Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A bolti babakaját le lehet fagyasztani? fórum

A bolti babakaját le lehet fagyasztani? (beszélgetős fórum)


16. carolll (válaszként erre: 14. - 2e0264df59)
2010. júl. 27. 15:12
6 hónapos. Sajnos már így is kap egy kis tápszert este, szerintem nem sokáig fog a tejem kitartani, nem vagyok egy tejcsárda. Ezért gondoltam, hogy jó lenne legalább 1 evést lassan kiváltani.
2010. júl. 27. 15:03
amúgy az én kisfiam mindent megeszik aminek van sütőtök tartalma. Nyáron sütőtököt szeretni.... Lányomnál 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hány bébiételt vettem. Neki csak az én főztöm kellett.
2010. júl. 27. 15:01
mennyi idős a kisbabád? Lehet, hogy még várhatnál és később már jobban érdekelné
2010. júl. 27. 15:00
hát, a hozzátáplálás megkezdésekor nehéz gazdaségosnak lenni
12. kitrákotty (válaszként erre: 10. - Carolll)
2010. júl. 27. 15:00
No igen, a babakaja-gyártók igazán gondolhatnának a hozzákaja kezdetén való szüttyögésre, mikor egy-két kanál fogy, aztán kuka :-S
2010. júl. 27. 14:58
az enyém fagyasztás után már nem ette meg a gyümölcsöt pedig a mai napig nagyon szereti szinte az összeset
10. carolll (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2010. júl. 27. 14:58

Teszem már el neki a friss gyümölcsöket és zöldségeket, de most már lassan 3. hete próbálkozunk az ízekkel és semmi nem tetszik neki. Nagyon annak a híve vagyok, hogy készítsük mi magunk a baba ételét, de sajnos az idén az összes házi barackunk tönkrement, ráadásul nem is ízlik neki.

Ezért szeretném a sütőtököt kipróbálni, viszont ha belegondoltok: megbontok ma egy üveggel, abból még mondjuk 2-szer meg tudom kínálni és aztán megromlik. Még ha én meg is iszom a maradékot, akkor is, mire eljutunk oda, hogy megeszik egy valamire való adagot, eltelik egy csomó idő és végső soron a nagy részét én iszom meg, nem is a gyerek. (legalábbis a barackkal így voltunk)

9. Ritkó (válaszként erre: 5. - Sylvia81)
2010. júl. 27. 14:55
Jesszusom, honnan vettem a 72 órát? :D tényleg 24 óra :)
2010. júl. 27. 14:55
szia! Hááát, nem tudom. Sajnos a hozzátáplálás megkezdése ilyen. Én már rengeteget kidobtam üvegesből is, saját főzésűből is. Fagyasztás után semmi nem ugyanolyan már. De ha nem az üvegbe teszed be a fagyasztóba hanem átrakod valami műanyagba akkor szerintem lehet
7. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Carolll)
2010. júl. 27. 14:54
Én nem fagyasztanám. Fagyasztott ételeket forralás után esszük, ez meg itt nem lenne jó. Vannak kis üvegesek is, vegyél olyat, ne az üvegből etesd. Ha nem ér bele az üvegbe nyálas kanál, akkor két napig hűtőben tárolható.
6. otis
2010. júl. 27. 14:53
én megettem
5. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Ritkó)
2010. júl. 27. 14:53
Emlékeim szerint az csak 24 óra... Mintha az lenne rájuk írva.
4. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Carolll)
2010. júl. 27. 14:52

Én nem javasolnám.

Anélkülis elég fura állaga van az üveges kajáknak.


Inkább azt tanácsolom, hogy most amíg van, tegyél el friss barackot, meggyet, málnát, egyéb gyümölcsöket (ami fagyasztható) a fagyasztóba kicsi adagokban, ősszel-télen nagyon jó lesz majd.


Ugyanígy a sütőtököt is lefagyasztottam télen annak idején, nagyon jól jött később :-)

2010. júl. 27. 14:52

Miért nem eszed meg te? Nem olyan rossz ám...

Bár a sütőtököt nem szeretem, azt én is meghagytam... :D

2010. júl. 27. 14:52
Ha jól emlékszem, az üveges bébiételek hűtőben eltarthatóak 72 óráig.
2010. júl. 27. 14:50

Arra lennék kíváncsi, hogy a kislányommal most kezdjük a hozzátáplálást, de nem igazán ízlik neki semmi, így ha éppen nincs már friss barackom, megbontok egy üvegeset, de 1-2 kanálnál több nem csúszik le neki. Így gyakorlatilag kidobott pénz az egész.

A barátnőm javaslatára sütőtöklével fogok próbálkozni, de ha ezzel is így lesz, akkor kartonszám kell vennem belőle. Lehet a maradékot fagyasztani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook