Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
45174. tutu79 (válaszként erre: 45167. - Bellabi)
2021. nov. 19. 15:30

Na piszkálta a fantáziámat ez a TSH ügy, ezért olyan perverz vagyok hogy letöltöttem az EMMI által kiadott szakmai irányelvet, ami a magyar közlönyben jelent meg 2021.01.28-án, vagyis most ez a hatályos.


Az a lényege hogy a legjobb a 2,5 IU alatti érték, de ha ennél magasabb és a T3 és T4 normál tartományban van, akkor nem ajánlott a gyógyszer, csak ha az anti TPO és más paraméterek IS rosszak.



"Nem megfelelő pajzsmirigyműködés mellett nő a meddőség, vetélés és kedvezőtlen szülészeti kimenetel (koraszülés, kis súllyal születés, toxemia, lepényleválás) rizikója, illetve pajzsmirigy alulműködés esetén a magzat idegrendszeri fejlődése maradhat el a várttól. A pajzsmirigyműködés szűrővizsgálata a thyreioidea stimuláló hormon (TSH) szintjének meghatározása. A reprodukciós korban levő nők 95%-ánál az érték 2.5 IU/l alatt várható. Alulműködő pajzsmirigy esetén a TSH a felső határ felett van és alacsony a thyroxin (T4), trijódthyronin (T3) szintje. Szubklinikus hypothyreosis esetén a TSH a felső határ felett van, de a T3, T4 a normál tartományon belül marad. Ennek a fordítottja igaz túlműködő pajzsmirigy esetén....

Az elérhető adatok alapján ellentmondásos, hogy a szubklinikus hypothyerosis hatással van-e a meddőség vagy vetélés rizikójára, főleg azoknál a pácienseknél, akiknél a TSH 2.5 és a normál felső határérték között van. Pajzsmirigyellenes ellenanyagok jelenléte esetén a vetélés és koraszülés rizikója magasabb....

L-thyroxin szubsztitúció javítja a terhességi rátát és csökkenti a vetélés rizikóját szubklinikus hypothyreosisban, amikor a TSH a labor felső határ felett van. Alacsonyabb TSH határértéket használva, azonban ellentmondásosak az eredmények....

A 2017-es amerikai ajánlás szerint a terhességi kimenetelt javítja az L-thyroxin kezelés, ha: 1) a TSH 10 IU/l felett van; 2) labor felső érték–10 IU/l és anti-TPO pozitivitás van. Ezen kívül megfontolásra ajánlja az L-thyroxin kezelést, ha: 1) a TSH: 2.5 IU/l–labor felső határ és anti TPO AT pozitivitás van; 2) TSH: labor felső határ–10 IU/l és nincs anti-TPO. Kezelést nem ajánl, ha a TSH 2.5-labor felső határ között van és nincsenek anti- TPO ellenanyagok. "

45173. tutu79 (válaszként erre: 45172. - Bellabi)
2021. nov. 19. 15:19

Ugye a szabad orvosválasztás elvével is összefügg illetve szembe menne, ami ugye alapjog.

Hiszen ha te úgy döntesz pl hogy másik intézetet keresel fel, más orvost választasz, az új intézet nem tagadhatja meg az IVF kezelés elkezdését arra hivatkozva hogy a korábbi intézetben használd fel először az embrióidat.

Nem kényszeríthetnek erre.

De ha tényleg teljes bizonyosságot akarsz jogi szöveggel alátámasztva, javaslom hogy írj egy emailt a betegjogi képviselőnek. Ő biztos szépen megfogalmazza majd, és ha nagyon erősködnek, akkor meglehet mutatni a levelet.

Bár ugye az a baj hogy függ az ember tőlük, mert simán hátra sorolhatnak. Nehéz ügy ez.

Hova jársz egyébként?

45172. bellabi
2021. nov. 19. 15:06

Tutu, Ildo, köszi!


Ez jó hír nagyon!


( Bár nem értem, teljesen, mert ezt én akkor egy másik orvostól is megkérdeztem, és az is megerösítette. Tudom, ne akarjam megérteni....)


De a lényeg, hogy ha így van, az nagy segítség!

45171. Ildo36 (válaszként erre: 45170. - Tutu79)
2021. nov. 19. 10:50

Én is azt veszem észre, hogy az államosítás után, nagyon leterheltek és nem úgy foglalkoznak velünk mint előtte.

Köszönöm a tanácsokat, szerencsére nem vagyok édesszájú, de sajnos a fokhagymát kifejezetten utálom , legalább is nyersen biztos, a szagától is rosszul vagyok.

Majd hétfőn megyek vérvételre, persze ez se tetszett nekik.

Nem szoktam tesztelni, mert csak felidegesítem magam.

Próbálok, Te is 😘

45170. tutu79 (válaszként erre: 45165. - Ildo36)
2021. nov. 19. 09:45

Sajnos itt már semmire se figyelnek.


Azt sem értem, hogy ha tényleg ennyire nincs idejük semmire, akkor miért nem készítenek előre ilyen kinyomtatott lapokat, amin ajánlanak, Candida, pajzsmirigy, IR meg mindenféle diétát. Sokkal egyszerűbb lenne nekik is egy A/4 lapot a páciens kezébe nyomni, hogy ezeket tartsa be, sem minthogy most mindenki a google doktort hívja segítségül meg mindenféle fórumokat.


Na szóval korábban úgy olvastam hogy a Candida diéta arról szól, hogy a hozzáadott cukrozott ételek tiltottak.

Vagyis csokoládé, sütemény, méz, gyümölcs joghurt amiben van hozzáadott cukor, stb... Mert a cukor sajnos segíti a további szaporodásukat.

Helyette fermentált ételek fogyasztása ajánlott. Házilag te is tudsz otthon fermentált zöldségeket készíteni. Ezek pre és probiotikumot fognak tartalmazni. Persze lehet venni is pl Protexin Balance, de ezek szerintem drágák, és ahhoz hogy tartós hatást el tudj érni, sokat kell beszedni.

Valamint fokhagyma kúra, ez lenne a legerősebb természetes antibiotikum, fermentálva lenne a legideálisabb, de nehéz fermentálni és sok ideig tart. Ezért azt is szokták ajánlani hogy fokhagymát lepréselve kifacsart citromlével összekeverni és ezt reggel éhgyomorra 1 kávéskanállal fogyasztani. A tömjén szintén erős természetes antibiotikum. Pl a proxelan kúp, amit a férfiaknak szoktak ajánlani prosztata kezelésére szintén tartalmaz tömjént, szóval tömjén olaj fogyasztása is szintén ajánlott.

De most a jelenlegi állapotodban a fokhagyma kúrát szerintem ne erőltesd, a fermentált zöldségek még oké.



Mikor tesztelsz, otthon kell tesztelned, vagy vérvételre mész vissza?


Vigyázz magadra.

45169. tutu79 (válaszként erre: 45166. - Bellabi)
2021. nov. 19. 09:25

Szia, szerintem ezt nem jól mondta az orvos.


Itt találod meg a hatályos jogszabályt

[link]



Összesen hány kezelés és milyen időközönként vehető igénybe a társadalombiztosítás terhére?


A Rendelet 2. § (1) bekezdésének c) pontja alapján



saját célra lefagyasztott ivarsejt felhasználásával, ivarsejt- vagy embrióadományozással, női ivarsejt megtermékenyülését, megtermékenyíthetőségét, megtapadását, fejlődését elősegítő egyéb módszerrel végzett testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés esetén legfeljebb öt teljes, az embrió beültetésével végződő beavatkozás végezhető el (ideértve az eljárások során keletkezett, fagyasztva tárolt embriók beültetését is, ha azok a korábbi eljárások során kerültek fagyasztásra).



Az első olyan gyermek megszületése céljából, akinek fogantatása testen kívüli megtermékenyítéssel történik, összesen 5 beavatkozás vehető igénybe az Egészségbiztosítási Alap terhére:


azok esetében is, ahol természetes úton fogant gyermek már született korábban;

az 5 beavatkozásba csak az Egészségbiztosítási Alap terhére finanszírozott beavatkozások számolódnak bele, a magánfinanszírozással igénybe vett beavatkozások nem;

kizárólag a teljes, az embrió beültetésével végződő beavatkozásokat kell figyelembe venni, így ha a beavatkozás a beültetést megelőzően esetlegesen megszakad, az nem csökkenti a közfinanszírozottan igénybe vehető ciklusok számát.



Sehol nem írja azt hogy csak és akkor kezdhető meg új finanszírozás, ha a korábban lefagyasztott embriókat már felhasználták.


DE!! Az intézmény rangsorol. Vagyis ő fogja eldönteni hogy ki milyen beavatkozáson vehet részt. Vagyis azt megteheti, hogy magán finanszírozott FET-re csak 6 hónap múlva ad időpontot kapacitás korlátra hivatkozva.


Azért sincs igaza az orvosnak, mert pl ha te úgy döntesz, hogy mégsem abban az intézetben csináltatsz egy következő IVF-et, mert nem voltál megelégedve az orvossal, átmész egy másik intézményhez, a következő intézmény nem tagadhatja meg tőled a kezelést arra vonatkozva hogy neked máshol már van fagyasztott embriód.


Ha ezekkel nem ért egyet az orvos nyugodtan keresd meg a betegjogi képviselődet.

Itt találod, akár levélben is megkeresheted.

[link]


Valamit azt még tudnod kell, ha fizetős FET-re mész akkor ugye az orvos nem írhatja ki a gyógyszereket TB-re.

Nekem amikor FET-volt, akkor az orvos felírt gonapeptylt, ovitrellt, cycloges-t et és ezeknek a teljes árát kellett fizetnem.


Remélem tudtam segíteni.

45168. Ildo36 (válaszként erre: 45166. - Bellabi)
2021. nov. 19. 07:51
Szia! Nekem most volt fizetős FET-em, pedig még van 1 TB- s alkalmam. Ráadásul az orvos javasolta, hogy így sokkal jobban járok anyagilag, ez Szeged.
45167. bellabi (válaszként erre: 45164. - Tutu79)
2021. nov. 19. 00:21

Nem, de utánaolvasok, köszi.


Meg nézetek majd újra, soha korábban nem volt emnyire rossz értékem, elötte 2,4 volt a max, stimu elött 2 hónappal meg még 1, 92 volt.

45166. bellabi (válaszként erre: 45156. - Tutu79)
2021. nov. 19. 00:18
Nekem most nyáron azt mondta az orvosom, hogy az új törvények szerint nem kérhetek fizetös FET-et, amíg van TB-s alkalmam, és hagyhatom meg a TB-t új stimura. Régen lehetett ilyet, már nem. Ha van erröl valakinek ettöl eltérö infója, annal nagyon örülnék!!! Köszi!!!
45165. Ildo36 (válaszként erre: 45163. - Tutu79)
2021. nov. 18. 21:50
Áh semmit, pedig én is olvastam róla , csak Gynazol kúpot kaptam és ennyi.
45164. tutu79 (válaszként erre: 45154. - Bellabi)
2021. nov. 18. 21:43
Ajánlottak neked pajzsmirigy diétát? 3,9 értéken valamennyit lehet csökkenteni diétával.
45163. tutu79 (válaszként erre: 45159. - Ildo36)
2021. nov. 18. 21:38
Ajánlották egyébként hogy tarts candida diétát?
45162. Ildo36 (válaszként erre: 45161. - Ave)
2021. nov. 18. 19:13
Köszi, feldobtad a napomat 😉
45161. Ave (válaszként erre: 45159. - Ildo36)
2021. nov. 18. 16:14

A kutyusod szeretgesd nyugodtan.

[link]


Drukkolok!

45160. tutu79 (válaszként erre: 45159. - Ildo36)
2021. nov. 18. 16:06

Szia Ildo, nagyon-nagyon sajnálom ami történt.

Hát a toxoplasmáról tudni kell, hogy terhesekre nézve nagyon kockázatos lehet.

Anyukámnak volt egy kolléganője, aki a terhesség alatt fertőződött meg toxoplazmával, és a baba sajnos vakon született. Ugye ez még a 80-as években történt, ekkor a toxoplasma még nem volt része a rutin terhességi szűréseknek.

Ha a fertőzést még a terhesség előtt kaptad el, akkor is van a szervezetedben ellenanyag.

Tehát ebből a leletből amit feltettél csak az derül ki hogy valamikor volt ilyen fertőzésed. Azért kellett volna megnézni még egyszer 3 héttel később hogy az orvos biztos legyen abban hogy a fertőzés nem aktív, hanem valamikor a múltban történt. Ezért írták rá a leletre hogy 3 hét múlva kontroll. De a védőnőt sem értem, nekem ezeket a leleteket átnézte a védőnő! El kellett volna küldenie ismét vérvételre.

Tehát a vetélés nem biztos hogy azért történt, de ki kellett volna egy vérvétellel zárni az aktív fertőzés gyanúját.

Candidára még írok majd.

45159. Ildo36 (válaszként erre: 45158. - Tutu79)
2021. nov. 18. 15:29

Tényleg jó elmosódott, de amiket írtál én sem látom. Nem értem ha mondom, h mindent vizsgáljanak ki akkor ezeket miért nem nézik meg. 😞 Ezek az endokrinológusi eredmények 2020.09 hóban készültek, a toxoplazmás meg 2021.02 a terhességem 12.hete körül és nem volt újabb vizsgálat ezután. 😢

Van egy benti kutyám, de akkor próbáltam azért minél kevesebb időt vele lenni.

Köszönöm, h ennyit segítesz. Próbálom értelmezni amit írtál. ☺️

Akkor ez a toxoplazmás eredmény okozhatta a vetélést? 😢

Ezeket a vírusokat vérvételből ki lehet szűrni?

Nekem a mostani beülti előtt Candida gombát találtak, de egyszeri hüvelykúppal el is volt intézve, utána már nem nézték.

A magán dokim is legalább 1 hónapra ad időpontot, a klinikára meg persze csak úgy nem lehet bemenni.

Te azóta jobban vagy már?

45158. tutu79 (válaszként erre: 45157. - Ildo36)
2021. nov. 18. 13:58

Szia, A pajzsmirigy hormonsort néztem meg. Egy kicsit elmosódott, remélem jól látom a számokat.

Ott csak a a pajzsmirigy hormonális alapfunkcióiról (TSH, fT3, fT4, anti-TPO)láttam eredményeket. Illetve a szokásos prolaktin, tesztoszteron, SHBG, DHEA, FSH, LH, E2, Progeszteron, Kortizol.

Pajzsmirigy specifikus paramétereiről csak az anti-TG-t látom a többit nem (TG, TRAK, reverz T3, jód).


És valóban csak az Anti TPO magas ezek közül.


Én azt olvastam korábban a magas anti TPO-ról hogy a következő vírusok is okozhatják:

Epstein Bar, Candida, cytomegalo vírus, Helycobacter pilory, Toxoplasma gondii, Yersinia.


Láttam hogy a Toxoplasma szűrés eredményét is feltetted. Ez mikori? Lehet a kettő összefügg. Ez a fertőzés már lezajlott? Vagy megismételtétek a vérvételt?

A pajzsmirigy vérvétel és a toxoplasma vérvétel között mennyi idő telt el?

Nem tudom hogy van e a közeletekben macska, de ha esetleg gyengébb az immunrendszered, lehet kerülni kellene, szerintem.


Bemásolom ide mit írnak az IgG-ről:


IgG : a fertőzés után legkésőbb jelenik meg (3-4 hét). Nem emelkedik olyan gyorsan, csökkenése is lassú, magas titerben évekig kimutatható. Friss fertőzés jele, ha 3 hetes időközzel vett savópárban legalább négyszeres titeremelkedés tapasztalható. Az anyai IgG átjut a magzatba, majd születés után 3-6 hónap alatt eliminálódik.


Toxoplasma IgG aviditási vizsgálat: ( csak pozitív IgG eredmény esetén- kiegészítő vizsgálat ) Különösen várandós kismamáknál fontos a friss fertőzés hozzávetőleges időpontjának a becslése. Erre szolgál a Toxoplasma IgG aviditás vizsgálat , amely az antigén-antitest kötés erősségéről ad felvilágosítást. Ha az aviditás magas, akkor már régen létrejött a kötés az antigén és antitest között, azaz a fertőzés már lezajlott. Az alacsony IgG aviditási eredmény viszont friss fertőzésre utalhat.

45157. Ildo36 (válaszként erre: 45153. - Tutu79)
2021. nov. 18. 09:43
Hát nem biztos, hogy ez mind van, de rakok fel képet, hogy mit kért az endokrinológus. A vírus miatt hónapokat vártam rá, mert azt mondták Ő a legjobb. A véleménye hogy a kissé magasabb anti TPO szinten kívül más kóros nem látható.
45156. tutu79 (válaszként erre: 45154. - Bellabi)
2021. nov. 18. 09:13

Egyébként mi a FET ért fizettünk és így nem használtunk el tb-t.

Nálatok ez nem opció?

45155. tutu79 (válaszként erre: 45154. - Bellabi)
2021. nov. 18. 09:12

Szia, azt a stimut a végén leállította, de nem a TSH miatt, hanem mert túl hamar megtörtént az ovuláció. Pedig időben adtam be az ovitrellt. Nem tudta már leszívni a petesejteket ezért csinált egy inszeminációt. Amitől ugye nem lettem terhes.

Következő stimura elhagytam a glutént, fogytam 5 kilót, kocogtam szinte minden nap, és lement a TSH 2,1 re. Ekkor nézettem az endokrinológussal, aki közölte erre nem ad gyógyszert. Ebben a stimuban 8 petesejtem lett.

Azóta megint visszacsúszott 2,7 re. Fogynom kéne egy 5 kilót, pedig amúgy 64 kg vagyok. De az én szervezetemnek ez is sok.

Ezen folyton vizatkoznak az orvosok, hogy mi a jó TSH. Mert ugye referencia érték a 4,2. És állítólag azt hogy valaki nem tud teherbeesni kizárólag nem fogható rá a magas TSH ra.

Viszont sok orvos szerint a teherbeesédhez és a jó minőségű petesejthez 1,5 - 2 között kell lennie. Nekem az tény, hogy amikor 2,1 volt akkor lett a legjobb stimum.

45154. bellabi (válaszként erre: 45153. - Tutu79)
2021. nov. 18. 01:59

És mi lett azzal a stimuddal, ami 3,4 tsh-val csináltak?


Nekem 3,9 tsh-ra lett stimu csinálva, azzal, hogy az nem magas. Töbn embrió lett belöle, akik fagyóba mentek. Ha visszaülyetik öket, elfogynak a tb-s lehetöségeim. Más meg nem nagyon van már...

45153. tutu79 (válaszként erre: 45152. - Ildo36)
2021. nov. 17. 22:19

Ja, akkor félre értettem, azt hittem a beültetés óta van ez a tünet.

Nekem Z a 3,4 TSH-ra mondta hogy nem magas, és elkezdte a stimulációt..... persze mimdenhol azt olvasom hogy 1,5 felett már rossz minőségű petesejtet eredményez.


Én úgy tudom hogy az anti TPO határértéke max 35 iu/ml.

Mást is néztek? Pl t3, t4, TG, anti TG, track, reverz T3, ilyesmi?

45152. Ildo36 (válaszként erre: 45151. - Tutu79)
2021. nov. 17. 20:10

Köszi a gyors választ. Azért nem gondolom, hogy a beültetésnél történt volna bármi, mert kb csak 5 nap után jelentkezett.

Elvileg nincs ilyen pajzsmirigy bajom vagyis annyi, hogy magas az Anti TPO- m, azt hiszem 118, de erre Z. azt mondta ez nem magas.

45151. tutu79 (válaszként erre: 45150. - Ildo36)
2021. nov. 17. 19:40

Szia Ildo,

Én ezt találtam. Tehát normál terhesség esetében ez kb 26. heti terhességi értéknek felel meg. De persze ez nem normál terhesség, szóval nem 100%-ban összehasonlítható.

Hülye kérdés, de nem lehet hogy a beültetésnél megsértettek valamit?

Vagy még másik ötletem a pajzsmirigy. Egyik barátnőmnek aki igazoltan pajzsmirigy beteg volt, nagyon nehezen jött össze a baba, és ő sokat barnázott a terhessége alatt.


Hét ng/ml nmol/L

4 20 61

6 23 70

8 26 79

10 30 91

12 33 100

14 40 121

16 47 142

18 51 155

20 55 167

22 65 197

24 72 218

26 81 245

28 90 273

30 104 315

32 118 358

34 134 406

36 152 461

38 159 482

40 166 503

45150. Ildo36
2021. nov. 17. 19:08
Sziasztok! Megvan a progeszteron szintem majdnem 2 órával a prolutex után, 260,42 nmol/l. Ez most jónak számít vagy nekem is túl magas?
45149. Áfonyaa6 (válaszként erre: 45101. - Dagi4)
2021. nov. 17. 14:01
Gratulálok!
45148. Ildo36 (válaszként erre: 45147. - Tutu79)
2021. nov. 16. 10:13
Köszönöm, már hívtam is őket, sajnos a Proaktív csak péntekre tud időpontot adni, a Medicoverbe sikerült már holnapra és azt mondta aznap megvan az eredmény. Majd ide felrakom, mert ugye nincs aki megnézze.
45147. tutu79 (válaszként erre: 45146. - Tutu79)
2021. nov. 16. 09:40
Szegeden 2 helyen van synlab kiemelt partner Kállay Albert u 7 újszeged, újhíd lábánál, az aquapolishoz közel a másik a Dobó u 41 Dorozsma. Én a Kállayba járok ott mindig van időpont.
45146. tutu79 (válaszként erre: 45144. - Ildo36)
2021. nov. 16. 09:32
Szia Én a te esetedben nem kockáztatnék. Szerintem nálad az a gond hogy kevés. Inkább a beszúrás után 2 órával nézetném hogy mennyi szívodott fel. Ha nem adod be akkor kockáztatod a terhességet, szerintem. Nálam ugye pont ellenkező a gond túl magas. Ezért nekem előtte kellett volna nézni.
45145. Ildo36 (válaszként erre: 45143. - Cica45+4)
2021. nov. 16. 08:39
Köszi a választ, holnapra megpróbálok időpontot kérni valahova.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook