Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


33714. Hugi0903 (válaszként erre: 33706. - Mikimokus)
2019. aug. 21. 15:44
Nekem a Bp-i kaáliba 3x használták,nem volt megtapadás.Nem mondom,hogy rossz,de valljuk be,ha sikerül,senki nem mondja,hogy ez tuti a "ragasztótól" sikerült.
33713. bargab (válaszként erre: 33705. - Marlaa)
2019. aug. 21. 14:23
Igen, ösztradiolt néznek, 200-anként kb.1 petesejt.
33712. turodudi (válaszként erre: 33709. - Olivia Pope)
2019. aug. 21. 14:14
meg a Repromedicánál Pozsonyban, de ők egy cég a Reprogenesis-el. Tapasztalatokat én tegnap óta gyűjtöm :D
33711. turodudi (válaszként erre: 33710. - Bargab)
2019. aug. 21. 14:12
nekem azt mondta a Versys, hogy kiküldik Brno-ba
33710. bargab (válaszként erre: 33695. - Mikimokus)
2019. aug. 21. 14:07
Igen, lehet kérni a genetikai vizsgálatot. Brnoba küldik ki a kis embriókat, holott itthon a Versysnek mindene megvolt a vizsgálathoz. Be is perelték a “valakit vagy valamilyen szervet”, a Versys meg is nyerte a pert, hogy ez nem emberkísérlet, de továbbra sem végezhetik el ezeket a vizsgálatokat. Cserébe sok pénzért utazhatnak a picik külföldre. Az ERA tesztet küldik ki Spanyolországba.
33709. Olivia Pope (válaszként erre: 33706. - Mikimokus)
2019. aug. 21. 14:07
Engem is nagyon érdekelne. Úgy láttam, hogy a Kaáliban csinálják, és a Reprogenesisnél Csehországban.
33708. bargab (válaszként erre: 33691. - Penny2)
2019. aug. 21. 13:57
Ha stimuláltra gondolsz, akkor igen. Ha rögtön utána beültetést szerettem volna, akkor sem ültették volna be a progiszint miatt.
33707. bargab (válaszként erre: 33690. - TAndi86)
2019. aug. 21. 13:56
Nem volt még beültetés mert lesz genetika és ERA. Vérvétel minden UH-nál volt, ha erre gondolsz a stimus ciklusban.
33706. Mikimokus
2019. aug. 21. 13:26
Embrió "ragasztóról" van valakinek tapasztalata?
33705. marlaa (válaszként erre: 33688. - Bargab)
2019. aug. 21. 13:10

Szia,

ez tenyleg igy van, hogy vervetellel meglehet nezni, hogy hany petesejt van a tuszokben??

33704. Mikimokus (válaszként erre: 33703. - 72e79e1a48)
2019. aug. 21. 13:09
Upppsszzz...durva ezt hallani..akkor nem légből kapott gondolat volt....persze nem lehetetlen 3 napossal sem és 5 napossal sem garantált...
33703. 72e79e1a48 (válaszként erre: 33700. - Mikimokus)
2019. aug. 21. 13:05

Pfuuu...eddig próbáltam hallgatni erről, bár egy párszor már ki-kibuggyant.😂 persze el is bizonytalanodtam, mert sok jó eredmény volt 3 napos embrióval is.

Szóval...

A Versysben rákérdeztem a 3.sikertelen 5 napos embrió beültetése után, hogy nem e lenne jobb 3 naposan (itt olvastam a sikertörténetejről)...leharapták a fejemet és nagyjából ezt mondták: sok helyen az állami támogatás miatt ültetik be a 3 napos embriókat. Kevés petesejtnél ugyanis félő, hogy az 5.napra nem marad egy embrió sem és akkor nincs mit, kit beültetni. Ekkor viszont fuccs az állami támogatásnak. (A teljesség igénye nélkül.)

A Versysnél csak 5 naposakat ültetnek vissza. Persze ők mindíg pénzüknél vannak, nem a támogatásra hajtanak.

33702. TAndi86 (válaszként erre: 33700. - Mikimokus)
2019. aug. 21. 12:50

Szia!


Ez nekem is megfordult már a fejemben ("mintha azért kapnánk vissza a 3.napon,hogy nehogy elhaljanak az 5.napra és az intézet elessen a támogatástól,ami csak a beültetésre jár"). Azonban nagyon sok ellenpélda van itt a fórumon is a 3 napos embriókkal kapcsolatban. Az valóban igaz, hogy az anyaméhben vannak a legjobb helyen, és ott esetleg "javítani" is tudják magukat.

Nálunk elsőre a 12 petesejtből 2 lett blasztociszta, a másodiknál pedig 8-ból lett 6 db 3 napos. A biológus azt mondta, hogy fagyasztva a minőségűk alapján lettek, vagyis volt aki egyenként, mert már ránézésre sem volt tökéletes.

Én azt gondolom, hogy ahol rossz a spermakép (mint nálunk is) ott ténylegesen el kellene vinni az 5. napig őket, mert a férfi genómDNS a 3. napon lép be, így ebben az esetben a 3 naposaknak esélyük sincs...

Mondjuk nálam eddig sajnos se 5 napossal, se 3 napossal, se 3 napos fagyasztottal nem sikerült.

33701. Mikimokus (válaszként erre: 33698. - 72e79e1a48)
2019. aug. 21. 12:46

Szia Drkb!Felemelő olvasni a sikertörténeted és újabb remény sugarat ad az elkeseredésben!Köszönöm!


Sajnálom,hogy anno ennyire szervezetlen volt a Forgács.Azóta legalább annyi pozitívum van,h mindenki kap (férfi és nő is) egy listát,bekarikázva milyen vizsgálatra kell elmennie.


Nálam a min injekcióra csak 4 et tudtak leszívni,amiben csak kettőben volt tüsző.A max hormon adagra pedig mindössze 6 db ot,aminek a fele üres volt...1.6 os AHM val a doki legutóbb azt mondta,hogy ezek szerint "ennyit tud" a petefészkem.Szerintem meg kísérleti nyúl vagyok (első alkalommal mindenképpen az voltam az én 5 alkalmam terhére).


Versy: volt időpontom hozzájuk,de végül lemondtam,mert elbizonytalanított a vizes lepedő,amit Vereczkey re húztak. De ezek szerint megfontolandó,hogy elvonatkoztassak az olvasottaktól.A petesejt donáció, DNS vizsgálat stb ami itthon emberkísérletben minősül az Brnoban teljesen normális,ez szerintem is non-sense (ahogy itthon sok minden más szabályozás is).

33700. Mikimokus
2019. aug. 21. 12:26
Sziasztok csajok!Kicsit vegyes érzések kavarognak bennem a beültetés napjaival kapcsolatosan.Én eddig 1 db két naposat (intézet nyári szünete miatt) és másodjára két db 3 naposat kaptam vissza.Ahogy olvastam az 5 naposoknál jobb a megtapadási arány,mert a méh állapota akkorra szinkronba kerül a petesejt állapotával.A 3 napos embriók természetes körülmények között még nem lennének a méhben.Olyan gondolataim vannak ezzel kapcsolatban,hogy ha ez így van,akkor miért nem várják meg mindenkinél az 5.napot? A sok sejteseknél persze meg kell nézni ki megy vissza és kik mehetnek "sítáborba",de a pár sejtes pácienseknél minta azért kapnánk vissza a 3.napon,hogy nehogy elhaljanak az 5.napra és az intézet elessen a támogatástól,ami csak a beültetésre jár? A biológusok szerint jobb helyen van odabent,mint odakint és elvileg csak olyan minőségűt kapunk vissza,akiknek van esélye tovább fejlődni (legalábbis ránézésre,mert ugye Magyarországon nem engedélyezett a DNS vizsgálat)...Kinek mi a véleménye ebben a témában? Köszönöm!
33699. 72e79e1a48
2019. aug. 21. 12:18
Azt kihagytam, hogy a Versys a beültetést követő 14.napon Hcg tesztet csináltat vérből, melynek eredményével a vérvétel napján délután, ha jó, ha rossz a hír mindig orvos hív fel.
33698. 72e79e1a48 (válaszként erre: 33695. - Mikimokus)
2019. aug. 21. 12:14

Már nincs beültetés előtti dns gizsgálat, mert a magyar szakhivatal szerint az emberkísérletnek minősült. 😭 agyrémnek tartom. Ezért az én időmben a csehekhez küldték vizsgálatra az embriókat, a minap pedig azt olvastam, hogy Spanyolországba (ha jól emlékszem a Versys kapcsán, ha nem bocsánat).

Mi a Forgácsban is pénzes betegek voltunk. A gond azzal volt, hogy 70cvancig vizsgáltra elküldtek engem, persze nem úgy,hogy kaptam egy listát, hogy ezt mind csináltassam meg, hanem mindig mentem konzultációra és ujabbat találtak ki. Aztán, hogy nálam minden oké volt, kb.fél év múlva megkérdeztem, hogy tán a férjemet is megneznék e. Akkor derült ki, hogy bár engem szapult az öreg, de a férjemnél van a gond. Újjab 3-4 hónap. Aztán kb. 9 és fél hónap után csináltak nálam egy teljesen félresikerült protokollt...ami után azt mondták, hogy petesejt/sperma donor kell. Ott hagytuk őket a dohos szagú hozzáállásukkal a fenébe. Érdekes a Versysen elsőre 7 petesejtet tudtak stimulálni, persze csak 3 vagy 4 jó petesejt lett belőle. 50 évesen sikerült szülnöm (megjegyzem egy 44 évesen stimulált petesejt termékenyült meg). Vereczkey főorvos vasárnap bejött a klinikára, hogy beültesse. A csodás 22.nap lett a befutó. 🤗

33697. Mikimokus (válaszként erre: 33684. - Ninak)
2019. aug. 21. 12:02

Szia Ninak!Én tavasszal inszem másnapján repültem és ciszta lett belőle....elvileg a légnyomásnak semmi köze nem volt hozzá....

A repülős témát a beültetésemkor is megkérdeztem (mi végül autóval utaztunk és nem messze)és azt mondta a dokim,hogy pár nap pihi (3-4) után lehet,de ha tengerentúli a célpont,akkor vérhígítót javasol az útra. Szóval tudományosan semmi nem bizonyítja,hogy emiatt nem jön össze a baba,de én nem kozkáztatnék.

33696. 72e79e1a48 (válaszként erre: 33688. - Bargab)
2019. aug. 21. 12:01

Én petesejtet gyűjtöttem és így utólag visszagondolva szinte minden protokollt kipróbáltak, hogy minél több petesejtet tudjanak stimulálni. Mindíg meg tudtak újulni.

Azt nem mondom, hogy mindig udvariasak voltak. Kb. 8-9 évet jártam oda, folyamatosan jöttek-mentek az alkalmazottak (az első 4-5 évet leszámítva). Bizton állítom, hogy a legjobb, legkedvesebb nővérkék már nincsenek ott. Az új gárdát mindig nehéz volt elfogadni. A legutolsó gárda, akikkel találkoztam nem volt nagyon szimpatikus, de voltak már kedvesebbek is köztük. Az orvosok viszont nagyon sokáig jók voltak, sajnos a végén sok változás után már csak 2 orvos maradt. Mivel a főorvos betegének lenni idegörlő volt, a hosszú várakozási idő miatt, én így a köztes vizsgalatokra mindig máshoz jártam. A legutóbbi doktornőt bizonytalannak éreztem, de végülis nem számított már.

A Versys-el az a baj, hogy túl sok támadás éri (hogy milyen oknál fogva: szakmai, politikai, azt nem tudni), ami megtépázza a klinikát és ez nem túl jó. De biztosan érezhető, hogy a betegért vannak és mindent megpróbálnak. Sokszor viszont a túl sok munka miatt elsikkadnak a dolgok.

33695. Mikimokus (válaszként erre: 33681. - 72e79e1a48)
2019. aug. 21. 11:57
Szia Drkb!Köszi a részletes beszámolót.Ezek szerint a kálváriátoknak jó vége lett és összejött a kis babóca!Gratulálok!A Forgácsban amúgy megemelték a keretet(vagyis az állam) illetve már nincs a kötelező 90 nap szünet sem,csak min.40,így nekem 3 hónap alatt 2 stimulált ciklusom és beültetésem is volt. A várakozási idővel nincs gond,csak az elmaradó sikerrel....Nem tudod,hogy a Versyben betiltották a beültetés előtti DNS vizsgálatot vagy azt még mindig lehet kérni?
33694. Mikimokus (válaszként erre: 33693. - Editke01)
2019. aug. 21. 11:51
Szia Editke01!Az aggodalmam inkább a stimuláció alatti vérvételre vonatkozott,de ahogy írják a csajok ez nem egy "kötelező" és gyakran alkalmazott ellenőrzés,aminek ezek szerint meg van a maga oka.Nálunk csak a túlstimuláció esélyes lányoktól vettek vért a leszívás napján,de másról nem tudok.
33693. Editke01 (válaszként erre: 33672. - Mikimokus)
2019. aug. 21. 11:33
A hcg vervetel orvosfuggo. Van aki, mindig keri, van aki nem. Attol fuggetlenul elmehetsz, es csinaltathatsz. Beultetes utan 11. vagy 12. nap erdemes menni.
33692. Editke01 (válaszként erre: 33672. - Mikimokus)
2019. aug. 21. 11:28
Szia! Szerintem az a protokolltol fugg, hogy van e vervetel. Nekem csak egyszer volt fet-nel. Estrofemmel. Nekem a Robertben osszesen csak egy uh volt uj stimunal es fagyasztottnal is. Masoknak meg ket naponta. Ausztriaba baratnomnek egy uh. Szerintem valassz egy orvost akiben megbizol, vagy akit sokan ajanlanak, es ahhoz menj.
33691. Penny2 (válaszként erre: 33689. - Bargab)
2019. aug. 21. 11:03
Épített ciklus volt?
33690. TAndi86 (válaszként erre: 33689. - Bargab)
2019. aug. 21. 10:54
És pont beültetés előtt volt a vérvétel? Vagy hány nappal előtte?
33689. bargab (válaszként erre: 33686. - TAndi86)
2019. aug. 21. 10:25
Nekem is nézték a progeszteront és magas volt, 4 körül és ha jól emlékszem azt mondták, ha 2 felett van, nincs beültetés. (Mértékegységet bocsi nem mondtak)
33688. bargab (válaszként erre: 33681. - 72e79e1a48)
2019. aug. 21. 10:21
Sziasztok! Nekem UH mellett vérvétel is volt a stimulációs ciklusban, tehát az UH mellett tudtak következtetni arra is, hogy a látott tüszőkben hány petesejt van. A leszíváskor a szobában kicsit volt lehetőség beszélgetni a szobatársakkal és mindenkinek más-más protokoll volt, ezt a korábbi helyen nem tapasztaltam. A nativ ciklust is lelkesen ajánlották és jól is sikerült. Nekem csak jó tapasztalataim vannak a Versysszel. Mindent meg lehet kérdezni, és legutóbb a főnővér külön kérdezte, hogy mindenki kedves-e és segítőkész-e velünk. Szakmailag szerintem nagyon jók. Igaz, hogy nagyon drága. De inkább legyen egyszer nagyon drága mint sokszor kicsit olcsóbb. Nem bántam meg, hogy váltottunk klinikát. Akárhogy is alakul, hiszen még nem volt beültetés.
33687. Penny2 (válaszként erre: 33686. - TAndi86)
2019. aug. 21. 09:57

Nagyon köszi.

Nem tudom mit csináljak, a dokim írta a 2x1 prolutexet, de a beülti után is ugyan ez az adag marad. Utró mellett nekem eddig mindig beindult a barnázás, akkor is amikor elindult a terhesség. Az ET-t helyettes doki végzi szabadság miatt, be vagyok reszelve 😊. 4.lombik,3.beültetés...

33686. TAndi86 (válaszként erre: 33685. - Penny2)
2019. aug. 21. 09:30

Szia!


Nézetsz előtte progeszteron szintet?


Petesejtdonoros lombik csoportban volt erről egy nagyon jó összefoglaló, bemásolom ide:


17263. Babettt


márc. 20. 07:43


"Lányok - progeszteron beülti napján témában írok, főleg azoknak, akiknek eddig nem sikerült.


Semmiképp nem szabad a beültetés előtt túltolni a progeszteront, mivel csökkenti az esélyeket a beülti idejében fennálló túl magas progi szint. A 20ng/mL szint (62nmol/L, ált. ezt használjuk itthon) tűnik a választó vonalnak, érdemes azalatt tartani a progi szintet. 40 ng/mL szint felett már szignifikáns a különbség az élveszületéseknél. 40 ng/mL felett (127 nmol/L 6%-kal alacsonyabb az élveszületések aránya, mint ezalatt és kétszeres a vetélés valószínűsége. Ezt azért írom le, mert sokan már beülti előtt toltok extra progit, prolutexet stb. Ezt én csak beültetés után tenném. Ahogy a kinti dokinő is elmondta, donor petesejtes lombiknál, leállított ciklus mellet teljesen más a progi szintünk és nem egyezik meg a vérben mért progi a méhben mérttel. Egy kis refencia, angolul:


www.fertstert.org/article/S0015-0282(16)61912-X/pdf



A bal oldali oszlop az érdekes.



A másik tanulmányt, ami éles határt ír a 20 ng/mL progiszint alatt,nem találom.



Vagyis, szerintem transzfer előtt a 4-0-4 utrót tartsuk, és csak később, beágyazódás után pótoljunk progit.


Persze, mindenki saját belátása szerint tegyen."

33685. Penny2
2019. aug. 21. 08:53
Sziasztok!Szerintetek épített ciklusban az 1x2 prolutex elég progi pótlásra? Pénteken FET...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook