Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
44694. Barack (válaszként erre: 44693. - Pompom)
2021. ápr. 26. 11:45

Köszönöm a tippeket, tanácsokat; itthon lombikozunk, szeretnénk még saját sejttel próbálkozni. Tudnátok abban segíteni, hogy hol milyen módszerek érhetők el?


Igen, a mobil zsebben hordását el kellene hagynia, ezt erőteljesebben fogom kérni. A többivel nincs gond, laptopot nem használ, nem szaunázik, zuhanyzás van stb.


Én is igyekszem turbózni a szervezetem, hogy a petesejtek jobb minőségűek legyenek, jelenleg az alábbiakat szedem naponta: Omega 3, 3000NE D vitamin, 500 mg C vitamin, Magne B6, folát és a Q10-t akarom elkezdeni.

44693. Pompom (válaszként erre: 44692. - Pompom)
2021. ápr. 26. 11:17
Ja, azt láttam, hogy bizonyos esetekben nem javasolt a vitamin kúra, ezt majd eldöntitek és neked is úgyis kellhet a feltöltés.
44692. Pompom (válaszként erre: 44691. - Barack)
2021. ápr. 26. 11:16

Szia!


Nem írtad, hogy hol lombikoztok? Itthon vagy külföldön? Ez azért lehet érdekes, mert van ami itthon nem elérhető (pl. egyes módszerek).


Így könnyebben tudnak majd mások tanácsot adni Nektek!


Én csak ezeket tudom javasolni:

-ne használjatok addiktív szereket (pl. amiben serkentők vannak)

-inkább adaptogén szereket keresetek (Ashwagandha, Shilajit-mumijó)

-Q10

-vitaminoknál figyeljetek a minőségre (itthoni jó minőséget képviselik: GAL, YiYa, WTN)

-ha véletlenül nem így lenne, akkor: TILOS kádban fürdeni, szaunázni, meleg zuhany/fürdő, szoros naci, mobil a zsebben elöl vagy laptop az ölben, stb.

-nézzétek meg az It starts with the egg című kiadványt, vannak benne konkkrét étrendkiegészítő listák (márka nélkül) mennyiségekkel nőknek, férfiaknak, s listázzák a kétes vagy akár ártalmas étrendkiegészítőket is (annyiból a legegyszerűbb, hogy aki nem akar sokat a témában olvasni, az csak a listát megnézi és megveszi ami kell és ennyi)

44691. Barack (válaszként erre: 44673. - Marlaa)
2021. ápr. 26. 10:10

Sziasztok!


Már egy ideje követem a fórumot, sokat segítettek, sok hasznos információval lettem gazdagabb, most a segítségeteket szeretném kérni:


Két lombikunk volt, mindkét esetben ICSI-vel és sikerült a megtermékenyülés. Az első esetben 0 lett a HCG-m, második esetben üres petezsák alakult ki, amely vetéléssel ért véget.


Párommnál a DNS fragmentáció 63% (magasfokú), a ROS 26% (tehát alacsony). Az andrológus vitaminok szedését javasolta, de több helyen az olvastam, hogyha a ROS alacsony, akkor ellenjavalt a vitaminkúra. PMN elasztáz, IL6/IL8 rendben, hormonok rendben, a prolaktin emelkedett egy kicsit. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mivel csökkenthető a DNS fragmentáció? Ill. akik magas fragmentáció mellett sikerrel jártak, ott milyen módszerrel végezték a megtermékenyítést, milyen módszerrel válogattak? IMSI, fertile chip vagy PICSI célravezetőbb lehet? Más lehetőség?


Köszönöm előre is, és drukkolok mindenkinek:-)!

44690. Dorneo (válaszként erre: 44689. - Dorneo)
2021. ápr. 25. 19:48
...mármint ujjbegyből, ezt akartam írni 🙂
44689. Dorneo (válaszként erre: 44687. - Boniko)
2021. ápr. 25. 19:47
Szia Boniko,drukkolok! A megjegyzés azt jelenti, hogy a cukorterhelés előtt d-cont cukormérővel az ujj egyből vett vércukor lett 5,1. Ugye így mérték neked a vénás előtt?
44688. Mancs75 (válaszként erre: 44687. - Boniko)
2021. ápr. 25. 18:46
Szia, nagyon sok sikert kívánok ehhez a próbához, de szerintem jó dolog, hogy nyitott vagy a donoros verzióra, mert könnyen lehet, hogy az hozza meg a sikert. A 120 perces érték sajnos kissé magas, nekem is volt ilyen, sőt magasabb is, bár jóval beültetés előtt, úgyhogy veled kapcsolatban nem tudok mit mondani. Nekem két hónap alatt rendbejött, szigorúbb diétával és mozgással. A magas cukor szint viszont meg tudja akadályozni a beágyazódást, lehet, hogy ezért nem sikerült nekem sem, bár nekem a tökéletes érték után a Medrol nyomta meg kegyetlenül a cukor szintemet, ami jóval magasabbra ment ennél. A nőgyógyász is biztos tud valamit mondani, de én a helyedben elmennék egy endokrinológushoz is. Sok sikert!
44687. boniko
2021. ápr. 25. 18:11

Sziasztok!

Már rég jártam az oldalon, látok régebbi és új neveket is. Az utolsó sikertelen beültetés lenyomott, így úgy éreztem, hogy egy kicsi szünetre van szükségem. De amikor bejelentkezés nélkül az utóbbi időben felmentem az oldalra és olvastalak benneteket, hogy erőt merítsek, mindenkinek szurkoltam, és mindig letörtem, ha valakinek már megint nem sikerült. Nemsokára belevágok a 9-ik megmérettetésbe, de most eljutottam arra a pontra, hogy saját sejttel ez lesz az utolsó ezt már párommal is megbeszéltem.

Viszont gondban vagyok, ezért a segítségeteket szeretném kérni. Eddig a 3 pontos cukorterheléses véreredményem mindig jó volt, kivéve most.A 120 perces glükóz eredménye: 8.3 mmol/L. A referencia tartomány 3.8-7.8, így ez a 8.3-as eredmény kissé felette van. Vajon ez az érték elfogadható e ahhoz, hogy elkezdhessem a kezelést? Pénteken megyek a 21. napi UH-ra, akkor viszem ezt az eredményt is. Ha esetleg van valakinek erről véleménye, örömmel venném, ha írna.

Illetve van egy megjegyzés rovat, amelyben ez szerepel: D-Cont:5.1 mmmol/L Ez mi a csoda. Eddig máshol csináltattam a vérvételt, ez sosem szerepelt rajta. Esetleg van valamelyikőtöknek véleménye?

44686. Annipanni8
2021. ápr. 23. 16:12

Sziasztok!

Nagyon ritkán szoktam ide írni. Inkább csak olvasgatásra van időm. De most már az sem indokolt. Sajnos. Az utolsó lombikunk megtörtént, több nem lesz.

Maradt 1-2 bontatlan dolgom, amit nem szeretnék kidobni, de ismerős sincs, akinek odaadnám. Ha valakit érdekel, szívesen odaadom neki, írjon privátban.

Sok sikert mindenkinek!

44685. Dorneo (válaszként erre: 44684. - Tyutyu1981)
2021. ápr. 23. 13:23
Szia, először is nagyon sajnálom! Szerintem ez teljesen egyéni, hogyan ürül a hcg. Nekem 7 hetesen ment el a baba, szóval már előrébb voltunk mint a kémiai terhesség, de a vetélés után kb. 9 nappal már negatív volt a teszt, és 26 napra megjött, még előbb is, mint normál ciklusban. Esetleg nézess egy uh-t, hogy minden kiürült-e teljesen.
44684. tyutyu1981
2021. ápr. 23. 11:06
Biokémiai terhesség után ,(eü.kaparás nem volt) vérzés megjött most vagyok megint a ciklus 32 napján de semmi. Tesztem még mindig pozitív.. Meddig van a HCG a szervezetben?? Mikor ürül ki teljesen?
44683. Dorneo (válaszként erre: 44681. - Honey38)
2021. ápr. 23. 10:11
Igen, nagyon fontos, és nekem is sokat segített a Csillagkuckó és Katka <3
44682. Solinca (válaszként erre: 44680. - Dorneo)
2021. ápr. 23. 09:01
Ó, rèmlett, hogy te említetted a Csillagkuckót... meg is rendelem izibe. 😊
44681. Honey38 (válaszként erre: 44680. - Dorneo)
2021. ápr. 22. 21:06

Komolyan? :-o :-)

Meg is rendeltem :D

Én is hiszek abban h fontos az érzelmi felkészülés ezen az úton.

44680. Dorneo (válaszként erre: 44672. - Solinca)
2021. ápr. 22. 18:04
Én írtam az előszót a könyvhöz ❤️
44679. Pompom (válaszként erre: 44678. - Pompom)
2021. ápr. 22. 16:42
Úgy értem, hogy az omega 6 része, ami amúgy is túlsúlyban van a legtöbb ember táplálkozásában. Tehát már csak logikai alapon sem érdemes pluszban adagolni. A gyulladások, érrendszeri betegségek pont a csökkentése által mérsékelhetőek inkább.
44678. Pompom (válaszként erre: 44677. - Marlaa)
2021. ápr. 22. 16:40
Ok, Te döntésed, de szerintem nem biztos, hogy jó a szívének. Ha lesz időd, akkor olvass utána.
44677. marlaa (válaszként erre: 44676. - Pompom)
2021. ápr. 22. 16:24
Koszi Pompom, a szive miatt szeretnem, ha tovabb szedne.
44676. Pompom (válaszként erre: 44673. - Marlaa)
2021. ápr. 22. 16:15
Csak egy tipp: omega 3-6-9-et én lecserélném. Így is a világ lakosságának súlyos eü gondokat okoza a magas omega 6 bevitel (pl. növényi olajok, um. napraforgó olaj). Ha tájékozódni akarsz és kevés az időd kezdd ezzel az összefoglalóval: [link]
44675. marlaa (válaszként erre: 44674. - TAndi86)
2021. ápr. 22. 15:28
Igen, azok rendben vannak.
44674. TAndi86 (válaszként erre: 44673. - Marlaa)
2021. ápr. 22. 14:47
Hormonokat és gyulladást nézettetek már?
44673. marlaa
2021. ápr. 22. 14:29

Sziasztok, segitseget szeretnek kerni spermiogramm ertelmezeseben:

1. Mit jelent, hogy eros festodesu DNS allomany? a mi ertekunk 20% Azt is irtak, hogy A spermium populáción belül erős festődésű DNS állománnyal (HDS) rendelkező spermiumok is vannak. Ez a teljes

protamináció hiányára és/vagy nagy mennyiségű megmaradt hisztonra utal. A 25% feletti HDS tartalmú spermium populáció

társulhat lassú és/vagy gyenge embrió fejlődéssel in vitro ill. csökkent élveszületési esélyekkel.

2. A fragmentacio 65.5%. Gondolom, ez nagyon magas, rettentoen csokkenti az eselyunket. Sikerult valakinek ezt lejjebb tornaznia? Valeofert, Maca, D vitamin, Q10, Omega 3-6-9 mar megy regota. A szokasos dolgokat kiiktattunk; nincsen szauna, forro viz, laptop olben, lovaglas. Ezeken kivul van meg otlet? Andrologus mondhat mast?

44672. Solinca
2021. ápr. 22. 13:29

Ide is kirakom, hátha èrdekel titeket:


[link]

44671. Honey38 (válaszként erre: 44669. - Pompom)
2021. ápr. 21. 17:56
Én egy konkrét esetről és két orvosról beszéltem, nem megelőzésről meg rendszerről stb. Persze mindenki maga dönti el h kiben bízik, én csak segíteni akartam a döntésben annak aki bizonytalan a doki választásban.
44670. Kiscica19 (válaszként erre: 44669. - Pompom)
2021. ápr. 20. 11:22
Ez tök így van, totál egyetértek!
44669. Pompom (válaszként erre: 44666. - Honey38)
2021. ápr. 20. 10:13

Igen, valamiért elítélték. Ahogy írtam, nekem senkim, nem akarom védeni, de vádolni sem.

Az biztos, hogy a baba ipar óriási biznisz. Milliókat hagytam már én is ott, közben meg egy csóró vagyok az egész családommal együtt, de azért ezt valahogy kicsengettük.

Azt viszont látni kell mindenkinek, hogy az orvoslás nem a páciens biztonságára törekszik. Az orvoslás alapja az, hogy a klinikai szintű betegséget (szerzett, öröklött) kezelik. Tehát logikailag az a jó, ha van betegség.

Ez távol áll a megelőzéstől.

Mire gondolok itt:

-tudományosan bizonyított, hogy a cigi, az elhízás, a nem megfelelő táplálkozás, stb. betegségeket okozhat, mégis nem szankcionálják egyiket sem (pl. nem fizet több tbt egy cigis), hanem a kialakult betegségeket kezelik egy életen át, s a megelőző programok hatékonysága gyatra

-sok témában nincs orvosi gyakorlatban konszenzus (pl. folsav/folát, glutén, jód hiány témája), mégis van rájuk tudományos bizonyíték, de van olyan doki, aki nem ismeri ezeket.

Így úgy gondolom, hogy miközben a legtöbb orvos gyógyítani akar/szeretne, maga a rendszer nem abban érdekelt, hogy mindenki jól legyen.

44668. Kiscica19 (válaszként erre: 44655. - Pompom)
2021. ápr. 20. 08:19

Én mindkettő dokinál mindkét intézetben lombikoztam, és így vagy úgy de végülis hálával tartozom nekik. Írom ezt úgy, hogy mindkét intézet statisztikáját rontottam azzal, hogy hoztam a 40+-os nők statisztikáját, és ezáltal a sikertelenségét is. Sajnos.

A játszmáikat nem akarom minősíteni, ítélkezni meg főleg nem szeretnék. Ahogy te is írod ez is kicsit más belülről nézve, mint minden.

44667. hantosska (válaszként erre: 44665. - Honey38)
2021. ápr. 20. 07:45

Erről is többen több félét állítanak. Kutatások szerint egyre egyértelműbb hogy a FET a sikeresebb. Ezt az én egyik dokim is mondta.

Amugy meg szerintem ne áltassuk magunkat, ez az egész egy nagyon nagy biznisz. Ki kicsit gazdagszik meg ebből, ki meg nagyon. PomPom -mal értek egyet részben. Nagyon sok megvezetés jön a médiából.Ettől még nem gondolom hogy ez az ember nem csinált semmit. Sőt. Mégis úgy néz ki egyelőre hogy nekik vannak a legjobb eredményeik. Ha jól tudom. De nem biztos.

44666. Honey38 (válaszként erre: 44661. - Pompom)
2021. ápr. 20. 04:34

Konkrétan elítélték és 3 év felfüggesztettet kapott. Én meg azt gondolom h ha itt Mo-n elítélnek vkit akkor annak oka van.

Igen, ez a PGS dolog tök jó lenne amúgy és lehet h szabotálták őket anno... De azért is megcsinálta, ezekből nekem az jön le h inkább a pénz a motivációja, nem feltétlenül a biztonságos babásodásunk ami véleményem szerint egy normális meddőségi orvost kellene h hajtson.

44665. Honey38 (válaszként erre: 44664. - Marlaa)
2021. ápr. 20. 04:12
Hm, ebbe bele se gondoltam...az én dokim azt mondta a múltkor mikor rákérdeztem a FET-re h inkább friss, mert h van kis esély h fagyasztáskor sérülhet.
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook