Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
44964. Turorudi2 (válaszként erre: 44963. - Turorudi2)
2021. szept. 8. 11:01
44963. Turorudi2 (válaszként erre: 44955. - Gerle00)
2021. szept. 8. 11:01

Szia!

Volt egy lány csopiba ami ilyenen volt, írtam neki privibe de nem válaszolt….


Tudtommal éjszaki részen található a klinika, es pont fordítva van, hogy a donor petesejtet kiszívják es a sajat sejtbe beteszik (bocs a loikus fogalmazásért, nem vagyok orvos :) Érdemes nagyobb klinikák honlapját átnézni… itt van egy link, cytoplasmic tranfer az eljaras neve, ha tudsz angolul, akkor bele tudsz olvasni.

44962. marlaa (válaszként erre: 44959. - Barack)
2021. szept. 8. 10:55
Szia, nekem azt mondtak, hogy a merete az osztrogen szinttel valtozik, ha az magas akkor a miomak is megnonek.
44961. Mirtus
2021. szept. 8. 10:53
Barack, köszi a választ, lehet jobban utánajárok az UH vonalnak is.
44960. Mirtus
2021. szept. 8. 10:51
A másik problémám, hogy mikor utoljára az orvosomnál voltam, csak mellékesen felírt egy Clostibegyt receptet, hogy a FEThez majd kell. Volt már 2x FET-em, mindenféle gyógyszer vagy szuri nélkül (saját peteéréssel, ami mindig van), ráadásul a Closti tájékoztatójában az van, hogy külön hívjam fel az orvosom figyelmét, ha miómám van. Volt itt aki Clostit kapott FET előtt?
44959. Barack (válaszként erre: 44956. - Mirtus)
2021. szept. 8. 10:49
Szia Mirtus! Nálam is valószínűleg a stimuláció miatt alakultak ki a miómák, szintén a lombik utáni vetélésnél mondta egy doki, ugye tudja, hogy magának miómái vannak? Elkerekedett szemmel néztem rá...nekem 3 db van, 3D-s méhűri uh-n írták le, hogy a méh mellső falában van egy 18 és egy 21 mm átmérőjű mióma ill. a hátsó falban egy 29 mm átmérőjű, melyek a méh alakját nem deformálták. Megnézettem egy másik orvossal is, mindketten azt mondták, hogy mivel nem deformálta a méh alakját, ezért nem kell vele foglalkozni, de lombiktól függetlenül is, félévente nézessek majd rá, hogyan változik. Lassan belevágunk a következő lombikba, de bevallom félek, nehogy ez problémát okozzon. Arra én is kíváncsi vagyok, hogy mivel lehetne a méretét csökkenteni, lehet-e egyáltalán.
44958. Mirtus
2021. szept. 8. 09:55
Marlaa, Köszönöm, hogy írtál. Hát egyrészről, igen, a sok stimu, eddig 5 volt, mind szinte a legnagyobb dózisokkal. UH-on ketten látták, aki először nézte nagyon sok felvételt is készített, és azt mondta, hogy vagy valami 4D UH-al nézessem meg (erről mióma kapcsán elégg kevés infót találtam), vagy tükrözéssel. Az UH jobban tetszene, de ahogy értelmezem, a tükrözés adja a leghitelesebb eredményt, csak hát valóban körülményes.
44957. marlaa (válaszként erre: 44956. - Mirtus)
2021. szept. 8. 09:39

Nekem ket kisebb van, ultrahangon ket doki is megnezte es mind a ketto azt mondta, hogy nem akadalyozzak a megtapadast. Nem javasoljak, hogy kivetessem oket, mert csak tobb/nagyobb no vissza.

Sajnos a sok stimulacio eredmenye ez lett.

Szerintem nezesd meg ket dokival is UH-n mielott mehtukrozesre szannad el magad, mert az azert nem faklyasmenet.

44956. Mirtus
2021. szept. 8. 09:17
Sziasztok! Dilemmában vagyok mióma kérdésben. Állami intézetbe járok lombikra, de amikor utoljára egy sikeres megtapadás után vérezni kezdtem (vetélés volt) egy másik helyre kellett mennem kivizsgálásra, ahol mellékesen tájékoztattak, hogy van egy miómám, amit nekem sose mondott az orvosom, és ajánlotta, hogy vizsgáltassam meg hogy hol helyezkedik el, nehogy útban legyen egy következő esetleges megtapadásnál. Később a saját orvosom annyit mondott, ha akarom, nézessem meg. Itt tartok. A mérete 18*22mm. Ez nagynak számít, vagy olyannak ami útban lehet ha rossz helyen van? Van akit ilyen méretekkel engedtek beültetésre? Bejelentkeztem tükrözésre egy helyre, de előtte konzultáció is kell és minden ugye idő, mire időpontot adnak (meg hát mindennel együtt kb 150ezer). A következő körre FETre mennék, ami akár lehetne most a következő ciklusban, vagy ha kivárom az időpontjaimat, akkor a FET valószínűleg november/decemberre csúszna. Ti mit csinálnátok? Nektek mit ajánlottak miómára? Ha az orvosom ennyire nem látta indoloktnak megemlíteni se, lehet, hogy nem is számít?(??)
44955. Gerle00
2021. szept. 8. 08:53

Sziasztok most csatlakoztam a csopihoz.

Lenne egy kérdésem már is az elején.

Járt e valaki Cipruson ivf-n?

Ott tudtommal van olyan eljárás hogy saját sejt kiszívják és donor petesejtbe ültetik be.

Bocsi nem szak szavakkal sikerült leírni de aki tudja az érti mire gondolok.

Ezt szererném nagyon ha tudnátok segíteni. Hol van és melyik klinika.


Köszönöm előre is.

44954. Kyara84 (válaszként erre: 44952. - Kiscica19)
2021. szept. 6. 10:07
Köszönöm a tippet 🙂 ennek is utána nézek 😁.
44953. tutu79 (válaszként erre: 44952. - Kiscica19)
2021. szept. 4. 09:35
De jó hogy leírtad én is megguglizom. :) :)
44952. Kiscica19 (válaszként erre: 44947. - Kyara84)
2021. szept. 4. 08:46

Szia,

Amit én szedek probiotikumot, abban 5féle Lactobacillus flóra és Bifidobaktérium is van, emellett áfonykivonat és D-mannóz is (250 mg kapszulánként). A Carnium Botanicals forgalmazza, ők szlovén gyártók. A neve HerBiotic, és kifejezetten nőknek van kifejlesztve, a női hüvelyflóra és bélflóra rendben tartására. Gondolom ettől még a férfiak is szedhetik… Legalább 3 hónapos kúrát ajánlanak, napi 1 kapszulát kell este bevenni.

Szerintem jó termék, ha gondoljátok egy próbát vagy utána olvasást ez is megér. 😘

44951. Kyara84 (válaszként erre: 44949. - Tutu79)
2021. szept. 3. 08:59
Ez máris hatalmas segítség köszönöm 😘😘
44950. Kyara84 (válaszként erre: 44948. - Tutu79)
2021. szept. 3. 08:58
Hálás vagyok nagyon a tippért mindenképp kiproóbáljuk 🙏😊😇
44949. tutu79 (válaszként erre: 44948. - Tutu79)
2021. szept. 3. 08:33

Még annyi csak hogy a mannóz a gramm negatív baktériumokat bántja, ha esetleg ehhez társul még más baktérium ami mondjuk gramm pozitív, akkor azt sajnos nem fogja meggyógyítani.

Probiotikumot szedtek? A legjobb szerintem a protexin balance, fontos lenne a bélflóra helyre állítása ennyi antibiotikum után.

Remélem tudtam segíteni.

44948. tutu79 (válaszként erre: 44947. - Kyara84)
2021. szept. 3. 08:26

Szia,

Nekem nagyon sokszor volt felfázásom, szintén E.coli miatt. A neten találtam meg a D-Mannóz nevű szert, ami szerintem egy csodaszer és nem értem az orvosok miért nem ajánlják. A DM-ben is lehet kapni, 2500 Ft egy doboz, ebben 20 zacskó van. Mivolis Mannoz Por a neve. Napi 2 zacskót kell meginni, és 3 nap után már érezhető a különbség.

Páromnak prosztata problémái vannak, a spermából soha nem tenyésztettek ki semmit, de éjszakánként 2-3 felkelt pisilni. Végig csinált egy kúrát és 3 nap után jobban lett.

A mannóz egy cukor fajta, hasonló mint a fruktóz, vagy a glukóz. Azon az elven működik, hogy az e.coli szívesebben tapad ehhez a cukorhoz, mint más sejtekhez. A D mannóz csak a patológiás baktériumokat viszi magával, amire a szervezetednek szüksége van, azt nem bántja.

Próbáljátok ki hátha nektek is segít.

44947. Kyara84 (válaszként erre: 44946. - Tutu79)
2021. szept. 2. 21:59
Szia! Első kettőnél eColi volt, erre először kapott augmentin duót, ezt szedtük mindketten majd kapott Xorimaxot,most meg magas dózisban kapott Ciprofloxacin-t most ezt szedi. Igen volt E betűs hatóanyag rész is. Én is úgy gondolom ez lehet oka, most az összes ilyen leletet elküldtük a magán andrológusnak várjuk a visszajelzését hogy mit javasol meg az időpontot várjuk a konzultációra. Tőlem még csak most vesz majd kenetet a nő dokim hogy nálam mi újság van. Volt felfázós érzésem ekkor kaptam meg én is az augmentin-t hogy szedjem de nem használt. Majd csináltam egy tejsavas,ezüst kolloid kombós hüvely öblítést asszem 8 napos kúra volt és azóta nincs ez az érzésem. Most férjemnek is adtam ezüst kolloidot hátha használna. Már mindent kipróbálunk csak használjon valami.
44946. tutu79 (válaszként erre: 44943. - Kyara84)
2021. szept. 2. 21:34
Szia. Milyen baci pontosan?
44945. Kiscica19 (válaszként erre: 44943. - Kyara84)
2021. szept. 2. 18:23

Nekünk volt, célzottan kellett rá antibiotikumot szednie, ahogy Panna07 is írta. 2 hetes kúra volt.

Sikertelenséget okoz(hat), pl. nem termékenyül meg a petesejt vagy megáll az osztódásban. Ezt sajnos nem jól mondta a dokid…

44944. Panna07 (válaszként erre: 44943. - Kyara84)
2021. szept. 2. 15:23
Szia! Sajnálom h nem akar eltűnni a baci. Férjemnél egyszer volt, akkor olyan gyógyszert kapott rá, ami a baktérium tenyésztéses papíron rajta volt, mint hatásos hatóanyag. Nektek van ilyen? A tenyésztéses papíron “E” betűvel jelölik ezeket a hatóanyagokat.
44943. Kyara84
2021. szept. 2. 09:49
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne van e valaki akinek a párjánál baktérium volt a sperma tenyésztés során? Már 3. Antibiotikumot szedi be most épp a férjem és nem tűnik el 😔. A doki szerint ez nem állhat a sikertelenség hátterében, de más eltérést meg újként nem találtunk 1😔. Tavaly volt egy spontán terhességem ami vetéléssel végződött, és már 3 sikertelen lombikon vagyunk túl ahol 1x sem volt megtapadás 😥. Teljesen tanácstalanok vagyunk ha ez nem lehet az okozó akkor mi az. Van valaki akinél ilyen okozta a gondot?mivel lett kikezelve?
44942. marlaa (válaszként erre: 44941. - Editke01)
2021. szept. 2. 03:07
Nem igazan azt irtam, hogy megsemmisitik
44941. Editke01 (válaszként erre: 44924. - Marlaa)
2021. szept. 2. 00:53
Valaki irta a fbook csoportban, hogy a biologus mondta neki, hogy nem semmisitenek meg embriokat, ne aggodjon. Egyebkent nem hiszem, hogy kesve nem lehetne bekuldeni a papirt, hiszen meg nem is kapott mindenki. Elszallitatni meg barmikor lehet, alairas utan is, ha valaki mindenkepp masik klinikara akar menni.
44940. Pipironka (válaszként erre: 44927. - Pompom)
2021. szept. 1. 20:42
Én az ötödik után, kérdeztem rá a lombikos orvosomnál ugyanerre. Korábban csak olyanok kezeltek, akikkel nem volt sok bizodalmam. Ez most nő. És nagyon sokat segített, hogy eljussunk oda, ahol most tartunk. Erre a kérdésre ő úgy felelt, hogy látszik, hogy a szervezetem jól bírja a stimulációt, nem lesz bajom, ha lesz még néhány, de hamarabb fogom lelki okok miatt feladni. Érezni fogom, hogy mikor lesz. Szerintem te is ott tartasz, ahol én legutóbb. Mert bennem is ugyanez merült fel. Úgy éreztem, hogy el kell kezdenem "megköszönni és megbocsátani" a testemnek, hogy eddig nem jártunk sikerrel, de jól bírta. Nekem ez adott löketet év elején ahhoz, hogy folytatom még, mindent területen megtámogatjuk a dolgot, és még egy utolsó erőfeszítés. Én év végéig adtam magamnak haladékot...és most úgy tűnik bejött, nagy drukkban vagyok.
44939. Dorneo (válaszként erre: 44937. - Bellabi)
2021. aug. 29. 21:03
T3 és T4 is jó, én úgy látom, legalábbis az én leletemen lévő határértékek szerint jók, és pl. nálam hasonló T4-nél az endokrinológus elégedett volt. A TSH úgy változik, mint a tavaszi időjárás, én ezt tapasztaltam :-)
44938. Panna07 (válaszként erre: 44937. - Bellabi)
2021. aug. 28. 19:49

Referencia tartományt tudsz a t4-hez?

Az Atpo értéked biztosan jó.

44937. bellabi (válaszként erre: 44936. - Panna07)
2021. aug. 28. 19:20

Köszi szépen!


Igen, FET előtt mindenképpen szeretném rendezni a TSH értéket. Inkább csak azt szeretném tudni, hogy mennyi esélye van, hogy "rendben" vannak a magas TSH-s ciklusban készült enbriók.


TSH: 3,8

T4: 14,4

T3:5,1

ATPO:3,4.


Én ezeket a TSH-n kívül, anmiről tudom, hogy 2-ig lett volna jó, nem tudom értelmezni. Megköszönöm, ha valaki tudja.

44936. Panna07 (válaszként erre: 44935. - Bellabi)
2021. aug. 28. 17:06
Szia! Szerintem jelenleg semmilyen orvos nem tudja hogy a petesejt minőségét mi befolyásolhatja negatívan. A magas TSH biztos hogy nem jó teherbeeséshez, de mennyire magas nálad? (Biztos hogy vannak akiknek sikerült magasabb TSH-val is, de nem ez az ideális, a megfelelő TSH teherbeeséshez pedig nem egységes az orvosok körében sem, úgyhogy nem könnyű belőni az ideális szintet sem) De ami fontos még, hogy a t4 szintet is nézni kell, önmagában a TSH-t nézni nem elég.
44935. bellabi
2021. aug. 28. 16:23

Sziasztok, azt tudja itt esetleg valaki, hogy magas TSH petesejtminöséget is ront vagy "csak" a megtapadást akadályozza?


Van fagyibaba, utólag derült ki, hogy elszállt a TSH, korábban jó volt, de a stimus ciklusban valószínüleg már nem.


Köszi!

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook