Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hamarosan olyan helyre költözünk, ahol még utca sincs, kietlen tanya!!. Hogy kell intézni utcanevet, milyen anyagi vonzata van!? fórum

Hamarosan olyan helyre költözünk, ahol még utca sincs, kietlen tanya!!. Hogy kell intézni utcanevet, milyen anyagi vonzata van!? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 29. 07:10
ahol én lakom se volt soha utca kis szívem. a szomszédodat kérdezd a címről és a postázásról hogy hogy megy arrafelé. hozzánk még kijár a postás, de van ahol postaládát tettek ki. ő lehet többet tud :) én csak tippeket próbáltam adni
19. lehoagi (válaszként erre: 18. - Jozsi.38)
2010. júl. 28. 21:21
Józsikám, itt nem állt semmi, csak a fű nőtt. mi viszünk életet a 30 ha-ba, tehát itt soha nem volt utca.
2010. júl. 28. 08:40
kérdezz rá az önkormányzatnál vagy az okmányirodánál, földhivatalnál. ha ott állt tanya régebben is akkor biztos volt postacím. nekünk is van lakcímünk
17. doxikri (válaszként erre: 4. - FormulaGirl)
2010. júl. 27. 21:51
Ezt majd kb. 20 év múlva kérdezd újra. Ezt nem gonoszságból mondom, félre ne érts....van az az idő,amikor az embernek elege lesz mindenből és mindenkiből. Én 13 éve élek itt, Pestről költöztünk. Addig imádtam ott élni, de eljött az a perc, amikor az kellett, hogy ne szóljon hozzánk senki és agyerekek tiszta, emberi környezetben nőjenek fel!!
16. sajert
2010. júl. 27. 20:39

Én nem irigykedem :-)).


Nekünk méhésztanyánk van, a falutól 7 km-re, kövesúttól 2 km-re. A legközelebbi szomszéd megvan vagy száz méter :-)). Ő még itt él, de a többi szomszéd (200-300m-es távolságokról írok) már vagy kihalt, vagy beköltözött a faluba. A tanyasi létforma nagyon más. A szomszéd öregasszonnyal szoktam beszélgetni. Felteszem a kérdést, hogy van, és elkezdi a gyerekkoránál :-)).


Nálunk nullkomfort van. Áram aggregátorral, akkumulátorral van megoldva, víz szivattyúval jön fel 42 m mélyről. Nyáron szupi, de télen el se tudom képzelni, max. csak pár napra (akkor szivattyúzni se lehet a vizet, mert fagy van).


Egyébként így is imádok lent lenni, igaz nem egész évben :-)).

2010. júl. 27. 19:26
Legszívesebben kicuccolnék ilyen helyre én is. Régen néztem a Farm ahol élünk sorozatot, úgy szeretnék úgy élni...nem hiányozna semmi!
2010. júl. 27. 19:03

Szia! Mi is ilyen helyen lakunk, először helyrajzi számunk volt, de tavalyelőtt kaptunk utcanevet. Pedig itt se lakik más rajtunk kívül. Idővek szerintem nektek is lesz utcanevetek...ha jól tudom az már uniós követelmény.

Gratula, a bátorságodhoz és hodd el, élvezni fogod!!

Én imádok így élni, mindenkitől távol!! :))

13. lehoagi (válaszként erre: 11. - Safirah)
2010. júl. 27. 18:54
nagyon aranyos vagy, valóban a mi álmunk is ez lett, s talán 40 évesen megvalósul. egyébként nincs messze Pesttől sem. Az igazi álmom valóban az, hogy ne kelljen bejönni, bár gyerkőc suli még tart (5.es lesz! :o)))ha érdekel, valóban van a környéken hasonló!!! privi
12. Safirah (válaszként erre: 11. - Safirah)
2010. júl. 27. 18:53
Látom, nem csak én vágyom tanyára, ahogy a hozzászólásokból olvasom!:) Ki hitte volna????
11. Safirah (válaszként erre: 1. - Lehoagi)
2010. júl. 27. 18:51

A legmerészebb álmaim válnak valóra a Te életedben!:))) Remélem öregkorunkban egy tanyán élünk majd!:) Nálunk szállóige: " Álmom egy tanya!"

Egy jó barátom 15 évig élt tanyán, sokat mesélt az ott töltött évekről, a tanyaszomszédokról, a tanyasi emberek mentalitásáról!:) Talán ott még lehetne emberként élni!:)))

Legyen sok örömetek benne!:)))

10. d@nu (válaszként erre: 9. - D@nu)
2010. júl. 27. 18:50
Ez szép magyar lett... Jó vagyok ma. :P :D
9. d@nu
2010. júl. 27. 18:49
Szerintem utcát nem nyitnak. Ha a környéken vannak tanyák, akkor elvileg a hozzátok vezető úton kellene csoportosan kint lenniük postaládáknak, de erről igazából a postán tuti tudnak mondani valamit, hogy kézbesítenek-e egyáltalán oda vagy sem, pf-ot kell béreljetek vagy sem...
8. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Lehoagi)
2010. júl. 27. 18:49

Mázlisták! :)


A párom azt kérdezi, hogy nincs a közeletekben egy hasonló paraméterekkel rendelkező másik telek? :D


Minden álmunk ez lenne!

7. mothertiger (válaszként erre: 5. - Lehoagi)
2010. júl. 27. 18:48
Fúú, de jó neked! ♥
2010. júl. 27. 18:47
Lehet, hogy helyrajzi szám lesz?
2010. júl. 27. 18:46
jaj nem a világ vége ne gondolj ilyenkre, csak szomszéd nem lesz, ill. nem is látok embert. Fácánok, őzek, nyulak és csak azok, akiknek elmondom, merre kell menniük, ha be akarnak találni hozzánk. Farm ahol élünk!!!lovakkal, állatokkal és minden terménnyel, amit mi eszünk!!!! plázamentes, embermentes. eccerűen imádom már most, pedig még nincs kész!!!
2010. júl. 27. 18:44
Miért költöztök ilyen helyre?
2010. júl. 27. 18:43
egyelőre csak mi. Mi vezettük be az áramot is az egész 50 ha területre!!! postás nem kell, hogy tudjon vmit v. ilyenkor kell postafiókot nyitnom!?!
2010. júl. 27. 18:41
Ha csak a ti házatok van ott, szerintem nem lesz utcanév.
2010. júl. 27. 18:40
Hamarosan olyan helyre költözünk, ahol még utca sincs, kietlen tanya!!. Hogy kell intézni utcanevet, milyen anyagi vonzata van!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook