Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes dolog, ha a gyerek rajong a nagyszülőkért és a szülőket elutasítja, ha velük van? fórum

Természetes dolog, ha a gyerek rajong a nagyszülőkért és a szülőket elutasítja, ha velük van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. okt. 10. 19:18
haaat szerintem nem teljesen!Nekem nem igazan tetszene ha a nagyszulok maguk fele formalgatnak a gyerekemet,akit en szultem.a szulok az elsok,Ok hozzak a szabalyokat a nevelessel kapcsolatosan,etetes,nasizas v sem,a megszokott ritmus,altatas,stb,szoval nekem nem tetszene,de jo par ismerosomnek sem,ez fix.A paromnak meg vegkepp nem
2008. ápr. 27. 14:46
az én fiam is igy volt a nagyszülökkel, de egy idö után változott most föleg az a jó aki viszi játszótérre vagy sétálni. van egy 16 éves hugom most ö a nyerö mert hétvégén ha jó idö van mindég viszi valahova.
2008. márc. 26. 17:26
Ezek szép gondolatok és jó, hogy vannak ilyen nagymamák.....Nekem miért nem jutott egy hasonló anyós?Tudom, hogy én sem vagyok tökéletes, de anyósommal a 14 év alatt még egyetlen dologban sem értettünk egyet.Pedig kijövök általában az emberekkel, de ha neki azt mondom, hogy piros, akkor egyből rávágja, hogy kék.Főleg,ha a gyerekekkel kapcsolatos.Velük kapcsolatban pedig különösen határozott vagyok.Mostanában már nem is szólok inkább egy szót sem, és érdekes, abból jobban ért.....
2008. márc. 26. 16:06

Hahó, menyek!!egy anyós vagyok azok közül, akitől sirva vítték haza kis korában az unokát. Most 14 éves, de még tegnap is könnyes volt a szeme, mikor elbucsuzott tőlünk.A húsvétot velünk töltötte.

A titok? ha a menyem, fiam bizalommal van irántam, ezt akis lurkók is megérzik.Olyanok, mint egy kis röntgen, minden rezdülést figyelnek.

Hülye gyereket nem nevelünk,még ha egyke is(mondta a menyem, és milyen igaza van) nem emgedünk meg mindent feltétel nélkül.Kell az elvárás, a szokásrendszer kialakítása a nyagyszülő részéről is.ha a két szülő véleménye sem egyezik, it vártok az anyóstól? Nagyiknak sem szégyen a fiataloktól tanulni, és főleg megbeszélni a problémákat, a fiatalokkal.saját fiammal is lehet ellenkezni, vagy győzzön meg, elfogadom.Lehet,szerencsés vagyok, az én menyeim kiváncsiak a véleményemre, pedig diplomás emberek.Én is az vagyok, de nem ez a lényeg. A szeretet, mindenek fölött.Sok nagyi önző, nem vállalja az unokát, nem is érdekli.Az megérdemli, ha elbujik előle az unoka."Messzi" mami vagyok ehy 8 hónapos unokám van, de igénylem , hogy hallja a hangom, mégha telefonon, Webkamerán keresztül is, nehogy idegen legyek neki.Apró figyelmességekkel már messziről is ott vagyok vele.Majd, ha eszmél, nagyobb lesz, tudja, vele voltam ha csak gondolatban is.Leírom ezeket a gondolatokat, biztosan örömmel fogja majd olvasni. Nehéz velünk idősekkel, mi tegyünk azért, hogy elfogadjon a meny az unoka.

65. 53cc09e608 (válaszként erre: 63. - Gréger)
2008. márc. 13. 17:13
Pedig a nevelés a Te dolgod ..és úgy neveld ahogy Neked jó !Mondjuk az én unokáim maguktól mennek fogat mosni ..minden elérhető magasságban van . Nálunk viszont olyan eset volt mikor a menyem elköltözött ,hogy szó szerint bűdős ruhákat hozott , azonnal elmentem és vettem mindegyiknek ruhát és soha többé nem hozhatott ide ruhát . A párom aki nyugodt ember ..felrúgta ,mert egy zsákszatyorba hozta és elviselhetetlen szaga volt ... a szatyorral ,meg még jobban kiakasztotta ..mert utálja ,akárcsak én !Szépen felvilágosítottam ,hogy amennyiben megérem ,hogy a gyerekek ilyen koszosak ,teszek ellene ... azóta nem hoz ruhát és tiszták a gyerekek is ! persze ekkor már külön volt a fiamtól !
64. 53cc09e608 (válaszként erre: 61. - Gréger)
2008. márc. 13. 16:49
Na nyalókát nem adok neki ..sajnos ez az anyja szokása ,nálam szigorúan fött ételt kell enni főétkezésbe ... nem nasit.. ! Nem foglalom Őket aranyba ,hiszen magam is tapasztalatokkal rendelkezem, negativval is ! Ismerek én is nagyon rossz nagymamákat is ! :)))))
2008. márc. 13. 13:08
Hát én is így gondolnám.....Így nagyon nehéz gyereket nevelni, hogy itthon valamit nem szabad, 100 méterrel arrébb meg szabad.Ott mindent szabad és semmi sem kötelező.....Pedig az édesanyámról beszélek.Nem mondom, hogy rosszul neveltek minket, de mondjuk a fogmosást nem követelték tőlünk sem kiskorunkban, mint ahogy én a saját gyermekeimtől.És nem akarják megérteni, hogy én máshogy szeretném nevelni a gyerekeimet, ha egy kicsit szigorúbban is, de a javukat akarva.....
62. supin (válaszként erre: 61. - Gréger)
2008. márc. 13. 12:25
Az ilyen nem nagyszülő.. Én is az vagyok. 3 unokám van de a fogmosást étkezést szóval az alapvető követelményeket én is kérem az unokáimtól. Ettől függetlenül a kedvenc mami vagyok. Igy becéz még mai napig is a 10 éves unokám: mamikám..Az igazi nagyszülő ebben is segiti a gyerekét...
61. gréger (válaszként erre: 59. - 53cc09e608)
2008. márc. 13. 11:27

Hát nálunk nem ez a helyzet, én imádok a gyermekeimmel lenni, és mostanra meg is szűnt ez a probléma, a kislányomnál csak egy rossz időszak volt.Most meg éppen nagyon anyás.

Azért nem kell aranyba önteni a nagymamákat sem, az rendben van, hogy többet megenged a gyereknek, mint a szülő, nem is feladata a nevelés, de az azért túlzás, hogy a gyereknek nyalókát ad ebéd helyett, mert ő éppen azt kívánja, meg este, ha ott alszik, nem kell neki fogat mosni stb még sorolhatnám.Szóval akkor ki akar jobbat a gyereknek?A szülő, akinek vannak elvárásai, vagy a nagyszülő, aki mindent megenged?????

2008. márc. 13. 10:41
De sok oka lehet ,ha a gyerek jobban szereti a nagyszülöket ! Egy ..mi sokkal jobban szeretjük őket mindenkinél ... csak Ők a fontosak .Van aki többet megenged Neki ,mint amit otthon . Rengeteg oka lehet ,lehet a mama sokkal többet játszik vele ,vagy éppen ott vannak állatok ..amiket nagyon szeret ...ezer oka is lehet Neki .
2008. márc. 13. 10:34
Én értem is rajong mindegyik unoka ,és ha velem vannak nem is akarnak beszélni a szűlőkkel ,jobban mondva csak az anyjukkal ,de ennek oka van ! Hiába vesz nekik bármit , a gyerek megérzi ki szereti őket. És mondjuk ,azt is észreveszi egy gyerek ,mikor a menyem is megakart tőlük szabadulni és mindig itt voltak Nálam . Kicsi koruk óta ,én gondoskodtam róluk ,mert anyuka egy valamihez értett ,saját magát sajnálni ...más rajta kivül nem létezett és egy gyerek ezt észreveszi!!!!! A gyerek azt is észreveszi ,ha a szülök becsapják , és utána nem lesz bizalmuk hozzájuk ! Az unokáim ,azt mondják ,hogy az Ő anyjuk mindig hazudik ,erre senki nem biztatta Őket , felvettem videóra ,mert én magam is ledöbbentem rajta ,hogy egy négy éves gyerek is megjegyzi ,ha az anyja hazudik ! .))
58. annaluca (válaszként erre: 57. - Mothertiger)
2008. márc. 12. 23:45

Érdekes anyósod van!

Mennyi idős a fiad?

A gyerekek nem hülyék! Ha fél, és elbűjik a mama elől, annak oka van. Lehet, hogy nem verik, de a lelki terror rosszabb minden pofonnál, nagyobb, nehezebben gyógyuló sebeket képes ejteni.

Ne hagyd, hogy elvigye! Tudom, vannak értetlen emberek, meg mit szólnak a többiek, de választás elé kell állítani: vagy itt játszanak, vagy sehol. Ennyi.


A lányom is nagyon odavan a nagyszülőkért. Édesanyám sokat vigyáz rá, és úgy is neveltük, hogy máshol is jól érezze magát. Ha anyukámnál van, és megyek érte, ő elbújik és nem akar hazajönni. Ez eleinte rosszul esett, de ma már nem zavar. Tudom, a nagyi jobban el tud játszani vele, több az ideje, és a türelme is.

2007. szept. 19. 11:06

Tegnap átvészeltem a történteket.

Nem maradt el a menetrend szerinti hisztéria a fiam részéről, mikor meglátta anyósomat. Ő hozott neki egy kisautót, azzal próbálta jobb belátásra téríteni, de mondtam neki, hogy nem hülye az én fiam...

Aztán mégis odament hozzá a fiam, elmentek a hátsó udvarba a szomszéd csirkéit nézni, ezalatt teljesen megnyugodott a gyerek. Így minden hiszti nélkül beült a bicikliülésbe, és elmentek. Sokkal jobb volt így.

De egyébként megemlítettem neki, hogy miért nem marad inkább náluk, és játszanak itt?

Erre azt felelte, hogy télen már úgysem fog jönni, hadd vigye már most el. Egész normálisan mondta, tudom, hogy szereti, mégis olyan rossz, hogy így oldotta meg a dolgot.

Engem természetesen valamilyen szinten megnyugtatott, hogy télen nem fog jönni...:) Meg azért az is, hogy most nem cígölte ki a gyereket a kapun ordítva, ahogy eddig, hanem kicselezte.


Solyom, ha elköltöznék, Apa biztos nem jönne velem, ha meg igen, belepusztulna, hogy messzire költöztünk az anyjától...:-///

2007. szept. 19. 08:58
Anyatigris!Légy hű a nevedhez!!!!!
55. 274c9996b8 (válaszként erre: 54. - Mothertiger)
2007. szept. 18. 19:02

szia Kedves !

Hat en joooooooooo messzire költöznek a helyedben !

2007. szept. 18. 12:17

Kedves Solyom!

Nem tudom, mit tehetnék. Páromnak hiába panaszkodom, falra hányt borsó, őt nem érdekli semmi. Ahogy megemlítem neki a dolgot (vagy mást, ami az anyjával kapcsolatos), látom, hogy szinte kiüresedik a tekintete, és bekapcsolja magában az "egyik fülemen be, a másikon ki"-funkciót.

Anyósom meg akkora idióta, hogy hiába magyarázok neki.

A nyáron is rokonok jöttek hozzánk látogatóba, és arra a napra esett, hogy el akarja vinni a gyereket. Nem hazudok, kb. 25-ször telefonált, mire felvettem. Elmondtam neki, hogy tegye már át más napra a látogatást, mert vendégek jönnek, akik szeretnék látni a fiamat. Erre értetlenkedett, meg hajtogatta, hogy legalább egy órára, egy fél órára adjam oda. Meg érti ő, hogy nem lehet, de hadd erőszakoskodjon már... Hát normális?

Ezzel a kiállhatatlan fontoskodásával, meg a törtetésével, az erőszakos jellemével teljesen tönkretette az idegeimet. A fia így nőtt fel, és már megszokta, hogy sem a saját, sem semmi másban képtelen ellene képviselni érdekeket, tehát egyet tesz: leszar mindent. Én meg kényes vagyok, meg hisztis vagyok, meg eltúlzok dolgokat anyósom szerint.

Ez most csak egy hülye példa, de ha elmondom anyósomnak, hogy szeretném, ha a gyereken ugyanaz a ruha lenne benn a lakásban, meg odakinn is, tutira levetne róla ha csak egy ruhadarabot, akkor is. A jómúltkor nagyon hűvös szél fújt, este hozta volna haza, adtam neki egy pótmellényt, hogy hazafelé adja rá. Gondolom mondanom sem kell, hogy mellény nélkül jött haza a gyerek...

Mert a gyerekre nem kell több figyelmet fordítani öltözködés terén, mint magunkra. Nem kell vastagabban öltöztetni, ha hideg van. Hiába mondanám el neki, hogy nekik még nem olyan az immunrendszerük, mint egy felnőttnek, és nem attól edződik meg a gyerek, ha folyamatosan beteg.


Nem érti meg. Neki csak egy igaz van, és az az övé.


Ma is jön a gyerekért.


Az öregasszonyról meg annyit, hogy tősgyökeres parasztok. Itt mindenki rokonokról ítél, tehát én is általuk ítéltettem el. Utál, mert eldöntötte, hogy utálni fog, és kész. Én meg nem fogok neki nyalizni, csak hogy kiderítsem a dolgokat. Az anyázásért meg legszívesebben a szájába taposnék. Emiatt sem fogom rendezni a sorainkat. Náluk nem lehetek önmagam. Mutatok egy képet, ami nem én vagyok. Feszengek, kerülgetnek...Nincs értelme.


Nagyon sok mindent tudnék mesélni arról, hogy mik mentek már ott. Fél nap nem lenne rá elég, hogy leírjak mindent. Talán akkor megértenétek engem is, meg a gyereket is.

Csak nem tudom, hogy mit tehetnék.

Bocsi, hogy hosszú voltam.

53. 274c9996b8 (válaszként erre: 51. - Mothertiger)
2007. szept. 9. 16:22

szia Kedves !

Nem hinnem hogy barkinek is joga lenne , barmilyen szinten is elvinni az "EN!" gyermekemet !/ezt en igy latom es nem maskeppen!/Lehetseges hogy egy ilyen hozzaallas nem jol sulne el neked ?/mert ugye nekem soha nem volt anyosom!Az edesanyam meg kb tudja merröl fuj a szel!/De , azert en a helyedben ha mar muszaly 1-közeputat valasztani ? ! Akkor azt csinalnam hogy megkernem a mamat hogy maradjon ott nalad ill TE is menj el veluk es vizsgald fölul azt hogy miert nem szeret a gyerek odamenni ? Persze ezt többször meg kell ismetelni hogy ki tudd bogozni hogy mi a gond az öregasszonnyal ? Aztan azutan eldöntened hogy most ereszted a gyereket vagy nem ?

2007. szept. 9. 13:43

Annyira belefáradtam ebbe, hogy el sem hiszitek. A páromat nem érdekli ez az egész.

Tegnap öltöztettem a gyereket, mert át akartunk menni a közeli városba bevásárolni az egyik ismerősömmel. Nem is ez a lényeg.

Mondom babának, hogy megyünk pápá. Azt mondja, "pápá. Mama..." Kérdezem, menni szeretnél mamához? Erre teljesen pánikba esett, annyit mondott folyamatosan, hogy "nem, nem, nem mama, nem!" És elbújt.

Egyébként kedvesek vele, meg mindenben a kedvét keresik. Nem is értem, hogy vajon mi lehet a baj???

Lehet, hogy "átörökítettem" a gyűlöletemet?


Anyósomnak valamilyen szinten joga van elvinni a gyereket, vagy rosszul tudom? Nyilván ez buta dolog, mivel nekem több jogom van hozzá, mint akárki másnak...

Neki nem lehet elmagyarázni semmit. Egyszerűen nem akarja megérteni, nem érdekli. Egyik fülén be, a másikon meg ki. Mit lehet ilyenkor csinálni???:(((

2007. szept. 9. 13:41

Annyira belefáradtam ebbe, hogy el sem hiszitek. A páromat nem érdekli ez az egész.

Tegnap öltöztettem a gyereket, mert át akartunk menni a közeli városba bevásárolni az egyik ismerősömmel. Nem is ez a lényeg.

Mondom babának, hogy megyünk pápá. Azt mondja, "pápá. Mama..." Kérdezem, menni szeretnél mamához? Erre teljesen pánikba esett, annyit mondott folyamatosan, hogy "nem, nem, nem mama, nem!" És elbújt.

Egyébként kedvesek vele, meg mindenben a kedvét keresik. Nem is értem, hogy vajon mi lehet a baj???

Lehet, hogy "átörökítettem" a gyűlöletemet?


Anyósomnak valamilyen szinten joga van elvinni a gyereket, vagy rosszul tudom? Nyilván ez buta dolog, mivel nekem több jogom van hozzá, mint akárki másnak...

Neki nem lehet elmagyarázni semmit. Egyszerűen nem akarja megérteni, nem érdekli. Egyik fülén be, a másikon meg ki. Mit lehet ilyenkor csinálni???:(((

50. 274c9996b8 (válaszként erre: 49. - Mothertiger)
2007. szept. 7. 14:01
Ahogy olvaslak , ugyerzem hogy ez a TE dolgod egyre komolyabb es komolyabb ! Ha TE nem mesz anyosodhoz /barmi okbol is ?/ akkor hogy tudod elengedni a kisgyermekedet ? !
2007. szept. 7. 12:26

Én azért nem megyek hozzájuk, (bár tegnap anyósom megjegyezte, hogy miért nem megyek) mert az anyósom anyja törvénytelen szexuális aktusra szólított fel Édesanyámmal egy pár hónappal ezelőtt, valamelyik topikban le is írtam... Kérdőre vontam, mire letagadott mindent, meg kis hülyeséggel akarta megindokolni az egészet...

Azóta nem vagyok hajlandó elmenni.

Tegnap is jött anyósom, és amint meglátta a gyerek, szaladt el. Végig kiabált megint, hogy "anya, anya!" Mikor meg hazahozta, olyan boldog volt, hogy összevissza puszilgatott és nagyokat kacagott.:'(

48. 274c9996b8 (válaszként erre: 46. - Mothertiger)
2007. szept. 5. 18:27
Tökeletessen egyetertek a 46.beszolassal !
47. 4b6a2525df (válaszként erre: 46. - Mothertiger)
2007. szept. 5. 13:23

A heti egyre korlátozást is korlátozd arra, hogy nem viheti el a gyereket. Vagy menj vele Te is. A Te gyereked, Te tartozol felelősséggel azért, hogy ép felnőtt váljék belőle, a lehető legkevesebb leki sérüléssel!!

Inkább legyél "banya" meny, mint megalkuvó anya.

2007. szept. 5. 13:14

Szerintem anyósom meg az anyjáék azt akarják a gyerekemmel pótolni, amit a párommal elmulasztottak. Azaz jóformán mindent. Talán anyósom így altatja el a lelkiismeretét (már ha van neki olyan), amiért mocsokul bánt a fiával.

Valószínűleg szeretik a kisfiamat nagyon, de ez már nem igazán csak erről szól. Benne van az előbb említett történet, meg az is, hogy engem bosszantsanak. Mivel egyetlen kérésemet sem szokták betartani a gyerekkel kapcsolatban (édességstop, kutyázás-macskázás-csirkézés /!!!/, ilyenek), általában tiszta ideg vagyok, mirt hazahozza a gyereket. A nyáron egy héten többször is elvitte, és mindig úgy hozta haza, hogy állandóan volt valami sérülése. Lenyúzott orr, lenyúzott térdek, nevetve mesélte, hogy kisfiam elesett a csirkeszaros udvaron és "még gurult is vagy kettőt, akkorát esett", de az utolsó csepp az volt, hogy szétcsattant fejjel hozta haza, ökölnyi púppal a homlokán. Azt hittem, hogy ott áll meg a szívem.

Akkor lekorlátoztam a látogatásait heti egy alkalomra.

De a lényeg az, hogy ezekhez a látogatásokhoz nem a gyerek ragaszkodik. Hanem ő.

És nem azért mondom, mert nem bírom a képét, de látom, hogy a gyerek nem szereti. Ha biztosabb lennék benne, azt is rá merném mondani, hogy fél tőle. Amikor megjelenik nálunk, Kálmibaba menekül, mindenkibe belekapaszkodik, csak hozzá nem megy oda.


Még valami. Ismerem a gyerekemet, a játékstílusát: általában nem sokáig köti le egyvalami, de néha szeret elbíbelődni egy-egy neki tetsző dologgal. Anyósom, mint a szélvész, viszi egyik játéktól a másikig, hirtelen elkapja egy játéktól, személyes játékot kezd vele, aztán megint hagyja valamivel játszani, aztán megint elhúzza onnan... Nem is értem, mire jó ez, de azt legalább megértettem, hogy mi baja a gyereknek vele...:(((

2007. szept. 3. 09:07
Nem értem az ilyen nagyszülőket,akik "versengenek"a gyerek kegyeiért,és persze ezzel rontják a szülőkkel a kapcsolatot.Ha igy elfajul a helyzet,ott már komoly baj van.Meg kell találni a középutat.Jó,ha a gyerek rajong a nagyszülőkért,de azt ne az ott kapott előnyökért tegye.Én csak a saját példámat tudom felhozni,az unokáim szeretnek,én imádom őket,ha velem vannak,játszás van,kényeztetés,de a szülők az elsők.Amit ők nem engednek,azt én sem.Ha "bűnözünk",azt megmondjuk.Nincs versengés.Az a normális,ha a szülők örömmel adják oda a gyerekeket,és a gyerekek is örömmel jönnek.
44. 274c9996b8 (válaszként erre: 42. - Mothertiger)
2007. szept. 2. 15:35
Hat nehez helyzetben vagy az biztos ! Nekem soha nem volt anyosom , mert a gyermekeim apjanak mar nem eltek a szulei amikor talalkoztunk. Aztan messzire jöttem ferjhez , csak azt tudom hogy nagyon elkelt volna 1-nagymamma , legalabb ! Nem volt , mindent nekem es a gyermekeim apjanak kellett , kitalalni,elintezni ! Mint tudjatok a nyugati orszagokban közel sem olyan termeszetes hogy a nagyi csak bevalalja a gyermeket ! ? Itt a nagyinak is megvan a privat elete , neha ,neha elmegy a gyerekörzes , de alltalanossagban fizetned kell azert hogy valaki vigyazzon a gyermekedre ! Na , en most majd 2-honapja nagyi lettem ! Meg nem tudom hogy fog muködni ? De , szivessen vigyaznek a kis-pasira , ha az anyukaja ugygondolja hogy megis jobb 1-nagymama , mint 1-idegen ! De , versenyezni a szulökkel nem igen kivanok , az senkinek nem tenne jot , szerintem. Es hat a gyermek mint olyan , közel sem hulye , nagyon jol erzekeli a versenyzest a "kegyeiert!" es termeszetessen ki is hasznalja.
2007. szept. 2. 15:17

Én azt gondolom, hogy ez csak "okos szóval, türelemmel" oldható meg.


Én magam is emlékszem, milyen jó volt a Nagyival. Boldogan, feldobódva mentem mindig haza.


Kicsit másként szemlélve:

A gyerekek tele vannak energiával, túl vannak töltödve, nem tudják otthon levezetni, mert ...

- ... mert a szülök is körülbelül hasonló, felpörgetett állapotban vannak, nem tudnak egymás energiájával mit kezdeni. Néha nyitogatni kell a biztonsági szelepeket, le kell engedni a fölös energiát, hogy ne legyen robbanás,

- a nagyszülők általában kevesebb energiával rendelkeznek, ők befogadók a fölős energiákra, az unoka meg megnyugszik, ha le tudja adni, csapolni.

Így az energiák szintjén helyreáll az egyensúly, a harmónia, midkétfél boldog lesz.

Így a középső félnek (szülők) is remélhetőleg könnyebb lesz.

2007. szept. 2. 13:37

Gréger & Solyom: miért engedem? Nem engedem.

De neki nem lehet elmagyarázni a dolgokat. Ha azt mondom, hogy a gyerek nem akar menni, akkor képes egy órát is ott lébecolni nálunk, támasztja a bicaját, és közben egyfolytában szövegel a fiamnak. Pl.: "hát mit fog mondani a cica, meg a kutya, meg várnak Bogiék, meg jön a manó és bezárnak egy szobába, és addig nem kapsz rudit, amíg ilyen rossz kisfiú vagy...", és még sorolhatnám hosszan. Igaz, hogy a gyerek csak a sarokig üvölt, de nekem olyan, mintha kést forgatnának meg a szívemben. És tudom, hogy tudja, hogy gyűlölöm ezért, csak már belefáradtam a hosszas magyarázkodásba és kérlelésbe. Az a legszebb az egészben, hogy előbb-utóbb úgyis megutálja a gyerek, és nekem egy ujjamat se kell mozdítanom ezért.


A párom már legyint az egészre, már ő is elmondta neki százmilliószor a szabályokat, amiket anyósom rendszerint leszar (nehogy már a 23 éves fia, és annak 29 éves élettársa mondja meg neki, hogy mi a pálya...), rengeteget veszekedtünk is emiatt, de rájöttem, hogy nem éri meg.

2007. aug. 31. 21:58
Nem.mármint az a része, hogy a szülőket elutasítja, Ott a szülőnek önvizsgálatot kell tartania. Van gyerekem és fel is neveltem, tehát nem "huhogó" vagyok.
40. 274c9996b8 (válaszként erre: 38. - Mothertiger)
2007. aug. 30. 19:20
Nem ! ez mar biza nem normalis , de miert engeded ?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook