Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlet két gyerekkel....önerő nélkül nincs saját lakás:((( fórum

Albérlet két gyerekkel....önerő nélkül nincs saját lakás:((( (beszélgetős fórum)

1 2
39. szaida (válaszként erre: 19. - Nyecsus)
2010. szept. 10. 14:30

Nem a világ az ilyen, hanem az emberek. :) A kettő külön dolog. Lehet többféleképpen is élni. Minden lónak két oldala van, ugye ahogyan mondják. :)


Sok emberhez nem vágnak oda önerőt, mégis kispórolja magának. Pénz arra jut, amire akarjuk. (persze ezt azért jól kell értelmezni)

2010. szept. 2. 13:20
Mi most készülünk albérletbe, pedig nekem van egy fél házam, igaz, anyukámé a haszonélvezet. Most mindkettőnknek van állása, de mi mégis el akarunk menni egy másik városba, ahol csak a férjemnek lesz munkája, az enyémet fel kell adni. Csak remélhetem, hogy találok majd valamit. Anyukámmal semmi gond, tehát nem innen fúj a szél, csak éppen úgy érezzük, mennünk kell! Gyerekekkel, kutyákkal, el innen! Most keressük a lakhatást...Sokan őrültnek tartanak minket, de egyszer élünk, csak most van lehetőségünk merészeket lépni! Még ha ezzel anyagilag csúszunk is lefele, de nem minden a pénz!
37. f54d0e6a81 (válaszként erre: 36. - Tücsimücsi)
2010. júl. 29. 17:24

Mint mondtam totálisan igazad van!!

Erre felénk mindenki felvág,akinek nincs valamilye,pfúú nem is írom inkább le!!!

De azért akadnak jó embere is!

36. tücsimücsi (válaszként erre: 34. - F54d0e6a81)
2010. júl. 29. 17:20

Igen, tényleg elég ritka.

Szerintem azok nem vágnak fel akik SAJÁT erejükből teremtik elő a jólétet. Mert azok megbecsülik a munkát, és nem csak úgy az ölükbe pottyant a jólét.

Pl. van egy rokon házaspár(50 év körüliek), dunántúliak, azok amióta összekerültek hajtanak, mint az őrültek. A nőci pl. teherautót is vezet, mindig több lábon álltak, és nagyon sok pénzük van, ők azok akik a jég hátán is megélnek, pedig sose kaptak támogatást egyik szülő részéről sem.

De annyira kedvesek, és nem vágnak fel, nagyon szeretjük őket. Csak az ilyenek vannak elenyésző számban sajna:-(

35. tücsimücsi (válaszként erre: 33. - Tücsimücsi)
2010. júl. 29. 17:13
*más
34. f54d0e6a81 (válaszként erre: 33. - Tücsimücsi)
2010. júl. 29. 17:12

Milyen igaz!!!

Háát,nálunk sincs kolbászból a kerítés,de ritka akinél igen,meg az is,hogy akinél az van az normális is legyen!

Húúú,ezt jól megmondtam...

33. tücsimücsi (válaszként erre: 32. - Tücsimücsi)
2010. júl. 29. 17:10
folyt.ja: én mindig azt mondom: aki sír, attól el kell venni. Főleg ha olyanok sírnak akik már f...-val verik a csalánt.
32. tücsimücsi (válaszként erre: 31. - F54d0e6a81)
2010. júl. 29. 17:09

Mi pedig még sose voltunk nyaralni, a lányom 8, a fiam 4 éves.

Tavaly egy hétvégére felmentünk Pestre, sajnos nekünk csak ennyire futja, de a gyerekeinknek az a 2 nap felért egy külfölddel.

31. f54d0e6a81 (válaszként erre: 30. - Tücsimücsi)
2010. júl. 29. 09:38

Szó szerint!!!!!

Nyávog,hogy idén nem mehetnek el görögbe,csak valamelyik közelebbi országba!!!

Megtudnék ilyenkor őrülni,amikor valakinek ilyen ÓRIÁSI baja van!

Én már rég voltam külföldön,mert eddig kicsi volt a gyerek,dehát belföldön is tökjó,van aki ezt se teheti meg!Annak lenne oka nyávogni!

Amúgy tavaly nem is voltunk sehol,idén talán,de mostmeg sokat dolgozik a párom...

Húúúú...

30. tücsimücsi (válaszként erre: 29. - F54d0e6a81)
2010. júl. 29. 09:35
Ez így szokott lenni..valakinek minél több van annál több kéne.
29. f54d0e6a81 (válaszként erre: 28. - Tixtina)
2010. júl. 29. 09:18

Igen,kell a félre tett pénz!

Persze sokaknak nehezen megy azért mindent kifizetni és tartalékolni is,megértem őket..

Mi nem panaszkodunk,párom állása kielégítő (5 éve egyhelyen van) én gyesen vagyok,nincs 1 hitelünk sem...

Szóval elvagyunk,nem szórjuk el egyszerre, amink van,hanem inkább beosztjuk de nem mondom,hogy

semmit nem engedünk meg magunknak,dehogy nem,csak ésszel pl:ha múlt hónapban vettem 4 főlsőt 5 nadrágot akkor tuti 2-3 hónapig nem veszek magamnak,mert van!

A gyereknél ugyanezt nem bírom megállni, nekünk ő a gyengénk,mert kényeztetjük,de még mindig jobb őt

kényeztetni,mint hülyeségekre elpocsékolni...

Na de nem is mondom tovább talán tudjátok,mit akarok kihozni belőle!

Mégegyszer:nem csak milliomosoknak lehet szűlni,én sem vagyok az mégis szépen élünk,van milliomos ismerősöm ő nyafog...

Erről ennyit!

28. tixtina (válaszként erre: 27. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 21:09

Pontosan így van.

A Kisfiú semmiben nem szenved hiányt-játékokat is vesz neki.

Nővére pont az ellentéte.hatszor annyi pént keresnek-vannak hárman-és náluk hó közepén már hó vége van villanyt is ki akarták kapcsolni.Elszórják a pénzt.Kölcsönkérnek állandóan,de soha nem adják vissza-Nekem is tartoznak már 3 éve.


Nekünk is most,hogy felemelték a lakás törlesztőt havi 108 ezerre-és a férjem nyugdíjas-90 -ből kell gazdálkodjunk/-rezsin kívül/.. négyen-mert mostanra elfogy a tartalékunk--úgyhogy sürgősen melót kell keressek szeptembertől,mert a fiam kezdi a sulit-


Szeretem,ha van félretett pénz,mert bármi történhet a családban-:D

27. f54d0e6a81 (válaszként erre: 26. - Tixtina)
2010. júl. 28. 19:09

Hát,nehéz helyzetben van az akiről írtál,ezek szerint,de legalább mindent megtesz a gyermekért!!!

Ezért elismerésem,több ilyen ember kellene!!

Azt mondják a pénz nem boldogít!!!

Dehogy nem!!

Csak az akinek nincs,felismeri az "egyéb" boldogságot is és tud élni vele!!!

Remélem idővel jobbra fordul az illető sorsa!

26. tixtina (válaszként erre: 23. - Tücsimücsi)
2010. júl. 28. 18:47

Figyu-én is hitetlenkedve halgattam,de konkrétan tudom,hogy így van.

70 ezret kap-és a családi pótlék hozzá jön,ami kb 13-és kapott támogatást az önkormányzattól-nem tudom,mennyit-de nem sokat.

Majd megkérdezem,hogy csinálja.

Ja!!!!Eszembe jutott-egy kefirt,és egy pogácsát eszik naponta.azt mondja nem éhes-egész nap melózik-este már nem eszik-félti az alakját.

Kisfia jó húsban van,mindent megad neki.

Persze,mindenből a legolcsóbbat veszi-400 forintos virsli-300 forintos párizsi,stb.

25. f54d0e6a81 (válaszként erre: 22. - Tixtina)
2010. júl. 28. 17:02

Ja,oké.

Szép napot!

24. 0a84e34983 (válaszként erre: 23. - Tücsimücsi)
2010. júl. 28. 17:01
Én sem!
23. tücsimücsi (válaszként erre: 14. - Tixtina)
2010. júl. 28. 16:52
Ne haragudj, de én ezt nem hiszem el.
22. tixtina (válaszként erre: 17. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 16:39

Arra reagáltam,hogy a minimálbérből félre lehet tenni.

Arra ez egy mondatra:DDDDDDDDDDDD

21. f54d0e6a81 (válaszként erre: 20. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 16:27
Kiszámíthatatlanabbat akartam írni...bocsi
20. f54d0e6a81 (válaszként erre: 19. - Nyecsus)
2010. júl. 28. 16:26

Hála az Istennek,mi is szépen élünk,sok olyan dolgot megengedhetünk magunknak,amit más nem...

De mint mondtam nem mindig volt ez így!

Még is lett gyermekünk,de albérlet mellett, azért tudatosan kell az életünket élni,ahogy lakás hitel mellett is,sőt ott még kiszíthatatlanabb minden...

Na mindenkinek minden jót!

2010. júl. 28. 16:02

Sziasztok!

Én írtam a fórumot, és a helyzetünk nem olyan rossz, hisz párom jól keres... és én is gyeden vagyok, szóval nem az a gondom, hogy nem élünk jól, csak hogy mivel nincs 2 millió önerőnk, hiába keresünk jól, nincs saját lakásunk, és bizonyára nem is lesz. Hála Istennek nem minimálból kell élnünk, de ha úgy lenne akkor is bevállaltuk volna, mert ha tényleg arra várunk, hogy legyen önerőnk, akkor nem szültem volna...:))sajnos ilyen a világ ma.

2010. júl. 28. 15:10

De mindegy,minden esetre elkellene olvasni a többi hozzászólásomat a témában!!!!

És akkor rájönnétek,melyik oldalra húzok!!!!...

17. f54d0e6a81 (válaszként erre: 14. - Tixtina)
2010. júl. 28. 14:36

Szerintem félreértettél,én azt mondtam kilehet jönni albérlet mellet is és lehet gyereket vállalni...

AKINEK ÉN ÍRTAM AZ mondta,hogy az ne válaljon aki

albérletes,hanem spóróljon mégha minimálbéres is és csak utánna csináljon gyereket!!!

Ezzel csak részben értettem egyet,mert nekem nem kell bemutatni az életnek ezt az oldalát!!!

Sok fáratsággal értem el a mai helyzetemet,a párommal,és albérletbe keztük,mégis megvan a gyereknek mindene...

Ja és volt úgy,hogy minimálbért kaptunk,mert

nem volt más munka,de a gyerek miatt sose nyafogtunk,mert küzdeni kell és nem arra várni,hogy most lesz lakás hitel vagy nem,mert ha nem gyerek se kell...Pfúúúú

Kell a bánatnak hitel,inkább albérlet!!

Jelentem,évekig albérleteztünk,de tisztességesen beosztottuk amink volt és

kölcsön sem kellett!!

Magyarúl albérlet ide vagy oda gyerek jöhet albérletbe is ellehet tartani,bár már többször ezt írtam,de még akadnak olyanok akik nem értik!!!??

16. tixtina (válaszként erre: 15. - 0a84e34983)
2010. júl. 28. 14:25

Magam sem tudom elképzelni-szerencsére nem vagyok hasonló helyzetben.

Viszont,ha rákényszerül az ember-muszáj meghúzni a nadrágszíjat:D

15. 0a84e34983 (válaszként erre: 14. - Tixtina)
2010. júl. 28. 13:54
Hát akkor gratulálok barátnődnek,bár szerintem ez lehetetlen.
14. tixtina (válaszként erre: 12. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 11:14

Hidd el,hogy kilehet jönni.


Ebben az országban nagyon sokan élnek minimálbéren,és abból kell gazdálkodjanak.

Barátnőm egyedül neveli a kisfiát.

Garzonba lakik,70 ezret keres-és tudott spórolni.

Hogyan lehetséges???Tőle kell megkérdezni,mert fogalmam sincs-

Ja,és nem kap gyerektartást-ugyanis apukán nem lehet behajtani.

13. Ministry (válaszként erre: 12. - F54d0e6a81)
2010. júl. 28. 11:10

Mi 50 körül kijövünk ketten a párommal, kajával, rezsivel együtt.

Egyszer elmentünk 60-ig, de akkor többször rendeltünk pizzát :)

12. f54d0e6a81 (válaszként erre: 11. - Szaida)
2010. júl. 28. 10:23

Szia!


Értem,hogy mit akarsz te írni,csak biztos sok albérletes olvassa,akik hát nem nézték ezt jó szemmel...

Az ne mond,hogy minimálbér mellett félre lehet tenni,pláne gyerek mellett!!

Miből?

Úgy tudom 70 valamennyi a minimálbér,rezsi 30-40 ezer akkor enni is kell....

Mit teszel félre?

Ebből jön,hogy épp ezért ne vállaljanak gyereket azok akik szegények,hisz mégha gyerekük sincs se tudnak félre tenni!???Gondolom így gondolják egyesek..

Csak azt tudom mondani, elcseszett egy világ ez!!!

Ne értsd közvetlenül magdra!

Amúgy a gyereknek mindent megkell tudni adni,ez is igaz,mert szeretetből nem lakik jól,de gondolom,azért,ha valaki kitudja nyögni az albérletet,fenn tart egy vagy 2 autót stb.. annak nincs ilyen gondja,különben saját lakás mellett is megvannak azok a gondok mint az albérletnél,csak azzal a tudattal,hogy pár évtized múlva a tiéd lesz!!

Erről ennyit!Ilyen röviden ezt nem lehet,normálisan kifejezni,mert akkor 6 oldal is lenne...

Szerintem albérlet mellett is lehet gyereket vállalni!

Minden jót!

11. szaida
2010. júl. 27. 21:48

Sziasztok!


Bocsánat, akiket megbántottam, kicsit rosszul fogalmaztam talán. Valahogy úgy értettem, hogy sokan úgy vállalnak gyereket, hogy még sehol nincs semmi és azt hiszik szeretetből fogják felnevelni a gyerekeket. Az a baj, hogy a gyerek felelősség és nem csak érzelmileg... anyagilag is.

Egy ismerős pár albérletben él, hónapról-hónapra. Nincs hiányuk, de azért nem élnek nagy lábon. Bevállalták a gyereket. Ikrek születtek. Azóta kölcsönökből élnek és habár igyekeznek mindent megadni a gyerekeknek, sokszor elég vészes nehézségekbe ütköznek. És akkor ez így most jó? Jó, ha néha nem kap a gyerek enni, de legalább szeretet van? Kell az anyagi biztonság! Amit rosszul fogalmaztam az az, hogy abban igazatok van, hogy ez nem albérlet függő. Bár úgy gondolom, hogy aki albérletben "jól" elél, az félre tud tenni hónapról hónapra és akkor 2-3 év alatt össze tud szedni egy kis lakásra való önerőt. És akkor a gyerek már nem albérletbe érkezik.

Nem tudom ki hogy van vele, nekem ez is fontos a gyerek szempontjából. Ha nekünk anno nincsen biztos lakás, hanem egy bizonytalan albérletben lakunk, akkor nem a szülés lett volna az első gondolatom, hanem a spórolás (ami néha igen nehéz, de megéri) majd egy pici lakás, ami legalább saját és a saját gyerek. És ez nem 40 év. Még igazán csekély fizetésből is lehet spórolni.

Nővérem minimálbérnél alig keres többet, albérletben él, mégis képes úgy élni, hogy 3 év alatt már igen tetemes összeg gyűlt össze neki. Jön a komoly kapcsolat, jöhetnek a tervek, saját lakás majd a baba. És Ő sem 40 évesen lesz Anya.

Én ezekre gondolok, hogy igenis fontos a gyerek biztonsága minden téren. Épp úgy mint egy biztos hely, egy saját kuckó, mint érzelmi biztonság és anyagi jólét (értve ezt úgy, hogy normális megélhetés).


Nem akarok veszekedni senkivel, ez a véleményem és nem szeretem, ha eltúlozzák mások, amit mondok, így azt nem fontos a jövőben. :)

10. Ministry (válaszként erre: 8. - F54d0e6a81)
2010. júl. 27. 19:49

Igen, ez igaz. Nem erre kíváncsi.


Amit még nem írt, dolgozik-e, dolgozott-e, párja dolgozik-e, esetleg szakma. Abból talán ki lehetne indulni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook