Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyári szünet-Munka mellett hogyan oldod meg? fórum

Nyári szünet-Munka mellett hogyan oldod meg? (tudásbázis kérdés)


27. petrikek (válaszként erre: 22. - 14775640c4)
2008. júl. 25. 19:59

Na ezt én úgy találtam, hogy bár Komáromban lakok, de Mocsán dolgozok. Ez egy kis falu a városunktól kb. 10 km-re. Ott a református egyház tart ilyen nappali ingyenes tábort délelőtt 9-től délután ötig. A cégünk főkönyvelője az egyház könyvelője is és ő intézte el, hogy mehessen a lányom (aki nem is református és nem is falubeli).

Nálunk úgy nézett ki a dolog, hogy reggel elvittem magammal és kilencig bent volt velem az irodában (bár ezt nem sok helyen lehet megcsinálni), aztán átvittem a táborba (kb. 500 méter az irodától) és fél négy-négy körül érte mentem.

Persze kérdeztem a térítést, de mondták, hogy az egyház állja, így az első napon vittem szörpöt, kekszet hozzájárulásként, aminek nagyon örültek - megköszönték. Egyébként 50-70 gyerek közötti a létszám (ebből is látszik, hogy nagy szükség van rá). Napi három étkezés volt. (reggeli pl. nutellás kenyér, ebéd paprikás krumpli, uzsonna lángos és folyamatosan ki volt téve tálakba gyümölcs).

A lányom nagyon jól érezte magát pedig senkit nem ismert a gyerekek közül.

A városokban a Máltai Szeretetszolgálat csinál ilyen táborokat, de érdemes előre (már április körül) érdeklődni, mert hamar betelik.

Hát az én tapasztalatom egyenlőre ennyi, de annyit már megtanultam, hogy jövőre már időben gondoskodok legalább pár hét ilyen jellegű elhelyezésről.

26. 14775640c4 (válaszként erre: 25. - Sivilla)
2008. júl. 24. 11:50
ja hát falusi témában nem vagyok otthon:)
25. sivilla (válaszként erre: 23. - 14775640c4)
2008. júl. 24. 11:42

Nekem azért gond ez mert mi falun lakunk, de ettől függetlenül még lehet, hogy a környező falvak megoldják ugyan így ezt egymás között.

No, majd rákérdezek :)

2008. júl. 24. 11:35

Elvileg minden önkormányzat köteles biztosítani a gyerekek nyári felügyeletét. Az már más kérdés, hogy ezek a nyári táborok tele vannak az etnikai hovatartozásuk miatt diszkriminált "ingyenesekkel". (Addig sem kell otthon enni adni nekik- pedig a szülők nem dolgoznak!!)

A legtöbb szülő nem szívesen viszi közéjük a gyermekét! Inkább keres más megoldást.

23. 14775640c4 (válaszként erre: 20. - Sivilla)
2008. júl. 24. 11:00

nálunk ugy van hogy minden hónapban más ovi zár be. és át lehet vinni egy másik oviba ha nem tudod kire hagyni.

én az iskolás évekről irtam már. szerintem tudakold meg, ha eljön az idő biztos van hogy nálatok is lehet más oviba vinni:))

22. 14775640c4 (válaszként erre: 19. - Petrikek)
2008. júl. 24. 10:59
a nem fizetős nappali tábor az mettől meddig van?és hogy működik?már bocsi de jó ha előre tájékozódom
21. dus
2008. júl. 24. 08:38
Nálunk a szünet az oviban ill. bölcsiben "csak" augusztusban van. Amikor a nagyobbik fiam mellett elkezdtem dolgozni, a mamáknál volt "elhelyezve" nyaralni. Most itthon vagyok a picimmel, de a szünet kérédse már jövőre engem is érinteni fog! Valószínűleg hasonló lesz a megoldás. Szerencsés vagyok, mert mind a 4 nagyszülő él és mivel nyugdíjasok, tudnak a gyerkőcökre vigyázni! Nagy segítség!
2008. júl. 24. 08:25

Alapból azt nem értem, hogy nyáron miért is van szünet az oviban?

Igaz nekem csak jövőre kell szembenéznem ezzel a dologgal, de maximum fogadok egy bébicsőszt vagy fizetetlen szabira megyek. Szüleim messze laknak , anyós meg nem akarja vállalni. Igy nem is tudnám kire hagyni. Sőt még csak családi napközi sincs erre felé úgyhogy azt hiszem kinyitjuk a buxát és ennyi.

19. petrikek (válaszként erre: 18. - 14775640c4)
2008. júl. 23. 18:26

Örökös probléma ez mindenkinek én úgy látom. Kisgyereknél az ottalvós tábor nem igazán jön be, de ezek a nappali táborok (olyan mint az ovi vagy a napközi) szerintem nagyon jók. Mi már voltunk fizetősben és nem fizetősben (a mostani). Ma gyöngyöt fűztek, korongoztak, rajzoltak, énekeltek stb.

A fizetős a húzósabb. Mi két hétre 12000,-Ft-ot fizettünk, de ebben napi három kaja volt. Nálunk van a városban olyan, ahol egy hét 13 ezer forint és csak egy ebéd van benne. Na ezt nem vállaltuk.

18. 14775640c4 (válaszként erre: 17. - Petrikek)
2008. júl. 23. 07:21

hát igen,ezzel nekem is gond lesz...

most még arany életünk van mert ovis és bölcsis a gyerek,igy egész nap kint az udvaron játszanak. de a lányom idén szept.-be nagycsopis lesz,és ezzel az utolsó könnyed egész nyáron való ovis időnek vége lesz.

segitség nincs,igy lehet én is táboroztatok jobb híján...

de hogy az passz...

ugyhogy jó is ha van némi tapasztalatod mert én még azt sem tudom mi lesz

2008. júl. 23. 05:56
Legutóbb egy éve szóltam a témához. Azóta az egy hónap szünet nekünk is 2,5 hónappá vált. Már július vége van. Eddig két hét "kuckó tábor" három nap Balaton volt a gyermek számára a "tartalmas" nyári szünet. Közben szó szerint ide oda dobáljuk, aki éppen ráér többnyire az vigyáz rá. Ma kezdődően még megy három napra nappali táborba és augusztusban készülünk pár napra pihenni. De egyébként változatlanul az a véleményem, hogy őrjítően hosszú és tartalmas napok nélkül a gyereknek sem jó.
16. enci2
2008. jún. 5. 21:17
Nekem szünet van:)))
2008. márc. 30. 17:01
Nagyok a gyerekek itthon vannak, ebédelni a nagyszülőkhöz mennek.
14. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 13. - Petrikek)
2007. aug. 28. 20:27

De jó nektek!

Nade nemsokára nekünk is!

2007. júl. 31. 17:28
Na mi "túléltük" a szünetet. Tegnapi naptól újra van ovi. És látom a lányomon, hogy jó neki újra a "dolgos" hétköznapokban, így számomra ismét bebizonyosodott, hogy nem tesz jót neki az, hogy mindig más vigyáz rá, még ha az családtag is.
12. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 11. - Petrikek)
2007. júl. 28. 14:03
Hát igen, ez az, amit én nem tudok vele megtenni, meg azt, hogy reggel 6-tól, este 6-ig benthagyjam.
11. petrikek (válaszként erre: 10. - Loni)
2007. júl. 16. 11:32

Ez szerintem működik a legtöbb városban, csak egy ovis gyerek ezt nem veszi olyan könnyedén. Gyakorlatilag egy teljesen új hely (főleg kiscsoport után) és olyan mintha újra be kellene szoktatni.

Az én lányom egy hónapig üvöltött az oviban. Én ennek nem szívesen teszem ki. Igaz már nagycsoportos, lehet, hogy könnyebben venné.

10. Loni
2007. júl. 14. 11:59
Én csak azt ne értem, hogy a nagyobb városokban, ahol több ovi is van, miért nem lehet azt mondani, hogy 2 hétig ez az ovi, 2 hétig meg a másik ovi ad "ügyeletet". Azaz oda lehetne vinni azokat a gyerekeket, akiknek a szülei nem tudják megoldani a gyerek elhelyezését.
2007. júl. 14. 11:41

20 hónapos volt a fiam, mikor vissza kellett mennem dolgozni. Mit mondjak, pokoli volt a nyári szünetet megoldani, mig kicsi volt (bölcsi, ovi), de a nagylányom besegitett(12 év van köztük).

Mióta iskolás először ügyelet 1-2 hét, utána iskolai tábor 1-2 hét, kenu-bringa tábor 1 hét, az apjánál van 2-3 hetet. A többit velem, illetve egyedül. Most 12 éves.

2007. júl. 10. 07:58
Sajnos oviról ovi,persze azért szabadság alatt 1-üt vagyunk.
2007. júl. 9. 21:48
Én főállású anya lettem.Nekem senki segítségem nem volt a gyerköknél,így bevállaltam a harmadikat és megoldodott ez a problémám:)
6. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 5. - Petrikek)
2007. júl. 9. 21:27
Az sem semmi.
2007. júl. 9. 19:06
Nálunk most 4 hét az oviszünet (eddig mindig 5 volt), második hete jár kb. fél tizenegyig úszótanfolyamra (apja viszi) én hajnalban 6 órakor megyek dolgozni (még csak a takarítónő van ott, mert egyébként 8 körülre járok), hogy hamarabb el tudjak jönni, így általában délre, fél egyre végzek, apja akkor megy dolgozni (szerencsére ő osztja be az idejét). Vagy megy a mamához, aki ezért szintén hajnalban megy dolgozni, hogy hamarabb eljöhessen. Vagy visszük melóba, de ez megy a gyereknek nem jó. Szóval nem egyszerű egyáltalán. Elég sok szervezést igényel. És az én főnököm még rugalmas és megértő is....
4. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 2. - Cenifer)
2007. júl. 9. 17:23

Te el mered engedni az ovis gyerkőcöt egy sporttáborba? Én nagyon félteném, megbolondulnék.

Az iskolás lányomat is táborról táborra járatom, hát nem mondom, anyagilag nem semmi, de élvezi őket.

2007. júl. 9. 17:04

Hello!


Amikor még nem itthon dolgoztam, nagyon nehéz volt a gyereknek az óvodai 6 hetes leállást megoldanom.

Azóta a lányom iskolás, de a ltp. közepén nem érezném őt biztonságban. Azért maradtam itthon, mert ezt nem tudtam megoldani, így vállaltam mégegy babát, aki azóta 3,5 éves. Szerettem volna, ha nyáron is vihetem oviba persze nem rendszeresen, de megkértek, hogy aki GYESen van, vagy más okból megteheti, ugyan ne vigye már a 6 héten felül se a gyereket őszig.

Szerintetek az óvónéniknek miért nem elég 6 hét szünet? És még utána is váltva kellene csak menniük, hiszen sokan meg tudják oldani nagyszülőkkel, és nem is akarják vinni a gyereket.

A fiam imád oviba járni, és úgy érzem, rossz hatással van rá a panel 4 fala, nekem meg muszáj dolgoznom min. napi 6 órát. Teljes lelkifurdalásom van.

Óvónénik véleményét is várnám!

2007. júl. 9. 16:59
Nyári sporttábor.Ovodásoknak és sulisoknak is van.
2007. júl. 9. 16:56
Nyári szünet-Munka mellett hogyan oldod meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook