Minipillek? (beszélgetős fórum)


11. 090716 (válaszként erre: 10. - Ella89)
2010. júl. 28. 08:59
Én is áldásnak élem meg, de valahogy bennem van az is, hogy normális-e, hogy nincs. De amúgy jobb így az élet!!!:DDDD
10. Ella89 (válaszként erre: 8. - 090716)
2010. júl. 27. 14:21
Akinek hormonspirálja van, annak sincs vérzése és azok áldásként élik meg. Nekem meg alapból évi 4-5 vérzésem van a PCOS-em miatt. Úgy tervezem, ha megint nem tudok szoptatni a hormonproblémám miatt és ismét korán elapad a tejem, akkor csak 3 hónapig szedem a minipillt, utána visszaállok a Diane 35-re, attól normális lesz a ciklusom. Igaz, hogy mesterségesen, de inkább így, mint 10 hét késés után meglepetésszerűen piros folt legyen a fehér szoknyámon (már előfordult).
2010. júl. 27. 14:19
Köszi a válaszokat.
8. 090716 (válaszként erre: 6. - Krautmanno)
2010. júl. 27. 14:13
Elvileg utána is, de én nem fogom, mert azért az sem normális, hogy egyáltalán nincs mensim. De a csaj kitartóan szopizik, így még veszek egy 3-ast
7. Ella89 (válaszként erre: 6. - Krautmanno)
2010. júl. 27. 14:06

Mi akadálya lenne? Sok olyan nő van, aki valamilyen okból nem szedhet kombinált foggátlót, ők is azt szedik, mégsem szoptatnak.


Nekem meg pont nem ajánlott, de szeretném szedni.

6. krautmanno (válaszként erre: 4. - 090716)
2010. júl. 27. 11:26
A szoptatás miatt én is azt szedem.Ha abba hagytam,utána is szedhető?
5. 523c7dbc1e (válaszként erre: 2. - Eb2a9af90b)
2010. júl. 27. 11:21
Nem vagyok dr, csak egy óvszert másra cserélő csaj vagyok, aki keresi a legjobb megoldást a fogamzásgátlásra! :)
2010. júl. 27. 11:18
Én lassan 2 éve szedek Azáliát. Semmi gondom vele, bár nincs mensim, de ez sokszor külön élvezem.
3. Ella89 (válaszként erre: 1. - 523c7dbc1e)
2010. júl. 27. 11:11

Én pont a ciszták miatt nem mertem eddig szedni, de szülés után így szeretnék védekezni. A hormonspirálban is minipill hatású szer van, mégis azt ajánlotta az orvosom a lányom születése után, pedig tökéletesen tisztában van vele, hogy PCO szindrómám van, de mivel a pesszáriumról lebeszélt, a spirált nem akarom, a gumira allergiás vagyok (a latexmentes meg baromi drága), ezért inkább vállalom, hogy össze-vissza fogok vérezgetni a minipilltől (eddig sem volt rendszeres a ciklusom) és tele leszek cisztával. Jó, fájdalmas, de valahogy meg kell oldani a védekezést.


Mind írtam, még nincs tapasztalatom, de sok szoptató kismama panaszkodott rá, hogy köztes vérzést csinál és csökkenti a libidót, ráadásul ha elfelejtetted bevenni, nem 24, hanem 12 órán belül kell pótolnod.


Eddig nem csak a ciszták miatt nem akartam szedni, hanem mert azért hormont szoptatás alatt nem tudom mennyire jó ötlet. Tudom, ez elvileg direkt szoptatási időszakra van, mert nem baj, ha a progi kiválasztódik a tejbe, de mindent összevetve nálunk ez tűnik a legelőnyösebbnek.

2. eb2a9af90b (válaszként erre: 1. - 523c7dbc1e)
2010. júl. 27. 11:07
Te doktor vagy?
2010. júl. 27. 11:00

Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?



Minipillek

A kombinált készítményekkel ellentétben a minipillek (és egyes sürgősségi tabletták) csak progesztineket tartalmaznak. Folyamatosan szedendők. Kevésbé hatékonyak, mint a kombinált készítmények, szoptatás alatt viszont csaknem 100%-os a hatékonyság, a tejelválasztást, szoptatást nem befolyásolják.

Előnyei: Nincs ösztrogénfüggő kockázata, pl. nem áll fönt trombózis veszély. 40 év kor fölött és bizonyos krónikus betegségek (ösztrogénfüggő-daganatok, cukorbetegség, stb.) is biztonságosan alkalmazható. Csökkentik a menstruációs panaszokat, védenek a kismedencei gyulladásoktól.

Hátrány: sokkal nagyobb pontossággal kell szedni, már néhány órás késlekedés is csökkenti hatékonyságát. Petefészek-cisztára hajlamosaknak nem javasolható.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook