Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőségi genetikai és immunológiai vizsgálat fórum

Meddőségi genetikai és immunológiai vizsgálat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
105. catlover04 (válaszként erre: 104. - Tessibaba)
2022. szept. 23. 15:31
Szia! Voltatok már kivizsgáláson? Nekem 2 missed ab-om volt, ma voltunk genetikai vérvételen. Nektek milyen vizsgálatok voltak és milyen eredményekkel? Nekem később véralvadási zavart nézik majd még meg ttombózis kockázatot.
104. Tessibaba (válaszként erre: 103. - Sandy91)
2022. aug. 22. 12:51

Szia.

Remelem elérlek meg.

Mi a parommal most szeptemberre kaptunk idopontot genetikai vizsgalatra Zalaegerszeg a kórházba.

Tudaz tajekoztatast adni hogyan tortenik a vizsgalat?

Vérvetel stb

Koszonom,

Dia

103. Sandy91
2020. szept. 7. 15:17

Sziasztok!

Párommal voltunk Zalaegerszegen (Zalai Megyei Szent Rafael Kórház) genetikai és immunológiai vizsgálatokon (mindkettő labor volt).

Július 21-én és 22-én történtek a vizsgálatok.

Ügyfélkapun már elérhető az összes eredmény, a genetikát meg is kaptuk levélben.

A kérdésem az lenne, hogy az immunológiai orvosi szakvéleményre kb mennyit kell várni?

Több, mint 1 hónapja készen vannak az eredmények, de nem kapunk róla semmit (pedig elkérték a borítékot is megcímezve). Telefonon nem lehet őket elérni, e-mailben sem...

Személyesen nem tudunk elmenni, mert nagyon messze lakunk, a vizsgálatok napjain is szobát kellett bérelnünk.

Aki járt már így, kérem írja meg tapasztalatait!

Köszönöm!

102. Dorci9
2020. aug. 3. 14:05

Sziasztok,


Tudnátok segíteni, hogy az alábbi eltérésekre kell valamit majd szednem?


RDW-CV 11 % (ref.: 11,6 - 15,6)


Trombocita 145 G/L (ref.: 150 - 450)


B lymphocyta % 24,1 % (ref.: 6 - 23)


NK lymphocyta szám 0,14 G/l (ref.: 0,29 - 0,60)



A Th1 és Th2 eredményeiem az alábbiak lettek (ott nincs feltüntetve referencia érték.


Interferon gamma 18730 pg/ml


Interleukin 4 148 pg/mL


Th1/Th2 citokin arány 126



A lelet értékeléshez az alábbit írták:


A T és NK lymphocyta normális, a B lymphocyta sejtarány emelkedett. Az aktivált T lymphocyta sejtarány normális. ŰA helper/szupresszor sejtarány normális. NK funkció: A flow citometriával végzett NK funkciós vizsgálatnál normál aktivitást mértünk, 104% (normálérték: 80-120%).


Köszönöm, ha írtok ❤

101. Orsmok
2020. júl. 5. 19:09
Sziasztok! Megmaradt férfiaknak való vitaminkészítmények: Folandro, Profertil. Akit érdekelne privit írhat!
100. Klaudia20 (válaszként erre: 99. - Klaudia20)
2020. febr. 20. 10:59

Nem Bokor Csabához, hanem Bakos Marcellhez.

Annyi név van a fejemben, hogy összekevertem 😏

99. Klaudia20 (válaszként erre: 98. - FuriosoNorthStar)
2020. febr. 20. 10:57

Én most Bokor Csabához jelentkeztem be. Antritter Zsófiához akartam, mert IR rel nem lehet elvileg szteroid kúra, és LDN terápiát csak ő írhat ki.

De ő új embereket már nem fogad. Viszont Bakos Marcellhez irányít mindenkit, és Bakos is írhat LDN terápiát.


Egyébként még Balázs Csaba, Végh Judit, Szőnyi.

2020. febr. 20. 10:10

Sziasztok,


Budapesten most kihez érdemes menni, kit ajánlanátok? Már elkészült vizsgálatok

- meddőségi immunológia NK sejtekkel és TH1, TH2 citokinekkel és arányokkal

- APS (antifoszfolipid szindróma) labor

- Synlab Infertilitás Panel 3 vizsgálatok

- Trombózis panel

kiértékelésére?

97. Szofi3 (válaszként erre: 95. - Nalarambo)
2019. szept. 30. 09:36
A genetikai vizsgálatot nem ő csinálja. De zalaegerszegen a kórházba tudsz kérni időpontot genetikára,dr. Hartwig mariannához, kb. 1 hónap az időpont
96. Szofi3 (válaszként erre: 95. - Nalarambo)
2019. szept. 30. 09:33
Kb. 2-3 hónap mire kapsz időpontot. Esetleg a léda magánklinikán tudnál még elmenni a doktornőhöz, úgy tudom ott 2-3 hétre adnak időpontot és kb. 12 ezer ft egy vizsgálat
2019. szept. 21. 16:51
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. 2 sikertelen terhesség után csináltak immunológia labort ami nem lett túl jó. 2 féle trombózis gyanúm van. A nőgyógyászom Zalaegerszegen ajánlotta a Kovács doktornőt és adott is hozzá beutalot a kórházba. A kérdésem az lenne, hogy aki járt már tb alapon nála mennyi idő mire tud adni időpontot? Illetve genetikai labort is csinál? Köszönöm szépen a választ előre is.
2019. jún. 29. 10:23
Sziasztok! Segitsetek plíz... Ma megkaptam az immunológiai panel vizsgálat eredményét és azt láttam hogy 3x olyan magas értékek vannak a Foszfolipideknél(Kardiolipin,B2-GPI-Lgg/lga/lgm) mint a normal.Szerintetek ez mit jelenthet? Köszi előre is. H
93. nadine81 (válaszként erre: 92. - Byby22)
2017. febr. 13. 22:37
Szia. Szerintem ott az immunológian nem ezt a szűrést nézik de szerintem kapsz a kombinált tesztre úgyis beutalot. A magzatvíz vételt én sem fogom majd hagyni, én is mindenképp ezt a tesztet szeretném. Ha kell fizetek is érte akár magán laborban is.
92. Byby22
2017. febr. 9. 14:48

Sziasztok!

Jövő héten megyek 12.heti ultrahangra,de mivel elmúltam 36,így megnyugvás képpen pluszban szeretnék Zalaegerszegen egy genetikai vizsgálatot(Down-kór szűrővizsgálat) végeztetni.A védőnő szerint nem szükséges,mivel nem volt a családban problémás helyzet. De mégis szeretném.

Azt kérdezném,az immunológiai vizsgálat ugyanaz,mint a genetikai? Bocsi,ha buta a kérdés,de nem tudom. :/

Ezt a vizsgálatot melyik hanyadik hétben végzik?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Byby:)


A másik kérdésem,tudom,hogy beutaló köteles,de kell fizetni a genetikai vizsgálatért?

91. 67065d8ab8 (válaszként erre: 90. - Fabatka89)
2017. febr. 9. 13:51
Szia. Nekünk kérték a beutalóról a napló szàmot. De próba szerencse hívd fel őket!
2017. febr. 9. 12:38
Sziasztok! Zalaegerszegen meg tudom kérni úgy az időpontot immunológiára, hogy a beutaló nincs még a kezemben? Köszi
89. nadine81 (válaszként erre: 88. - Mmoncsi88)
2017. jan. 30. 22:57
Szia. nekem nőgyógyász adott beutalot, de úgy tudom, házi doki is adhat.
2017. jan. 29. 14:46
Sziasztok!Milyen beutaló kell a zalaegerszegi immunológiai vizsgàlathoz?Nőgyógyàsz,hàziorvos..Stb.gyerekvàllalàs kapcsàn kérdem.Köszi
2017. jan. 16. 21:04
Tudnátok segíteni pontosan mit néznek Zalaegerszegen genetikai vizsgálaton?
86. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 85. - 67065d8ab8)
2017. jan. 7. 21:43
Szia!Köszönöm szépen a gyors választ!😊
85. 67065d8ab8 (válaszként erre: 84. - 9c1bea05b7)
2017. jan. 7. 20:03
Szia. Nem kell éhgyomorra menni! Én biztos rosszúl lettem volna ha úgy kell menni. Mi kb 3óra alatt végeztünk. Örülök hogy oda mentünk nagyon emberiek voltak!
2017. jan. 7. 19:51

Sziasztok lányok!

Segítsetek nekem!Hétfőn megyünk immun és genetikai vizsgálatra Zalaegerszegre.Éhgyomorra kell menni vérvételre?

Előre is köszönöm, ha válaszoltok!

83. nadine81 (válaszként erre: 81. - Gabi_77)
2017. jan. 2. 21:45
Szia. Én Szombathelyen lakom (vas megye ) és Zalaegerszegen voltam immunológia vizsgálaton, tb alapon. Nem bántam meg, érdemes volt :)
82. Varrolany (válaszként erre: 81. - Gabi_77)
2017. jan. 2. 21:23
Én novemberben kaptam február elejére időpontot Debrecenben
2017. jan. 2. 09:35
Sziasztok! Az országban hol lehet tb-sen meddőségi immunológiai és genetikai konzultációt intézni? Zalaegerszegen kívül valahol? Ha Csongrád megyei vagyok, Zalaegerszegen vajon szóba állnak velem egyáltalán?
2016. szept. 16. 10:58
Szia. melyik városban laksz? Először nézd meg van e nálatok a kórházban ilyen szakrendelés. ha nincs, a hozzád legközelebbi városba is mehetsz, én is tegnap tőlünk 50 km -re voltam. ugyanúgy ingyenes tb alapon volt.
79. vkatalin (válaszként erre: 78. - Nadine81)
2016. szept. 14. 19:22

SZia,


Látom, itt senki nem jár, nekem egy kérdésem lenne hozzád, hátha olvasol fórumot.....hol lehet tb-re csináltatni immunológiát? nem mondom, hogy van sok időm, de lehet, hogy elsőkörben megpróbálnám, ha budapesten van. sok pénz elmenne, ha magánban csináltatnám.

2016. júl. 8. 22:06
Sziasztok. Ha fizetős vérvételre szeretnék menni, miket kell kérnem meg nézetni? Sima immunológia vizsgálatra van beutalóm de tőlem 70 km és 2 hónap mire van időpont, addig nem szeretnék várni, tudnom kell mitől ment el fél éven belül a második baba is. Meddőség nincs, könnyen teherbe esek, csak nem marad meg. Első menstruáció ki marad a második meg jön amikor az ideje lenne.
77. Kata81
2015. okt. 28. 14:33
Sziasztok! Új vagyok a fórumon, bár látom, régen írtatok, de hátha valaki még jár erre. 2 egymás utáni missed ab után genetikai és immunológiai vizsgálaton voltunk Zalaegerszegen. Az immunológus doktornő erősen valószínűsíti az antifoszfolipid szindrómát. Véreredmény még nincs meg, de elkeseredtem. Az igazsághoz tartozik, hogy már van egy 2,5 éves kisfiúnk, akit szívem teljes szeretetével, vagy ha lehet, annál is többel imádok és nagyon szeretnénk kistestvért neki. Nem mondanám a vele való terhességemet sem teljesen problémamentesnek, de összetehetem a kezeimet, hogy egészségesen megszületett. Előtte is volt már egy spontán vetélésem. Fizikailag és lelkileg is megviseltek ezek a dolgok, nem tudom, merni fogok-e belevágni egy újabb terhességbe, ha beigazolódik a doktornő gondolata. Van esetleg valaki, akinek ez a betegsége van? Köszönöm, ha írtok, további szép napot mindenkinek!
2015. szept. 1. 08:04
múlt héten,laboratórium kft
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook