Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogyás terhesség alatt fórum

Fogyás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2
2022. máj. 30. 20:05
Sziasztok látom egy ideje senki nem járt erre, én eddig 12kg fogytam, volt rajtam valamennyi felesleg, de inzulinrezisztencia+ jó indulatú agyalapi adenoma ( bromocriptin+merckformin) meghozta a hatást, most 30.hét közelében már nem szedem őket,de ígyis gyakran van hányingerem és rosszullétek, sokáig a gyógyszereknek tudtam be, a cukorterhelés teljesen normál értékben volt egyébként,csak étvágytalan vagyok és a család meg riogat,hogy erőtlen leszek, pedig nem direkt csinálom. De megnyugtató,hogy azért nem vagyok vele egyedül.
30. Anyuci * (válaszként erre: 29. - 388b941089)
2016. okt. 10. 13:01
Voltunk vérvételen. B6, B12 vitaminhiányt állapítottak meg és vashiányt.
29. 388b941089 (válaszként erre: 28. - Anyuci *)
2016. okt. 9. 21:26
Orvosok mit mondanak?
2016. okt. 9. 20:45

Szia Mindenki!


A lányomnak van egy 1 éves kislánya. Még mindig anyatejes, persze minden egyéb ételt is eszik, amit az 1 évesek ehetnek. De emellett a napi 2-4 cicizés is megvan. A lányom egy dekát sem hízik, sőt fogyott a szoptatás alatt. Voltunk vérvételen, 1-2 vitaminhiányt leszámítva, minden oké. Nagyon kellene híznia, de egyelőre nem megy . Van ötlete valakinek?

27. kacsa118 (válaszként erre: 26. - Dávid herceg)
2011. okt. 12. 06:30

:) Azt hittem be van! :)

Igazán nincs mit! :)

26. Dávid herceg (válaszként erre: 25. - Kacsa118)
2011. okt. 11. 20:44
Oké, ha beállítod a hozzászólási lehetőséget! :) Amúgy meg köszi a bizalmat! :)
25. kacsa118 (válaszként erre: 24. - Dávid herceg)
2011. okt. 11. 19:57
Nyugodtan megjegyzésként a naplóban. :)
24. Dávid herceg (válaszként erre: 23. - Kacsa118)
2011. okt. 11. 15:46
Rendben van, majd szólok, ha van valami. :) Csak nem tudom hol, itt a fórumon, vagy írjak üzenetet? Na majd meglátom! :)
23. kacsa118 (válaszként erre: 22. - Dávid herceg)
2011. okt. 10. 19:21

Igen, kb olyan mumus, mint a csoki. Én sem sokat ettem délelőtt.

Egyébként, ha van észrevételed, szívesen veszem! :)

Mármint, hogy esetleg sok, vagy rossz, amit eszem... :)

22. Dávid herceg (válaszként erre: 21. - Kacsa118)
2011. okt. 10. 19:14
Megtaláltam a naplód, remélem majd rendszeresen tudlak is követni, olvasni. :) Amúgy a szőlőről ódákat zengtek hogy miért NE egyem. De letojtam, én akkor is ettem, de csak mértékkel. :)
2011. okt. 10. 09:22
Kész a napló... :)
20. Dávid herceg (válaszként erre: 19. - Kacsa118)
2011. okt. 9. 09:38
Rendben van, majd lesem a naplódat. :) Nekem kapásból 4kiló szaladt fel kb 2 hét alatt. Bár én nem szenvedtem annyit a hiánya miatt. :)
19. kacsa118 (válaszként erre: 18. - Dávid herceg)
2011. okt. 8. 17:48

Detto. A terhesség elején küzdelmek árán, de lemondtam a cigiről. Akkor felszaladt 10 kiló. Ez volt a legnagyobb baj.

Most próbálok naplót nyitni, de valamiért nem engedi, ott szívesen látnálak! Addig itt írom le, hogy haladok! :)

18. Dávid herceg (válaszként erre: 17. - Kacsa118)
2011. okt. 8. 17:45

Szia!


Sok szerencsét Neked! Na és persze gratula a gyermek áldáshoz!!! :) Ha sikerül, szívesen olvasnék az eredményről. :) Nekem is volt indok a hirtelen hízásra. Lemondtam egy káros szenvedélyemről. Na de ez most nem lényeg. A fiammal 20kilót híztam.

17. kacsa118 (válaszként erre: 16. - Dávid herceg)
2011. okt. 8. 16:48

Szia!


Én most leszek 24 hetes terhes. Most fogok elkezdeni egy laza diétát, hogy ne ugorjon fel több, sőt, talán visszább menjen, mert sajnos elszaladt a ló. Ennek persze oka van, de az mindegy is. :)

Szóval remélem lehetséges. :)

2011. szept. 29. 09:43

Sziasztok!


Egy talán elég buta kérdésem lenne. Lehetséges az, hogy terhesség alatt figyelt étkezés mellett az ember lánya lefogyjon? Kicsit kacifántos ez így, de hallottam valakiről, aki molett alkat volt amikor teherbe esett, majd valamilyen étrendet követve fogyott a terhessége alatt. Lehetséges ez? Sajna most felülről verem a 100kilót, és lehet jön a baba...

2011. jan. 2. 13:15

Sziasztok!


Én most töltöttem be pár napja a12. hetet, 75 kgvel lettem terhes, aztán felhíztam 77-8ra, most megint 75-t mutat a mérleg, pedig annyit eszek mint egy elefánt. :-) Nem tudom mitől lehet, mindenesetre inkább örülök, hogy nem hízok, pedig hajlamos vagyok rá...

14. fildus
2010. szept. 27. 11:56
Sziasztok! A kislányommal 84 kilóval kezdtem a terhességet. Mivel elég sokáig voltam rosszul és terhességi cukrom is lett, szinte olvadtak le rólam a kilók. Lementem egészen 75kilóig. Szülni 80 kilóval mentem...
13. Ella89 (válaszként erre: 12. - Sysy66)
2010. aug. 2. 12:13

Én rengeteget ettem az első terhességem alatt, akkor 11 kilót híztam a 36. hétre, mire megszültem. Most még többet eszem és még mindig mínuszban vagyok a szülés előtti súlyomhoz képest.


Változó, ki mennyire éhes. Én pl. első terhességem elején nem nagyon voltam éhes, csak a végén. Most meg az első pillanattól kezdve, mégis csak nagyon lassan hízok.


Igen, lelassul az emésztés (általában), de nekem épp az ellenkezője a gondom, inkább hasmenésem van és volt is az első babámmal. Sokak szerint a magnézium miatt, merthogy kell szednem a göcsölések miatt.


Attól, hogy sokat eszel, még nem feltétlenül hízol nagyon. Sok ismerősöm 25-30 kilókat szedett fel, pedig alig ettek, én meg itt vagyok, a másik véglet, aki nehezen hízik (de csak terhesség alatt, amúgy elég hízékony alkat vagyok!). Emiatt nehogy visszafogd magad, ne kezdj fogyókúrába!!! Inkább azt nézd, mivel tudnád leginkább csillapítani az éhségedet. Egyél rostos ételeket, halat, csirkét, zöldségeket, sok gyümölcsöt. Néha 1-2 kocka csoki is belefér. A lényeg, hogy ne koplalj, hanem másként étkezz.

12. sysy66
2010. júl. 30. 21:02

sziasztok én a 10. hétben vagyok de állandoan éhes vagyok

ez meddig lesz igy? nem akarok kovér lenni.

szoval meddig lesz nagy az étvágy? 9 honapon keresztül?

és az igaz hogy lelassul az emésztés terhesség alatt? mert ha ez igaz akkor valoszinu hizni fogok még mielott a baba nőne..:S

11. Mariann05 (válaszként erre: 10. - Cb53e790b2)
2010. júl. 30. 15:26

Szió!

Azért megnéztem volna a doki arcát:D

10. cb53e790b2 (válaszként erre: 6. - Mariann05)
2010. júl. 30. 12:47
szia igen tényleg ezt mondta szó szerint sosem felejtem el bár 13 évvel ezelőtt volt , mert igen cifrán be válaszoltam neki ezért , ezt mondta hogy: Magának mindíg terhesnek kellene lennie mert akkor van renben a hormon háztartása :)) mire én : oké és szülök de a többit maga neveli föl :( de csak poén ból mondtam neki erre ö majdem le esett a székről a nevetéstől :)))))))))))) de tudom hogy a tied már tényleg nem vicces :(
9. Ella89 (válaszként erre: 8. - Mariann05)
2010. júl. 30. 12:45
Jaj, az nagyon jó! Én is már többször ettem zsíros kenyeret. :) Hatása ugyan nem volt, de most lelkiismeret furdalás nélkül ehetek meg bármit, ami hizlal. Csak az a gond, hogy nem hízok. Lehet engem is leszívnak a picik az elején, de ilyenkorra (18. hét) a lányommal sikerült elérnem a teherbeesés előtti súlyomat, most még mínuszban vagyok.
2010. júl. 30. 12:01

Szia!

Szedem én is a B6 vitamint.A már megszületett kisfiammal az Elevitet szedtem-tegnap a Gravidát ajánlotta a védőnő.Az étvágyammal semmi gond.A doki azt mondta,engem a babák leszívnak:( és azzal nyugtatott,nem kell majd fogyóznom-bár kéne:(

Még csak a 13 héten vagyok és már 5kg eltűnt:(((((

Tegnap már zsírszalonnát vettem:)

7. Ella89 (válaszként erre: 6. - Mariann05)
2010. júl. 30. 11:54

Bár én nem vagyok egy vékony alkat, én is elsírom magam, amikor látom, hogy csak fogyok, pedig már lassan terhességi diabéteszem lesz, annyi csokit eszek. :(


Talán ha sok szénhidrátot eszel, akkor sikerül. Meg fehérjét, csirkét, pulykát elsősorban. Bár nekem sem sikerül, pedig én aztán tényleg hízékony alkat vagyok.


Szerintem kérd a háziorvosod vagy a nőgyógyászod tanácsát, mitől hízhatsz. Elvileg a B6 vitamin jó étvágyat csinál meg önmagában is hizlal (nekem ez sem vált be, pedig napi 2X3 Magne B6-ot szedek).


Azért remélem, hogy megáll a fogyásod! Kitartás! A doki majd segít hízni, de ne aggódj, nehogy emiatt baja legyen a picinek!

6. Mariann05 (válaszként erre: 5. - Cb53e790b2)
2010. júl. 30. 11:41

Szia!


Hormonháztartás...hát nem is tudom.Tegnap voltam méreckedni-elsírtam magam 43kg vagyok-tehát megint fogytam.Mire megszületik a babám belőlem nem marad semmi:((((

Valakinek valami tipp-mitől szedhetnék fel pár kilót??

2010. júl. 27. 23:22
szia :) én is ugyan így voltam mind a 3 terhességem alatt fogytam már nem tudnám meg mondani melyik gyerekkel pontosan mennyit de fogytam :) 8 - 10 kg -ot nekem azt mondta akkor a dokim hogy AZÉRT MERT AKKOR VAN RENDBEN A HORMON HÁZTARTÁSOM de én alapjáratom mindíg molett voltam :( viszont most válok és magától petregnek a kilók :) 4 hónap alatt 15 kg :))))
2010. júl. 27. 19:09

Köszi a hozzászólásokat:) De mitől lehet ez??

Azért most 8 kilót nem bírnék ki:)

2010. júl. 27. 19:07
Ez érdekes. Barátnőmnél van miből fogyni. Ő mindig kevesebbel megy szülni mint a terhesség előtti súlya. De amíg a doki nem aggódik, te se aggódj, szerintem.
2010. júl. 27. 19:07

17 hetes terhes vagyok. Nem voltam soha vékony. A lányommal 67 kilósan lettem terhes, 65 kilóra fogytam le, 15 hetesen kezdtem visszahízni, 20 hetesen sikerült behoznom a leadott kilókat. Most 69-ről indultam, 66-ra fogytam és rengeteget nassolok. Most ott tartok, hogy sikerült híznom egy kilót, így most 67 vagyok. Talán szülésre 11 kilót szedek fel megint (a lánykámmal 78 kilósan mentem szülni és utána rögtön le is ment minden felszedett kiló, teljesen vékony voltam).


Amúgy ne aggódj, fogyásnál is a baba elveszi azt, amire szüksége van. Ha tovább fogysz, akkor viszont lehet érdemes komolyabban venni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook