Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok, alacsony a vérnyomásom sokat szédülök mit tudtok ajánlani? fórum

Kismama vagyok, alacsony a vérnyomásom sokat szédülök mit tudtok ajánlani? (tudásbázis kérdés)


18. cuorah
2011. nov. 12. 17:02

Szia Ágica!


Vérnyomás alacsony, pulzus felment. 10 hetes vagyok. A kávé sem segít a vérnyomásomon. Neked jó lett a vérnyomás?

2011. szept. 12. 17:37

Most nézem csak a dátum már elég régi! :DD

Már nem lehet aktuális ! :)

2011. szept. 12. 17:36

Sziasztok


Nekem is alacsony a vérnyomásom 80/45 a pulzus 98 .

6 hetes az állapotom . Ma elmentem a körzeti orvoshoz, hogy táppénzt kérjek, mert az örökös émelygés,szédülés kimerít teljesen . Képtelen vagyok 8 órát egy kis-nagykereskedői áruházban kasszásként végig dolgozni így. Próbáltam, de a nap végére már minden bajom volt és sírós is lettem.

Enni csak minimálisan tudok . Kávé szagát nem bírom ,colát nem merek inni...

Ti dolgoztok ? Hogyan bírjátok ? :)

15. sajert
2011. ápr. 28. 21:57

Szerintem semmi se használ. Én ittam annó a terhesség alatt kávét, szedtem Magne B6-ot, aztán mind a vércukrom, mind a vérnyomásom a béka seg.e alatt volt végig. Rendszeresen voltam rosszul, de szinte ájulásig. Volt amikor buszon (szerencsére ültem), volt amikor a keresztfiamat hoztam el az oviból, itthon, vásárlás közben bárhol rosszul lettem. Úgy a 20-35 hét között volt a legdurvább. A terheléses cukron le is fektettek, olyan szarul voltam. Huhogtak is a nővérkék, hogy tuti nagyon magas a cukrom. Terheléses vércukrom 3 lett.


Semmit nem tudtak velem kezdeni (már az orvosok). A túlélésre játszottam :-). Votl nálam cukorka, ami a vércukromra jó volt, de az a vérnyomásom nem vitte fel. Ittam 3-4 litert naponta, de akár öntözhettem is volna vele inkább a virágokat.

2011. ápr. 28. 21:49
Én kávét és kólát is ittam a terhesség alatt, persze mértékkel. Sok fokhagymát ne egyél, mert az nagyon le tudja vinni a vérnyomást.
2011. ápr. 28. 01:42
Kávé,víz/sok és buborék mentes/ és sok mozgás .
2010. júl. 27. 12:49
Kávé! Nyugodtan igyad nap egy-kettő. Nekem is 90/50 körüli a vérnyomásom.
2010. júl. 27. 12:45
Nekem is nagyon alacsony, én 2-3 kávét is megiszok egy nap. Ja, én is kismama vagyok... de a vérnyomásom kb 80/40.
2010. júl. 27. 12:45
Szedek a terhes vitamin mellé pluszba b-6 ot.
2010. júl. 27. 12:40
Hányingerre, ha jól emlékszem a B6 vitamin jó. Szedsz ilyeneket?
2010. júl. 27. 12:39
Próbáltam gyenge kávét de nem viszi följebb.
2010. júl. 27. 12:38
menj el orvoshoz
6. csibefalat2008 (válaszként erre: 3. - 25eed67283)
2010. júl. 27. 12:37
Milyen teát ittál? Olvastam hogy a zöld tea jó alacsony vérnyomásra de nem tudom lehet-e inni? Próbálok sokat inni, de állandó a hányinger és bizony van hogy a folyadét is kijön belőlem nem csak az étel. Az első babánál nem voltak ilyen gondok, bár a vérnyomás ott is olyan alacsony volt mint neked.
5. 35491a860f (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. júl. 27. 12:35
Minden reggel igyál kávét. 1 kávé nem árt a magzatnak és bárhová mégy is, mindig legyen nálad egy müzliszelet, vagy egy csoki, keksz és innivaló, hogy ha megszédülsz, enni tudj és erőre kapj. Első babánknál nekem is alacsony volt a vérnyomásom és sokat szédültem és bár én akkor a kávét nem bírtam meginni, mert ha a szagát megéreztem is öklendeztem, hányingerem volt tőle, de egy akkoriban szintén terhes kismama rokonom is alacsony vérnyomással kezdte a várandósságot és neki a kávés dolog bevált. Nekem a müzliszelet és a keksz vált be. És olyankor mindig leültem pihenni egy 5-10 percre valahová. Buszon volt necces, amikor nagypocakos kismamaként szédültem és így sem akarták átadni a helyet, nekem kellett rászólnom az illetőre, hogy ha nem adja át a helyét, el fogok ájulni.
2010. júl. 27. 12:35
Na meg sok sok ásványvíz. Én a terhességem előtt napi fél litert ittam, nyáron is max. 1 litert. Na de a terhesség alatt... Néztem a filmet és közben akkor is ittam, amikor nem akartam.
2010. júl. 27. 12:34

Szia!


Nekem végig 90/50 volt a vérnyomásom, de volt 70/40 is. Szedtem az Elevitet, Magne B6-ot, 200-as C-vitamint és minden nap ittam teát vagy cappuccino-t.

2010. júl. 27. 12:32
nagyon sok folyadékot igyál
2010. júl. 27. 12:31
Kismama vagyok, alacsony a vérnyomásom sokat szédülök mit tudtok ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook