Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
44934. Zizike79 (válaszként erre: 44927. - Pompom)
2021. aug. 25. 11:15
Szia, 7 beültetésem volt 4 stimulációból. Az elsőből született a kisfiunk, utána az 5. friss beültetes missed ab lett, utána még egy Fettel próbálkoztunk, de én már jobban félek a hormonok hatásától (engem mindig ki is készítettek testileg-lelkileg), mint reménykedem a sikerben, úgyhogy tavaly 41 évesen befejezteük a lombikozást. Ebbe belenyugodtam, de persze minden hónapban tudok reménykedni a csodában 10 év után is...
44933. Kiscica19 (válaszként erre: 44927. - Pompom)
2021. aug. 24. 19:50

Megosztom itt is csak a “régiek” kedvéért…

Én áprilisban, az utolsó lombikom után. Az már a 9.stimulációm volt brutál mennyiségű hormonnal, amiből mindösszesen 2 petesejtet sikerült leszívni és 1 embriónk lett. Összesen pedig 3 beültetésig jutottunk el az elmúlt 3 év alatt.

Mikor a doki közölte a “rossz” hírt szerintem idegesebb volt mint én. Utána még fél órát beszélgettünk. Higgadtan és reálisan.

Én akkor fogtam fel, hogy vége. Sajátsejtessel nincs esélyünk.

Nekem rövidtávon is lett elváltozás, és mikor elbeszélgettem erről a férjemmel akkor ő is belátta, hogy itt a vége. Ő még ment volna tovább, de nem hibáztatom, mert nem egészségügyi végzettségű. Persze az elfogadástól még messze állunk. Főként így, hogy szervi okot nem sikerült találni.

És ki tudja mit hoz a jövő…

44932. 55f529333f (válaszként erre: 44927. - Pompom)
2021. aug. 24. 18:07
Szia. Mi 6év alatt 7lombikot csinàltunk végig. Egy trombózis két biokémiai terhesség egy ikres missed ab.utàn végűl feladatuk . Még pont időben mert tavaly rosszindulatú elváltozás miatt le kellett venni a melleim 75%.àt. Az orvosom szerint a sok hormon nagyban hozzájárult ehhez az àllapothoz. Az én esetem gondolom ritka és még bizonyàra többminden szerepet jàtszott benne de sajnos ez is megtörténhet. Csak te dönthetsz . Tudni fogod ha itt az idő. Minden jót kívánok.
44931. Deduka (válaszként erre: 44927. - Pompom)
2021. aug. 24. 10:46

Én 3 sikertelen inszem, és 12 beültetés (5 stimulációból) után éreztem azt, hogy már félek magamba bökni a hormonokat. A 6. beültetésből született egy kislányunk, és egyre erősödött bennem, hogy fel kell, hogy neveljem Őt, nem játszhatok orosz rulettet a szervezetemmel.

Aztán még egyetlen utolsó stimuláció mellett döntöttünk a férjemmel, új intézményben, mindent a 0-ról kezdve.

Nem is érdekelt különösebben a dolog, nem agyaltam rajta, ahogy a korábbiakon, a több, mint fél év várakozás sem frusztrált; tulajdonképpen már előre elfogadtam, hogy nem fog sikerülni, csak a lelkiismeretem miatt adtam még egy esélyt magunknak.

Aztán elkezdtem a hosszú protokollt, beadtam 6 GNRH-t, de nem jött meg a mensesem, hogy kezdhessük a stimut. A kisfiam megkímélt tőle, Aki annyira jönni akart, hogy nem érdekelte sem az elzáródott petevezetőm (laparoscopos zárójelentésem van róla, hogy műtéti úton sem sikerült megnyitni), amin keresztül mégis leverekedte magát; sem a GNRH miatti mesterséges menopauza, sem a pozitív teszt előtt, 1 héttel mért 7mm nyálkahártya... Lassan a 28. hétbe lépünk.

44930. boniko (válaszként erre: 44927. - Pompom)
2021. aug. 23. 09:28
Én már a 8-ikon vagyok túl, remélhetőleg ősszel neki tudunk menni a következőnek. Én is félek, de gyereket akarok. Nekem most jött el az a pont, hogy ez lesz az utolsó, után csak a donoros jöhet szóba. Ez egy állandó vívódás, hiszen balul is elsülhet a dolog, de mindenkinek máshol van a határ. A döntést mindenkinek magának kell meghozni, sajnos jó tanács nem létezik. Ami belülről jön...
44929. marlaa (válaszként erre: 44927. - Pompom)
2021. aug. 23. 08:47
Szia, mi az 5. kor utan, ami dual volt. Lett ket kis miomam es egy joindulatu pici csomo a mellemben. Illetve valahogy ugy ereztem, hogy ennyi, en tobbet nem birok. Tehat ha van egy ilyen megerzesed, akkor szerintem hallgass ra.
44928. Dorneo (válaszként erre: 44927. - Pompom)
2021. aug. 23. 07:04
Szia Pompom, én már a 2. után. Így a 3. natív ciklusban lett. Én is félek a hormonok esetleges hosszú távú hatásaitól.
44927. Pompom
2021. aug. 22. 21:47
Ti mikor mondanátok azt, hogy elég a hormonkezelésekből? Mi 6 kört csináltunk végig és a férjem már nagyon aggódik az életem miatt. Mindet jól viseltem, s nem okozott rövid távon semmit, de a jövőt nem ismerjük.
44926. marlaa (válaszként erre: 44925. - Azizi)
2021. aug. 19. 18:49

Hat, en most mar csakazertis megneztem azokat a jogszabalyokat, amikre hivatkoznak, hogy nekik joguk van felhasznalni az embriokat, ha nem nyilatkozunk:

-1997. évi CLIV. törvény (Eütv.) 178. § 5. bekezdes:

Az adományozás céljából felajánlott embrió legfeljebb 5 évig tárolható, de ez az időtartam egy alkalommal, további 5 évvel meghosszabbítható. A letétbe helyezett embrió tárolásának leghosszabb időtartama 10 év. A fel nem használt embrió a fagyasztva tárolás határidejének letelte előtt - az embrió valószínű károsodásának esetét kivéve - nem semmisíthető meg. A határidő leteltét követően az egészségügyi szolgáltató az embriót megsemmisíti vagy tudományos kutatás céljára - a reprodukciós eljárásban történő felhasználás lehetőségének kizárásával - felhasználhatja, illetve ilyen célból arra jogosult kutatóintézetnek átadhatja.

44925. azizi
2021. aug. 19. 18:16

Én azon szörnyedtem el teljesen, hogy ebben a nagy keresztény, családbarát államban, amiben az emberi élet és a gyerek szent, simán odadobnák mindenféle laboroknak kísérletezésre az embriókat. Megáll az eszem.


Én reggel teljesen kiakadtam azon, amilyen e-mailt küldtek.

44924. marlaa (válaszként erre: 44922. - Bius86)
2021. aug. 19. 18:11

Biztosan elszallittathatod mashova, viszont erre 5 kerek napot adtak az emailben. Azaz, ha nem jarulsz hozza, hogy ok taroljak es 5 napon belul nem viszed el oket, akkor akar a 6. napon mar el/at is adhatjak oket kiserletezni.


Ez az egesz egy orwelli rossz alom.

44923. marlaa (válaszként erre: 44920. - 485d8077dd)
2021. aug. 19. 18:09

Ahogy en olvastam, megszunik a Robert mint magan ceg es lesz egy uj ceg, ami allami tulajdonu. Ezert kerik, hogy hozzajaruljunk, hogy az uj ceg is tarolhassa az embriokat/spermiumokat.

Azt gondolom, hogy elore dolgoznak, illetve a magan ceg hamarabb megszunik, mint 2022 junius.

44922. Bius86 (válaszként erre: 44918. - Marlaa)
2021. aug. 19. 16:16

3-ik opció nincs, hogy el lehet szállítatni egy általatok kiválasztott intézménybe??

Ez röhej, én sem hagynám annyiban.

44921. tutu79 (válaszként erre: 44918. - Marlaa)
2021. aug. 19. 14:35

Szia Marlaa,

Ez felháborító, de komolyan. Most indítanék egy csoportos pert az állam ellen. Milyen jogon használnák fel? Képesek lennének az embriókat eladni, mert gondolom más labornak nem ingyen adnák oda, a közjó érdekében feláldozva a tudomány oltárán. Simán európai bírósághoz fordulnék, lehet még egy vagyont is lehetne ezzel keresni egy szemfüles ügyvédnek.

Hihetetlen ebben az országban mi folyik.

Mindig elképedek hogy van lejjebb....

Hát kitartást azoknak akik érintettek....

44920. 485d8077dd (válaszként erre: 44918. - Marlaa)
2021. aug. 19. 13:25

Szia


Én is kaptam egy ilyen emailt.

Ez most pontossan mit jelent?

Melyik tàrsaságnak kell átadni a embriòkat ès petesejteket ès spermiumokat?


Eddig náluk tároltàk nem?Vagy a Kriònak visszaszállítják?


Mièrt is kisèrleteznènek velük a beleegyezèsünk nélkül?


Nem csak 2021 jùniusától lesz állami az egèsz?

2021. aug. 19. 12:58

Sziasztok!


Egyelőre Magyarországon kezdenénk a lombik programot (én 43, a férjem 42 éves), de mivel a magánellátás egy év múlva itthon már nem lesz elérhető, azon gondolkodunk, hogy lehet, hogy már eleve Brno-ban kellene kezdenünk, mert ott nagyobb lenne az esélyünk.


Akinek már van ebben tapasztalata, melyiket javasolná?


Illetve a legfontosabb, szeretnénk egy olyan nőgyógyászt (Budapesten, vagy Szegeden, vagy a Balaton környékén), aki a lombik-programhoz is ért és nem a magánklinika, hanem a mi érdekeinket nézi a vizsgálatoknál; ellenőrzi, hogy amit ott javasolnak, az valóban szükséges-e stb.


Olvastam itt Dr. Timmetmann Gáborról, hogy ő Brno-val is kapcsolatban van, vagy kezel olyanokat, akik Brno-ba járnak (nem tudom, melyik az igaz). Akinek vele van tapasztalata, bármilyen infót szívesen fogadok róla.


Ha van más olyan nőgyógyász, aki ebben profi és ajánlanátok, nagyon megköszönném.

44918. marlaa
2021. aug. 19. 09:28

Sziasztok, hatha ti meg nem tudtok rola, mi ma kaptunk emailt:

A Robert allamositott cegenek ugyvezetoje Krizsa lesz. Illetve nyilatkoznunk kell, hogy a fagyasztott embriokat, spermiumokat atadjuk-e az uj intezmenynek, ellenkezo esetben ok felhasznalhatjak kiserletezesre vagy atadhatjak oket mas laboroknak hasonlo okbol.

Ha ti nem kaptatok ilyen emailt, akkor erdemes lenne megkeresni oket.

44917. boniko
2021. aug. 17. 16:41

Sziasztok Lányok!

Megérkezett a rákszűrésem eredménye (gondoltam csináltatok egy frisset, mielőtt belevágunk a következő lombikba...) A kenet általános minősítése negatív lett, kóros hámelváltozás nincs ami jó. De részletes véleménynél jelölték a Döderlein cytolyisis-t, amiről eddig nem is halottam és az előző leleten sem volt feltüntetve. Most meg nincs rajta, hogy P2 vagy hasonló...Találkozott már valamelyikőtök ezzel a kifejezéssel? Attól félek, hogy ez a Róbertben esetleg akadály lehet. A nődoki azt mondta a kenetvétel után, ha gond van az eredménnyel csak akkor keresnek (ügyfélkapuról töltöttem le). Hát, nem keresett ezzel kapcsolatban hogy gond lenne...Mit gondoltok?

44916. imagine03 (válaszként erre: 44914. - Honey38)
2021. aug. 10. 07:51
Szia, nem tudom sajnos pontosan. Vmi olyasmi rémlik, hogy júniusban azt mondta Krizsa, hogy ha szeptemberben indulnánk, az már valószínűleg állami keretek között menne. De tényleg nem akarok hülyeséget mondani, inkább kérdezz utána a kórházban :)
44915. Honey38 (válaszként erre: 44908. - Imagine03)
2021. aug. 6. 15:34
Szerintem biztos változik, hisz pont az "jó üzlet" miatt vették át. Biztos lesz 5 után fizetős is.
44914. Honey38 (válaszként erre: 44902. - Imagine03)
2021. aug. 6. 06:53
Szia, nekem is nála volt utolsó két lombik de már nem szeretnék fizetni érte viszont maradnék nála ha lehet...van esetleg infód hogy mikortól nem kell fizetni? Köszi
44913. bargab (válaszként erre: 44912. - 485d8077dd)
2021. júl. 18. 21:38

Szia!


Hátrahajló méhem van, szerencsére nem befolyásolta a megtapadást.


A hormon beállítása orvosi kompetencia, reméljük van, aki helyettesíti Krizsa doktor urat mert mindenképp ajánlott a tüszők monitorozása kétnaponta és ennek figyelembe vételével a gyógyszerek felülvizsgálata.


Hajrá! Megy a drukk! ❤️

44912. 485d8077dd
2021. júl. 17. 10:52

Sziasztok 😊



Első lomikra kèszülök Krizsa doktor úrral.Nagyon szimpatikus.



Befele hajló a méhem.Valakinek itt befolyàsolta megtapadàsnàl?



Pont szabin lesz a doktor úr ès kezdenem kell a Ovaleap ès Suprafact injekciót.6 napig mondta DE mivel mèg addigra nem èr vissza a szabiròl mèg pluszban 3 napi Suprafact 150 egysèget kell adni.


Szerintetek nem lesz alakul ki tùl stimuláció?

44911. imagine03 (válaszként erre: 44909. - Zizike79)
2021. júl. 3. 08:28
Ez mondjuk tök jó lenne, ha így lenne, ennek volna is értelme! Reménykedjünk benne!
44910. imagine03 (válaszként erre: 44905. - Bellabi)
2021. júl. 3. 08:26
Nem tudom sajnos, én eddig ezt hallottam, Krizsa is így mondta, de ugye ki tudja, mi lesz még addig míg ez bevezetésre kerül. Szerintem mindenki a sötétben tapogatózik, a meddőségi intézmények is.
44909. Zizike79 (válaszként erre: 44908. - Imagine03)
2021. júl. 3. 08:13

Sziasztok,

Sote II-n a barátnőm dokija (Sípos) azt mondta, mehet fizetősre az 5 alkalom után.

44908. imagine03 (válaszként erre: 44904. - Szophi86)
2021. júl. 3. 08:02

Szia,


igen, én is hozzá járok, ő mondta, hogy a jelen törvényi szabályozás szerint nem lehet itthon. De azt is hozzátette, hogy reméli hogy hamarosan változik a helyzet. Igazából ő sem tud sajnos túl sok részletet, csak amennyit mi is ki tudunk túrni az internetről kb :(

44907. bellabi (válaszként erre: 44905. - Bellabi)
2021. júl. 3. 05:19
Vagy akár harmadik támogatott után marad fagyi, és kifizetné az smber a fetet, hogy maradjon tb teljes körre?
44906. Cilike82 (válaszként erre: 44902. - Imagine03)
2021. júl. 3. 05:17
Gondolom oktobertol kovetkezo ev augusztusig nem lesz akkora tumultus, ha csak a meglevo paciensek mehetnek, nem?
44905. bellabi (válaszként erre: 44902. - Imagine03)
2021. júl. 3. 05:17
Hmm. Ez érdekes. Vagyis nincs akár állami intézményben fizetös alkalom? És mi van, ha valakinek megvan az öt és marad fagyibaba pl?
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook