Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkavállalás külföldön, van valaki hasonló helyzetben? fórum

Munkavállalás külföldön, van valaki hasonló helyzetben? (beszélgetős fórum)

2010. júl. 25. 17:20
Igen, igen ezen én is gondolkoztam, de ebben a munkakörben ahol én dolgozok (fogyatékos gyerekek) nem érdemes egyéni vállalkozásba belekezdeni, mert az EU jobban vizsgálódik (tartozás, meg egyebek)...na mind1 lakásom már van mert most írtam alá a szerződést, holnap meg megyek vissza a munkaügyi hivatalba és majd az "okosak" megmondják, hogy mi a helyzet...
2010. júl. 25. 14:01
Szia ..vállalkozó ként nem lenne egyszerűbb munkát vállalni ?...anyagilag is jobban jársz ...
2010. júl. 24. 23:40
Sok szerncsét.
2010. júl. 24. 22:49

Sziasztok!



Hát nálam az a helyzet, hogy 1 éve vagyok itt mint önkéntes és ahol dolgozom felajánlottak nekem egy munkát. Már voltam az Arbeitsamt-nál és már ki is vannak töltve a papírok és az én helyzetemben nem vizsgálódhat a német Arbeitsamt, hogy valakit ide keressenek a helyemre mert a főnököm nem kér belőle ezért írt rólam kb 2 oldalas "dicsőítő" szöveget és ezzel megyek majd hétfőn vissza. Amikor elsőnek voltam nagyon unszimpatikus volt az az ember aki ott ült és azt mondta nekem, hogy ha nem lesz lakásom akkor biztos, hogy nem kapom meg mivel én most az intézményben lakom....na de én erre hirtelen találtam egy lakást és már holnap alá is írom a szerződést és ezt is viszem ennek a német emberkének... Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor kapom meg a munkavállalási engedélyt, mert szept. 1-től munkába kell állnom... Nem tudja valaki, hogy ebben az esetben mennyi idő alatt kaphatja meg az ember.....Remélem minden rendben lesz. Ezt azért írtam így le, hogy hátha valaki is hasonló cipőben járt/jár.. és akkor leírná amit ő erről tud....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook