Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
44334. Tivike1 (válaszként erre: 44330. - Mancs75)
2021. febr. 24. 19:17
Mit mondott a doki?
44333. Aranyka (válaszként erre: 44332. - Hamil)
2021. febr. 24. 19:08
Orvosnak kell adni valamilyen papírt vagy elég a vizsgálati eredmények?
44332. Hamil (válaszként erre: 44331. - Aranyka)
2021. febr. 24. 18:12
Szia,hivd őket telefonon kérj időpontot,nyilván a hozzad legkozelebb lenne a legjobb,de ha belefér hivd a többit is hatha mashol elobb kapsz idopontot!
44331. Aranyka
2021. febr. 24. 08:42
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni korai menopauzám van és lombikra szeretnék menni,de nem tudom mi a menete.Orvos utal vagy magamtól mehetek intézetet keresni?Termeszetesen tb által szeretném.Volt aki ilyen problémával indult neki?Köszönöm előre is a válaszokat!😊
44330. Mancs75 (válaszként erre: 44329. - SSSzilvi)
2021. febr. 23. 20:19

Naplót vezetek már, mert az otthoni cukormérőhöz (Dcont Etalon) adtak.🙂 Holnap viszem is magammal a füzetet a dokihoz.

Most már gyakorlatilag csak lassú felszívódású ételeket eszek.😁 A cukor, tejtermék intolerancia, hisztaminintolerancia miatt már nagyon behatárolt, mit ehetek jelenleg.

Elvileg két éve tartom a 160 g-os diétát, nem mindent számolva, de nagyvonalakban igen, dietetikusnál is voltam. Szóval tényleg igyelszem odafigyelni, de sajna van, amit ezek szerint most nem tudok befolyásolni.

Te most hol tartasz a folyamatban?

44329. SSSzilvi (válaszként erre: 44328. - Mancs75)
2021. febr. 23. 19:57

Arra mindenkeppen ugyelni kell, hogy ha tobbszor magas a vercukor erteke, azt kezelni szukseges. Mert azert barmelyik teimeszterben hatassal is lehet a babara a tartosan magas vercukorszint, vagy a kezeletlen cukorbetegseg. Jol tette a dokid, hogy kerte azonnal jelentkezz, ha tul magas ertekeket mersz.

En laikuskent javasolnam, hogy egyszer-egyszer majd azert nezd meg az ehgyomri es a reggeli, illetve ebed utani ertekeket is. Sot, kismamakent naplot is vezess majd a vercukor ertekeidrol (remeljuk hamarosan igy lesz). :)

Az inzulin reggel a legerzekenyebb, ezert is szabad reggel csak lassu felszivodasu eteleket enni, kerulve a tejtermekeket. A legkevesbe erzekeny az inzulin a kora delutani orakban, ezert lehet akar csak gyors felszivodasu uzsonnat enni (persze max 15-20 ch-ig). Az inzulinerzekenyseget persze meg ezer mas dolog befolyasolja, az idojaras, a napszak, vagy hogy eppen milyen labbal kelt fel. Komolyan. Egyik nap egy tk kenyer nem viszi fel a cukrot, masik nap ugyanaz a kenyer, ugyanaz a mennyiseg, ugyanakkor kiakasztja a cukormerot. Es a hormonok is nagyban befoylasoljak a vercukor ertekeket. En ket alkalommal is azert csinaltam tesztet mert megbolondultak a cukor ertekek :)

44328. Mancs75 (válaszként erre: 44325. - SSSzilvi)
2021. febr. 23. 19:35

Az más, ha terhességi diabétesz alakul ki minden ellenkező törekvés ellenére, azt még inkább el tudom fogadni, akkor nyilván fogok inzulint szúrni, mert azzal nem tudok mit kezdeni. Viszont azt nem szeretném, hogy a Medrol miatt történjen ez idő előtt, aminek a pozitív hatása igazából nem is bizonyított, viszont be tudom folyásolni azzal, ha abbahagyom.

Az mindenesetre reménykeltő, ha az embrió ebből semmit nem érzékel.🙂

44327. Mancs75 (válaszként erre: 44325. - SSSzilvi)
2021. febr. 23. 19:32

Köszönöm, hogy írtál.🙂 Én úgy mérem, hogy az esti legutolsó étkezés után 60 perccel. Az orvos mondta, hogy időnként nézzem reggeli, ebéd után is, de nagy része esti mérés legyen. Azt is mondta, hogy az ingadozás természetes, ha viszont a mért értékek több mint fele 7 feletti, akkor azonnal menjek vissza hozzá. Amikor múlt héten bejelentkeztem, akkor még ez igaz volt rám, ennek ellenére szerettem volna átbeszélni vele a kérdést.

Akkor még 7,5 volt a legmagasabb érték, de normál szintre is simán visszaállt. A beültetés napján 8,2 volt, akkor már felszisszentem, mert erre nem számítottam.

Az elmúlt három nap mért értékei viszont nagyon nem jó tendenciát jeleznek, különösen a tegnapi 10,2. EIlyet még a legkeményebben stresszes, nulla mozgásos, nem diétázós, minden nap táblás csokoládét evő időszakomban sem produkáltam. Ha nem teszek valamit, tudatos döntéssel a cukorbetegséget kockáztatom, de úgy döntöttem, azt nem fogom megvárni. Holnap azért az endokrinológussal konzultálok még.

44326. Mancs75 (válaszként erre: 44324. - Tivike1)
2021. febr. 23. 19:24
Nem tudok variálni, szerintem bőven nem eszem meg a 160 g-ot sem. A Medrolig a diéta tökéletesen működött, aminek örülök, mert ezek szerint a szervezetem jól működik, de van, amit még én sem tudok egyelőre befolyásolni.
44325. SSSzilvi
2021. febr. 23. 19:16

Kedves Mancs!

Nincs sajat tapasztalatom a medrol-vercukor kapcsolatrol, mivel cukorbetegkent eddig egyik orvos sem javasolta a szedeset, leven megdobhatja a vercukor erteket. De, en “diagnosztizalt” cukorbeteg vagyok, tul az IGTn.

Amire majd figyelj, de ne gorcsosen!, hogy a kismamaknal az az elvaras, hogy az etkezes utan egy oraval ne legyen magasabb a vercukor erteke 7-nel. Nem a 120 percces erteket nezik kismamak eseteben.

Es ha idonkent magasabb 1-1 ertek, attol sem kell megijedni, a diabetologusom szerint az, hogy tenylegesen esely legyen arra, hogy artson a magasabb vercukor a babanak, azert sokszor es tartosan magas szinten kell lennie. Es meg itt is csak arrol lehet beszelni, hogy arthat, nem arrol hogy tenylegesen art is.

Irtad, hogy szeretned elkerulni az inzulin hasznalatat, legyen igy, de ha kismamakent esetleg terhessegi diabetesz alakul ki es javasoljak az inzulint, ne ijedj meg. Valojaban orasi segitseg es legtobb esetben a terhesseg vegevel el is lehet hagyni.

Kivanom, hogy minden jol alakuljon es hamarosan pozitivat tesztelj. A medrol-vercukor kerdesben halgass a dokidra.

44324. Tivike1 (válaszként erre: 44320. - Mancs75)
2021. febr. 23. 18:06

A diétával nem tudsz variálni?Kevesebb ch?Bár nem valószínű,hogy most kellene változtatnod.

Nekem,bár sehol nem tartok a lombikkal,csak a kivizsgálások folynak,a160 ch diétával csak szenvedtem.Most 3.hete ketózom,és fogytam,elmúltak a hülye tünetek stb.És napi 20 g ch-t eszem.Csináltatok egy vérvételt,hogy mi a helyzet,de százszor jobban érzem magam.

Remélem rendeződik a cukrod!

44323. Bius86 (válaszként erre: 44321. - Tokmaglany)
2021. febr. 23. 16:47
Nekem is ő volt. Nagyon jó doki szerintem.
44322. tokmaglany (válaszként erre: 44307. - Anna1980)
2021. febr. 23. 16:33
Azért kell most kivárni még egy ciklust, mert túlstimuláció miatt kell, hogy helyrerázódjon biztosan a hormonháztartásom.
44321. tokmaglany (válaszként erre: 44306. - Hantosska)
2021. febr. 23. 16:32
Köszi! :) Reprosysban, dr. Fábián Boglárka az orvosom.
44320. Mancs75 (válaszként erre: 44318. - Dorneo)
2021. febr. 23. 16:17
Az immunológustól legkorábban csütörtökön várhatok választ, akkor lesz bent a rendelőben. Most arra gondoltam, hogy ha ma is magas lesz az érték, akkor nem érdekel mit fog mondani, holnaptól visszaveszem fél adagra, azt szedem egy pár napig, aztán teljesen abbahagyom. Mivel még csak két hete szedem, nem hiszem, hogy olyan nagyon lassan kéne leépítenem. Számomra inkább az a kérdés, hogy mennyi idő, míg rendeződik a cukor, illetve hogy ezek a magas cukorértékek nem árthattak-e az embriónak. Remélem, még semmi hatással nem lehettek rá.
44319. Mancs75 (válaszként erre: 44316. - Baba2019)
2021. febr. 23. 16:12
Huh nem semmi...😞
44318. Dorneo (válaszként erre: 44315. - Mancs75)
2021. febr. 23. 14:58
Remélem leépítheted a szteroidot! Én régebben egy vesebetegség miatt szedtem brutál adagokat, minden hormont borított. Ünnep volt abbahagyni!
44317. 1472d4cf49 (válaszként erre: 44312. - Mancs75)
2021. febr. 23. 14:13
Nekem nincs cukor, inzulin problémám de 1 hónapja szedek Perdnisolon 40mgrol leépitve 10mgig és azt kellene tartanom. A nagy dózis a gyomromat kikezdte, de 20mgnál már ok volt. Viszont egyértelműen bezavart a cukorba. Semmi édeset nem bírok, nagyon kell figyelnem mit mivel eszek. Most járok 10mgnál és még most is gond, tehát hosszú távon adódik össze a hatása hiába kisebb dózis...
44316. baba2019 (válaszként erre: 44315. - Mancs75)
2021. febr. 23. 13:50
Tőlem a szteroid felírása előtt friss terheléses vizsgálatot kért az immunológus, sajnos oly egyértelmű az összefüggés a vércukor érték emelkedés és a szteroid között:(((
44315. Mancs75 (válaszként erre: 44314. - Dorneo)
2021. febr. 23. 13:02
Letroxot is szedek a lombikra való felkészülés jegyében....Eleinte egy felet, 25 mg-ot kellett szednem, azt már ősz óta szedtem, majd beültetés előtt egy héttel az orvos megemelte 50 mg-ra az adagot. Ha jól értettem az orvost, azt terhesség alatt is végig kell szednem. Nem igazán értem ugyan, hogy miért, mert az összes pajzsmirigyhez kapcsolódó értékem jó, csak a sima TSH 2,5 körüli, és a lombikhoz a 2 alatti a jó. Azért megkérdezem, hogy ha úgy alakul, akkor vissza lehet-e venni 25 mg-ra, mert az semmilyen problémát nem okozott. Én ezt a durva cukor növekedést a Medrolnak tulajdonítom, azért is szeretném szívem szerint mihamarabb kiiktatni, ha ezzel nem csinálok több kárt, mint hasznot.
44314. Dorneo (válaszként erre: 44312. - Mancs75)
2021. febr. 23. 11:55
Én is úgy tudom, hogy a szteroid emelheti a cukrot. Sőt, nemrég a pajzsmirigy gyógyszerekről is ezt olvastam. Hát remek, mondom magamban, mert 3 éve szedem a Letroxot és legutóbb már nem lett jó a vércukor terheléses vizsgálat. Persze lehet, hogy semmi köze hozzá a gyógyszernek.
44313. bianca78 (válaszként erre: 44258. - 1472d4cf49)
2021. febr. 23. 09:36
szia, érdekes az a bmc, én is itt kezdtem, de inkább átmentem a forgácsba. Zekének kifejezetten bicskanyitogató a stílusa, persze a magánrendelőn nem, ott kedvesek!!!A Forgácsban tök jó fejek, és mindig altatnak!
44312. Mancs75 (válaszként erre: 44311. - Tivike1)
2021. febr. 23. 09:05

160 g szénhidrát diétát tartok.

Semmi olyat nem eszek, amit nem szabad, az ingadozás biztos, hogy kizárólag a Medrolnak köszönhető.

A gyógyszer szedése előtt 5,5 volt a 120 perces értékem, akkor mondta az endokrinológus, hogy ez tökéletes, szerinte ha továbbra is tartom a diétát, akkor van rá esély, hogy terhesség alatt sem lesz gond, persze nálam szorosabb kontroll kell. Akkor még azt mondta, hogy heti egyszer mérjem azért magam. De mikor meghallotta, hogy Medrol, akkor már azt mondta, hogy naponta mérés, mert az nagyon fel tudja borítani a dolgokat, és ez nálam be is igazolódott. Amikor a Medrolt elkezdtem, még 5,2-es, 5,7-es értékeket produkáltam, aztán ahogy a napok múltak, úgy mentek fel az értékek. Még így is sokszor volt 6 körüli értékem is, de az elmúlt három nap eredménye: 7,5, 7,3, és ami a legdurvább, a tegnapi: 10,2. Holott én csökkenésre számítottam, álmomban nem számítottam ilyan magas értékre. Ez, őszintén szólva, kiverte nálam a biztosítékot.

44311. Tivike1 (válaszként erre: 44309. - Mancs75)
2021. febr. 23. 08:15

Szia !


Milyen diétát folytatsz?

44310. Dorneo (válaszként erre: 44308. - Editke01)
2021. febr. 23. 06:58
Nekem segít a néhpempő, sokkal jobban érzem az ovulációt mióta szedem és szuper termékeny nyákot csinál 🙂 Akinek ösztrogén dominanciája van, annak nem szokták javasolni.
44309. Mancs75
2021. febr. 23. 00:15

Sziasztok, lenne egy kérdésem.


Van itt olyan sorstárs, aki Medrolt kellett, hogy szedjen?


Th1 túlsúly miatt napi 8 mg Medrolt szedek, és ahogyan az endokrinológusom jelezte, hogy ez problémákat fog okozni, sajnos tényleg nagyon megborította a cukor értékeimet.


Nálam csökkent glükóz tolerancia áll fenn, és most már meglehetősen magas cukor értékeket mérek, és nem igazán mennek vissza az értékek, pedig még az elmúlt napokban is voltak jó eredményeim.


A beültetésem múlt csütörtökön volt, és ha sikerül, akkor a terhesség 12. hetéig javasolt a Medrol szedése. (Ezt Brno is javasolta, igaz, ők napi 4, majd egy ideig 8, a beültetéstől kezdve pedig ismét napi 4 mg-ot, de én maradtam a magyar immunológus által előírt 8 mg-nál).



Szerdán ismételten megyek az endokrinológushoz, hogy átbeszéljem vele a kérdést, de ő már korábban jelezte, hogy nem megfelelő cukor értékek esetén terhesség alatt nincs gyógyszer, hanem inzulint kellene szúrni, amit viszont én nagyon szeretnék elkerülni.


Kádár dr, ill. a másik immunológus is azt mondta, hogy a Medrol pozitív hatása igazából nem bizonyított, szóval én arra gondoltam, hogy már most elhagynám a Medrolt. (Természetesen fokozatosan csökkentve az adagot.)


Így szeretném megkérdezni, hogy van-e közületek, aki szintén így tett, vagy aki el sem kezdte a Medrolt, holott elvileg kellett volna?


Őszintén szólva, nem tudom, mi a nagyobb kockázat, most abbahagyni, vagy a 12. hétig szedni...


Írtam az immunológusnak, szerdán megyek endokrinológushoz, de hátha van köztetek is olyan, aki jó támpontot tudna adni.


Köszönöm!

44308. Editke01 (válaszként erre: 44307. - Anna1980)
2021. febr. 22. 23:51
Az It starts with the egg c. konyv kifejezetten nem ajanlja a mehpempot. Mar nem emlekszem miert, de negativ hatasa is lehet. Bar inkabb a petesejtekrol volt szo ott.
44307. anna1980 (válaszként erre: 44305. - Tokmaglany)
2021. febr. 22. 16:02
Szia, miért olyan későn április? érdekes, biztos van oka. Állítólag a méhpempő segít a beágyazódásban, sok sikert kívánok :) , melyik intézménybe jártok?
44306. hantosska (válaszként erre: 44305. - Tokmaglany)
2021. febr. 22. 15:27

Szia, ez azért tök jó. :) Gyerünk!

Melyik intézményben is vagytok? Ki a dokid?

44305. tokmaglany
2021. febr. 22. 14:36
Sziasztok, nekünk végül a 16 petesejtből 4 jutott el a 4. és egyetlen egy az 5. napig. Így most ez a kis hős lesz beültetve áprilisban. :) A beültetés előtt kell hormonvizsgálatot csináltatni? Tudok valahogy segíteni abban, hogy könnyebben beágyazódjon?
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook