Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯
43284. hantosska (válaszként erre: 43275. - SSSzilvi)
2020. okt. 25. 21:29
Szilvi köszi, hogy ezt leírtad. Nagyon jò lenne, ha neked is igazi csoda lenne ebből ez egész történetből hamar! 🙏🏻
43283. SSSzilvi (válaszként erre: 43282. - Haho_pihe)
2020. okt. 25. 21:20

Megertelek, szivem szerint folyamatosan neztem volna a sejtosztodast, a fejlodest uveghason keresztul.

Probalj meg pozitiv lenni! Fulop doki minden kismamanak nyugalmat parancsol, sok alvast, mese nezest, szinezest stb.

Ne haragudj, hogy elszomoritott a tortenetem, probald a pozitiv reszet kivenni belole! Tenyleg barmikor osszejohet es latod kevesbe idealis korulmenyek kozott is tud fejlodni egy kis elet!

43282. haho_pihe (válaszként erre: 43279. - Marlaa)
2020. okt. 25. 20:29
Igen, megvan, azt hiszem, csak mar agyamra ment az, hogy innentol nem latom, hogy mi tortenik veluk. Nagyjabol orankent csap at a hangulatom optimizmusbol pesszimizmusba, Szilvi tortenete meg elohozta az utobbit 😞
43281. Kiscica19 (válaszként erre: 43275. - SSSzilvi)
2020. okt. 25. 20:25

Hú de nagyon megértelek Szilvi, és most nem is írok mást. Túl depis hozzászólás lenne...

Pihenjetek, regenerálódjatok!

Ölellek szeretettel ❤️

43280. haho_pihe (válaszként erre: 43278. - SSSzilvi)
2020. okt. 25. 20:19

Koszonom a biztatast, csak azert utotte meg a szememet, mert olvasom itt a kuzdelmeket, mint a tied is, es eszembe jutott, hogy mennyire ra vagyunk utalva masokra, nem eleg, hogy a sajat testunkkel is folyamatos harcban allunk 😟

Bizom amugy Krizsaban es a korhaz is a legjobb valasztasnak bizonyult eddig.

43279. marlaa (válaszként erre: 43277. - Haho_pihe)
2020. okt. 25. 20:18
Nekem Krizsa azt mondta, o siman bejon hetvegen is visszaultetesre, az legyen amit szeretnek. 40 felett azert kapod vissza hamarabb, mert “jobb helyen van bent” es van olyan embrio ami nem ment volna el az 5. napig de lehet, 3 naposan megtapad.
43278. SSSzilvi (válaszként erre: 43277. - Haho_pihe)
2020. okt. 25. 19:59

Biztos hogy nem ezen mulik! Most hogy probalok visszaemlekezni, lehet a leszivassal kapcsolatban mondta ezt? Ott meg ugye tudnak par napot varialni.

Ezen tenyleg ne izgulj! Velemenyem szerint a beultetes sikere nem a beultetett embrio koran (2, 3 vagy 5 napos) mulik, hanem hogy az embrio egeszseges legyen, megfelelo legyen a nyalkahartya es a szerencse is ott legyen. Nagyon sok bebi szuletik 3 napos beultetesbol! A tobbieket lefagyasztottak 3 naposan? Vagy veluk varnak 5 napig?

Amugy en is ugy gondolom, hogy ebben a “bizniszben” nem szabadna hetvegenek vagy unnepnapnak lennei.

43277. haho_pihe (válaszként erre: 43275. - SSSzilvi)
2020. okt. 25. 19:46
Es remelem, nem ezen a ket napon mulik, annal azert dragabb a lombik, h a preferalt munkanapjukon legyen a beultetes...
43276. haho_pihe (válaszként erre: 43275. - SSSzilvi)
2020. okt. 25. 19:35
Basszus, ez most rendesen elszomoritott 😞
43275. SSSzilvi
2020. okt. 25. 19:23

Sziasztok Lanyok!


Kb ket hete irtam (pontosan 17 napja) nektek kifakadva a 6. sikertelen lombik beultetest kovetoen. Azert voltam kulonosen kiakadva, mert eddigi lombikos eredmenyeim kozul a legszebb blasztocisztakat kaptam vissza es bennuk volt minden remenysegem. Eppen ezert a masodik FETre felkeszito honapban volt a beultetes, amikor a labor es ultrahang szerint is “idealisak” voltak az eredmenyek. (Az elso honapot inkabb hagytuk, mert a tervezettnel korabban ovulaltam) FET+6. nap megis elkezdtem menstrualni a brutal progeszteronpotlas ellenere. (2*1 cyclogest es 1*1 prolutex, ami kozel 1000 mg progeszteront jelent) (a prolutex szuri allitolag kozel 4-6 utro hatoanyaganak felel meg).

Mielott abbahagytam volna a gyogyszereket, elmentem vervetelre, hogy hivatalosan is lassam, nincs mire varni tovabb. Volt minimalis HCG a verben, igy folytattam mindent, sot a progeszteront megemeltem plusz ket exceltissel, ami plusz 400 mg progeszteron. Es kozben lezajlott egy komplett menstruacio. A kovetkezo vervetelnel magasabb HCGt kaptam. Es ez igy ment 3600-as HCGig, ugy hogy ket naponta triplazodott az eredmeny. Kozben a verzes lezajlott es atvette egy enyhe barnazas a helyet. A progeszteron 77 es 93 kozott ingazott. 3600 nal atsuhant az agyamon a gondolat, hogy talan most sikerulhet. Ilyenkor szokott fordulni a helyzet. (tavaly mikor het hetesen elengedtek a korhazbol, hogy minden rendben, sirtunk a parommal, amikor arrol gyozkodtek higgyuk el, sikerult - 8+6 hetesen vesztettem el akkor a babat)

Kozben bejelentkeztem Fulophoz es a diabetologian is atadtak a kismamakkal foglalkozo doktorhoz. Ezen a napon mert HCG ertekem stagnalo eredmenyt mutatott es ujra elkezdtem barnazni. Valamiert megsem sikerult.

Persze voltak jelek, amik arra utaltak nem idealis a helyzet, egyreszt keson kezdett el noni a HCG, masreszt lezajlott egy komplett menstruacio. De mivel szepen nott a HCG, masfel het utan elkezdtunk remenykedni.

Bar nem valaszoltam korabban senkinek, most szeretnem megkoszonni egyutterzo szavaitokat. Kerdeztetek, hogy megvan e minden vizsgalatom. Az ERA teszten (es PGS vizsgalaton) kivul mindent megnezettunk mar. Mivel “sokszor” volt mar megtapadasom, nem tartjak indokoltnak az elvegzeset. A HABAB vizsgalat hatar erteket mutat, kaptam mar iviget a biztonsag kedveert es most is ment volna, ha nem all meg az embrio a fejlodesben. Pajzsmirigyre gyogyszert szedek, amivel idealis az ertek, hematologiai elteresre clexant es aspirin protectet kapok, bar ebben nem hiszek annyira, a mehenkivuli terhessegnel meg nem tudva ezen mutacioimrol, nem szedtem, az embrio megis elt, amig volt helye, illetve noverem uganezen mutaciok birtokaban ket egeszseges gyerkocot szult, mindenfele verhigito szedese nelkul. A cukorbetegseg ugyan gaz, de szigoru kontroll mellett hatarerteken beluliek voltak az ertekeim. Ugyhogy maradt a kromoszomahiba? De akkor miert triplazidott a HCG ket naponta?

Kerdeztetek a donoros megoldast. Tolem nem all tavol es orulok, hogy van ez a lehetoseg is, de csak ugy szeretnek belemenni, ha a sajat sejtes probalkozasaimat teljesen kimeritem. Parom meg odzkodik a donoros megoldastol, szerintem nekunk meg kell egy kis ido, hogy elengedjuk a sajat sejteset es belevagjunk a donorosba. De az, hogy nem latom teljesen remenytelennek az egesz “mocskos cirkuszt”, az a donoros lehetosegnek koszonheto szerintem.

Nagyon orulok, hogy azert mindig van valaki, akinek sikerul igy negyven felett, remenyt ad nekem.

Boniko borzasztoan sajnalom, hogy neked sem sikerult :(

Haho-pihe neked is nagyon szurkolok, csodaszep eredmenyed lett! Szerintem azert nem vartak ot napig, mert az vasarnapra esett volna es azt hiszem egyszer azt mondta Krizsa, elobb mennek be unnepnapon, mint vasarnap. Aztan ki tudja. A lenyeg, hogy csodaszepen fejlodnek az embriok es remelem legalabb egy erosen kapaszkodik!

Parommal most elmegyunk hosszu hetvegezni es talan atbeszeljuk a hogyan tovabbot. Ha van egyaltalan tovabb... Az is lehet, hogy igenybe veszek lelki segitseget, bar ket labbal a foldon allo tipus vagyok es eleg “kemeny”, az elmult idoben nem tudok par dolgot a helyere tenni. Parom probal tamogato lenni a maga modjan, de szamomra o a “tipikus” ferfi, nem ugy lelkizik, ahogy nekem arra szuksegem lenne.

Meg nem tudom mi a tanulsag mindebbol, de ugy latszik nalam ha nem tankonyvien alakulnak a dolgok, akkor abbol jo nem lesz.

Viszont latjatok, hogy vesztettnek hitt helyzetbol is alakulhatnak jol a dolgok. En csodakent elem meg, hogy a mentruacio lezajlasa utan kezdett iszonyat mod noni a HCG. Es bar velem nem tortent meg a csoda, ugy latszik csodak tenyleg leteznek es barkivel, barmikor megtortenhet!

43274. Bambi_312 (válaszként erre: 43273. - Haho_pihe)
2020. okt. 25. 16:30
Kösziii, neked is szorítok ! 😄😄😄
43273. haho_pihe (válaszként erre: 43269. - Bambi_312)
2020. okt. 25. 15:08
Nyugi, en is meglepetest okoztam a dokimnak, remeljuk, a tied is alulszamitja magat 😊 Sok sikert!! 🤞
43272. Bambi_312 (válaszként erre: 43271. - Kiscica19)
2020. okt. 25. 14:08
Szia Kiscica, nagyon köszönöm a bíztatást😻😄! Megyünk előre akkor, többi majd kiderül 😄.
43271. Kiscica19 (válaszként erre: 43269. - Bambi_312)
2020. okt. 25. 13:28

Szia,

Sok sikert, és ne izgulj az esélyeken, mert nem csak az életkoron múlik, hogyan alakul a lombikozás!

Nekem akármilyen stimuláció is volt, alig lettek petesejtek, pedig elvileg jók voltak a hormonértékeim. Szintén 42 éves voltam. Mellettem feküdt egy 46 éves lány akinek ugyanolyan protokollal 10 feletti petesejtet szívtak le.

Tehát ha jók a hormonértékeid, FSH, LH, ösztradiol és AMH, akkor nincs miért izgulnod.

Nagyon drukkolok!

Várunk vissza a hírekkel!

43270. Bambi_312 (válaszként erre: 43257. - Magni1)
2020. okt. 25. 11:53
De jó ezt hallani, nagyon köszi, hogy leírtad. :)
43269. Bambi_312
2020. okt. 25. 11:50

Sziasztok Lányok,

azt szeretném kérdezni, hogy a Budai Meddőségi Centrumban, Szabados Doktorral van valakinek tapasztalata? Most indul a héten az első stimulációnk (lombik lesz egyből) és nagyon izgulok, mert a konzultáción eléggé hangsúlyozta, hogy 42 évesen ilyen esély, olyan esély...nem is zavarna ez, ha amúgy szakmailag megtesz mindent, csak erről nincs infóm. Köszönöm előre is!

43268. haho_pihe (válaszként erre: 43267. - Tutu79)
2020. okt. 24. 19:36
Nekem is magnezium-citrat tartalmu tablettat javasoltak ugyanezzel az indokkal, ugyhogy akkor ez a legjobb megoldas ezek szerint 😞 Ha ez csak fokozodik, akkor viszont kenytelen leszek hozzaszokni 😁
43267. tutu79 (válaszként erre: 43263. - Haho_pihe)
2020. okt. 24. 19:27
Szia. Nekem nagyon sokszor van ilyen jellegű problémám, amikor terhes voltam akkor csak fokozódott a lábikra görcs. Ajánlom a magnézium citrici kapszulát, ez azért jobb mint a préselt tabletta, mert a bélben szívódik fel, hatékonyabb. Remélem elmúlik. Szorítok.
43266. haho_pihe (válaszként erre: 43265. - Hantosska)
2020. okt. 24. 19:23
Ah, most vagyok csak igazan nyugodt, a leszivas ota mar nem haluzok mindenbe mellekhatast (utolag is koszonom mindenkinek, hogy kibirtatok 💖) 😂 A fene tudja, mi utott a vadlimba, ugy tunt, a Duphaston miatt jott ez elo, mondjuk lehet veletlen egybeeses, de ez volt az elso tippem, h a progeszteron a ludas 🤔
43265. hantosska (válaszként erre: 43263. - Haho_pihe)
2020. okt. 24. 19:13
Nekem szokott ilyen lenni, én el tudom képzelni, hogy nálam inkább test feszülés ez ilyenkor, gyakori hogy azt érzékelem hogy a stressztől befeszül egy-egy részem. Szoktál esetleg relaxalni, autogén tréningezni? Az biztos, hogy jòt tesz, bármi is az ok. :)
43264. hantosska (válaszként erre: 43255. - Haho_pihe)
2020. okt. 24. 19:10
Haho! :) Nagyon drukkolok! 🤞🏻
43263. haho_pihe
2020. okt. 24. 18:54
Lanyok, a progeszterontol fajt esetleg valamelyikotok vadlija? Iszom a feherjeport meg mellette sok folyadekot, vettem be magneziumot is, de olyan, mintha egesz nap guggoltam volna 😞
43262. bargab (válaszként erre: 43248. - Baba2019)
2020. okt. 24. 10:38
Bizony jöjjön a babás hullám! 2020 sokaknak nehéz év volt, legyen a 2021 az övék (is). ❤️
43261. bargab (válaszként erre: 43252. - Tutu79)
2020. okt. 24. 10:36
Nagyon köszönöm! Valóban csodás! Ezt kívánom mindenkinek!
43260. bargab (válaszként erre: 43254. - 44a64b262f)
2020. okt. 24. 10:35
Köszönöm szépen kedves Cica! Neked pedig jó várandósságot kívánok! Hogy vagy-vagytok?
43259. haho_pihe (válaszként erre: 43257. - Magni1)
2020. okt. 24. 09:21

Gratulalok! 😊


Mi sem bizonyitja jobban, hogy eleg, ha egyszer minden jo idoben jo helyen van 😊 Nekunk sajnos tobbet kell kuzdenunk erte, mint masoknak, de ez az elet rengeteg teruleten is igy van, csak remelhetjuk, hogy nekunk is sikerul 🤞

43258. Kiscica19 (válaszként erre: 43255. - Haho_pihe)
2020. okt. 23. 13:58
Hajrá kispihék! Kapaszkodjatok!!! ❤️
43257. Magni1 (válaszként erre: 43227. - Boniko)
2020. okt. 23. 10:07

Ami nagyon fontos, hogy az orvosok sem istenek. Nem tudják, hogy mit hoz az élet.

Én kicsit haragszom az ilyen kijelentések miatt, hogy kevés, és esély sincs.

Esély mindig van. Lehet, hogy kevés, de van. Lehet, hogy ha sikerülne elhinni annak ellenére, hogy egy orvos mást mond, sokkal több csoda történhetne.


Többen ismeritek a sztorimat, 1 millió rossz alakú, lassan mozgó spermával vágtunk bele a lombikba. Egy stimuláció eredménye ICSI-vel 3 blaszto, egy biokémiai terhesség és egy 12 hetes missed ab után spontán fogant a most 3 éves kislányunk. Ekkor 40 éves voltam.

A férjem a DM-ben kapható maca vibe-t szedte, plusz fer 14-et 3 hónapig. Utána sikerült.


Nagyon drukkolok mindenkinek egy kis csodához vagy így, vagy úgy.

43256. Zsuzska8504 (válaszként erre: 43255. - Haho_pihe)
2020. okt. 23. 09:52

Kedves Haho_pihe!


Nagyon drukkolok a babáknak, hogy megmaradjanak!🥰❤💖

43255. haho_pihe
2020. okt. 23. 07:24
Mind a het megmaradt, kettot ultettek vissza 😊 Remelem, jo az ido idebent, es kapaszkodnak erosen.
❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook