Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kölyök kutya gondozása... fórum

Kölyök kutya gondozása... (beszélgetős fórum)


2010. júl. 28. 09:08

Szia Heni!


Itt is köszönöm a segítséged!

Tegnap kapott ágyacskát, abban alszik, el is veszik benne a kis drága, imádja!:)

Napi háromszor adunk neki enni mi is! Reggel és este tápot, délben meg kis konzervet! Mi a Multifitt csirkés és rizses tápot vettük, illetve a Select Gold, bárányos, lazacos, rizses, krumplisat!:) Kb két maroknyi adagot adunk neki, étkezésenként és beáztatjuk neki egy kis vízbe! Nem olyan sok ez szerintem! Kerestem én is a Royal Canin-t, amit nekik találtak ki, de csak Yorkisat és Mopszosat találtam az érdi fresshnapf-ban!:s

Hát a rágcsálással gondban vagyunk bizony! Van neki labdája, tegnap kapott sípolós plüssös köteles játékot! Szereti is, de azért még mindig vigyázni kell a papucsunkra, cipőnkre, mindenre, ami rágható...:) Majd megpróbáljuk ezt a riasztó spray-t! Csak beválik!

Kakilni szerencsére nem kakil a lakásba, legalább is eddig nem fordult elő, de pisilni igen! Vennék én neki pelust, csak a kis bolond tuti azt is össze vissza marcangolná!

Amúgy bújom mindig a netet, de ez se olyan jó, mert magamba beszélem a sok hülyeséget, hogy ilyen, meg olyan bajai lehetnek, blablabla... :)

De azért van sok jó tanács az ápolásával kapcsolatban!:)

Reni

2010. júl. 27. 13:24

Szia Reni!


Először is nagyon sok örömet az új kutyushoz!


Tartással kapcsolatban pedig... Legyen a kutyus életében rendszer és jól megszokott dolgok. Pl. mindig ugyanott aludjon, kapjon enni stb.


Nem tudom meg van-e már az összes oltása, ki tudjátok-e vinni de ő még a teljes szobatisztasághoz elég pici. Vegyél neki kölyök kutyapelust (helyhez szoktatósat) és minden alvás, játék, evés után vidd oda, hogy oda pisiljen. Ha máshova sikerül akkor itasd fel a pelussal hogy legyen rajta szag. Minden pelusra pisilég után pedig nagyon dícsérd meg!


Evés... Napi 3x kell kapnia enni és ha lehet száraztápot! Attól az esetleges hányás-hasmenés ami lehet az új hely, új kaja miatt kiküszöbölhetőek és fogkő sem alakul ki. Minőségi tápot adj neki mindenképpen mert akkor nem kell neki plusszban vitamint adni. (Pedigree, Friskies és társai NEM AZOK! Én a Hill's vagy a Royal Canin-t ajánlom. Utóbbiból nagyobb korában létezik fajtatáp is kifejezetten francia bulldogoknak e egyenlőre mini junior).

A napi adagját pedig mérd ki neki reggel pontosan és azt oszd el 3 felé nehogy túlegye magát.


Ha esetleg rágcsálna is akkor pedig lehet kapni távoltartó spray-t amivel a fontosabb dolgokat befújhatod (ne az egész házat csak mértékkel mert megkavarodik szegény!) illetve vegyél neki csomózott kötelet, játékot, rágható kölyök jutalomfalatot.


A fajtára vonatkozó leírásokat, gondozási útmutatókat pedig érdemes lenne valahol a neten elolvasni... Hátha írnak valami okosat. Mert kifejezetten hozzájuk nem értek. Nem vagyok "bulldogos". :)


Remélem egy kicsit tudtam segíteni. Ha bármi kérdésed lenne írj nyugodtan.


U.I.: Remélem Carlos jól viselkedik az új gazdinál!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook