már tényleges fizikai fájdalmak miatt -, hogy az elvékonyodott bőr problémájára kerestem valamit. Ezt ugyanis eredetileg a mellékvese hormonnal (pl.: kenalog) kezelt betegek elvékonyodott bőrére fejlesztették ki, s később az elöregedett bőrű nők problémáira került ténylegesen forgalomba (előszeretettel ajánlják a köztudottan szteroidokat szedő testépítőknek is, akiknek szintén egy idő után elvékonyodik a bőrük.)

Ajánlom mindenkinek, nekem segített, pedig aztán engem tényleg elintéztek a dokik. Próbáljátok ki! Jobbulást mindenkinek! "

Egy kis olvasnivaló pontosítani az ismereteket!

(Még mondják h ne legyen ideges akinek ilyen a bőre!)

[link]

321. n.diamond (válaszként erre: 320. - Ga_zsi)
2014. máj. 1. 07:09

Megértelek. Írtam egy, a tiedhez hasonló hosszú hozzászólást a saját torturámról, de valamiért a gép sem viselte el és elszállt. Most nincs türelmem újra leírni, de majd pótlom.

Röviden, eddig nagyjából elviseltem a talpam rondságát, mert azt mondták a talap-tenyeri szpori nem szósódik szét. ár elkezdte. Ott még nem tartok ahol Te, de ha így rettegek , a stressz (ami egyébként is van mindenkinek)képes mindenre. Ha orvoshoz megyek, az csak az első tizenéve felkeresett doki lesz, aki most egy magánklinikán rendel, mert ő lelkileg nagyon helyretett. Egyébként az egész bőrgyőgyászatban nem bízom, különöen, ami a pszori-kezelést illeti. Ha érdekel priviben megírom, mit műveltem legutóbb, ez teljes testre könnyebben alkalmazható, mint nálam a talpam miatt, és a most összevásárolt szarokat, amivel próbálkozom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook