Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos kisfiam másfél hete kezdett el csak ülni, a maszastól pedig még úgy tünik, elég messze van. Más babája is ilyen lusti? fórum

10 hónapos kisfiam másfél hete kezdett el csak ülni, a maszastól pedig még úgy tünik, elég messze van. Más babája is ilyen lusti? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 27. 20:31

Hát az enyém 8 hónaposan ült,és már utánna 2-3 hónapon belül,már kapaszkodva ment is.

De ezt nem lehet,hasonlítgatni,mert mindenki más,amúgy ha esetleg aggódsz valami miatt,kérdezd meg a gyerekorvost,meg a védőnőt is,ők biztos megállapítják,hogy helyes ütemben fejlődik e a picuri..!!

Minden jót!

2010. júl. 27. 16:02

Az én kisfiam nem mászik(9és fél hónapos), de kúszni meg olyan sebességgel, hogy alig lehet utolérni. Tegnap már tegnap előtt felült, tegnap meg már felállt. Szerintem ha kúszik nincs gond, innen már csak idő kérdése és mindent fog csinálni. Ha gond lenne, akkor már előbb megmutatkozott volna(pl. nem forgolódott volna)és már látta volna orvos, esetleg gyógytornász. Általában akkor derül ki, hogy kötöttebbek az izmai, nem ilyenkor.


Az egészről azt hallottam, hogy az a legjobb ha minden fázist végig csinál a gyerkőc, nem hagy ki semmit, mert abból látni, hogy jól fejlődik a kis agya a testével együtt. A tanulási zavar (később az iskolában) annál mutatkozik meg , aki valamilyen állomást kihagyott. Persze, gondolom ez sem szentírás.


A tornáztatás, masszázs meg sosem árt, esetleg úszás.

2. c95c921ae7 (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2010. júl. 27. 14:15
Igen, sajnos ez a majd kinövi, meg csak lusta baba szövegek több kárt okoznak, mint gondolnánk.
2010. júl. 27. 13:35

Az én kisfiam 8,5 hónaposan kezdett csak el átfordulni a hátáról a hasára...onnan viszont rohamosan fejlődött, rá 1 hétre elkezdett kúszni, erre 1 hétre mászott és 2 hete feláll kapaszkodva és jár ha fogjuk a kezét.

A nyolc hónapos védői látogatáson az orvos elküldött minket h írjanak fel gyógytornát, de mire eljutottunk a kórházba már el is kezdett forogni.

Sok orvos nagyon alapos akar lenni, de nem lehet minden gyereket egy mércéhez viszonyítani. Minden baba másképp fejlődik, van aki lustább, van aki gyorsabb.

Én annyit tudok javasolni, hogy naponta 2X vagy 3X vezessetek be kis dalolós tornát, így a baba is élvezi, és fejleszti is az izmait.

Mikor fekszik a kezét tárd szét, majd zárd össze, talpát érints össze majd nyisd szét terpeszbe lábait. Fogd meg mindkét lábát zárd össze és ültesd rá majd hajtsd kicsit előre hogy rátámaszkodjon a kezére, nekem billókázott itt kicsit aztán hasra vágta magát. Legyen sokat hason, mégha kicsit nyűgölődik is, persze nem ha sír. Sok baba ahogy erőlködik, úgy nyögdécsel kicsit, de ha nem sír hagy tornázzon csak kicsit.

Próbáld meg ezeket, nekünk sokat segítettek.

De ne idegesítsd magad, csak meg kell tetszenie neki a mozdulatnak, utánna le se tudod majd állítani.

Én már bepelusozni sem tudopm rendesen, mert már fordul, pördül és mászik is elfele. :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook